Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poznajem lično taksistu koji je odležao svojevremeno za pokušaj silovanja, radi godinama bez problema. Lično mi je pokazivao kako, pritiskom na dugme, ubrzava taksimetar.
Osuđen za pokušaj silovanja, vozi ti ćerku u 3 ujutru sa splava kući. Lepo.
Taksisti treba da postoje, ali moraju da se modernizuju, podignu standard usluge na svim nivoima, spuste cene (start je skandalozno skup u BG), naprave veliku čistku u svojim redovima.
A država treba, raznim merama, da CarGo i ostala udruženja sličnog tipa, uvede u 100% legalne okvire.
Do tada, šta bude biće [emoji15]

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Otprilike ovo što je napisao radashin.
 
@SuperStarr - to bi sve u redu bilo da su taksisti trenutno to sto si ti naveo, a na zalost nas kojih se vozimo, nisu.

Ista stvar sa mesom i pijacom i hiper/super marketima kojo imaju svoju mesaru. Gde god ga kupis, ne znas sta dobijas i kog kvaliteta.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk
 
Poznajem lično taksistu koji je odležao svojevremeno za pokušaj silovanja, radi godinama bez problema. Lično mi je pokazivao kako, pritiskom na dugme, ubrzava taksimetar.
Osuđen za pokušaj silovanja, vozi ti ćerku u 3 ujutru sa splava kući. Lepo.
Taksisti treba da postoje, ali moraju da se modernizuju, podignu standard usluge na svim nivoima, spuste cene (start je skandalozno skup u BG), naprave veliku čistku u svojim redovima.
A država treba, raznim merama, da CarGo i ostala udruženja sličnog tipa, uvede u 100% legalne okvire.
Do tada, šta bude biće [emoji15]

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока

A kako CARGO vrši proveru ko si i šta si? Brljaju po sudskom registru?
Kako bi njemu zabranili da vozi za CARGO?
....
Vi ovde pričate ko mala deca "učiteljica maja ima lepše pletenice i zato je bolja!", otprilike to je nivo razmišljanja većine od vas.
...
CARGO je ovoliki uspeh doživeo samo zbog toga što taxere predvodi i pravila odredjuje polusvet sa teškim vezama u "darknetu"!
Kao i navijači....vodje taxera od taxiranja sumnjam i da žive.
I ja bi uvek zvao CARGO udruženje, a ne druga taxi udruženja, trenutno.
...
Zamislite da se sutra pojavi tako udruženje LEKARA HOBISTA! I to sve preko aplikacije!
I onda krene žuborenje kako obični lekari moraju da se modernizuju ili će nestati!
Eto na to otprilike ovo liči...
 

...
Zamislite da se sutra pojavi tako udruženje LEKARA HOBISTA! I to sve preko aplikacije!
I onda krene žuborenje kako obični lekari moraju da se modernizuju ili će nestati!
Eto na to otprilike ovo liči...


Obični lekari su usavršavaju i modernizuju iz dana u dan kad to ne rade propadaju, lekare i taksiste je veoma uvredljivo porediti.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
...
Zamislite da se sutra pojavi tako udruženje LEKARA HOBISTA! I to sve preko aplikacije!
I onda krene žuborenje kako obični lekari moraju da se modernizuju ili će nestati!
Eto na to otprilike ovo liči...

NHF, ali ovo je baš prizemno poređenje, da ne kažem nešto gore... Nema veze jedno sa drugim. Lekar ipak "uči" neke malo komplikovanije "škole" od taksiste koji polaže "poznavanje grada", a to predstavlja kao da je neki doktorat. To su besmislice. Lekari se konstantno usavršavaju, idu na seminare... ma, besmisleno je porediti. Uostalm, nadrilekarstva ima koliko hoćeš, pa opet to se nije omasovilo kao CarGo jer nisu iste stvari...

Kriterijumi za taksiste u Beogradu su smešni - nemaju nikakve provere, polažu neki namešteni ispit o poznavanju grada i jedino šta ih održava su te licence koje su dobavili na ovaj ili onaj način (zna se kako, čak pojedini gluplji među njima i sami pišu po forumima koliko ih je to koštalo itd).

Kada bi liberalizovali te licence ti i ja bi mogli da prođemo to za par dana i da vozimo taksi, ako bi hteli. Svako može.
 
