Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Напредујемо!

Искрен да будем, не разумем људе који имају скупоцену ствар и немају заштиту за то?кад кажем заштита мислим на маску од 30-50е.

Исто је и са аутом и осигурањем.

ja imam neku tanku poluprovidnu masku za iphone se od $0.8 i savrseno sluzi svrsi... kupio sam nekoliko komada i menjam ih na 2 meseca
imam i staklo preko ekrana koje isto toliko kosta i traje mi od kad sam kupio telefon
 
Надам се да вам у тим маскама од 2$ није тел испао на нешто озбиљније.

Ја користим гумене,зато што ми се зноје шаке,а и зато што су колико толико поуздане.
 
Uvek bez, rizično ali moćno... [emoji23]
 
Најлепши је без,то се слажем,ал не бих баш толико ризиковао
 
Ja godinama uzimam novi iP kad izadje i nikad nista ne nosim, ni staklo ni foliju ni futrolu, bas nista. Ne volim te stvari i tel mi nije to sa svim tim stvarima... Ispadne mi, izgrebe se, oguli, ali sta sad... Ja uzivam u premium osecaju u ruci koji sam platio i cao. Istina nikad mi ekran nije pukao mada za sve postoji prvi put, kad se desi menjacemo ga[emoji2] ali ce i dalje ici bez zastite
 
Da ne kopam ovde, zna li se kad dolazi kod nas crveni iPhone 7. Jos uvek sam na 6s, pa posto kasnim sa sedmicom, kad sam vec ovoliko cekao da uzmem red.
I da li ima neki info da li se guli red.
 
Da ne kopam ovde, zna li se kad dolazi kod nas crveni iPhone 7. Jos uvek sam na 6s, pa posto kasnim sa sedmicom, kad sam vec ovoliko cekao da uzmem red.
I da li ima neki info da li se guli red.

Vrsta materijala je identična kao matblack... A za to kad će je najbolje da pitaš istyle, oni znaju zvanično. A nezvanično pitaš nekog poznatijeg Apple prodavca na kp, tako ćeš najbolje saznati pravi odgovor [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se moze ostvariti garancija na telefon koji je uzet preko operatera ako nisam vlasnik ugovora, a posedujem fiskalni racun i sve papire? Ili mora licno onaj cije je ime i prezime na ugovoru da podnese zahtev za reklamaciju?
 
U prvoj godini mozes a u drugoj mora vlasnik ili onaj ko ima overeno ovlascenje da raspolaze telefonom.
 
Garanciju mozes ostvariti ako odes direktno u servis i odradi se samo popravka, a ako telefon mora da se menja, onda samo vlasnik ugovora.
 
Nov telefon mozes da dobijes npr u iStyle (ako nije moguce resavanje reklamacije popravkom). Dobio sam nov 6s prosle godine (telefon kupljen u mtsu, nisam vlasnik ugovora, odneo sam samo telefon), uslov je da je u prvoj godini garacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U prvoj godini garancije kolega zamenio iphone 7 koji je od njegovog teče kupljen u Sloveniji. Samo dao račun i telefon u iStyle i to je to..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba i račun u slučaju da se datum aktivacije i datum kupovine ne poklapaju, tj. da je u apple bazi aktivacija pre izdavanja računa pa se može desiti da je po bazi prva godina garancije prošla, onda je merodavan datum na fiskalnom računu.
 
iPhone 7

U mts-u ne daju fiskalni racun,ja sam dobio samo garantni list,pa su samo njega i trazili.
 
Poslednja izmena:
Nov telefon mozes da dobijes npr u iStyle (ako nije moguce resavanje reklamacije popravkom). Dobio sam nov 6s prosle godine (telefon kupljen u mtsu, nisam vlasnik ugovora, odneo sam samo telefon), uslov je da je u prvoj godini garacije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo sto to nije nov-nov telefon vec refurbished.
Ali stize u folijama fabrickim,ne sme da ima ni jednu manu itd. Doduse na mom zamenskom fonu iz istyle-a se vidi neka ogrebotinica sitna na anteni,izvalio sam to cim sam skinuo foliju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ha, bezveze je sto ne mozes sa garancijom i fiskalnim racunom (ili samo fiskalnim racunom) da ostvaris garanciju u drugoj godini.
Koja je logika iza toga? Osim jednogodisnje Apple worldwide garancije.
 
Mozes ali mora da ga reklamira onaj na koga se vodi ugovor
 
Da znam da moze tako. Ali je i dalje glupo. Imas garanciju uredjaj i fiskalni:).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Postoji mala zackoljica posto na vecini garancija ne pise ime i prezime kupca kao sto je to ovde :)

To je politika operatera i nema veze sa Apple-om.
 
Politika koja krši zakon o zaštiti potrošača.
 
Upravo. Trebalo bi da je dovoljan samo fiskalni racun za ostvarivanje garancije u drugoj godini.
 
Ok, nema IMEI. Ali kada provere kada je kupljen/aktiviran telefon (za prvu godinu garancije) sa racunom ne mogu da omase kada izlazi iz druge godine.

i bilo je par ljudi sa uredno popunjenim Telenor garancijama (ime/prezime/imei/datum kupovine/pecat) koje je ProMobi servis vratio jer nisu vlasnici ugovora.
 
Ja samo kazem da samo na osnovu fiskalnog ne mogu utvrditi dal je to bas taj telefon koji je kupljen kod njih.
 
Kada tapkam iPhone 7 oko Apple logoa, pravi zvuk kao da je blago supljikav u tom delu. Jel ima jos neko ovaj problem?
 
Od januara koristim iPhone 7 Black 128GB (Telenor) i case Elago Slim Fit 2 Black. Case je odličan, nije toliko upadljiv i lepo izgleda, a površina je matirana i blago gumirana pa telefon uopšte ne klizi iz ruke.

Gde sam stao sa iPhone 6 nastavio sam sa 7 i za sada sam prezadovoljan telefonom. Nema nikakvih problema što se tiče hardvera i softvera kao ni skidanje boje kao što su se neki žalili.

Baterija traje kraće u odnosu na Sony Xperia Z3 Compact koji takođe koristim. Neki prosek je 2 dana na iPhone 7 i 3-4 dana na Z3 Compact ali je primetno bolja u odnosu na iPhone 6 na kom sam skoro svaki dan morao da je punim.

Takođe koristim i MacBook Pro Retina 13 (više za posao) i za mene je velika prednost što Mac može da se poveže sa iPhone pa da se neke stvari sinhronizuju na oba uređaja tako da mogu da radim sa kog mi u datom trenutku više odgovara (pozivi, poruke, beleške, podsetnici, slike, muzika,...).


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
iPhone 7

8ee50d2688bb17834757f45f9e1948d4.png

7 sati ekrana. Mislim da mi je ovo najbolji rezultat do sad. Mix upotreba wifi 60%, LTE 40%, max brightness oko dva sata (napolju), ovo ostalo je auto (nekih 30-40% osvetljenje). Skype poziv, Viber, škljocano dosta, sredjivanje fotki, instagram itd itd.




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno