Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Uzeh ponovo Netflix, baš se primeti uništen protok.
Ozark S3 ide sa bitrate-om 1.40Mbps... Rang YiFY torrenta..
Jedino mi čudno što sam sinoć gledao Narcos Mexico i bitrate je bio 5Mbps za 1080p što je solidno.

Jel zaista samo neke serije skrešu ili u zavisnosti od doba dana ograničavaju protok?
Kakav je Ozark kod vas?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Jel zaista samo neke serije skrešu ili u zavisnosti od doba dana ograničavaju protok?

Pored toga što sam Netflix može da reguliše protok, i aplikacija na kojoj gledaš automatski spušta zahtevani bitrate ako ne može, najprostije rečeno, dovoljno brzo da prima podatke, a da ide bez seckanja.
Tako uostalom rade sve stream platforme.

Gde je usko grlo od Netflix servera do tvog rutera, to nemaš pojma, niti možeš saznati.

Cela Evropa i pola ostalog sveta otpada kod kuće, vise negde on-line, te je moguće da postoje zagušenja koja ometaju Netflix.
BTW, već je bajata vest, u normalno vreme, Netflix zna da vuče i do 60% ukupnog protoka u svetu. Samim tim, prvi će biti na udaru kada mreža počne da se guši.
 
Do mog interneta sigurno nije, znamo da je Netflix smanjio protok, ali čudno je što je to urađeno samo za neke serije i to su te serije apsolutno uništene.
Bolje da su svemu smanjili po malo protok, nego ovako ostave neke 5Mbps, a neke unište sa 1.4Mbps

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Probaj isti taj sadržaj u vreme malog pritiska na net. U 7 ujutru npr.
 
Uzeh ponovo Netflix, baš se primeti uništen protok.
Ozark S3 ide sa bitrate-om 1.40Mbps... Rang YiFY torrenta..
Jedino mi čudno što sam sinoć gledao Narcos Mexico i bitrate je bio 5Mbps za 1080p što je solidno.

Jel zaista samo neke serije skrešu ili u zavisnosti od doba dana ograničavaju protok?
Kakav je Ozark kod vas?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Kod mene ide standardno 4k prepolovljen

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Stavite u podešavanjima high za kvalitet snimka.

netflix-settings.jpg
 
Poslednja izmena:
O.K. meni više znači kvalitet contenta, nego kvalitet slike contenta.
To je to, i ako ćemo o tom kvalitetu, na "amazon-u" je najbolji kvalitet slike.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Definitivno smanjuju protok samo na nekim serijama, pretpostavljam ove najgledanije.
Evo sad gledao Punisher 1080p ide sa bitrate-om od 7Mbps.
A to je na nekim serijama protok za 4K.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
I ja ga trenutno gledam, kod mene 4K sa ovim "prepolovljenim" protokom!
73c503ff0f092599dd510168a706b684.jpg


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Eto o čemu govorim, isti bitrate za 1080p i 2160p.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ovo je postalo baš smešno. Zbog povećanog korišćenja usluge su spustili brzine/bitrate... kako naopako poslovno razmišljanje. "Izvinite svi, ali zbog povećanje potražnje usluge, smanjićemo vam svima kvalitet usluge."
 
Ovo je postalo baš smešno. Zbog povećanog korišćenja usluge su spustili brzine/bitrate... kako naopako poslovno razmišljanje. "Izvinite svi, ali zbog povećanje potražnje usluge, smanjićemo vam svima kvalitet usluge."
Ovo nije njihova odluka vec su na nju bili primorani po zahtjevu evropskih vlastodrzaca i internet operatera

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ovo nije njihova odluka vec su na nju bili primorani po zahtjevu evropskih vlastodrzaca i internet operatera

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

To su i meni rekli iz nj supporta, ali je to prilično besmisleno. Kao kada bi ti restoran poslao samo pola sendviča (koji si platio ceo) zato što dostava nema kapaciteta...

Ukoliko su smanjili bitrare, promenili su kvalitet usluge, a samim tim i prirodu usluge. Pri tom imaju samo jedan paket sa 4K streamingom tako da ne možeš baš ni da biraš.

Verujem da će kada ovo prođe u EU biti pokrenut neki legal motion za nadoknadu štete (naravno, na nas se to ne odnosi jer smo
 
O.K. meni više znači kvalitet contenta, nego kvalitet slike contenta.

Apsolutno podržavam...

Nego, sve u svemu, obrni okreni, generalno o stream servisim (biću malo opširniji)...

...ja sam jako jako razočaran streaming servisima za video, kao idejom uopšte, bar ovim sadašnjim.
Kada se to pojavilo, kada sam probao prvi Netflix, oduševio sam se, bio ubeđen da je to budućnost, kada ono cvrc, oduševljenje je splasnulo u rekordnom roku.

Za razliku od streaming servisa za muziku, gde uglavom ima (gotovo) sve što vam može trebati (plaćam Tidal i Spotify), video streaming se podelio na gomile "svako za sebe" produkcije i publikovanja.
Koji će mi đavo video servis gde nema SVE što bih želeo pogledati. Ili bar 2/3.

Treba mi "videoteka" gde mogu da pogledam sve delove Star Wars i Startrack, nove filmove onda kada ih puste van bioskopa bez obzira čija je produkcija, ali i klasike tipa Trainspotting, Kum, Bekstvo iz Šošenka, Prohujalo sa vihorom, sve od Vudi Alena, pa i Frends-e, Bing Bang Theory, Čarli Čaplina, zašto da ne i sve exYu filmove, Korejske, Španske, Francuske, Japanske...
Takav "video klub" bih plaćao i mnogo više nego što traže sadašnji, delimični. I takav video klub bi za mene bio kraj torentovanja.

