Šta je novo?

SSD, M.2, PCIe, NVMe nova generacija

Taj flash od 30e je grob zivi koliki je spor, pre ce da crkne nego sto ce da dozivi upis tih 256GB.
Zeho imas Kingdian Portable SSD koji ti je povoljan, mali kablic USB-C, ima ok brzine, kacili smo na forumu.
 
Poslednja izmena:
ssd.png NVMe.PNG

Promena sa SSD Patriot Blaze 240GB na ADATA SX8200 Pro 512GB, plaćen 12700 RSD.

Patriot Blaze otišao u bratov laptop.
 
Poslednja izmena:
^^^

Tako je nekako i kod mene, jedino što imam 1 TB model, pa je brži upis. To na testu jako lepo deluje, u praksi, eh...

Al dobro, ima i posrednih benefita. Dok sam ranije imao tri SATA uređaja, sad imam samo jedan, DVD rezač koga ću u nekom momentu da uklonim, pošto već odavno ničemu ne služi. Onda mogu da skinem i tu granu sa modularnog napajanja, raščistim sav ršum u kućištu. Ramišljam koliko manje ATX kućište bi moglo da se uzme bez svog tog prostora napred.
 
^^^

Tako je nekako i kod mene, jedino što imam 1 TB model, pa je brži upis. To na testu jako lepo deluje, u praksi, eh...

Al dobro, ima i posrednih benefita. Dok sam ranije imao tri SATA uređaja, sad imam samo jedan, DVD rezač koga ću u nekom momentu da uklonim, pošto već odavno ničemu ne služi. Onda mogu da skinem i tu granu sa modularnog napajanja, raščistim sav ršum u kućištu. Ramišljam koliko manje ATX kućište bi moglo da se uzme bez svog tog prostora napred.
Ja sam u DVD rezacu prebacio HDD, ali kad gledao spec u programu za SSD pise da je SATA 1. Jer moguce da mini sata za DVD rezac da je SATA 1 ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ja sam u DVD rezacu prebacio HDD, ali kad gledao spec u programu za SSD pise da je SATA 1. Jer moguce da mini sata za DVD rezac da je SATA 1 ?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Naravno, zašto bi bio brži kad DVD ne može više od toga...?
 
Imam stari WD nvme 500gb i nedavno nabavio A2000 1tb. Ploča ima dva nvme slota.

Problem je što postoji neka nekompatibilnost. Bekapovao sam stari WD na HDD i potom obrisao sve sa njega. Uradio clean install Windows-a na A2000, ali svaki drugi dan mi se pojavi BSOD prilikom paljenja sistema (i nakon restarta uđe sam u BIOS).

Šta li je problem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uglavnom je jedan slot na CPU i pune brzine, a drugi nije i deljen je...
U koji si stavio sistemski disk, proveri...

A bolje stavi drugi disk preko adaptera u PCIe slot, bolje je.
 
Meni su u poslednje vreme ocajne brzine (za nvme) na A2000 od 500gb. Write skoro 3x manji. Odjednom je poceo tako, a disk nije ni pola popunjen.
Sta se desava, pojma nemam.
lkjnjkljn.PNG
 
Uglavnom je jedan slot na CPU i pune brzine, a drugi nije i deljen je...
U koji si stavio sistemski disk, proveri...

A bolje stavi drugi disk preko adaptera u PCIe slot, bolje je.

Hoću, probaću. Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ringeraja:

to onaj samsungov pci-e a nije nvme?meni bi taj bio baš idealan,pošto onda ne bi morao da petljam sa biosom...javi ako bi ga ipak udomio ;)
 
Ima li gde kod nas da se kupi kakav pasivni hladnjak za nvme. Samsung 970 u idle bude oko 60C a max bude blizu 90C, Ostale komponente u kucisu su ok sa temperaturama
 
AsRock Z390 pro 4

If M2_1 is occupied by a SATA-type M.2 device, SATA3_5 will be disabled.
If M2_2 is occupied by a SATA-type M.2 device, SATA3_1 will be disabled.
If M2_2 is occupied by a PCIe-type M.2 device, SATA3_0 will be disabled.

1 x Ultra M.2 Socket (M2_1), supports M Key type
2230/2242/2260/2280 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2
PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s)

1 x Ultra M.2 Socket (M2_2), supports M Key type
2230/2242/2260/2280/22110 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module
and M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s)


Samsung 970evo plus nvme m2 sam stavio u M2_2 da li bi bilo bolje da sam stavio u M2_1 slot. M2_1 je bliže CPU a ovaj drugi je ispod čipseta.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi bolje s obzirom da ti nvme u M2_1 slotu ne bi gasio sata konektore, ovako ti je ugasio sata_3 konektor.
Da li bi se manje grejao, to vidi sam...
 
Drugari, gde naći/kupiti šraf za M2 ssd? Nemam ga na ploči ni u kutiji od ploče
 
Drugari, gde naći/kupiti šraf za M2 ssd? Nemam ga na ploči ni u kutiji od ploče

Zdravo sapatniče, možeš na prethodnoj strani videti moje muke sa istim problemom. Gledam sad specifikacije tvoje ploče i definitivno kaže da dolazi sa 1 x Screw for M.2 Socket, nego ti nisi obratio pažnju na te male šrafčiće i nisi ih sačuvao, kao ni ja. Sad ti je najbolja nada da ganjaš po servisima da li je to nekom negde ostalo od sklapanja konfiguracije, možda ti se posreći.

A vidim da me nisi poslušao ni oko izbora diska, ali dobro, nije da kažeš greška.
 
Video sam šta si pisao ali nisam imao nameru da čekam dogodine. Trenutno mi je sasvim dovoljno 500 Gb, ne instaliram ja više mnogo igara. Imam nekoliko što igram i to je to.
Što se tiče šrafčića ne sećam se da sam ga video kad sam kupio ploču, mada moguće da sam ga i bacio negde. Ali snašao sam se privremeno, skinuo sam jedan šraf sa grafičke, odlično se uklopio. :)
 
Uopste ne nameravam, to ti je samo jedan dramski trenutak, ono sto objasnjava celu recenicu je onaj smesko na kraju.
Mada ako ce mo pravo, imam pune 4 godine staru masinu, pa nije ni na odmet razmisljati o necemu novom... nekad u buducnosti...
 
@mdm kakve su ti temperature na tom GAMMIXS11Pro sto imas?
 
@mdm kakve su ti temperature na tom GAMMIXS11Pro sto imas?

Normala 37-39 idlle, max 48-50 normalan rad, a u apsolutnoj torturi Iometer 4K jedno 5+ minuta maksimalna zabeležena 68C.
inače disk je po specifikaciji max radni 75, a kritična 80C
Dakle odlično se ponaša, nijednom trottle!

A ostalo da se ne ponavljam imaš ovde i ovde
 
Poslednja izmena:
Ja bih probao ovaj Gigabyte, na papiru deluje najbolje. Ili Crucial P1.
 
Ne znam sto bi bilo ko izabrao P1 ili ovaj Gigabyte model pored Kingston A2000.
Kingston ima najduzu garanciju (ili istu), bolje performanse i najveci tbw.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nazad
Vrh Dno