Šta je novo?

Netflix je u Srbiji (Pročitati prvi post)

Postoji addon za ubacivanje titlova. Ne znam kako se zove imao sam ga, samo uvek prvo moras naći i skinuti prevod pa ga izabrati u podešavanjima. Komplikacija, naročito za one koji nisu vični tome

Poslato sa LLD-L31 uz pomoć Tapatoka

Ajd prvo da podelimo temu na Netflix na računaru/telefonu/HTPC, od Netflix-a na smart televizoru.

Tu i tamo se neko žali na nemanje titla na Netflix-u (misleći pritom na nativnu podršku Netflix-a i gledanje direktno preko alikacija ugrađenih u televizore)...
...a neko drugi se ubaci tvrdeći da ima titlova i lepo rade (misleći na gledanje na računaru, i dodatnu aplikaciju ili add-on koji lepi third-party titlove preko slike).

Pa ybg, ako ću da tražim titl, proveravam uklapanje (sve češće ne nalazim odgovarajući titl iz prve), dodajem add-one, radeći sve vreme to na računaru, pa napraviću onda još 4-5-6 klikova i skinuti ceo sadržaj od nekog besplatnog ponuđača istog (a koji se zovu kao oni zli mornari koji sa svojih brodova pljačkaju druge brodove). :p

Meni se ideja Netflix-a na početku veoma dopala, radi nativno iz televizora, ali kada je postalo izvesno da naših titlova neće biti, i da se sadržaji smanjuju u skladu sa prodajom/kupovinom određenih serija i filmova lokalnim operaterima, shvatio sam da taj servis kao takav gubi smisao. :(
 
Apsolutno mi ne pada ba pamet da jurim titlove, skidam, proveravam dali rade i jos da to radim s kompa. Lakse je skinuti film. Poenta je se zavalis pred TV i da to radi. U krajnjem slucaju popcorn ima sve to za dz.
Ja placam netflix ali najveci problem mi je izbor, titlovi mi apsolutno ne trebaju za eng filmove.

Tapatalk from Poco loco
 
Siguran sam da je ovo pitanje postavljeno mnogo puta, ali sa telefona ne uspevam da nađem odgovor: da li sa nekim VPN servisom (i ako imate iskustva, kojim) može da se dobije pristup celokupnoj ponudi Netflix-a? Možda sam lupio sa ovim VPN, moje znanje je tu krajnje ograničeno, ako postoji drugi način da je relativno prihvatljiv, i to mi odgovara :).

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Pored VPN-a mozes da potrazis i neki SmartDNS, to je super resenje za televizore. Probao sam jedan pre 5-6 meseci (na zalost ne mogu da se setim koji) i radilo je, imao sam americki Netflix na TV-u.
 
Malo sam gledao za te VPN servise, i shvatam da je malo problematično sve to podesiti, nije problem da se plati tih par evra mesečno, ali da prestane da radi...

A baš mi I treba za tv app, izguglaću taj smartdns. Hvala!

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Probao smartdns, rezolucija otprilike 240p... Hahahahaha, ipak cu da probam neki vpn, ali je malo petljanje da se napravi sve to na ruteru, pitanje je da li ont od oriona i može to da podrži...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Vrlo verovatno nećeš moći. Gateway uređaju baš nisu raspoloženi za VPN konekcije.
 
Kako da dobijem HD kvalitet na netflixu? Bilo na nativnoj TV aplikaciji, bilo preko browsera, uvek mi je kvalitet mislim 480p, mozda i manji. Imam HD/Ultra HD premium paket i podeseno je za kvalitet na High. Ali slika je low.
 
Onda ne znam šta je u pitanju. :D Meni se dešavalo da na američkom zeza tj pusta krš sliku ali na domaćem je radilo
 
Poslednja izmena od urednika:
Bio je onaj neki getflix vpn, ja sam koristio za apple tv i netflix. radilo je.
 
da li postoji neki addon za titlove za android?Za pc znam ali za andorid nisam uspeo da nadjem nista
 
U kodiju je moguce ubacivanje prevoda sa sajtova za titlove (opensubtitles, titlovi.com...) a moze i da se skine prevod pa rucno ubaci.
 
Čekajte malo ljudi, čovjek je u okviru Kodija pokrenuo Netflix i onda pozvao tilove. Mene zanima koji je to netflix u okviru Kodija? Jel to zvanični Netflix u kako je to moguće uraditi?
 
I ja bih zamolio za neki tutorial kako namaći automatski naše titlove na legal ne Netflix naslove na Android boxu. Kodi sam dunster za sada.
 
Kuca sve na engleskom i ima detaljno objašnjeno.
Tako čes prije naučiti.
 
Dal je realno da ljudi gledaju filmove sa ovim soap opera efektom ukljucenim?!
Nije ukljucen efekat na tv-u. Snimao sam telefonom koji je stajao na polici i zbog loseg osvetljenja je sam trazio fokus. Snimio sam na brzaka i bez ikakve obrade,jer mi je puno ljudi postavljalo pitanje u vezi Hbo Go i Netflixa na Mi boxu. Posto nas Netflix ima gotovo nista od prevoda sto sam pokazao u Android Tv aplikaciji,pokazao sam da to moze da radi addon iz kodija koji moze da povuce titlove ako ih ima na Titlovi.com i Opensubtitles. Naravno addon radi sa mojim nalogom na Netflixu,znaci nije neki ,,divljak,,.
 
I ja bih zamolio za neki tutorial kako namaći automatski naše titlove na legal ne Netflix naslove na Android boxu. Kodi sam dunster za sada.
U zvanicnu aplikaciju na Android boxu ne mozes ubaciti prevode. Zato se koristi Kodi,Netflix addon,kao i addoni za prevode. Naravno ako neki film ili serija nisu prevedeni onda nema ni prevoda.
 
Jedno pitanje koje nije Netflix, ali se tiče deljenja video stream usluga.

Da li se Amazon Video usluga može deliti dodavanjem člana domaćinstva? Tj. znam da može teoretski ali da li ima nekog ko je koristi ima li restrikcija i kakvih?

Ima li uiopte nekog na Benču da ga koristi?
 
Ja koristim Amazon Prime Video. Koristim na mom kompu i tv-u i "delim" sa jos 2 TV-a kod familije. Svima stoji ulogovano i za sada nije bilo problema.
Procedura je vrlo prosta, pokrenes prime video app, uneses kod koji ti posalju za verifikaciju uredjaja (na mail) i sljaka bez problema... Dosta su poboljsali i povecali biblioteku u poslednjih godinu dana tako da sam prilicno zadovoljan.

Btw. dosta cesto imaju akcijskih ponuda petkom, za filmove i serije koje nisu u sklopu prime servisa a novijeg su datuma, pa mozes da ih "iznajmis" za 0.99 centi i odgledas tokom vikenda (nisam koristio do sada jer uglavnom novije stvari uzimam iz narodne biblioteke ili odgledam u bioskopu).

Prime originals su skroz ok i cini mi se da je produkcijska vrednost bolja nego pre godinu-dve... 4k sadrzaj im je takodje prilicno skocio u poslednjih 6 meseci.
 
Nazad
Vrh Dno