Šta je novo?

Huawei P9

@whiplasher
Bas si ti pisao o razlikama izmedju S6 I P8...u tvom poredjenju se P8 nije loše pokazao, naprotiv, tako da mi sada nisi jasan.
@zechs
Uzevsi u obzir cenu uredjaja i ono sto ti uredjaji nude, analogija je dobra.


Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Jesam, ali primat je bila niska cijena. Da ne pisem sad o P8 i njegovim manama i prednostima u odnosu na S6, jer poenta je da je dosta toga nudio za tih 300e. Evo sad, ista je situacija sa S7E i Mate 8, samo sto su sad oni meni dobavljivi po istoj cijeni od nekih 600e, dok je u trenutku kupovine P8 za 300e, S6 bio nekih 470-550e, kako gdje.
Huawei je digao cijene mnogo, i po meni neopravdano. Mozda taj Mate 8 i sad P9 nisu uopste losi telefoni, ali ja jednostavno ne bih igrao lutriju sa njima. Jer S7E i da mi se ne svidi, prodacu ga za 24h. A kome je da prodam Mate 8 ili P9 a da ne padnem 50-100e za 30 dana, jer ce mi toliko trebati da ih prodam? Huawei jeste ozbiljan brend, i ja sam kazem da je no3 u svijetu. Ali volio bih da vidim stopu prodaje tih proizvodjaca u svim zemljama osim Kine. Meni se cini da taj Huawei dostize na 3 mjesto zbog nekog low segment trzista u kini gdje furaju svoje low end modele. Mislim ,sta ja pricam, kad i sam imam 2 komada huawei-a od po 10e.
 
Tačno tako @whiplasher .. Kada se razdvoji prodaja uređaja po kategorijama, može se uvek videti da je najveći segment prodaje upravo u low end i srednjem segmentu, dok najmanje uređaja prodaju iz višeg segmenta. Pa na tim brojkama je i nekada Nokia kupila slavu i živela, ali na žalost i to ima svojih mana, a to je mali profit jer margina na takvim uređajima nije velika, kao na uređajima iz višeg segmenta. Ja tu Apple-u skidam kapu jer nisu razvodnjili svoj proizvodni segment. I dalje sve uređaje reklamiraju i tretiraju kao top end, dok Samsung, Huawei i kompanija prave 150 uređaja godišnje i onda razočarano pričaju o prodaji na kraju kvartala. Pa kako i ne bi kada su žrtvovali podršku top end uređajima zarad statistike prodatih uređaja.
 
Ma ljudi su kod nas formirali mišljenje o kineskoj robi i kvalitetu na osnovu njihovih lokalnih radnji, a inače smo majsori za predrasude. Često sam pokušavao da objasnim da oni jednostavno imaju široku ponudu kvaliteta. Karikiram, hoćeš li za 100€ 100 ili 1000 šrafova, tvoj izbor. Naš čovek uzme 5000 šrafova i onda širi uverenje da je kinesko ******. Dobro je neko ovde to oslikao, gleda Huawei i kaže, šteta što nije Samsung. Uglavnom, oni imaju tehnologiju, imaju ponudu i idu napred.
Jedino što im Ul nikakav, imitiraju, ali svi su počeli imitirajući. Za cene se slažem, ali naslutio sam još ranije da će doći do toga, dok su procenili da se čulo za njih globalno, to im je cilj oduvek. Prosto manevar da ih tržište prihvati kao jedan od jednakih. Ma samo neka bude konkurencije.
 
Samsung nije za pohvalu što se tiče softvera i nadogradnje. Vidi šta rade sa note 4, kada je stigao update na M... Svako ima pravo da troši svoj novac kako god želi i da iznese svoje mišljenje. Baš me briga koje je ime "ispisano" na telefonu ako mi taj telefon pruža najviše za moj novac. Bio to xiaomi, meizu, Samsung, Lg itd... Ne kažem da sam ja upravu ali to je moje mišljenje... :) Vagao sam da li da uzmem s7 ili 6p, odlučio se za 6p iz više razloga... Opet taj huawei je izbacio Mate 8 koji je isto jedan od najkompletnijih uređaja na tržištu...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ovo je neverovatno da sve gledate kroz pare. Pa ako dajete 500,600 evra za telefon, vi imate i 1000 da date. Ako vec imate tu lovu, sto kukate kako morate taj telefon da prodate kasnije za 200 evra manje? Niti s7 edge vredi 700 evra, niti ip6s ni ovo.
 
Samsung nije za pohvalu što se tiče softvera i nadogradnje. Vidi šta rade sa note 4, kada je stigao update na M... Svako ima pravo da troši svoj novac kako god želi i da iznese svoje mišljenje. Baš me briga koje je ime "ispisano" na telefonu ako mi taj telefon pruža najviše za moj novac. Bio to xiaomi, meizu, Samsung, Lg itd... Ne kažem da sam ja upravu ali to je moje mišljenje... :) Vagao sam da li da uzmem s7 ili 6p, odlučio se za 6p iz više razloga... Opet taj huawei je izbacio Mate 8 koji je isto jedan od najkompletnijih uređaja na tržištu...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Izvini, šta znači ovo "najkompletniji telefon"? To kad napišeš ispada kao da je to najsavršeniji telefon na svetu i da nema boljih niti će biti boljih. Inače to tvoje mišljenje ne znači ni da je dobro ni da je argumentovano.

Odlučio si se za 6P jer je Nexus. Da ga je kojim slučajem Xiaomi pravio, ponovo bi ga uzeo, ne zato što je Xiaomi već zato što je Nexus. Rekoh da je nebitan proizvođač tih telefona jer nemaju veze sa tim proizvođačem od trenutka kad ih hardverski sastavi.
 
Poslednja izmena:
Daleko od toga da je savršen, ni jedan telefon to nije. Rekao sam jedan od najkompletnijih i to svakako jeste. Odličan ekran, super izrada, jedna od najboljih baterija, skroz kompletan uređaj... Softver nije najsjajniji... Pre bih dao pare za njega nego za iphone... Odlučio sam se ze 6p jer pored softvera pruža još dosta toga, a manje me je izašao od s7/edge, Mate 8, iphone 6s, Lg v10, itd... Tako da mislim da je to bila "pametna" kupovina. I u toj situaciji sam vagao da što manje para bacim a do što više dobijem...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa ima sve što jedan telefon treba da ima. SoC, RAM, ekran, bateriju. Videćemo kakav će softver imati kad izađe jedan, dva naslednika. Inače to tvoje je bila pametna kupovina, po meni, iz samo jednog razloga. Softverska podrška, pa onda to što je jeftiniji od tih navedenih.
 
Kada sam dobro promislio o svemu, za uloženi novac 6p mi je u paketu najviše pružao, softver+hardver...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne moze se porediti 6p sa Mate 8 i P9. Iza 6p stoji google i taj telefon je samo malo fizicki slican ostalim huawei. Pa p9 u 2016 fura 1080p i nema brzo punjenje. Navodim da je to ono sto je meni bitno, da ne spominjem snimanje u 4k itd.
To su ok telefoni, ali odredjenu svotu novca. Nemam para, zivimo nas troje od moje plate i stedim dugo i odricem se svega da bi kupio dobar fon. Ne pijem, ne pusim, i telefoni mi predstavljaju neko zadovoljstvo i nesto oko cega volim da se zanimam.
I neko sada treba da mi tvrdi da je P9/Mate 8 isto kao S7 i da vrijedi 650e? Sta on ima bolje od S7? Nema brzo punjenje, losiji displej, losiju bateriju, losiju kameru, losiju podrsku, losiji procesor..... Pa cek malo, sta on to ima da opravda tih 650e? To su super telefoni ali da kostaju 370-420e.
 
Poslednja izmena:
Ne kontam sta se toliko fokusirate na Huawei kao marku u ovo temi. Kada sam rekao da je cena P9-ke ******stina, to pre svega mislim zato sto je to telefon srednje klase koji su zacenili kao sto je konkurencija zacenila svoje prave flagship telefone koji su osetno bolji od P9, ne zato sto su Samsung i Apple nego jednsotavno zasto sto imaju bolje telefone (u ovom slucaju Samsung i Apple, ali moze to biti bilo ko pa i drugi Kinez).
Nije nikakav problem sto Huawei sebi daje za pravo da trazi 700e za telefon, problem je za kakav oni telefon traze 700e.
Apple sebi i moze da dozvoli luksus da zacepi povremeno nerealno visoku cenu jer ima strasno jak brand, Huawei nema, a izgleda su sebi prevremeno uvrteli u glavu da mogu, izgleda msle da su jaci brand od Apple i Samsunga ako ocekuju da za losiji proizvod mogu da traze istu cenu.
 
Poslednja izmena:
Pa o tome i pricamo, samo eto sto to huawei radi vec nekoliko telefona za redom, pa mi je na sami pomen imena huawei u glavi mid range telefon sa paprenom cijenom.
 
Koliko pratim cene huawei Mate 8 je u Srbiji 480e a s7 je 580e preko oglasa...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne zanimaju me te cene jer ne kupujem u radnjama telefone... Evo koliko je "bolji" s7 edge koji kod švercera košta oko 670e... I ne bih se složio da s7 ima bolju bateriju od Mate 8 i mnogo bolji ekran... Baš dobro izgleda ovaj IPS na Mate 8... I pametno je što guraju 1080p...
https://youtu.be/i4QYpT0QP1g

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jesam, ali primat je bila niska cijena. Da ne pisem sad o P8 i njegovim manama i prednostima u odnosu na S6, jer poenta je da je dosta toga nudio za tih 300e. Evo sad, ista je situacija sa S7E i Mate 8, samo sto su sad oni meni dobavljivi po istoj cijeni od nekih 600e, dok je u trenutku kupovine P8 za 300e, S6 bio nekih 470-550e, kako gdje.
Huawei je digao cijene mnogo, i po meni neopravdano. Mozda taj Mate 8 i sad P9 nisu uopste losi telefoni, ali ja jednostavno ne bih igrao lutriju sa njima. Jer S7E i da mi se ne svidi, prodacu ga za 24h. A kome je da prodam Mate 8 ili P9 a da ne padnem 50-100e za 30 dana, jer ce mi toliko trebati da ih prodam? Huawei jeste ozbiljan brend, i ja sam kazem da je no3 u svijetu. Ali volio bih da vidim stopu prodaje tih proizvodjaca u svim zemljama osim Kine. Meni se cini da taj Huawei dostize na 3 mjesto zbog nekog low segment trzista u kini gdje furaju svoje low end modele. Mislim ,sta ja pricam, kad i sam imam 2 komada huawei-a od po 10e.
Cekaj, nisi pisao da ti vise odgovara P8 od S6? Pritom tada nisi spominjao cene i value for money faktor.
Inače si P8 uzeo pre mene, a ja nisam mogao da ga uzmem ni blizu za 300e sa tri godine garancije, ja sam moj 400e platio.
Inače, nhf, ali mi se cini da si malo subjektivan i da bas branis svoj izbor, ranije je to bio Huawei i P8, sada je u pitanju S7.
Nema potrebe da opravdavas kupovinu S7ice, i meni je bolja kupovina, I verovatno sledeci telefon. Ali nema potrebe da se sada zbog toga pljuje Mate 8.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Ja gledam cijene po kojim ja mogu da kupim telefon, a ne kolike su na netu. **** mi se za te cijene koje mi ne znace nista. S7 sam platio 550e sa 2 god garancije. Toliko kod nas kosta i Mate 8, tacnije malo vise od toga (nekih 600e). Zvanicne radnje ni ne postoje u BiH tako da o tome necu ni da polemisem. GLedam cijene po kojima telefon moze biti u mome vlasnistvu, sa kolikom toliko ostvarivom garancijom.

@markos23 - S6 meni licno nije odgovarao zbog nekoliko stvari, medjutim prodao sam njega zbog crknute kamere, a ne zato sto mi nije odgovarao i kupio P8 i ostalo mi 100eura u dzepu. I platio sam ga okruglo 300e sa 3 godine garancije. I imao je nekoliko prednosti u odnosu sa S6, priznajem, kao i isto toliko mana. Ne kazem ja da je to los fon, za tu cijenu to je super telefon. Kao i Mate 8. Super fon, ali da dam tolike pare za njega necu, jer mi je za toliko novaca bolji S7. A sad ti poredis S7 i P8. U tom duelu, P8 nema ni jednu jedinu prednost.
JA branim svoj izbor? Pa ja druze mijenjam telefon svaki mjesec, koje crni moj izbor. Ja bas nisam iz te price. Kupio sam V10 pa sam ga pljuvao toliko da su me izbacili iz teme :)
 
Poslednja izmena:
Druze,ne mogu da verujem sta pises,a hoces da 'isteraš' nesto...a tamo gde ga ima u prodaji,kosta kao s7?

