Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

Cekajte, znaci to sto su mi uvalili polovnu graficku, koja je jos rudarila, to nikom nista. Mozda im opet to padne na pamet. Koliko to puta mogu da ponavljaju, pa da ja mogu da zatrazim neku zastitu potrosaca.
 
Pripreti tuzbom zato sto su ti dali ocigledno koriscenu graficku.
To da li je rudarula nije preterano bitno, bitno je da moras dobiti drugu nekoriscenu graficku kartu.
 
Ne moraš dobiti drugu nekorišćenu grafiku, zakon to ne obavezuje prodavca. Ono što obavezuje zakon jeste nova ful garancija, čak i na polovan proizvod. Ovde se pozivaš na Zakon o obligacionim odnosima, član 503.

@mudric85

Sada bi mogao da tražiš povraćaj novca. Zašto? Već si jednom reklamirao grafiku, dali su ti drugu neispravnu. To znači da si već jednom reklamirao i samim tim imaš sledeću mogućnost...

"Potrošač ima pravo da zahteva zamenu, odgovarajuće umanjenje cene ili da raskine ugovor zbog istog ili drugog nedostatka saobraznosti koji se posle prve opravke pojavi, a ponovna opravka je moguća samo uz izričitu saglasnost potrošača." Ovo ti je član 52. Zakona o zaštiti potrošača.

Jeste da se odnosi na popravku, ali ti nemaš izbor u biranju da li ćeš popravku ili zamenu (prvi put kada reklamiraš grafiku). Sa obzirom da ti je data neispravna grafika, jedino da se pozoveš na gore navedeni član.
 
Poslednja izmena:
Nikada nisam cuo da po zakonu kada ti zamene graficku smeju da ti daju koriscenu...
 
To prvi put cujem i mislim da nema veze sa životom...
Onda niko ne bi davao nove proizvode, već uvaljivao polovne iz nekog magacina, sa nadom da izdrzi 2 godine...


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
To je odvajkada tako.

Dobijaju se popravljane/polovne stvari u reklamaciji redovno, samo što kod pc komponenti u većini slučajeva kad nešto rikne, riknulo je u toj meri da se popravka ne isplati i onda prodavac zameni za drugu novu stvar. Lakše je i njemu zbog dalje reklamacije uvozniku pride.

Inače, ovo gore za zamensku/polovnu stvar što sam rekao za ful garanciju, važi samo u zameni sa reklamacije. Kad kupuješ polovnu/repariranu stvar u prodavnici, garancija tj. po novom - saobraznost ne mora biti 2 godine.
 
Poslednja izmena:
To jedino ako pokušaju da ti uvale polovno pa ako prođe prođe. Nigde u zakonu ne piše da mogu da ti pri reklamaciji daju polovnu robu. Za outlet mora da bude naglašeno da je outlet pri prodaji.
 
Čekaj, zamenim radni sto jer fioke nisu ispravne, oni meni zamene za raspali sto koji je isto neko vratio?
Mislim da si nesto pomešao...
Reklamiram dušek, i oni mi daju neki iz magacina, gde oni odmaraju guzice za pauzu ?
Reklamiram tv i oni mi daju iz izloga, sa izbledelom plastikom?
Ne ne, ovo nikako ne zvuči da je zakonom omogućeno, i prvi put čujem da prodavnica reklamiran proizvod zameni polovnim ...
Uvek ide Nova garancija na Novi uređaj.


Sent from my HTC U Ultra using Tapatalk
 
To je i problem - što ne piše da mora biti nova stvar. I ja mislim da je to velika glupost, posebno sada ova situacija sa rudar karticom.

Evo i dodatno šta emmi radi, prodaje polovnu grafiku kao novu - https://www.emmi.rs/grafičke-kartic...byte-gaming-4gb-gddr5.11.html?productId=75280
Nigde ne piše da je outlet. Još piše majning grafika bez kutije. How yes no.

