Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Gledano u USD, pre neki dan se odbio od ATH, šta mislite, da li može sada da probije ako dođe do ATH? :)
 
Pozdrav,
Koristio sam Nanopool i iskopao 0.2Eth i kako mi je postavljen minimum 0.2 transakcija je sama posla na wallet (freeallet.org) ,ali mi na wallet jos uvjek nista nije stiglo.
E moze li sad pomoc oko toga,treba li da cekam,sta znace ovi block-ovi,treba li njih da cekam da odrade to sto treba da odrade...

Evo slika sa sajta etherscan.io
61818252c2c6383810ea6903c12ea53c.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Pozdrav,
Koristio sam Nanopool i iskopao 0.2Eth i kako mi je postavljen minimum 0.2 transakcija je sama posla na wallet (freeallet.org) ,ali mi na wallet jos uvjek nista nije stiglo.
E moze li sad pomoc oko toga,treba li da cekam,sta znace ovi block-ovi,treba li njih da cekam da odrade to sto treba da odrade...

Evo slika sa sajta etherscan.io
61818252c2c6383810ea6903c12ea53c.jpg


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
Jesi siguran da ti je dobra adresa ? Sa 12-20potvrdjenih vecina walleta prikaze kao stanje.
Ili ti nije node updejtovan ili si losu adresu stavio.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Jesi siguran da ti je dobra adresa ? Sa 12-20potvrdjenih vecina walleta prikaze kao stanje.
Ili ti nije node updejtovan ili si losu adresu stavio.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
Adresu sam provjeravao dosta puta i dobra je. Wallet bi trebalo da je ok,jer mi je u medjuvremenu nesto stiglo od CryptoTab-a. Tako da ne znam dje je to moglo poci i sto da radim.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Isti problem imam sa Exodus walletom. Isplatu sam podesio na 0.05 (min) cijelu noć rudari i još uvjek je stanje u walletu 0. Adresa je prava jer kad received adresu od ETH iz Exodosa kopiram u Ethermine, izbaci mi mog "workera".

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Uhhhh... imam mali problem. [emoji19] Treba mi pomoc...
Imam slicno napajanje, ista snaga, isti broj kablova samo je plavi fan a ne ovaj rainbow... isti proizvodjac.

https://www.winwin.rs/napajanje-735w-raidmax-rx-735ap-r-modularno-rgb-80plus-bronze-8606419.html


Pise da. imam 4x za gpu medjutim, nisam slep ja imam toliko za ulaz u napajanje ali izlaz je. drugaciji, imam 2x po 6+2 na 2 a na druga dva kabla izlazi su sata... ili neki drugi(sa kojom sam spojio fanove)
Oba ta kabla sto su sa obe strane za gpu imaju po 2x 6+2 i jedan sam iskorostio za 3070 jer trazi 2x8pin.Drugi je slobodan ali... prekratko i doata komplikovano. Ima li sanse nesto prespojiti, kako i na koji nacin a da ne zayebem nesto ili da batalim da se. ne igram? Evo kako to izgleda [emoji53]
Sta da radim a da je sigurno da nece biti nekog "kratkog spoja" [emoji50]
7b8fedb14e7d40d63f130f0f93d38519.jpg
7b5f79c2b24075c603a5410cd1ce5632.jpg
f86f5676a460d06a3940f1b1db33a93d.jpg


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Pa i imas za 4 x gpu, ali samo za kartice kojima je dovoljan (1 x 8 pin = 6 + 2 pin), to sto si dobio samo 2 kabla sa po 2 x 6+2, tako je sa vecinom napajanja u 99% slucajeva. Kablove duze verovatno da mozes da nadjes, ali mislim da nisu svi kompatibilni sa svakim napajanjem (neki proizvodjaci naglase da se njihovi kablovi iskljucivo koriste samo za to napajanje), tako da vodi racuna, valjda ce ti odgovoriti neko iskusniji. Na to napajanje ces verovatno moci da prikacis 2 graficke sa 2 x 8 pin-a, vise ni ne pokusavaj.
 
Pa i imas za 4 x gpu, ali samo za kartice kojima je dovoljan (1 x 8 pin = 6 + 2 pin), to sto si dobio samo 2 kabla sa po 2 x 6+2, tako je sa vecinom napajanja u 99% slucajeva. Kablove duze verovatno da mozes da nadjes, ali mislim da nisu svi kompatibilni sa svakim napajanjem (neki proizvodjaci naglase da se njihovi kablovi iskljucivo koriste samo za to napajanje), tako da vodi racuna, valjda ce ti odgovoriti neko iskusniji. Na to napajanje ces verovatno moci da prikacis 2 graficke sa 2 x 8 pin-a, vise ni ne pokusavaj.
Kontaktirao sam coveka koji pravi po narudzbini kablove, objasnio mu sve... kaze nije problem, treba mi 80cm duzine i kaze 800din.Kaze.da 5 godina pravi majnerima kablove, dodatke itd...e sad on kaze nema problema da ce raditi bez problema ali opet kad sam sumnjicav u kvalitet tog kabla [emoji19]I nisam pametan dal ostaviti pa to pokusati ili je utopiti za nekih.... 290-300e [emoji53]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kod koga si narucio kablove? Ja to pelverim na redne kleme kad nemam vremena da lemim. Isecem kabl, kupim provodnike, isecem na meru, redne kleme i malo izolira i OLA Nisam do sad nista spalio. :D
Mnogo se plasis nije to toliko opasno.
 
Može li se taj modularni konektor koji ulazi u napajanje prevezati (kao molex recimo i slični) da se izvuku žice i preređaju kako treba? Pošto je raspored na svakom napajanju različit. Ili neka druga kućna varijanta, da se nabavi konektor, krimpuje nekako, ili iskoristi neki drugi dobavljiv pa preveže.. Samo da se ne mora otvarati napajanje i lemiti direkt na ploču, to jedino znam ali je cimanje.

Pitam jer imam raznih manjka modularnih kablova, i za grafike i za molex/sata, a i nekih nekompatibilnih koje ne mogu da iskoristim. Sama Armor, Corsair, ThermalTake, Zalman... ništa ni sa čim ne paše.
Pošalju ljudi sa kp oglasa napajanje sa nekompletnim kablovima ili još gore sa neodgovarajućim, recimo neki Zalman sa EVGA molex kablom mogao sam da spalim nešto.. kabl fizički pasuje ali raspored žica i napona skroz drugi, sreća pa napajanje ima zaštitu pa nije ni htelo da startuje. Itd.
Ne znam mogu li se iskoristiti adapterčići 6pin za ekstendere i njihovi konektori.
Neisplativo plaćati po 800 din po jednom kablu jer treba raznih, ako je moguće da se nabavi negde povoljnije odgovarajući ili napravi, snašao bih se sam.

Takođe treba mi za Super Flower onaj specijalni sa metalnim konektorom što se uvrće, ima li šanse to negde da se nabavi ili improvizuje?
 
Poslednja izmena:
Brate. Al ti petljas. Gori si od mene :)
Teorijski sve moze,
[https://i.pinimg.com/originals/e2/d8/22/e2d822f79c6074a96e22ccb02a4c97b8.png
Zuta 12v
Crna gnd
Ali kupi merac potrosnje da ne napravis kurslus. 10e jednokratno. Zakaci na idle vidi koliko ti vuce sistem, zbog svake sigurnosti racunaj da je sve otislo na 12V.
P=I*V tj. Wat=Amper*Volt
Onda zakaci to sto si vezao i optereti i isprati da li je blizu stvarnih limita napajanja (npr. Bronze je 80%) od onoga sto pise). Ako prilazi bilo kada u radu ne valja jer bice peek nekad i ode napajanje (mada imaju zastite ali slaba vajda).
 
Kod koga si narucio kablove? Ja to pelverim na redne kleme kad nemam vremena da lemim. Isecem kabl, kupim provodnike, isecem na meru, redne kleme i malo izolira i OLA Nisam do sad nista spalio. :D
Mnogo se plasis nije to toliko opasno.
Uh neki covek Milan iz Obrenovca....

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Da li ste probali da uporedite različite programe za OC na vašim karticama?

Msi AB mi daje više, ali Asus tweek mi daje bolji odnos snage i potrošnje.

U pitanju su asusove kartice pa ima i do toga.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
lepa vest za valsnike radeon VII kartica.
SMOS je izbacio specijalnu verziju u kojoj gore pomenute radeonke bacaju po 105mh koristeci TRM>

This is special version of image modified only for AMD Radeon VII boost up to 105 MH/s with 210W power using TeamRedMiner
 
Da li je neko probao Loopring Layer 2 dex exchange? Kakvi su utisci? Prica se da ce layer 2 da prebaci layer 1 menjacnice po TLV u 2021 godini, sto i nije nelogicno s obzirom na fee-eve koji su sve veci...
 
Poslednja izmena:
Da odgovorim sam sebi...

Probao sam Loopring i zaista je odlicna prica. Radi se o orderbook / swap decentralizovanoj menjacnici, koja je u zaletu. Trenutni TVL je 175m, tek nekih 5% naspram Uniswap-a npr. Poslednjih mesec dana krenuo je uzlet, verovatno sa povecanjem fee-eva na L1 ETH mrezi rade jaci marketing i incentivize programe kako bi privukli likvidnost.

Sto se sigurnosti tice, sigurnost nije nista manja nego na Uniswap-u, dakle svodi se na sigurnost napisanog smart contract-a. Svi asseti su non-custodial, mozete da uradite withdraw sa L2 na L1 mrezu u svakom trenutku.

Gas fee placate samo u trenutku kada saljete asset sa L1 na L2, i kada radite withdraw sa L2 na L1. Jednom kada ste na L2, swap-ovi i transferi (slanje asset-a na drugu eth adresu) je INSTANT i skoro besplatni (neki fee-evi tipa u centima). Utisak je kao da ste na centralizovanoj menjacnici na kojoj mozete da saljete svoje tokene nekoj drugoj osobi osim sto mozete i da trgujete).

Takodje, imate kao i na Uniswap-u mogucnost da zaradite kao liquidity provider, ja ucestvujem npr u ETH/USDC paru i trenutni APY je 82% (jer je u toku program kojim se LP-ovi osim transaction fee-evima nagradjuju i LRC tokenima). Sve nagrade se isplacuju na L2 mrezi, tako da nema potrebe da bilo sta claim-ujete i trosite gas, nego vam se automatski apdejtuje value na L2. Ocekujem da i ubuduce bude slicnih programa. Mozda i neki aidrop kao sto je i Uniswap uradio?? Kazu da je Loopring sada u poziciji gde je Uniswap bio pre godinu dana.

"Registracija" account-a na L2 mrezi se bazira na slanju ETH na smart contract adresu i time se prvi put vasa eth adresa nadje u njihovoj "bazi". Moze se koristiti Metamask, ne moze biti jednostavnije. Transakcija trosi 60k gasa.

Za registraciju mozete da koristite moj referal link: exchange.loopring.io/invite/24790 Ukoliko se registrujete preko njega, i ja i vi dobijamo neke dodatne fee-eve kao nagradu.

Ko hoce da prebaci odredjenu kolicinu novcica s kojima planira da trguje ili da stepenasto prodaje kako bull run bude isao (a nece da se bakce sa centralizovanim resenjima) ovo je odlicna stvar. Usput, moze i da se zaradi kroz LP.
 
Poslednja izmena:
Novi Lol miner v1.22
14-15Mhs Zombi mode
 
Ako moze na srpskom za nas pocetnike? [emoji3]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Naravno:
Kartice sa 4 Gb mogu da kopaju ETH samo pojedinim majnerima i to na Linux parformama, takodje preformanse im se smanjuju na svakih 5 dana.
Jedna ot tih platformi je HiveOS https://hiveos.farm/ a miner koji koristim je LOL minet v1.22
Na prethodnoj verziji kartice su davale oko 11-12Mhs, sa novom 14-15 sto znaci da im se produzilo vreme kopanja za jos os prilike 10-15 dana
Ovo vazi samo za Polaris karice sa 4Gb rama

J
 
Naravno:
Kartice sa 4 Gb mogu da kopaju ETH samo pojedinim majnerima i to na Linux parformama, takodje preformanse im se smanjuju na svakih 5 dana.
Jedna ot tih platformi je HiveOS https://hiveos.farm/ a miner koji koristim je LOL minet v1.22
Na prethodnoj verziji kartice su davale oko 11-12Mhs, sa novom 14-15 sto znaci da im se produzilo vreme kopanja za jos os prilike 10-15 dana
Ovo vazi samo za Polaris karice sa 4Gb rama

J
Hvala sve jasno [emoji846]

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Naravno:
Kartice sa 4 Gb mogu da kopaju ETH samo pojedinim majnerima i to na Linux parformama, takodje preformanse im se smanjuju na svakih 5 dana.
Jedna ot tih platformi je HiveOS https://hiveos.farm/ a miner koji koristim je LOL minet v1.22
Na prethodnoj verziji kartice su davale oko 11-12Mhs, sa novom 14-15 sto znaci da im se produzilo vreme kopanja za jos os prilike 10-15 dana
Ovo vazi samo za Polaris karice sa 4Gb rama

J
Jedno pitanje... znalo se za to, znalo se da ce hardver u nebesa, zasto se nisi resio tih zivih "leseva" i uzeo pre 2-3 meseca po 30-50e doplate kartice sa 8GB?
[emoji848]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Jedno pitanje... znalo se za to, znalo se da ce hardver u nebesa, zasto se nisi resio tih zivih "leseva" i uzeo pre 2-3 meseca po 30-50e doplate kartice sa 8GB?
[emoji848]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Gde si bio pre 2-3 meseca , da te povezem sa ljudima , da si im pomogao da zamene par hiljada komada po toj ceni:d
Dobro bi i ti zaradio:d
 
Jedno pitanje... znalo se za to, znalo se da ce hardver u nebesa, zasto se nisi resio tih zivih "leseva" i uzeo pre 2-3 meseca po 30-50e doplate kartice sa 8GB?
[emoji848]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Jedino sto sam nalazio u tom trenutku su bile nove iz Subotice za 170-180e
Za moje sam mogao da dobijem ispod 80e.
Nesto mi se nije ulagalo u polaris 4 godine staru generaciju grafika.
Imam nekoliko masina sa 8Gb, meni dovoljno
 
Gde si bio pre 2-3 meseca , da te povezem sa ljudima , da si im pomogao da zamene par hiljada komada po toj ceni:d
Dobro bi i ti zaradio:d
Pitam samo, ovde po forumu se hvale ljudi kako su kupovali po 130-140e a sad prodaju po 300 [emoji6]
A to sa cenama pa ja koji sam dosta krace od tebe ovde pa se secam i price LA kad je rekao msm 2018 rasprodaja hardvera i kupovina kad kriprto bude u bunaru po bagatela cenama.. svakako ih je bilo dosta na KP, pratio sam oglase ali nisam trgovao i kupovao jer mi ne treba. Da li bi nasao par hiljada ili par stotina.. bolje nego ovo sto si docekao [emoji6]
Samo sam pitao, nisam znao da si tako uvredljive prirode [emoji119]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Pitam samo, ovde po forumu se hvale ljudi kako su kupovali po 130-140e a sad prodaju po 300 [emoji6]
A to sa cenama pa ja koji sam dosta krace od tebe ovde pa se secam i price LA kad je rekao msm 2018 rasprodaja hardvera i kupovina kad kriprto bude u bunaru po bagatela cenama.. svakako ih je bilo dosta na KP, pratio sam oglase ali nisam trgovao i kupovao jer mi ne treba. Da li bi nasao par hiljada ili par stotina.. bolje nego ovo sto si docekao [emoji6]
Samo sam pitao, nisam znao da si tako uvredljive prirode [emoji119]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Nisam uvredljive prirode , niti si meni postavio pitanje za te kartice , samo sam probao da ti priblizim situaciju da to bas i nije realno da si pre 2-3 meseca mogao da uradis:d
Meni ostale jos 2 u kutijama koje ce biti poklonjene deci prijatelja da se igraju:)
 
Jedno pitanje... znalo se za to, znalo se da ce hardver u nebesa, zasto se nisi resio tih zivih "leseva" i uzeo pre 2-3 meseca po 30-50e doplate kartice sa 8GB?
[emoji848]

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Naravno da se znalo, pa javno je dostupan DAG size i tacno se vidi datum kada je prebacio 4 GB, ja sam to isto uradio pre 5-6 meseci tj na vreme dok su jos nesto vredele zamenio sve kartice od 4 GB za one od 8 GB, doplata je bila oko 40ak evra, zasto su druge kolege rudari sebi ostavili kartice od 4 GB, to samo oni znaju - oglasi su tada bili puni kartica od 4 GB za oko 75-80 evra, i ovih od 8 GB za oko 130-140 evra.
 
Nazad
Vrh Dno