Šta je novo?

Emmi/Alti reklamacija (FAQ u II postu)

^ Uvek je zimi niza vlaznost vazduha jer iz zemljista isparava manje vlage nego leti kad je vrucina, a verovatno i spratnost ima uticaj.
 
Ја сам имао други проблем, претерана влажност зими. Једноставно, парно грејање ради цео дан, прозори дихтују само тако а свако кување, прање и слична употреба воде се скупља по угловима кујнице. Морао сам да набавим одвлаживач а и оне спрејеве који чисте буђу са зида.
 
Uslikacu sutra pa ces videti... Jako je suv vazduh u ovom stanu, inace sam tu podstanar. Centar Novog Sada, zgrada je napravljena 2011, potkrovlje- 5 sprat sa krvnim prozorima. Radijatori su u stanu a zgrada ima svoju kotlarnicu na gas.

Problem je i leti i zimi jer leti se ne moze bez klime koja isusuje vazduh a zimi grejanje... Tako da je bez ovlazivaca katastrofa
 
Poslednja izmena:
Па одувек постоји решење за радијаторе, или оне посуде које могу да се купе па се окаче на радијатор или нека посуда са водом на њему.
 
Meni oni iz servisa pojeli živce.
Dobio sam u četvrtak tri poruke od njih da reklamacija nije uvažena, odmah mi je skočio pritisak pa sam ih pozvao.

Javi se ljubazna tetkica, ja joj kažem šta sam dobio od njih, ona traži šifru, ja joj kažem. Ona meni kaže da sam ja reklamirao tri kulera i da su sva tri ispravna. Rekoh ja te kulere nisam ni video nego sam naručio novo kućište i kulere pa vi da mi prebacite delove iz starog kućišta u novo.

Posle je ispalo dvd je ispravan, kućište ispravno, CPU nisam dostavio... rek'o kako to? Ispalo je da je stari i3 6100 na spisku kao i dve matične ploče, ja joj kažem da ispravi to, ona kaže ne može. I to je to, spao mi je šećer odmah.

Sutradan stigne još jedna poruka, uvažena je reklamacija ali neka je čudna šifra, nije kao one do sada, danas ih zovem, javi se neka Zorica, ja joj objasnim i za CPU i za kulere i sve probleme sa njima i pitam šta je to sad uvaženo ali sa drugom šifrom, ona kaže ram memorija i da još nije sve gotovo, to jest testira se i dalje.
rek'o hvala bogu da smo se sporazumeli nekako i da su pronašli u čemu je problem jer taman sam počeo skupljati one članove i tačke da im pretim tržišnom inspekcijom...
Ako reše stvar kao prošlog leta kada su mi zamenili matičnu koja je riknula bez problema onda svaka čast, kupovaću i dalje od njih. Da sam kod Mađara kupio već bi komp bio na oglasima odavno i prodat za manje pare nego što sam ja platio.

Videću šta će biti, serija se nastavlja, nije kraj, testira se što kaže tetkica Zorica

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Zasto bi uopste davao njima da ti ceprkaju po racunaru? Posao prebacivanja iz kucista u kuciste je manje od sat vremena.
 
Купио део по део, од лика који набављао преко мађарске. Нижа цена за 200 евра сигурно ми испала. Имам гарантне листове, рекао ако нешто се деси, одмах зови да мењамо. Ни дан данас се ништа нике десило, сам сам склопио рачунар и упалио је из прве. Нисам хтео да купујем код наших баш због тога наравно ниже цене а и због бахатости наших продаваца. Мислим на Г, вв, Е, Тех и тако даље
 
Zasto bi uopste davao njima da ti ceprkaju po racunaru? Posao prebacivanja iz kucista u kuciste je manje od sat vremena.
Baš zbog toga jer sam isto u radnji tražio da mi ugrade novu ploču i procesor na koji nisu dobro stavili hladnjak pa se procesor grejao.

E da sam ja nešto tako uradio pa da je riknulo nešto onda bi oni rekli da sam ja nestručno sklapao komp i da ne priznaju garanciju.
Ovako šta god da se desi ne zanima me, mogu reći da ga ja nisam ni pipnuo, ja sam samo platio i ništa me ne interesuje

Poslato sa Huawei Mate 9 uz pomoć Tapatoka
 
Koja je procedura kad re*ardirani re*ardi posalju dve pogresne stvari od 5? Porucio sam monitor koji je beli, na njihovoj slici je beo, ali su poslali crni (jer taj model postoji i u crnoj boji..), i mis koji bi trebao da je beo, stigne crna verzija..