@v_electro

Da, ali ta zamenska stvar ne sme biti inferiorna u odnosu na originalnu reklamiranu (to ti je onaj stav 3 člana 52). Zbog toga ne mogu da ti uvale vidno trošene stvari. A to za TV - to se radi redovno. Takav TV prodaju čak i kao nov.
 
Poslednja izmena:
A to za TV - to se radi redovno. Takav TV prodaju čak i kao nov.

Naravno da rade, meni je svojevremeno radnja na G poslala izloženi TV sa preko hiljadu sati rada i sitnijim ogrebotinama na dnu nosača. Na kraju sam se izborio za povrat dela novca, jer nisam imao ni snage ni volje da se cimam oko rasklapanja i vraćanja TV-a, a svakako je išao uz garanciju od 5g...
 
Pre par godina otkazala kamera na telefonu NOKIA Lumia 1520.
Bilo je proslo nesto vise od godinu i po dana od kupovine. Ja odem u servis u Pozeskoj, ostavim telefon, pozovu me posle par dana...
Ja uzmem telefon, napravim nekoliko fotografija i vidim da ponovo funkcionise kako treba i zakljucim da je sve OK i potpisem papir.
Nije mi palo na pamet nesto prilicno bitno - da proverim fizicko stanje kamere, samo sam blenuo u ekran.

Izadjem iz radnje i krenem ka kolima i okrenem telefon, kad ono - kamera (objektiv) NAPUKNUT!
Da, bukvalno! Nisam hteo da se vracam jer bih mozda nekoga ubio (nemoguce da nisu bili svesni), a i sam sam kriv sto nisam proverio SVE.
Znao sam da dobijam novi telefon (firma) posle 2 godine i onda sam izracunao da je najbolje da progutam...
Ko zna, mozda je serviser ostetio pri montazi, mozda niije bila slomljena pre ugradnje.
Na potvrdi je pisalo ZAMENA KAMERE, ne POPRAVKA.

Ispostavilo se da je i ta kamera nadzivela telefon/bateriju (nije mogao da radi ako nije na punjacu).
Ali poenta cele price jeste - DA, u servisima ti (u garantnom i vangarantnom roku) rado uvale polovan deo.
Problem je sto je cesto to nemoguce uociti vizuelnim pregledom i to se naravno zloupotrebljava.
 
Poslednja izmena:
Poslao sam onu karticu o kojoj sam vam pisao nazad. Danas mi stize poruka da ne priznaju reklamaciju i da je kartica potpuno ispravna.

A pisao sam vam da je kuler na njoj neprirodno bucan i da je ona najverovatnije rudarila ko zna kolilo.

Kazite vi meni sta sada ja da radim ?
 
Zatrazi da pred njima gledas kako rade kuleri ako nece zali se inspekciji.
 
Znaci nova kartica kojoj zvrndaju kuleri.

Ajde bar da je bilo, pokusali da uvale rudarsku pa ako prodje prodje.
Ali oni izgleda resili da teraju do kraja i da se prave ludi.
 
Uzeo tastaturu pre koju nedelju u emmiju,ustekam je ja u komp kad ono ne radi pola slova,tastatura u ofsajdu,ja pomislih ajde mozda je do novog OS-a nesto,ukljucim je u drugi komp kad ono isti problem,pogledam malo bolje tastaturu i vidim da ima sitno ostecenje na jednom dugmetu sto mi je odmah postalo sumnjivo_Odnesem ja na reklamaciju prozivod i posle nedelju dana stize mi odgovor da reklamacija nije uvazena jer je "kvar posledica neadekvatnog koriscenja korisnika" ALO tastatura koja je dva puta od kupovine ustekana u racunar,msm sta reci osim ne kupujte tamo ni pod kojim slucajem,pogotovo sto kubure sa tim outlet proizvodima ni ne znas dal ti uvale nov ili servisiran proizvod..
 
A tek ove RX kartice koje idu "bez kutije" jer im tako "salju distributeri" ? Doduse detaljno sam pogledao novu, nema problema sa radom, osim slabijeg napona zbog kojeg ne moze da izgura klokove pa mora Power Limit da se pusti, ali opet.. Sada posle toliko citanja nije mi padalo na pamet da je mozda rudarila :trust:
 
Poslao sam onu karticu o kojoj sam vam pisao nazad. Danas mi stize poruka da ne priznaju reklamaciju i da je kartica potpuno ispravna.