Poslednja izmena:
NHF, ali ovo je baš prizemno poređenje, da ne kažem nešto gore... Nema veze jedno sa drugim. Lekar ipak "uči" neke malo komplikovanije "škole" od taksiste koji polaže "poznavanje grada", a to predstavlja kao da je neki doktorat. To su besmislice. Lekari se konstantno usavršavaju, idu na seminare... ma, besmisleno je porediti. Uostalm, nadrilekarstva ima koliko hoćeš, pa opet to se nije omasovilo kao CarGo jer nisu iste stvari...

Kriterijumi za taksiste u Beogradu su smešni - nemaju nikakve provere, polažu neki namešteni ispit o poznavanju grada i jedino šta ih održava su te licence koje su dobavili na ovaj ili onaj način (zna se kako, čak pojedini gluplji među njima i sami pišu po forumima koliko ih je to koštalo itd).

Kada bi liberalizovali te licence ti i ja bi mogli da prođemo to za par dana i da vozimo taksi, ako bi hteli. Svako može.


1. Лекари су поменути да би схватили колико сте далеко отишли, та стилска фигура се у књижеовности зобе хипербола, или "преувеличавање"...

2. А које провере пролазе КАРГОИСТИ?!?! Они чак и немају ни званичне провере! Сваки психо може возити за КАРГО, као и за такси.

3. НАЈБИТНИЈЕ, посматрате ствари острашћено, црно-бело, ја гледам општу слику, не стављам се ни на једну страну, коју после подржавам као навијач Звезде или Партизана.


Таксери јесу мање више дркоши, и моје симпатије тренутно јесу на страни КАРГОа, али гледано правно КАРГО заиста заобилази порез тј возачи, и свака будала може да га вози.
То што такси сведен на то да га возе полукримоси, који ништа не плаћају држави, што га и нема кад га зовеш, не значи да тако треба и да буде.
...
И за крај, КАРГО је само једно закси удружење, ништа више, којем ова друга, не дају да ради.
 
I dalje ne shvatam koji porez cargo izbegava da plati. Objasnite mi molim vas.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Okmijum, ispisi se sa teme. Ok si lik, al pises o necemu gde ne vladas nekim osnovnim cinjecima, pa da primenim hiberbolu, lupas ko maksim po diviziji :)
 
Ni meni to nije jasno, ne znam zašto se forsira ta priča.
Taksisti su ti koji duguju 25 miliona evra poreza

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
E sad, mogu da razumem da neko zbog neznanja koristi Car:Go ili kako se već zove to fantomsko divlje udruženje hobi taksista ali kada saznaš da si podržavaš protiv-pravne radnje i sagledaš činjenicu da taj koji te vozi može da bude ama baš bilo ko - kako onda možeš i dalje da prepuštaš sudbinu nekome ko nije "sertifikovan" :) za vožnju od 8h dnevno 5 dana u nedelji?
Druga stvar, shvataš li da je to isto kao da kupuješ meso na buvljacima ili na pijaci a ne u mesari? Hemiju, slatkiše ... nebitno. Od toga što su možda samo prošfercovani do toga da ko zna odakle je to izbačeno da bi završilo ovde... Istu logiku primeni i na Car:Go.

Sve što si napisao, samo obrnuto. Svako zna ko su i šta su obični taksisti, koji je to sloj društva, 75% njih ima kriminalni dosije, pa im je stoga takva i kultura, a i mnogi su kupili licencu. Dok kod CarGo-a objektivno svi hvale vozače da su mnogo kulturniji, a ima i mnogo mladih ljudi, što je pravo osveženje, jer je to činjenično nemoguće videti u običnom taksiju.

A taj tvoj "divlji" mesar sa buvljaka zapravo ima reputaciju kroz sistem ocenjivanja, tako da, naravno da bih radije da me vozi CarGo vozač nego "sertifikovani" taksi vozač, koji može da ima raspalo i prljavo vozilo, da vara, krade i bude nekulturan koliko hoće, i niko mu neće oduzeti tu licencu...
 