Jel moram ja sad da vracam monitor, ili oni salju opet kurirsku sluzbu i koliko je vredno zivaca sve to?
 
U mom slučaju je svaki put Emmi slao kurira nakon što sam reklamirao robu (tri puta ukupno: jednom DOA Patriot SSD, drugi put DOA Seasonic napajanje i treći put sam menjao monitor zbog probijanja osvetljenja), ne znam da li su u međuvremenu nešto menjali.

A ja lično bih vraćao samo ako ne radi ili ima primetnu falinku, ali svakako imaš pravo jer nisi dobio šta si poručio. Ne bi trebalo da bude problema.

Slao sam mejl službi za reklamacije, nisam zvao kol centar. Tako sam imao uvek sa istom osobom komunikaciju a ne sa random osobom svaki put kada bih zvao da se raspitam.
 
Poslednja izmena:
Oni pošalju kurirsku službu pa im pošalješ, pre toga ih nazovi naravno.

Meni je stigao komp pre dva dana posle dve nedelje, opet su ga testirali i nije bilo problema, znao sam da će opet brljaviti i tako je i bilo, evo posle dva dana plavih ekrana nisam mogao da podignem sistem danas pa sam instalirao ponovo Windows. Ako opet brljavi tražiću pare nazad, ne zanima me ako kod njih radi dobro.
Druga stvar, prebacivali su mi komponente iz starog kućišta u Novi i ukrali sve šrafove i od starog i od novog kućišta, a od novog nemam ni onu masku gde ide dvd rom.
Danas sam nazvao servis jer sam bio besan, rekao sam i za šrafove da mi vrate i da komp opet brljavi.
Odlučili smo da sačekamo na novom Windows-u kako će raditi, a šrafove i masku će mi poslati.
Teško da ću opet u winwin ili Emmi nešto kupiti. Pre tačno mesec dana sam kupio nov procesor, ploču i ssd i samo se nerviram
 
Vrhunac je sto se ja ponudim da sam odnesem mis koji su pogresno poslali, u neku od njihovih radnji koji ga imaju na stanju, i ne dozvoljavaju to.. Kao ne moze to je bila online porudzbina. Kurir je trebao da dodje sa pravim misem juce ili u ponedeljak, nema ga ni danas..

Da ne pominjem kako moram da organizujem tu primopredaju jer naravno da nisam kuci oko 12 popodne kad obicno dodju..

A pogresna boja monitora (koji je na kraju skoro identican i svidja mi se kako se uklopio, to ne mogu da cekam dok nabave pravi) je posebna prica. Na njihovoj slici je beli monitor, a "kod" monitora je za crnu verziju.
Dakle greska je u dizajnu sajta i ko je ubacivao te slicice, sto je najgore nije do ovog/ove sto je pakovala komponente. Mada da su malo mucnuli glavom videli bi patern da su sve komponente bele..

Ali da, nikad vise realno..
 
Na dnu svake strane stoji i ovo (tamnim slovima na tamnoj pozadini) :

"... Nastojimo da budemo što precizniji u opisu proizvoda, prikazu slika i samih cena, ali ne možemo garantovati da su sve informacije kompletne i bez grešaka. Svi artikli prikazani na sajtu su deo naše ponude i ne podrazumeva da su dostupni u svakom trenutku. Raspoloživost robe i cene možete proveriti pozivanjem neke od naših radnji."
 
Danas pogledam hd sentinel
Godinu dana star znaci jos je u garanciji
98% health
Da li vredi reklamirati?
On radi al je 98 health
Da li je neko imao slicno iskustvo i da li je nosio na reklamaciju
Proizvod kupljen u emmiju


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Danas pogledam hd sentinel
Godinu dana star znaci jos je u garanciji
98% health
Da li vredi reklamirati?
On radi al je 98 health
Da li je n....

Meni je Samsung 650 od 120 Giga od početka kada sam ga kupio pre dve godine (winwin) na 98% helta u sentinelu. Nisam primetio nikakve probleme u radu.
 