A pisao sam vam da je kuler na njoj neprirodno bucan i da je ona najverovatnije rudarila ko zna kolilo.

Kazite vi meni sta sada ja da radim ?

Vidi kod proizvođača koliko je max db po specifikaciji, pa ako ta tvoja pravi više imaš dovoljno razloga za reklamaciju.
 
Pozdrav.

Pre nekoliko dana je uredjaj (Oukitel C3 DS) iznenada prestao sa optimaljim radom - doslo je do zatamnjenja ekrana. Sadrzaj je tesko vidljiv u mracnoj prostoriji, dok ga na dnevnom svetlu nije moguce videti.

Isti je uredno reklamiran, sa punjacem i originalnom ambalazom. Oklevali su tri dana sa preuzimanjem.
Nakon (ni sam ne znam koje) molbe uredjaj je preuzet.

Narednog dana su me pozvali zamolivsi da im opisem okolnosti pod kojima je telefon prestao sa radom. Dodao sam da je opis poslat putem imejla, na sta su rekli da nista nisu dobili.
Opisao sam jos jednom. Zahvalili su se i prekinuli vezu.

Juce oko 18 casova dobijam poruku u kojoj pise da je moja reklamacija odbijena, a kao razlog navode neadekvatno rukovanje uredjajem, sto je suludo jer se koristio samo za slanje i primanje SMS-ova odnosno pozive. Neadekvatno koriscenje je univerzalno resenje, ocigledno, jer je telefon koriscen u skladu sa specifikacijom.

Zamolicu za savete koji bi mi pomogli u daljim koracima.
Telefon, ponavljam, nikada nije koriscen na neadekvatam nacin. Hvala.
 
Otkazao je ekran (njegovo osvetljenje). Teško da si ikakvim "neadekvatnim rukovanjem" mogao da prouzrokuješ tako nešto. To jest, nema nikakvih fizičkih oštećenja na njemu. Odbili su te po principu app, jer zamena ekrana kod ovakvih modela košta maltene više nego sam uređaj.
Nisi naveo koliko je prošlo pod kada je kupljen, ali pretpostavljam da je prošlo više od godinu dana.
Inspekcija, odmah.

Ali pročitaj i nekoliko poslednjih stranica teme
https://forum.benchmark.rs/showthre...trosaca-kroz-zakone-i-praksu-(FAQ-u-II-Postu)
pa postupi po opštim savetima.
 
Poslednja izmena:
Mislim da inspekcija u slučaju odbijanja reklamacije nije nadležna.
 
To su im opet *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ne genericke poruke. Meni su tako za reklamaciju za misa napisali da je odbijena zbog neadekvatnog korišćenja. Kad sam ih nazvao da mi objasne kako se koristi mis, rekli su da je u servisu i da ce biti vracen novac cim servis da odobrenje. Te poruke im nemaju veze sa mozgom, i prave probleme radnicima koliko i kupcima

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Ukoliko je tako, pod hitno bi praksu koja pravi probleme obema stranama trebalo da izmene.
Hvala svima na odgovorima.
Nadam se da ce se isto potvrditi.
 
Zvao sam ih ponovo za ovu graficku. Nezna se ko me vise laze. Upucuju me na servis, a oni me vracaju njima.

Jedna se pogubi skroz. Kaze mi prvo pa graficka je vec poslata u Smederevo. Posle mi kaze ne to je ona prva, ova druga jos nije ni u servisu bila. Ja kazem sad sam zvao servis kazu da je bila. Sad mi kaze kako to jos nista nije reseno i kako ce me nazvati za 2 sata.

Koji lopovi, koji lazovi. Nemojte ljudi da se neko prevari pa da nesto kod njih pazari.
 
