Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Cekaj dok te ne kontaktiraju, ovo je genericni odgovor koji se salje unutar 8 dana od ostavljanja proizvoda na reklamaciju i ne mora da znaci da je tacan
 
Kaze mi danas radnica, nama su zarbanili da saljemo nazad vasu reklamaciju. Ma nemoj, daj mi to napismno ako smes.

Bezite od ovih lopova, sramota je da vas prave *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ma za rodjene pare.
 
Ti sad imaš pravo da ih prijavis inspekciji jer ti odbijaju da prime uredjaj na reklamaciju ako se ne varam.
 
Meni su se tek danas javili (post expres) da je stiglo poruceno, posle 8 dana.
Posto sam vec otputovao, a oni zakasnili, paket sam lepo vratio.
I svaki sledeci put cu da im vratim paket ako ga ne isporuce u dogovorenom roku, jer su to zasluzili.
Pa nisu jedini, neka se bore malo za kupce.
 
Ti sad imaš pravo da ih prijavis inspekciji jer ti odbijaju da prime uredjaj na reklamaciju ako se ne varam.

Ne odbijaju vec se prave blesavi oko problema,preko dva meseca sam bez rutera.
Cak i ovaj koji sam dobio nov nisam hteo,vec sam trazio drugi uz moju doplatu,ocigledno postoji fabricki problem s njim te mu WDS ne funkcionise kako treba.
 
Javljeno mi je da je ruter stigao i da ga mogu preuzeti.
Sta raditi?
 
Poslednja izmena:
Javljeno mi je da je ruter stigao i da ga mogu preuzeti.
Sta raditi?

zavisi koliko se zeljan i voljan da ides u preganjanje sa njima

moje iskustvo (iako sam ranije imao i pozitivnih iskustvara sa emmi/winwin) je da je u pitanju najgora/najbezobraznija IT prodavnica u Beogradu. Barem od onih vecih. Po odnosu prema reklmaaciji i musterijama. Daleko ispred njih su Monitor, Gigatron, Atom i microsystem

Sad ovo je moje licno iskustvo i na osnovu iskustava ljudi. Ocito je emmi/winwin dovoljno jak da ih bas briga za kupce i zakon... Trenutno mi je bolja opcija garancija kod Fante nego kod ovih...
 
Sta prodaju *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* koje ne radi svoj posao.
Lepo sam trazio da doplatim i uzmem bolji.
Uzecu ga danas,verovatno ce sve biti isto a onda kontaktiram zastitu potrosaca pa nek se slikaju.
Nikad vise ALTI smrdljivi.
Sto se tice samog rutera u pitanju je TP Linkov Mercusys.
https://www.winwin.rs/bezicni-ruter...ess-n-10-100mbps-enhanced-4x5dbi-8619793.html

Evo jedne price na koju naleteh,mnogo mi lici na nasu omiljenu firmu.
https://zena.blic.rs/lifestyle/fen-eksplodirao-u-ruci-zastita-potrosaca/y7959z6
 
Poslednja izmena:
Evo razvoja situacije,priznali da ne radi,odradili restart i radi.
Isto to sam i ja odradio pre reklamacije.
Ovo je komedija!

yscf9ZA.jpg
 

Prilozi

  • thumbnail_IMG_20190906_142137.jpg
    thumbnail_IMG_20190906_142137.jpg
    200.7 KB · Pregleda: 114
Poslednja izmena:
Da se javim,ruter radio citavih pola sata.
Iskljucen iz struje,ukljucen,ostavljena poruka ovde,opet blokirao.
Poruka editovana sa kabla.
Svaka im cast i daleko lepa kuca.
Obavesten centar za zastitu potrosaca i winwin.
 
Poslednja izmena:
Mene da neko zavlaci tako, ja bih otisao i polupao im izlog.
Iskalis bes i zavrsis sa njima za sva vremena :)
 
Ako ti je blizu prodavnica salji i treći put.

Ruter bio vec tri puta.
Prvi put dobijen nov.
Drugi put "apdejtovan i podesen".
Treci put resetovan tj "restartovan na fabricka podesavanja".
U sva tri slucaja priznat problem i slat na servis ali u svakom slucaju su veoma strucni.
Nije mi daleko samo 27 km,mogao sam tim parama kupiti nov.
Cekam da vidim sta ce reci agencija za zastitu potrosaca,od winwina nema ni moga.
Zadnji put sam dobio ovaj mejl i od tada su me samo kontaktirali sms-om da je na servisu i prekjuce su me zvali iz prodavnice da preuzmem *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*.

attachment.php
 
Poslednja izmena:
I dobijes krivicnu prijavu. Nemoj ovakve savete davati ljudima na forumu..

Pa logicno je da ako uradi to, da se ne sazna ko je to uradio.