Poslednja izmena:
Okmijum, ispisi se sa teme. Ok si lik, al pises o necemu gde ne vladas nekim osnovnim cinjecima, pa da primenim hiberbolu, lupas ko maksim po diviziji :)

1. Eto ti si sad taksista....recimo....tako i oni rade, ''CARGO izadji iz prometa...'

2. Kako CARGO radi sa porezom i oni koji voze za njih?
 
Poslednja izmena:
2. Kako CARGO radi sa porezom i oni koji voze za njih?

Plaća se PDV na svaku vožnju.
Firma CarGo plaća porez na prihod.
Vozači platu dobijaju uz plaćene sve zakonom propisane doprinose, i to na pun iznos koji zaista i dobiju (ne one varijante, prijavljeni na minimalac, a ostatak na ruke...).

...a onda je mrmot zavio čokoladicu, jel? :p

Ovako bi zapravo moralo da bude. Nešto od toga plaćaju, pdv na vožnje valjda. Plaćaju i drugu tačku ako su registrovani u APR-u i ako imaju prijavljene prihode (a moraju da imaju jer uplate idu preko kartica).
Ovo treće nije baš da je jasno. Kako podižu keš da isplate radnike, i kako knjiže te isplate?
 
Poslednja izmena:
Plaća se PDV na svaku vožnju.
Firma CarGo plaća porez na dohodak.
Vozači platu dobijaju uz plaćene sve zakonom propisane doprinose, i to na pun iznos koji zaista i dobiju (ne one varijante, prijavljni na minimalac, a ostatak na ruke...).

...a onda je mrmot zavio čokoladicu, jel? :p


Добро, али и даље су културни и љубазни?
 
Dodao sam još toga u post. CarGo zaista plaća neke poreze. Ovde ne znamo tačno koliko i kakve, ali ono što sam nabrojao bi trebao biti minimum.

Presipamo iz šupljeg u prazno. Ne znamo detalje.
Mene zaista zanima šta su taksisti obavezni da plate, a šta ne plaćaju da duguju toliko koliko se hajpuje?
I šta bi CarGo trebao da plaća, a šta zaista plaća?
 
Koje ludilo....:wc:
Raspravlja se da li car:go plaća ili ne PDV, a ovamo ti isti taksisti duguju za porez neviđenu cifru i nikom ništa, plus tušta i tma privatnih i državnih firmi ne plaća PDV, malteretiraju zaposlene, muljaju sa parama,....da ne ređam dalje....
Da preformulišem....na teritoriji na kojoj živimo, a koja plebira da jednog dana zaista i postane uređena država, potpuni haos sa time ko kako plaća državi ono što mora, a kad je u pitanju nov igrač na tržištu cepa se dlaka na 100 delova i poziva se na poštovanje zakona.
Valjda postoji neki sled događaja, majku mu....ko, kako, kada,....kao da nam cvetaju ruže i sve je pod konac, pa udri na tamo neke nove koji su se pojavili i preko noći hoće hleba bez motike.
 
Aj za pocetak taxisti nek plate porez ovoj drzavi kao sto ja svakog meseca placam, da ih neko ispretura i licno i vozila i da im se svima oduzmu pistolji jer bar 80% njih ima kod sebe ili u vozilu isto jer nisu OSL i nemaju nikakvo zakonsko ovlascenje da ga nose za pojasom ili u vozilu.
Pa onda da se umiju, prevaspitaju namirisu bar malo kola, poprave ista, pociste ista i operu, pa posle svega toga da krenu u trku sa cargo da se nadmecu u kvalitetu pa kom obojci kom opanci.
Takav bi bio red da sam ja vlast.
 
Kada bi liberalizovali te licence ti i ja bi mogli da prođemo to za par dana i da vozimo taksi, ako bi hteli. Svako može.
Прошле јесени је промењен закон, вероватно на притисак бг таксиста и сада није лако добити лиценцу. Ко је има, има је, за нову је потребно да се има много тога. Да ли испуњаваш све ове услове па да можеш да добијеш лиценцу? Са посебним освртом на тачке 2) и 3) а сви ови услови би требало да се примене на све који се баве послом превоза путника у друмском саобраћају, па и c:g чији возачи вероватно испуњавају само 1) од овога.
Član 87b​

Vozač mora da ispunjava sledeće uslove:

1) da ima vozačku dozvolu B kategorije;

2) da ima zvanje vozača motornog vozila ili zvanje tehničara drumskog saobraćaja ili zvanje vozača specijaliste petog stepena stručne spreme;

3) da ima radno iskustvo na poslovima vozača motornog vozila od najmanje pet godina;

4) da ima uverenje o zdravstvenoj sposobnosti za upravljanje motornim vozilom koje je propisima kojima se uređuje bezbednost saobraćaja na putevima utvrđeno za vozače kojima je upravljanje vozilom osnovno zanimanje.

Vozač ne može biti lice koje je osuđeno na kaznu zatvora dužu od dve godine za krivično delo protiv života i tela, polne slobode, imovine, bezbednosti javnog saobraćaja, zdravlja ljudi i javnog reda i mira, dok traju pravne posledice osude, kao ni lice kome je izrečena zaštitna mera zabrane upravljanja motornim vozilom, dok traje izrečena mera.

Vozač mora da ima položen ispit o poznavanju jedinice lokalne samouprave ako prema podacima Republičkog zavoda za statistiku na poslednjem popisu stanovništva jedinica lokalne samouprave ima više od 100.000 stanovnika.

Jedinica lokalne samouprave propisuje program, način i troškove polaganja ispita iz stava 3. ovog člana. Program sadrži oblast koja se odnosi na poznavanje propisa kojima se uređuje taksi prevoz i oblast o poznavanju jedinice lokalne samouprave, a može da sadrži i poznavanje stranog jezika.

Vozač mora biti u radnom odnosu kod preduzetnika ili privrednog društva.

U preduzetničkoj radnji uslove za vozača mora da ispunjava preduzetnik.

Vozač koji ima kvalifikacionu karticu vozača ili vozačku dozvolu sa upisanim kodom "95" ili sertifikat o stručnoj kompetentnosti za obavljanje poslova profesionalnog vozača smatra se da ispunjava uslove propisane u stavu 1. tač. 2) i 3) ovog člana.
 
Plaća se PDV na svaku vožnju.
Firma CarGo plaća porez na prihod.
Vozači platu dobijaju uz plaćene sve zakonom propisane doprinose, i to na pun iznos koji zaista i dobiju (ne one varijante, prijavljeni na minimalac, a ostatak na ruke...).

...a onda je mrmot zavio čokoladicu, jel? :p

Ovako bi zapravo moralo da bude. Nešto od toga plaćaju, pdv na vožnje valjda. Plaćaju i drugu tačku ako su registrovani u APR-u i ako imaju prijavljene prihode (a moraju da imaju jer uplate idu preko kartica).
Ovo treće nije baš da je jasno. Kako podižu keš da isplate radnike, i kako knjiže te isplate?

Skoro svi dobijaju platu na ruke, vecina vozaca ne placa onih obaveznih 17600 din drzavi itd itd

Jedino sto placa cargo je porez na iznamljivanje aplikacije i nista vise, a sudeci po onome da bi taksisti za njihovu aplikaciju trebali da placaju 2000 din mesecno, zapitajte se koliki oni to porez placaju :D
Inace, kad potpisujes ugovor ima i stav koji govori o poverljivosti, tako da mogu da te tuze ako bilo sta od ovoga kazes javno svojim imenom , mada sve je ovo lako proverljivo
 
Dodao sam još toga u post. CarGo zaista plaća neke poreze. Ovde ne znamo tačno koliko i kakve, ali ono što sam nabrojao bi trebao biti minimum.

Presipamo iz šupljeg u prazno. Ne znamo detalje.
Mene zaista zanima šta su taksisti obavezni da plate, a šta ne plaćaju da duguju toliko koliko se hajpuje?
I šta bi CarGo trebao da plaća, a šta zaista plaća?

Ukratko, taxisti NE PLAĆAJU NIŠTA! tj imaju deo koji daju taxi udruženju, deo neki za baždarenje taximetra,ovo je simbolično, i najbitnije, PAUŠALNI DEO, koji UOPŠTE NE PLAĆAJU U CELOJ DRŽAVI!
tj plaća njih možda 10-15% koji su van klanova i rade za sebe svoj mir i svoju mirovinu.
....
I svakih 5 godina malo protrube kroz BGD i država im otpiše porez!!!!!
....
Ne bi me iznenadilo da jednog dana dodje vladina uredba da oni u ustvari i ne moraju da plaćaju ništa...eto tako....
A ceo okvir oko PAUŠALA je iz doba SFRJ i 80ih kad je u BGDu bilo 50 taxista, kod JATa, hotela Jugoslavija i Mažestika.
 
Poslednja izmena:
Možeš li ovo malo da pojasniš, molim te? :)


Car:Go trenutno funkcioniše tako što postoje Udruženje građana CarGo i CarGo Technologies doo. Udruženje građana čine članovi koji se učlanjuju tako što skinu aplikaciju, unesu svoje podatke i prihvate pristupnicu. Statut udruženja navodi 12 ciljeva, među kojima su i:

- delovanje u oblasti vaspitnog obrazovanja dece i omladine oko pitanja vezanih za pametni urbani transport
- organizovanje i podsticanje informativne, izdavačke i propagandne delatnosti;
- unapređivanje i širenje ideje pametnih urbanih transportnih sistema;
- organizovanje kampanja i aktivnosti radi edukacije o uticaju pametnog urbanog prevoza na povećanje ekonomičnosti urbanog prevoza kao i smanjenje zagađenja koje nastaje upotrebom urbanog prevoza, kao i smanjenje saobraćajnih gužvi;

i slične nebuloze, ima ih još 9, a te ciljeve realizuju kroz:

- posredovanje u izvršavanju međunarodnih obaveza članova oko izvršavanja ciljeva udruženja;
- prikupljanje i obrađivanje naučne i stručne literature u oblasti pametnih gradova i pametnog urbanog prevoza
- bla bla
- bla bla
- bla bla
- i ključnu aktivnost - obezbeđivanje svojim članovima usluge pametnog prevoza.


Pravnici ovakve dokumente pišu kada suština treba da se sakrije gomilom praznih reči, fraza i besmislenog naklapanja, da bi dokument bio što opširniji i da bi izgledalo da se tu nešto ozbiljno radi. Suština je u povezivanju članova, tj. vozača i putnika, isto kao kod taksija. Po ovakvim njihovim tumačenjima, taksisti bi mogli potpuno isto da se organizuju - uđeš u taksi, potpišeš pristupnicu i vi ste sad članovi istog udruženja, a taksista u stvari nije taksista, nego član udruženja koji pomaže drugom članu udruženja tako što ga prevozi od jedne tačke do druge. Malo morgen.

Uostalom, Evropski sud pravde je pre dve godine presudio da "Uberova delatnost povezivanja pojedinaca s neprofesionalnim vozačima spada u usluge u oblasti saobraćaja" i da članice EU "stoga mogu da propišu uslove za pružanje tih usluga", odnosno da važe ista pravila kao za taksi usluge.

Drugo, po Zakonu o udruženjima, udruženja su nedobitne organizacije. Ona mogu da ostvaruju dobit od privredne delatnosti za sticanje imovine udruženja, pod nekoliko uslova. Ključna stvar je to što udruženje nema pravo da ostvarenu dobit od privredne ili druge delatnosti raspodeljuje svojim osnivačima, članovima, članovima organa udruženja, direktorima, zaposlenima i povezanim licima. Shodno tome, vozači ne mogu da naplaćuju putnicima ništa osim troškova prevoza, dakle goriva, održavanja vozila itd, što znači da vozači ne bi smeli da imaju bilo kakvu zaradu od toga što voze. Naravno, znamo da to nije tako i da vozači, tj. članovi udruženja ne rade samo da bi bili na nuli, već da zarađuju.

Ako neko misli da bi pred bilo kojim državnim organom, odnosno sudijom ili referentom koji ima barem malo soli u glavi prošla priča da vozači krstare gradom da bi pomagali drugim članovima udruženja da se prevezu od jedne tačke do druge zato što imaju zajedničke ciljeve u pogledu edukacije omladine o uticaju pametnog urbanog prevoza na ekološku sliku zajednice i prostora na kojem se ta zajednica nalazi, odnosno radi organizovanja i podsticanja informativne, izdavačke i propagandne delatnosti i unapređivanja i širenja ideje pametnih urbanih transportnih sistema, taj neko nije normalan.



I mnogo je smešna ta konstrukcija "pametni urbani prevoz", kao da se neko zаjеbavao kad je pisao statut udruženja.
 