Ti ako ne mozes iliti Bog nije dao, nadji nekog krupnog koji moze jako da se dere pa im banite tamo, garantujem da ces da resis 100%. To je stoka i tako se treba ophoditi sa njima. I ne pricaj sa prodavcima, to su i onako vecinom *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski botovi koji da imaju malo mozga ne bi tu ni radili vec samo shop manager pa na gore. Ako si kupio nesto ocekujes novo, neraspakovano u celofanu i da to radi. Poslusaj me, neces se pokajati.
 
Kakvo dranje kakvi bakraci.

Pod 1, njemu nije odbijena reklamacija vec je karta samo poslata u servis. Drami bezveze. Standardan sms koji svima salju.

Pod 2, samo kulturiska. Dranje nikuda ne vodi.
 
Dabome, kulturiska ga lepo vozaju, kupio covek novu graficku oni mu uvalili polovnu iz rudnika koju ce sad da "popravljaju" a on kulturno da ceka? Da li si realan majke ti? Meni da su ovo uradili nekom bi je zavukao gde sunce ne sija ako ne bih odmah dobio zamenu za novu u celofanu sa otiscima kineza koji ju je pakovao :D
Nema sa tom bagrom nista kulturno, inspekcija odmah i samo brute force.
 
Meni je naj brže sređeno tako što sam poslao mail direktno vrhu kompanije. Naveo članove zakona koji se odnose na to i dobio novu ploču za 2 sata. Kad je šefica drmnula sve je proradilo. Već sam instalirao novu ploču kada mi je stiglo preporučeno pismo od servisa da se reklamacija odbija ali da će "proveriti dalje" štogod da im je to značilo.
 
Kakvo dranje kakvi bakraci.

Pod 1, njemu nije odbijena reklamacija vec je karta samo poslata u servis. Drami bezveze. Standardan sms koji svima salju.

Pod 2, samo kulturiska. Dranje nikuda ne vodi.

Stvarno nisi realan. Lepo ti je napisao @djalf . Sve to treba da ide mnogo bolje, kulturnije i lakše. Dokle više naši kupci da se maltretiraju za svoj novac. Posle se čude što se kupuje kod Mađara.
 
Ostrasceni ste i skacete na prvu loptu, reagujete bez dovoljno informacija.

Tek je predao grafiku na reklamaciju i jedino sto je lose u ovom trenutku i u njegovom slucaju je ta glupava poruka koju saljh svima po default-u jer ne mogu u zakonskih 8 dana da rese reklamaciju.

Nije u pitanju Emmi / Alti ili bilo koji drugi lanac / prodavac.

U pitanju je strasna ostracenost j komentarima, saobracaju i ostalim glupostima i nevaznim stvarima.

Svi treba da radimo na tome da popravimo svoju mikroklimu a ona se ne popravlja tako sto kod prodavca vodis rmpaliju od 100kg da se dere nego sto jasno obrazlozis svoja prava / slucaj.
 
Poslednja izmena:
Ostrasceni ste i skacete na prvu loptu, reagujete bez dovoljno informacija.



U pitanju je strasna ostracenost j komentarima, saobracaju i ostalim glupostima i nevaznim stvarima.

Svi treba da radimo na tome da popravimo svoju mikroklimu a ona se ne popravlja tako sto kod prodavca vodis rmpaliju od 100kg da se dere nego sto jasno obrazlozis svoja prava / slucaj.

Za ostašćenost se delimično slažem. Ima je, i ona je uglavnom potkrepljena nekim lični iskustvima, tako da mnogo ne zameram ljudima.

Što se mikroklime tiče, veoma je jednostavno. Kupuj tamo gde poštuju tvoje pare. Ološi ovde i dalje rade iz razloga jer je gro stanovništva napismeno, i pada ju na fore xx rate bez kamete , koja je već uračunata u cenu ili "pa ta radnja mi je u komšiluku". Nevezano za temu mogu da pohvalim radnju Atom gde su stvarno korektni, ili to i košta. Tako da, da li da menjamo mikroklimu, matematiku ili stanovnoštvo ?
 
Nazad
Vrh Dno