I nećeš, jer HD Sentinel nije za SSD, već isključivo za HDD.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Mislim da su relativno novije verzije dobile podrsku i za SSD u smislu pravilnog očitavanja stanja.
 
Poslednja izmena:
Starije verzije sentinela upravo pokazuju 98% zdravlja za potpuno nov SSD. Tek poslednja izdanja pokazuju korektno.

Mada ne videh da je @karakurto u svom postu naveo da je SSD u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Dobro da sam postavio post
Nije mi ni palo na pamet da hd sentinel neocitava dobro ssd
Skinuo posle crystal disk mark
Tamo stoji 100% valjda je merodavniji inace ssd radi super
Hvala svima

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
HD Sentinel meri Health za SSD prema kolicini upisa na njega u odnosu na ukupan fabricki predvidjen upis za zivotni vek SSD-a, stavite to vise u prokleti FAQ.

Ako je na 96% to znaci da je izvrseno oko 4% predvidjenog upisa pre zvanicne granice za crkavanje, sto je samo predvidjena kolicina, moze da crkne pre ili posle.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Ni to nije 100% tacno,
jer sentinel zna cesto i za nov ssd pokazivati 99-98% health-a. Moguce je da je na najnovijoj verziji programa to ispravljeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni HD Sentinel 5.20 verzija meri 100% precizno.

Patriot Blast od 120GB i preko Patriot Toolbox i preko HD Sentinel prikazuje jos 95% preostalog Health-a s tim sto se u Patriot Toolboxu ne zove Health nego Endurance.

Oba mere isti parametar, a to je upis.
 
Monitor reklamacija

Postovanje svima uzimao sam stalno od emmija nisam imao problema nikad nisam reklamirao nista.E sad uzeo sam monitor koji ne radi kako treba po navedenoj konfiguraciji pitao sam i asus posle 1 dana rekli su mi da mnogo ljudi imaju problema sa tim modelom i da ga reklamiram kao neispavnog.U petak mi je kurir odneo monitor lepo upakovan kao nov nista dirano koristio sam ga samo 2 dana kod njih je stiglo 1 sad me zanima dal ce biti sve u redu trazio sam povrat novca.
 
Postovanje svima uzimao sam stalno preko emmija nikad nisam imao problema niti reklamirao nesto do sada naravno,Uzeo sam monitor asus koji nije radio uopste po navedenoj specifijakiji ni blizu gori od mog monitora 10godina starog :D pitao sam asus sta moze biti oni su mi isto odgovorili da taj model zeza i da ga reklamiram kao neispravnog koristio sam ga 2 dana i kurir je dosao u petak i dostavio njima u ponedeljak tacnije 1.4 poslao sam im prntscreen od asusa servica sta je napisao da sacuvaju i rekao da ne radi monitor kako treba spakovao sam ga kao novog lepo vratio i trazio novac da mi se vrati pa me zanima dal ce biti sve u redu koliko dugo ce trebati i kako vracaju pare dal odmah kad dobijem poruku ili kako vec ide posto mi se ne ceka 20dana da pogleda monitor koji je kao nov ustvari samo eto ne radi po navedenim specifikacija laguje baguje itd :D hvala svima
 
Ne znam dal je neko imao iskustvo sa winwin.drugar reklamirao vegu. Dali su mu drugi vegu(model mozda bolji zbog hladjenja), ali dali su mu polovnu karticu ocito iz rudnika neku...on se zalio i trazio ili novo(i da doplati akontreba) ili pare a oni ga odbili....i rekli da se zali nadleznim ustanovama ako nije zadovoljan

Sta ciniti? Prvo jel.smeju da u zameni daju polovno? I drugi proizvodjac od onog sto je uzeo? Ja nisam imao takva iskustva i da kazu zalite se nadleznima ako ne odgovara ...
Ili mora da uzme tu polovnu vegu jer vega je vegA...grafika je bila stara vise od godinu dana ako ista znaci
 
Ne smeju da daju polovno svakako. U zameni moraju da daju novo i mora da dobije novu garanciju. Mogu da daju karticu drugog proizvodjaca, ali je na njemu da li ce prihvatiti zamenu.

Kako znate da je kartica polovna?
 
Ja sumnjam da je to klasicna rudarska grafika. A kutija stajala u podrumu dok je grafika rudarila :)
 
Nazad
Vrh Dno