Ja necu nista da isterujem.. dao sam primer koliko kosta jedan, a koliko drugi telefon koji je zvanicno uvezen u zemlju.. U cemu je problem?
 
Hajde onda prvo da se dogovorite,da li gledate cene u oglasima(ugovori,kradjeni,'kao novi' i sl) ili zvanicne cene? :D
Ja necu nista da isterujem.. dao sam primer koliko kosta jedan, a koliko drugi telefon koji je zvanicno uvezen u zemlju.. U cemu je problem?

Nije problem,vec cista nebuloza,samo to.Ili prostije,nema to sto pises veze sa zivotom.. ;)
 
Poslednja izmena:
Pa po meni uvek treba gledati zvanicne cene...tako funkcionise legalno trziste. Druga prica su ti sverceri, ali po meni u kontekstu poredjenja nisu merodavni jer niti placaju carinu, niti porez..
 
Gledam cijenu za koliko mogu kupiti telefon sa kolikom tolikom sigurnoscu (garancijom). Dal je to prodavnica, svercer, nije me briga :) Kod nas u BiH je ovakva situacija. Recimo 6p. Nema ga na mrezama, na oglasima ga je jako malo. 64gb verzija kosta 600e i tesko da ce padati cijena. Mate 8 izgleda da se pojavljuje na mrezama, vidio sam 2-3 komada na oglasima, za od 550-700e. Mate S je vec pao na 350e jer ga na oglasima ima mali milion.
Hocu da kazem, da telefoni koji su sa mreza, pojavljuju se u velikom broju i pada im cijena. Telefoni kojih nema na mrezi, drze cijenu po godinu dana.

Edit - Vojkan - Pa eto koliko pije vodu da ja "branim" ono sto kupim.
 
I sta cemo sada? Nekome je mate S 100.000,00 ,a nekome 350€... :d

Pa eto, ako ima neko da ce dat 100.000,00 za Mate S onda cemo reci da je 100.000,00 :)

@edit - sad odo s posla kuci na cufte u sosu i pire :) Et sta cu sad :D Izgledanise me ove diskusije. Sve stari prekaljeni forumasi, psi rata :)
 
Poslednja izmena:
Apple sebi i moze da dozvoli luksus da zacepi povremeno nerealno visoku cenu jer ima strasno jak brand, Huawei nema, a izgleda su sebi prevremeno uvrteli u glavu da mogu, izgleda msle da su jaci brand od Apple i Samsunga ako ocekuju da za losiji proizvod mogu da traze istu cenu.

E problem u raspravi je nastao upravo zbog ovoga.Huavei bas danas i moze sebi da dozvoli taj luksuz, isto kao i Samsung i Epl, da stavlja nerealne cene(a oko toga verujem da se svi slazemo, da su cene svih telefona koji su nekakav flegsip, *****no visoke), jer su danas i oni jak brend.
Ali to je ono sto neki ne prihvataju(i to samo zbog primitivzma i predrasuda, zato sto su kinezi)
Nisu oni utripovali da su dovoljno jaki, vec je realnost da su dovoljno jaki da sami postavljaju neke uslove, i kako vidimo od modela p2 to svakom generacijom, ide nagore i sa cenom i sa reklamom, tj ne propadaju vec se sire dalje.Ubacili su u asotortiman jos neke skuplje..jer ocigledno prolazi.

Ja sam npr imao p6 model, u ono vreme je bio inferioran mozda u odnosu na flegsipove, doduse tada i nizu cenu, ali je tada imao premium izradu, komplet alu i radio je jako stabilno, cak i na duze staze, sto se ni za jedan Samsung npr ne moze reci.Medjutim posle toga su mi postali nezanimljivi(softver im se ne menja, maltene je i danas isti), bio, probao, koristio i to je to.
P7 je vec furao staklo u materijalima, bio malo skuplji od prethodnika, dok su samsunzi i dalje imali fejk alu ram i plastiku.P8 je bio jos skuplji, selfi kamerice ovo ono, privukao paznju s tim..i sada evo p9.

Dakle, iako ga danas nikad ne bi uzeo, pogotovo ne po ovim cenama, ipak kapiram to da imaju osnova da budu bezobrazni i kao Samsung i kao Epl, jer im se jednostavno moze.
 
Nazad
Vrh Dno