Zamisli kad bi svako ko prodje golgotu reklamacione vrste to uradio, mozda bi se nesto promenilo ;)
 
@amdpower Delimicno si i sam kriv kakav ruter si izabrao. Ruter je mozda i najvažnija komponenta gde se trazi pouzdanost, podrska samog proizvodjaca, a ti si bio spreman da rizikujes...Ne znam sta te privuklo, verovatno cena?Razumem ja da tebe kao kupca u kranjoj liniji ne treba ni da zanima ako kupujes novo, u garanciji, ali pre nego kupim nesto pogledam iskustva drugih ljudi ukoliko uspem da nadjem.Cesto uopste ne zelim da kupim one modele koji se ne prodaju na zapadu(odem na nemacki amazon, pogledam neki test ako postoji, mozda neki forum) i tek onda uzimam.Po samom izboru rutera vidim da nisi trazio nista posebno, ali bar da si uzeo tp-link(mercusys je njihov jos jeftiniji pod brand), dlink, asus, cak i tenda deluje kao premium naspram ovoga.btw.Na brzinu pogledah, pa ovo se prodaje po indiji i sl.lokacijama gde i Srbija izgleda pripada. Nije sve sto ima povoljnu cenu i vredno rizika, gubljenja vremena, a i taj osecaj da si kupio djubre.Nemoj me lose shvatiti, ali prilicno si neiskusan kupac.
 
Poslednja izmena:
Mercusys je TP Linkov brend.

http://www.mercusys.com/en/product/list-2

https://www.sk.rs/2018/07/sktd14.html

S druge strane za te pare sam imao i Tendu.
S trece strane me i ne interesuje,ja sam platio proizvod i trazim da radi,i ja na poslu kad odem mora kvalitetno da odradim posao inace mi se popnu na glavu.
Evo gledam kutiju,izgleda da je servis Sampro,tako da i njih izbegavajte.

Na drugom racunaru imam kineski wifi adapter od 500din koji radi bez problema,svi smo mi krivi sem prodavaca koji prodaju sve i svasta i izbegavaju ono sto po zakonu duguju-garanciju da ce proizvod raditi ispravno u datom roku.

Pre neku godinu sam imao problema sa Clatronic proizvodom kupljenim u Usponu.
Nije radio kako treba jos prvog dana,poslat na reklamaciju,medjutim vratio se polomljen.
Pokusali su krivicu da prebace na kurira,a isti u mom kraju radi godinama i covek je vrlo odgovoran.
Kad su videli da nisam pasao travu,lepo su mi vratili novac i otad ne kupujem Clatronic aparate zbog lose servisne podrske.

IMG-20190907-105751.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20190907_105751.jpg
    IMG_20190907_105751.jpg
    777.1 KB · Pregleda: 80
Poslednja izmena:
Kupiš Yuga i žališ se što ne može da ide kao Porsche? Probaj ga samo sa uređajima povezanim kablom, napisao sam već da sam imao isti problem sa TP linkom koji se zaglupljivao čim se više od 10 uređaja nakači na wi-fi.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Winwin botovi.

Pouzdanost se trazi od svakog proizvoda,da li je ruter,napajanje,cpu,televizor...

Ruter prima wifi i salje lanom na pc.
Takodje salje wifi signal na 2 telefona.
Ako nije sposoban to da odradi,treba ga izbaciti iz prodaje.

Inace da bih platio taj ruter trebam raditi 12h.

Screenshot_2019-09-07 Bežični Ruter Mercusys MW325R 300Mbps Wireless N 10 100Mbps, Enhanced,4x.png
 
Poslednja izmena:
1. Uzeo si djubre od rutera.

2. Ako se pokvario u prvih 6 meseci, servis ne sme ni da proba da popravi bez da si ti izricito izjavio da zelis popravku, tako da nije trebalo ni da preuzimas popravljan uredjaj (ako si reklamirao u prvih 6m).

Oni uvoze svakakvo djubre od robe, to je cinjenica, svakako je greska kupca ako kupi neko djubre, ne njih.
 
Što si tako nervozan? Svima se dešavalo da kupe loš hardver, prežališ bačene pare i kupiš bolje, ne maltretiraš forume i servise.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Ma uzecu drugi ali ne volim da me prave majmunom.
Lepo sam obavestio doticni winwin da sam obavestio agenciju za zastitu potrosaca i da kod njih vise necu kupiti nista.
A dosta sam kupovao i tamo i u emmiju.
Sad neka kod njih kupuju sendvicari.

Proslo je vise od 6 meseci.
Ali drugi koji sam dobio nov nisu smeli da salju na servis i lepo sam trazio zamenu za drugi.
Majmuncine nisu odobrile.
 
Poslednja izmena od urednika:
Bezveze rizikujem da se ljutis, ali da nije problem u podesavanju?
 
Što si tako nervozan? Svima se dešavalo da kupe loš hardver, prežališ bačene pare i kupiš bolje, ne maltretiraš forume i servise.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Ti si neki bogatas pa bacas pare, ajde idi trazi sad smoki od win wina, izvrsio si misiju pravog bota i skinuo ljagu sa radnje. Sendvic ces dobiti na kraju nedelje u magacinu radnje.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
E neka si mi rekao. Je l' ti lakše sad?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Što si tako nervozan? Svima se dešavalo da kupe loš hardver, prežališ bačene pare i kupiš bolje, ne maltretiraš forume i servise.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Isto tako je mogao i da ode u radnju i pokloni im novac.:smash:.ne bi se barem nervirao.
Duzni su da isprave svoju gresku, a da li je uredjaj jeftin ili skup kakve veze ima.
 
Nazad
Vrh Dno