Прошле јесени је промењен закон, вероватно на притисак бг таксиста и сада није лако добити лиценцу. Ко је има, има је, за нову је потребно да се има много тога. Да ли испуњаваш све ове услове па да можеш да добијеш лиценцу? Са посебним освртом на тачке 2) и 3) а сви ови услови би требало да се примене на све који се баве послом превоза путника у друмском саобраћају, па и c:g чији возачи вероватно испуњавају само 1) од овога.

Ako sam dobro razumeo, trenutno nije moguće dobiti licencu jer je broj licenci ograničen, i sve su podeljene. Ne postoji način da se izda ni jedna nova licenca (čak i ako zadovoljavaš navedene uslove), osim ako se neki od aktuelnih taksista povuče, te popuniš njegovo mesto u "dozvoljenom" broju licenci.

Tu je i problem sa licencama i taksistima u BG. To je monopolizam o kojem se priča.
 
Poslednja izmena:
CarGO vozači su preduzetnici, isto kao i taxi vozači, i plaćaju porez koji im je država propisala, paušalno.
Za razliku od taxista, koji zajedno duguju oko 25 milki evra

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ako sam dobro razumeo, trenutno nije moguće dobiti licencu jer je broj licenci ograničen, i sve su podeljene. Ne postoji način da se izda ni jedna nova licenca (čak i ako zadovoljavaš navedene uslove), osim ako se neki od aktuelnih taksista povuče, te popuniš njegovo mesto u "dozvoljenom" broju licenci.

Tu je i problem sa licencama i taksistima u BG. To je monopolizam o kojem se priča.
Зато сам и написао да је нови закон донет вероватно на притисак бг таксиста чији је број тренутно попуњен и није их брига за нове. Заборављају да ће неки од њих из било ког разлога да престану са тим послом и да је потребно да дође неки нови возач али сада са додатним условима.
Плус, ни у Нишу а вероватно ни у Новом Саду није попуњен максималан број али сада нови морају да имају завршену или саобраћајну школу или да имају дозволу Ц категорије (укратко) а такви вероватно и не размишљају о таксирању. Зато бар овде огроман број и нема те такси дозволе илити лиценце и ради полудивље али у сваком случају исправније него бг таксисти. Бар овде је такси услуга скоро једнака c:g понуди а све је исправније и законитије, иако многи немају лиценце.
 
CarGO vozači su preduzetnici, isto kao i taxi vozači, i plaćaju porez koji im je država propisala, paušalno.
Za razliku od taxista, koji zajedno duguju oko 25 milki evra

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Opet vi o tome
Vecina cargo vozaca ne placa cak ni onih 17600 drzavi (obaveza zato sto su preduzetnici). Po recima vlasnika cargo njih ima u firmi koji voze 3000, ako ne placaju njih 2000 i to pomnozimo sa 17600 i racunamo npr da nisu placali samo zadnjih 12 meseci dolazimo da su utajili barem 3.5 miliona eura

Jedino stoje cargo dobro i zasto ga ja koristim je zbog cistih automobila, sve ostalo ide u korist taksista
 
Poslednja izmena:
Koje ostalo, navedi jednu pozitivnu stranu taksista i taksija u Beogradu?

Recimo ne moze da se desi da me vozi od Batutove do Hrama 20 minuta i to umesto odmah da skrene u Vojislava Ilica desno on ode levo, pa onda skroz do Hotela Srbija i lik zamalo kad smo bili u ustanickoj da ode na autoput , tu sam se iznervirao i poceo da mu pricam kuda da vozi. To je cist bezobrazluk, ko mi kaze da ne zna gde je Hram, a firma mu se nalazi 2 minuta odatle me ozbiljno laze. Mogo je odmah da udje u Bulever ili da posle skrene u Juzni bulevar ili desno Vojislava Ilica.

Prednost taksista je sto koriste zutu traku i generalno kad je guzva uzmem lepo taxi i lakse stignem.

Sa taksistom mogu da popricam, ovaj u cargo se plasi da mi odgovori na neke stvari.

Ranije kad sam koristio taksi, stizali su za mnogo brze vreme nego ovi iz cargo.
 
Pa bezobrazni, prljavi, smrde kao i sami njihovi automobili, bahati ne postuju gotovo nista u saobracaju, a rucica migavca je misaona imenica za iste.
Sarkazam naravno.
Ni jednu pozitivnu stranu taxista ja bar ne vidim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno