Šta je novo?

Najpovoljniji mobilni operater za putovanja po Evropi

Za Bugarsku neka preporuka
Airalo,Nomad ili … ?
 
Kako uopšte napraviti Vivacom nalog jer traže feedback bugarski broj posle unosa pasoša kao strani rezident?
Koja glupost ne verujem
 
Kod A1 ne mogu da otvorim moj A1 nalog kod njih, ali mogu kroz aplikaciju - kad sam povezan na njihovu mrezu da dopunim karticom. Da su retardirani, retardirani su.
 
Kod A1 ne mogu da otvorim moj A1 nalog kod njih, ali mogu kroz aplikaciju - kad sam povezan na njihovu mrezu da dopunim karticom. Da su retardirani, retardirani su.
Pa ovo za Vivacom ne može ni iz app, izaberem iskam račun na mail i ne nudi dalje da se ide, probao i sa VPN
Koga će oni ovako privući od digitalnih nomada, možda neke ovce jedino....

Kakav je signal sa A1? Gledam pokrivenost kažu najbolji A1, Yettel i taj Vivacom
Ne može ni iz A1 BG app traži isto bugarski broj da se unese za registraciju
Neverovatno....
 
Iz nekog razloga Orange Flex vise ne nudi eSim kao opciju. Jel to nesto privremeno ili nam zavrcu slavinu?
 
Jel ti telefon podržava esim? Meni nije davao na telefonu na kojem sam imao esim.me dodatak iz razloga sto je aplikacija Orange detektovala da telefon nije sa esim.
 
Možda nekome bude korisno da sam nedavno u Mađarskoj 4 dana koristio Globaltel karticu.
4G je radio samo poslednji dan. Prethodna tri ni na jednoj mreži nije radilo ništa drugo osim 2G.
 
Neka preporuka za UAE, samo za internet?

EDIT: Vidim da i Nomad i Airalo nude 5GB/30 dana za 13$ što je OK cifra. Ima li nešto bolje, povoljnije, jednostavnije?
 
Poslednja izmena:
Jel ti telefon podržava esim? Meni nije davao na telefonu na kojem sam imao esim.me dodatak iz razloga sto je aplikacija Orange detektovala da telefon nije sa esim.
Podrzava naravno, i postojeca kartica mi je eSim. Probao ja na 15 Pro i drugar na S23+, ista stvar..
 
Registrovao se danas na Orange Flex, registrovao se i kupio plan najveci ali nikako ne mogu da pokrenem karticu esim
 

Prilozi

  • eSim.jpg
    eSim.jpg
    31.7 KB · Pregleda: 39
  • eSim1.jpg
    eSim1.jpg
    25.4 KB · Pregleda: 39
Nisam pratio ovu temu, samo da iznesem pozitivno iskustvo sa maya esim provajderom kome treba samo net (pošto njihove esim kartice ne podržavaju pozive) kada putuje u inostranstvo, bio oko NG praznika u Francusku i Švajcarsku uzeo onaj minimalni paket Europe+ koji važi 5 dana (3 GB podataka), i generalno sam zadovoljan, sve ok radilo, a u Švajcarskoj hvatao i 5G, to je paket od 6 dolara i važi za 30 zemalja u Evropi.
 
Kupio sam u Bugarskoj A1 eSIM neki paket 8GB 10 leva, ali kad sam skenira QR dobio sam signal ali nikako nisam uspeo da podesim da radi internet, dobio sam parametre, uporedio ih posle sa onim sa A1 BG sajta, pokušava sve živo od podešavanja i nisam nista uradio. Na kraju uplatio Telenor 1GB dodatak, 900 din + 1100 din me odrali verovatno za 5mb neta (ostao roaming net upaljen od boravka u Bosni)
U čemu je bio problem ili su jednostavno A1 indijanci i to ne radi uopšte iz nekog razloga?