Pa mjkumubžju, i ranije u vreme legalnih video klubova na zapadu, video klub koji bi imao samo ponudu Worner Brothers ili Universala ne bi dugo opstao. Jel?

Dok se ne pojavi neki overall stream video klub, ovo rasparčkanost meni ne treba. Razumem da su autorska prava problem, ali ovako kako rade, nemam drugi izbor nego da se i dalje oslanjam na torente.
Razumem da ih zapravo muči i prodaja prava televizijama, koje neće biti ako isto ponude preko stream-a, ali ne može ni ovako doveka, dolaze nove vremena. Klasična televizija "mi vama emitujemo šta i kada hoćemo/imamo", ide u istoriju.
Treba da sednu i naprave nove ugovore/pravilnike/dogovore ili šta već treba, oko načina distribucije po regionima ili šta ih već muči, i da se za korisnike bore cenom i kvalitetom usluge, a ne delićima sadržaja.

Naravno, kvalitean titl ili sinhornizacija za dečije sadržaje se podrazumeva.

Za sada plaćam HBO OD, jer imaju najveću podršku uopšte, i najveću na našem jeziku. Mala deca gledaju sinhronizovane crtaće. Ali i HBO se izgustira za par meseci. Srećom, može da se pali/gasi na mesečnom nivou.
 
Poslednja izmena:
+1
Potpuno se slažem sa gorenavedenim. I baš sam juče razmišljao gledajući Punishera, eto sad kad završim ove epizode, moraću da torrentujem naredne, ukoliko ih bude bilo, pošto Disney+ kod nas nema...
Obrni okreni, kompanije povlače poteze kojim umesto da vremenom torrentovanje svedu na minimum, oni rade suprotno i već sad polako ispadne jednostavnije skinuti film/seriju nego istraživati u čijem katalogu se nalazi... Mogu misliti šta će se desiti narednih godina, kad se broj streaming servisa udvostruči.

Ceo taj trend je otišao u pogrešnom pravcu, umesto na kvalitetu insistira se na kvantitetu. A vidim da će i Gaming krenuti istim putem, svaki Dev studio svoj streaming servis.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Pa kad spomenu Punishera, on je završio, ima dvije sezone i obe su dostupne na Netflix-u!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Koji netflix add-on koristite za Kodi i koji add-on za titlove jer je meni nasprevod jako bitan. Kako znate koji titlovi odgovaraju Netflix serijama?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sa svim, iz gore navedenim iz dva poslednja posta se apsolutno slažem.
Skoro sam čitao da da svaki Amerikanac u proseku potroši 80$ za streaming service.
Ovde kod nas, delimo pretplatu, dovijamo se na razne načine, i kada se dovijemo za neki streaming servis isti ti streaming servisi koje i plaćamo nisu ni titlovani, a kamoli sinhronizovani (za dečije sadržaje).
Verujem da kada bi sadržaj, odnosno tilovi bili dostupani na recimo "ex-yu" jeziku (hrvatski, srpski, bosanski, crnogorski) i neki streaming servis promenio politiku.
Ovako nam ništa ne preostaje nego da se zadovoljimo (ili ne) onim što nam nude.
Prosto rečeno kada govorimo o " netflix-u" za nemačko govorno područje je sav sadržaj SINHRONIZOVAN na nemačkom jeziku, a cenu plaćamo isto i mi i Nemci.
Tako da.....vratimo se u krug

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Pa kad spomenu Punishera, on je završio, ima dvije sezone i obe su dostupne na Netflix-u!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Rummor je da će se serija nastaviti na Disney Plus stream servisu.

...to je ono o čemu pričam (gunđam).

:mad:
 
Poslednja izmena:
I ja sam video da će Disney vratiti sve te Marvel serije u svoje vlasništvo i da se planiraju nove sezone.
E sad zamislite kad ostali studiji urade istu stvar, pa pola serije bude na jednom servisu, ostalo ode na drugu platformu. Naravno postoji opcija i da jednostavno otkupe sve i prebace u svoje vlasništvo...
Svakako sve teže će biti ostati u toku sa najnovijim sadržajima, što je i u početku bio cilj streaminga.
Setite se Netflixa sa početka, i uporedite sa današnjim stanjem. Amazon Prime, Disney+, Hulu, HBO Go, (uskoro i HBO Max, koji će tek pomrsiti situaciju, jer će većina blokbastera ići kod njih), YouTube TV, Apple TV...
Sve ovo je moglo komotno da ide u jedan katalog i da sw prihodi se dele u zavisnosti od gledanosti određene serije/filma...

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ima li nekog ko je zainteresovan da delimo pretplatu za Ultra HD paket?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ovako, dobio sam pristup ultraHD nalogu na netflixu. Instaliram netflix na telefonu, pokrenem ali sve je na nemačkom, jer je u Nemačkoj i aktiviran. I ako je pri pokretanju prepoznao zemlju kao Srbija. Kako da ovaj nemački prebacim da mi meni bude na engleskom?

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Odeš na svoj profil i tu promeniš jezik. Može odvojeno da se podesi za svaki profil na nalogu.
 
Kako? To me interesuje,ne mogu da nađem opciju, sve je na nemačkom!?

U međuvremenu sam uspeo preko nekog linka sa googleta.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno