Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

A procenat tih ljudi je...? Ja to nikada nisam radio, niti znam ljude iz okruzenja koji su nesto slicno pokusali da sprovedu.
 
To sam i ja hteo da napisem...
Neke reklamacije nisam ni izvrsio jer je vrednost robe mala (citaci kartica, sd kartice, punjaci, kablovi, ruter...) ili potreba za uredjajem veca od uocenog nedostatka (na ekranu monitora od 500eur se najmanje 3 larve izlegle/upala im prasina kad su lepili filtere, resetuje mi se sat na novim kolima kako kad/imam nekog strasnog pauka u hermeticki zatvorenom LED faru)
 
Joker moj...ovaj put se ne mogu sloziti u misljenju.....
jednostavno svi mi znamo ljude koji znaju da pokvare npr. grafiku i da se ne vidi nista...
znaci zakon ima manjkavost.....jer mogu da vracaju i Asus ROG kartice par puta ...i ti mu ne mozes nista.... a on konstantno da obnavlja hardware...zar ne ?

Ja se slažem sa tvojim postom, ali mislim da je to mali procenat kupaca. Postavi se na mesto savesnog kupca, zašto da on ispašta (promenom zakona) zbog par procenata kupaca koji zloupotrebljavaju zakon.

Mislim da ako je garancija (saobraznost) na uređaj onda svaki novi uređaj treba da ima saobranost 24 meseca a ne da se nastavlja na prethodnu.
 
Ja se slažem sa tvojim postom, ali mislim da je to mali procenat kupaca. Postavi se na mesto savesnog kupca, zašto da on ispašta (promenom zakona) zbog par procenata kupaca koji zloupotrebljavaju zakon.

Više zakona je drakonski menjano baš zbog takvog promila populacije. Npr. Zakon koji se tiče porodilja i primanja. Ima i drugih primera. Na kraju zbog 0,001% populacije trpi 99.99%. Al važno da su se oni "snašli".
 
Ne bih se slozio. Pre bih rekao da Zakonodavac cilja nezasticene/slabo zasticene/ugrozene kategorije za namicanje para u budzet. Ne vidim nacin kako bi porodilja mogla da osteti drzavu u bilo kom scenariju. To je opravdanje koje zvuci logicno, ali verovatno nema veze sa stvarnoscu.
 
Tema je Emmi/Alti reklamacije.
 
ako se neko seca drugar je pre tipa 4 meseca reklamirao vegu..dobio prljavu drugu vegu..pa onda ide prepucavanja i na kraju jedino sto je uspeo da dobije novu vegu..garancija je ostala stara.a slate opomene pred tuzbu angazovano udruzenje za zastitu potrosaca

drugar je na kraju odustao i uzeo tu vegu..ja sam je otkupio od njega jer mu nije trebala...dakle emmi/win win sve najgore... meni kad je crkla 570 iz monitor.rs odmah dobio drugu novu i odmah dobio novu 3godisnju pisanu garanciju

a gledam i ovde oglase..vidi se da ovo alti idrugima radi. jer ono prodaju nove grafike sa malo garancije nakon reklamacije...

sve najgore o altiju vlasniku odnosu prema kupcima...
 
Meni su kad mi je crkao stari 840evo ssd, za novi ssd 850 evo dali novu garanciju od 3g...
 
To rade samo za grafike i svi znaju zasto.
 
Neki dan sam narucio sd kartice, neke filtere i jedan kabl. Trebalo im je skoro 7 dana da sve to skupe i posalju. Kad sam naruceno dobio, vidim da nisu poslali ni Obrazac za odustanak od ugovora na daljinu, a ni garantne listove za SD kartice (84 meseca). Nigde ni na racunu nije navedeno koji je garantni rok.
Nazovem reklamacije i posle ~10min mi njihova centrala prekine vezu.
Posaljem mejl i zamolim za garantne listove i napomenem da nisam dobio ni Obrazac za odustanak...
Nazove me u toku dana neki decko da mi objasni kako oni Obrazac ne salju jer nema potrebe. Mogu da vratim sve sto mi se ne svidja u roku od 14 dana. Napomenem mu da ukoliko ne dobijem taj obrazac, da se taj period produzava na 6 meseci (u stvari, na 12 meseci, *mjau**mjau**mjau*) i da prouce zakon. Kaze da ce da proveri. Mhm. Garantne listove ce da vidi sa uvoznikom da mi posalje. Nista ni od toga.
Ljudi su 'ladno napisali 84M garancija, a onda se kroz dokumenta nigde nisu obavezali na iste. Sto se mene tice, zavrsili smo...
 