Od par ljudi sto su često relacija zapadna Evropa - Srbija dobio sam informaciju da je za EU najbolje uzeti valjda našu MTEL prepaid na pasoš, ličnu tipa Austrija, Švica i da ti neko donese.
Sledeći odlazak preko granice hoću da imam net kao i svoj dal uplatio nešto od tih Airalo, Hola, Orange Flex, Uglavnom mora biti rešeno dok sam u zemlji da ne nabijam besmislene troškove za 5-10$, evra
Jel koristi to kako se pokazalo?
 
Iz nekog razloga Orange Flex vise ne nudi eSim kao opciju. Jel to nesto privremeno ili nam zavrcu slavinu?
Imao sam isti problem. Ispostavilo se da je fora u tome što sam već imao esim karticu koja je istekla, pa mi je ovo bio drugi broj koji zahtevam. U tom slučaju je potrebno da bar jedan od registrovanih brojeva (i to prvi, valjda) dobije pravu sim karticu.

Kontaktirao sam podršku preko help sekcije, objasnio situaciju i posle toga sam uspeo da uzmem novi esim kao (jedini?) broj. Nije potrajalo duže od 5 minuta da rešim sve sa njima.
 
@brank0 Hvala, odradicu onda isto. Jel mora taj sim da bude stalno aktivan? Mislim ja koristim Orange Flex samo kad sam u inostranstvu, ne bih ga bas placao svaki mesec bespotrebno.
 
Zdravo,
Da li bonbon na bonove ima FUP? Konkretno ovaj dodatak od 14gb me zanima, gledao sam kroz sajt i nigde ne stoje capovi osim za neke internet pakete i za FLAT internet...
 
Ima FUP na bonbon. Ne piše baš jasno na sajtu (ili nije pisalo kad sam poslednji put gledao) pa sam te informacije dobio od njih preko chata.
 
Ima FUP na bonbon. Ne piše baš jasno na sajtu (ili nije pisalo kad sam poslednji put gledao) pa sam te informacije dobio od njih preko chata.
Sad se javio supportu i kazu da moze ceo dodatak... sada ne znam je l treba da se registruje sim kartica ili sta vec... drug je spomenuo da je njemu limit bio 2 ili 3gb, moguce da su nesto promenili ali ne verujem
1707656785992.png
 
Ili se nešto menjalo ili ovaj odgovor važi ukoliko se FUP ne aktivira odn ako se kartica primarno koristi u HR.
 
Ako zivis u HR i Bonbon koristis u EU povremeno onda taj odgovor vazi. Ako zivis u Srbiji i kupis Bonbon da je koristis u EU van HR, na svaki megabajt se naplacuje dodatna naknada. Imas GB koliko i u paketu ali ce mnogo vise biti naplaceno po potrosnji.
 
Kako se gledaju ove eSIM opcije (npr. Airalo) za Tursku, kao lokalne ili ne? Da li se blokira IMEI posle nekog vremena ili to ne važi više?
 
Kako se gledaju ove eSIM opcije (npr. Airalo) za Tursku, kao lokalne ili ne? Da li se blokira IMEI posle nekog vremena ili to ne važi više?
Airalo esim koliko ja znam ne triggeruju imei proveru posto se koristi data roaming sto znaci nisu turski brojevi inicijalno
 
Zna li neko kako se dobijaju one akcije u okviru moj tomato aplikacije? Secam se da su nudili tri opcije za kupovinu, minute i sms ili samo net, budu povoljnije od standardne ponude, medjutim sad ne mogu da nadjem to u aplikaciji.
 
Društvo, jel ima neka zgodna opcija iz Mađarske kao Bonbon? Imam ja Bonbon za sebe kad putujem, al u Mađarskoj sam češće, pa bi mi zato Mađarska bila zgodnija. Barem bi u Mađarskoj lakše nabavio tu karticu - ako nešto tako jednostavno ima.🙂

PS. Slabo (nikako) divanim Mađarski.😁
 
Nazad
Vrh Dno