Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Vidim i dalje gomila tehnomanijaka kupuje od ovih sibicera ?
 
Domacim firmama nikad ne treba placati u napred, pod domacim mislim na sve domace a ne na tehnomaniju posebno.

U bar 50% slucajeva bude problema.
 
Posle ovoliko pisanja ti poručiš od Tehnomanije?????
I sad kreće kukurukuku.....mislim, stvarno mi niste jasni, majke mi.

Odgovor: Zapreti im mailom, traži odgovor, da imaš pisani trag. Ako ne odgovore i budu te zavlačili, na žalost, jedino rešenje je tužba.
Kasno sam video, kao i obicno, neki od nas se opamete tek kad nastane problem.
Poslao sam mail i cekam da vidim sta ce odgovoriti.
Nije mala suma u pitanju, ali kasno je sada.
Nekoliko puta sam ih zvao, uvek nesto obecavaju, i na kraj sam doziveo da malopre zovem i niko nece da se javi iz dosta pokusaja(kao da su mi blokirali broj ili nece da se jave), dok su se sa drugog broja odmah javili. Izgleda apsurdno, ali tako je
 
Par puta sam pisao ovde kako su kolegu pre 3 godine zavlacili za fridizer od 100+ hiljada. Naravno, on platio karticom preko sajta, ne stize frizider. Zvao ih je mali milion puta, uvek je bio neki izgovor, da bi se na kraju ispostavilo da uopste nemaju taj frizider na stanju i nudili mu neki drugi. Sve to je trajalo oko 2 ipo meseca, a tebi druze srecno, mada sada moze biti samo jos gore posto su jos jaci nego pre 3 godine.
 
Cekam jos, poslao sam broj racuna 1. Marta, juce su mi rekli da je rok 3-5 dana. Ja se nadam u ponedeljak da ce uplatiti.
A, od sad drugi list sto se tice online kupovine.
 
Nije mi jasno kako to nije regulisano zakonom, da ne mogu da stavljaju robu kao dostupnu i rok isporuke, kad uopste nemaju tu robu na stanju i treba im 100 godina da je nabave i posalju ili u slucaju tehnomanije, ne mogu uopste da je nabave...
 
Pa mislim da i jeste regulisano zakonom il barem nekim oblikom obicajnog prava.
Al batinu firmu neko da kazni... :)
 
Ajde barem odma da zovu i da kazu nema na stanju, refundiracemo novac.
Nego cekaju, i sad neko ako cuti robu ce dobiti kad prodju nekoliko meseca.
Sad sam napravio gresku i nikad vise, napinjacu i dalje, u ponedeljak cu zvati.
 
Pa većina drži pare u banci, ne u slamarici a dostavljači ne primaju kartice. Poslednjih desetak godina nikada nemam više od soma-dva u kešu kod kuće ili džepu.
 
Lepo im posaljes mail da ces da trazis chargeback ukoliko ti ne isporuce to sto si narucio i resis sebe muke. Banka ti vrati novac na racun i to je to.
 
Nista nisam uradio, zvao sam ih, jedan kaze da je rok 3-5 dana koji je premasen, drugi kaze 7-10, a treci operater 14 dana.
Rekao sam ih da ubrzaju, rekli su da ce poslati molbu finansijskom sektori da poguraju, ali nista od toga.
A to zasto sam platio unapred je pravo pitanja, Englezi uce na Kembridzu, a mi na zalost jos uvek na greskama.
 
Pa ja sam vise od 6 meseci cekao da mi vrate mojiih hiljadu dinara :D

a chargeback u srbiji bi bas voleo da vidim.
 
Drugar kupio racunar u Winwin posto nema delova da se sklopi nesto ljudski a nije mogao da ceka, ima ovakvu nalepnicu, koji je to servis?

winwin rma.jpg

I dosla ovako ostecena, bice veselo ako zatreba RMA.
 
To su ladno namerno uradili, da bi posle mogli da se vade, ako bude bila potrebna reklamacija...
Nema dalje, dotakli smo dno, strasno kakva govna...
 
Prijavite odmah dok sve radi. Neka ima napismeno potvrdu ako će uvažiti garanciju i sa takvom nalepnicom. Ako ne neka zalepe novi.

Ne ulazim u to da li je nalepnica na kućištu "po zakonu" ili ne.
 
Na vise od 5000 din emmi salje predracun bar je meni tako bilo
 
Drugar kupio racunar u Winwin posto nema delova da se sklopi nesto ljudski a nije mogao da ceka, ima ovakvu nalepnicu, koji je to servis?

Pogledajte prilog 300225

I dosla ovako ostecena, bice veselo ako zatreba RMA.
Nije servis, već njihov broj za reklamacije. Posle će da proslede gde treba.

Zovi svakako (tj. drugar) i reci da je računar stigao sa oštećenom nalepnicom. Smarači će da traže da doneseš komp da zalepe drugu u principu i to je to. Inače, to je urađeno jer je neko menjao nešto unutar (u servisu gde se sklapao komp) i nije prelepio novu.
 
Ok, reci cu mu. Nije nista dodavano sa njegove strane, konfiguracija je ista kao na sajtu.
 
Nalepnica je namerno pokidana.Stavili su polovnu grafiku ili nesto sto ocekuju da nece izdrzati garantni rok.Imao sam takva iskustva sa njima
 
Ne znam sto se cudis.Sve sta ljudi vrate na reklamaciju a moze da se popravi - gura se u gotove konfiguracije. Te uredjaje vise niko nece hteti da kupi posto su popravljani,prasnjavi,ispipani,pocepane ambalaze,itd.
Nista ne bacaju vec sve sta moze da se ugura u kompletan pc se i ugradi.Nalepnica sluzi da korisnik ne moze da vidi sta su im ugradili u masinu do isteka garancije.Tada je ionako sve vec prasnjavo pa ni inicijalno polovan uredjaj ne mozes prepoznati.
Drugaru su stavili u gotovu masinu polovnu 1060 grafiku i naravno od starta je bila pocepana nalepnica/sticker.Nije obracao paznju na to i grafika je bukvalno posle mesec dana pocela da izbacuje kockice.
 
^ A gotove konfe sa bočnim prozorom? ;)
Šalim se, svako ko može izbegava gotove konfiguracije, jedino što je kupovina komponente po komponente solidan stres, danguba i kidač živaca u današnjim uslovima, kao i nezgodacija kad treba (daleko bilo) reklamirati računar, a on sastavljen od komponenti kupljenih u pet radnji, pa trebaš prvo da detektuješ šta je, a tek onda tu pojedinačnu komponentu da šalješ na reklamaciju...
 
Nalepnica je namerno pokidana.Stavili su polovnu grafiku ili nesto sto ocekuju da nece izdrzati garantni rok.Imao sam takva iskustva sa njima

Pitanje šta su sve menjali unutra. Zato ja ne volim gotove konfiguracije. lepo napisa @Radiohead dotakli su dno dna :)
Post automatically merged:

Zezaš?
Sve sam čuo, ali baš da idu toliko nisko...
Radili su i gore stvari sa grafikama. Manjnovali su na radnom setu ili kući :D Posle par meseci vrate grafiku i prodaju kao novu.
 
Pitanje šta su sve menjali unutra. Zato ja ne volim gotove konfiguracije. lepo napisa @Radiohead dotakli su dno dna :)
Post automatically merged:


Radili su i gore stvari sa grafikama. Manjnovali su na radnom setu ili kući :D Posle par meseci vrate grafiku i prodaju kao novu.
To potvrdjujem, ne za majnovanje, ali da uzmu radnici, koriste za nesto i vrate u radnju ili ubace u gotovu konfiguraciju. To je iz prve ruke informacija, ali kao sto je neko gore pomenuo, sve se to zna.
A ja opet platio unapred....
 
Koji bre radnici?

pa valjda te firme imaju nekog gazdu koji vodi racuna sta rade radnici, a ne da radnik nosi kuci sta mu treba.
 
Gazda je bata.
Ti si mislio mozda na menadzere prodavnica.
Sto bi bili oni bolji od radnika, pa mislim i oni su isto radnici sa malo vecom platom, mozda i oni nose kuci :)
 
ljudi ,najbolje je da se kupi nesto od proverenih lokalnih radnji,bez laznih lagera i uredjaja koje satro imaju a u stvari nista od toga.Em su lokalne ranje jeftinije ,em su usluzniji i brzi .
 
Nazad
Vrh Dno