Normalno. Na 10k ljudi, jedan ce da provali i sta ih bole uvo. Pritom taj jedan im zakonski ne moze nista, a i da moze, nece se smarati sa tim.
 
Ma ceo Win Win, gde god da se kupi, daje po defaultu samo i isključivo fiskalni račun, za sve ostalo mora čovek da se cima, manje ili više, zavisi od onoga ko trenutno radi i/ili od onoga što se kupuje.
Fore tipa “znamo mi po serijskom broju, ništa ne brinite, ne treba vam garantni list” verovatno prolaze, čim im je to uvek odgovor na pitanje zašto nisu dali garantni list. A onda ide smaranje sa molbom da se on adekvatno popuni, sa serijskim brojem, overi pečatom, napiše datum, trajanje garantnog roka, potpiše.
Tamo ili rade instruisani prodavci kojima je poslodavac dao uputstvo kako da miniraju ovo oko garancije ili totalni retardi.
 
Emmi mi je stalno to za ssd-ove radio. Svaki put moram da ih podsećam da mi prvo daju garantni list, pa onda da ga popune. Kao što kažeš, moraš stalno da se natežeš i objašnjavaš.

I šta je od svega toga sad bilo? Pa kupujem kod drugih.
 
Kada sam narucio Intel SSD online, nisam dobio garantni list. Otisao u jednu od radnji i bacali mi istu pricu, znamo mi po serijskom. Reko druze, ti to napisi na garantni list, rokni pecat da znam i ja. Ne secam se sta je napisao, uglavnom nesto je bilo pogresno (pitao sam ovde na forumu) pa sam par dana kasnije svartio do druge radnje gde mi je decko rekao istu pricu za serijski broj ali je najnormalnije popunio garantni list na moj zahtev.
 
Svi znaju zasto je Emmi u mogucnosti da zajebava ljude i da se bahati. Zaobilazitu njih, Ww i PcPractic ako nesto bas ne mora kod njih da se kupi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo da se nadovezem za kupovinu u winwin-u. Rešim da uzmem xerox štampač kod njih (najjeftiniji je bio, razlika u ceni je bila oko 30 evra od sledeće ponude, akcija). Odem lično u Ušće i kupim ga jer mi je trebao u što kraćem roku (da ne čekam dostavu preko kurirske službe itd). Kupim uredno, donesem kući. Ne radi. Nov, tek otpakovan. Ne uvlači papir, ne štampa. Odem odmah nazad i tražim nov drugi. Izvade nov i daju mi bez problema, nikakva zavrzlama. Pitam zašto onaj ne radi, kaže momak da je isto tako neko kupio pre mene i vratio ali da oni ne smeju da stave da je neispravan sve dok neko ne odluči da od kupaca reklamira uređaj za servis a ne da traži nov. Okrenulo mi se nešto u želucu, samo sam uzeo onu kutiju i na putu ka kući molio sve sile sveta da ovaj drugi što su mi dali radi. I radi sve okej. Oči širom otvorite kada kod njih pazarite.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Svi znaju zasto je Emmi u mogucnosti da zajebava ljude i da se bahati. Zaobilazitu njih, Ww i PcPractic ako nesto bas ne mora kod njih da se kupi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

WinWin i PC Practic (tj. Practic Shop, PC Practic je u likvidaciji) su inače iste firme kao i EMMI tj. kao i ALTI čiji je vlasnik ProInter... Ja nisam imao loša iskustva, ali nisam puno ni kupovao kod njih.
 
Poslednja izmena:
Moje poslednje iskustvo sa doticnom firmom...je (vidi cuda) negativno.:crash:
Narucio sam 26.08. bezicni tel. za koji na sajtu pise "dva dana za isporuku". Nakon 24h vidim da je porudzbenica i dalje "u obradi" pa pozovem call centar za svaki slucaj. Naglasim da mi je neophodno da telefon dobijem do 30.08. jer ga kupujem kao poklon. Posto su me uverili da ce sve biti u redu i da ce porucena roba stici navreme, "sigurno". Danas ponovo pozovem call centar, jer je naravno roba "sigurno stigla":p, a ustvari nije ni poslata:mad:. Seka iz centra mi kaze da mogu da odem u prodavnicu jer ima jedan komad na stanju i da ga podignem, da ce prvo ona da proveri i da mi odmah javi kakva je situacija. Naravno da se vise nije ni javila, ja pozovem prodavnicu i stvarno ima. Prodavac je bio ljubazan i rece da ce da mi rezervise za sutra, pa da podignem u toku dana.
Inace porudzbenica je jos uvek "u obradi".:whip:
Velika i to NEGATIVNA reklama za njihov centar i one koji rade tamo, ja bre moram da ih molim da potrosim pare kod njih, sramota.:wall::crash:
Pa, Emmi mendzeri, komercijalisti ili kako se vec zovete obratite paznju na ponasanje, posmatramo vas..:d:p:eyebrows:
 
Moje poslednje iskustvo sa doticnom firmom...je (vidi cuda) negativno.:crash:
Narucio sam 26.08. bezicni tel. za koji na sajtu pise "dva dana za isporuku". Nakon 24h vidim da je porudzbenica i dalje "u obradi" pa pozovem call centar za svaki slucaj. Naglasim da mi je neophodno da telefon dobijem do 30.08. jer ga kupujem kao poklon. Posto su me uverili da ce sve biti u redu i da ce porucena roba stici navreme, "sigurno". Danas ponovo pozovem call centar, jer je naravno roba "sigurno stigla":p, a ustvari nije ni poslata:mad:. Seka iz centra mi kaze da mogu da odem u prodavnicu jer ima jedan komad na stanju i da ga podignem, da ce prvo ona da proveri i da mi odmah javi kakva je situacija. Naravno da se vise nije ni javila, ja pozovem prodavnicu i stvarno ima. Prodavac je bio ljubazan i rece da ce da mi rezervise za sutra, pa da podignem u toku dana.
Inace porudzbenica je jos uvek "u obradi".:whip:
Velika i to NEGATIVNA reklama za njihov centar i one koji rade tamo, ja bre moram da ih molim da potrosim pare kod njih, sramota.:wall::crash:
Pa, Emmi mendzeri, komercijalisti ili kako se vec zovete obratite paznju na ponasanje, posmatramo vas..:d:p:eyebrows:


Bezicni telefon pre godinu dana, jako slicna situacija. Simensov neki za poklon hteo da kupim, odem u prodavnicu, kazu imaju samo izlozbeni model. Otpakovan, nije kao takav a poklon. Ok, kazu poruci preko kol centra. Ja to uradim. Napomenem da mi treba NOV, NE OTPAKOVAN jer je za poklon za petak (a bio je ponedeljak). Oni do cetvrtka nisu mogli da posalju i onda posalju otpakovan sa razicitim baterijama. Kurir nije hteo da uzme nazad vec zvao kol centar da sutra dodje po njega. Petak je vec dosao, od tog poklona nema nista. Na kraju balade sam cekao 20 dana da mi vrate novac. Iako je sa moje strane sve bilo jasno trazeno. Jednom recju, ni hranu za ribice tamo vise necu da kupim.

Da napomenem da mi reklamacija za graficku kartu jos nije resena, po svoj prilici ce morati pritisak neki, jer lazu ko i njihov vlasnik.
Link za moj slucaj ovde: https://forum.benchmark.rs/showthread.php?119544-Zastita-potrosaca-kroz-zakone-i-praksu-(FAQ-u-II-Postu)&p=5876834&viewfull=1#post5876834
 
Nikad vise winwin.

Screenshot_2019-09-02 Pošta – M Y – Outlook(1).png

Screenshot_2019-09-02 Pošta – M Y – Outlook.png

Danas je 02.09.2019 a sledeci odgovor nakon ostavljanja rutera u maloprodaju winwin-a je

thumbnail_Screenshot_2019-09-02-12-33-06-688_com.android.mms.png

Sta raditi sa ovim prevarantima,ili dici ruke i ostaviti im ruter da se "sluze" njime? :p

Eto planirao sam da uzmem jedan tv i usisivac ali znam gde necu.,)
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre neki dan dobio porudzbinu zadovoljan sam za sada,jedino sta mi se nije dopalo sto je kurir trazio i licnu kartu,ne svatam zasto ali svakako necu vise da kupujem.
 
Ako si uplatio unapred, onda kurir treba da preda nevrednosni paket nekom u ruke.
I ja bih trazio licnu kartu za svaki slucaj ;)
 
Pouzecem normalno,nemam nista protiv Emmi samo sam hteo da podelim svoje iskustvo. Traziti licnu kartu za paket od 15tak evra i jos trazi maticni broj da upise,svasta.
 
Mozda su mu takva pravila sluzbe :)
 
Jedan kupac manje,nisam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* da me tako zezaju,licna karta a placam na ruke,pa nije milion evra pa da je nesta sumnjivo.
Kupujem ja i preko druge firme pa toga nema,ali kao sto sam rekao jedna kupac manje (ali verujem da ima jos kome smeta to pravilo) :)
 
Nazad
Vrh Dno