Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taj deo, prvi pasus, mislim da niko ne spori....
 
Nisam na to mislio, nego da se CarGo usluga poboljšava vremenom, za razliku od klasičnih taksi udruženja. Fer tržišna utakmica je uvek trka do vrha za korisnike, a ne do dna (primer: Vip NEO paketi), a ovakvo "dno" u kom se nalazimo je upravo moguće zato što su taksisti zakonom zabranili konkurenciju tj. nije postojala fer tržišna utakmica.

lol nek ti alfa objasni oko tzv. tržišta telekom. usluga :D

Da znaš išta o značenju termina koje upotrebljavaš umesto floskula koje ispaljuješ, znao bi da ne postoji uopšte stvar kao fer tržišna utakmica, niti može da postoji, tako nešto je oksimoron. Ostatak posta ti je gomila slogana iz kojih se dovoljno vidi kakav pristup imaš i s kojim je besmisleno ulaziti u ozbiljniju diskusiju, tako da over & out.
 
Poslednja izmena:
Da gasimo temu?

...über rimini 7
 
Zaboravljate jednu vrlo bitnu stavku ...

Vecina vozaca car:go , pogotvo ovih novih rade iz cuga 12 sati bez prestanka da bi napravili 65.000 prometa nedeljno, a zamislite koliko su tek nervozni kad se blizi kraj nedelje i kad vide da to ne mogu da zarade, koliko pocinju da jurcaju.

Gledajte ovako 12 sati rade, 6 dana u nedelji, jedan dan odmora, 1 sat je primopredaja smene, za 11 sati moraju znaci da naprave 65k/6=10833 dinara svaki dan, ok u nocnim smenama to je lagano u dnevnim je to izuzetno tesko, pogotovo kad krene spic....

Mozda neko izdrzi prvi mesec bez poteskoca, al gledajte ako neko malo zeli da vise ima vremena za sebe, ode u teretanu, zaglavi kasno na picu sa nekim, sta se onda desava. Preumoran covek seda za volan, bukvalno ne zna gde bije, koliko se samo saobracajnih nesreca desava...

Sve je to cool, manja cena, al se pitam sta ce biti kad neko zavrsi u dunavu ili udje u prodavnicu sa sve autom, da li ce onda biti opravdana manja cena ?

Sasvim su uredu ovi sto imaju svoj auto, al sam sebi reko, kod ovih sto rade na car:go automobilima ne ulazim ni pod razno, ovi iz car:go znaju pa mi salju normalan auto sa vozacem kome je to dodatni posao
 
Nije jos vreme, vidis da se vrda :D

Treba jedna tema ovog tipa gde bi nontech deo raspravili.
 
Kad sam se zapio letos nije bilo ni njih ni lokalnih taksista na Bežanijskoj kosi. Sreća pa sam imao gde da spavam. Toliko o utiscima.
 
Ja kad god se zapijem u centru, stigne mi cargo za 5 minuta :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja ga takodje koristim kad se zapijem ili kad bas negde zurim(uglavnom uvece), tad se i najvise isplati jer nema guzve u gradu. Uvek sam dobio vozilo iz prvog pokusaja, mozda je to i do lokacije jer se vozim na realciji dorcol-vracar-zvezdara-deo novog beograda do arene. Najvise zamerki sam slusao o nepoznavanju grada vozaca i pracenja navigacije kada bas i nema smisla. Ja imam drugacije iskustvo, a to je da navigaciju uopste i ne koriste, ali je verovatno i do toga sto se vozim do nekih opste poznatih mesta do kojih se stize realtivno poznatim ulicama. Takodje je bas primetno da sigurno imaju instrukcije da budu prijatni i komunikativni. Svaki automobil je bolji od bilo kog taxi vozila(ne racunam lux taxi). Sve u svemu, za korsnika je neuporedivo bolje, a sto se njih kao zaposlenih tice kapiram da sve gledaju iz druge perspektive i da im ni blizu nije bajno.
 
Ali kao sto mnt rece, koga briga kako je vozacima bilo kog tabora, osim ako nisi u nekoj vezi sa njima.
Gledas koji je bolji i jeftiniji i taj koristis.
Da je normalna drzava i sto je najbitnije da hoce ( i samo ona moze ), sve bi to lepo rasterala, uvela stroge i strikne zakone, norme i standarde za vozace i vozila i bili bi i vozaci i korisnici zadovoljni.


...über rimini 7
 
Ja sam jos davno rekao da je krajnje vreme da drzava mora da uredi ovakav nacin "zaposljavanja" gde radnik placa sve i se nesto dogodi prakticno nema vise nista.

Naravno, u tome je ceo štos. Pružaš istu uslugu a nećeš da imaš iste obaveze, i finansijske i sve druge, koje imaju obični taksiji. Pokušaš da prodaš vunama foru da si informatički društvo/udruženje građana koje povezuje nezavisne vozače kontraktore i samim tim nemaš nikakve veze sa transportom putnika. I tako izbegavajući sve troškove budeš šatro kompettivan. Pa tako bi i baba kao omnipotentno biće bila kompetitivna.

Srećom pa nisu sva zakonodavstva sveta takve veverice da poveruju u sve to.
 
@alfa: ovde je neki nesporazum izgleda..

Ostali: dosta je bilo taxi vs cargo.
Drzite se teme, off ce biti brisan da ne bi bezveze zatvarali temu

...über rimini 7
 
Na ovoj karti nema Norveške (nije u EU). U Norveškoj trenutno funkcioniše samo Uber Black, koji koristi licencirane ekskluzivne limuzine. U celom Oslu ima svega 90 ovakvih licenci.


Uber POP je naravno zabranjen, uz jako zabavan komentar na Uber sajtu:
When Norway gets new and modern regulations, we will return with an affordable transport option.

https://www.uber.com/en-NO/drive/resources/uber-in-norway/
https://translate.google.com/translate?sl=no&tl=en&u=https%3A%2F%2Fwww.oslo.kommune.no%2Fgate-transport-og-parkering%2Ftransportloyver%2Fselskapsvognloyve%2F


Pokušavam da shvatim kako CarGo uopšte funkcioniše, tj. kakve to uslove treba neko da ispuni da vozi 'za njih'. Na sajtu nema nikakvih informacija o odnosu CarGo sa 'zaposlenima'.
https://appcargo.net/vozaci/

Najbliže što sam našao je ovo
https://radnik.rs/2019/03/za-koga-rade-vozaci-i-clanovi-udruzenja-cargo/
 
Poslednja izmena:
Drzite se teme odnosno iskustva sa Cargo, cenom, prednosti i mane u odnosu na taxi, it aspektom i slicnim, a ne zaradama vlasnika, taksista, uslovima rada, to ovde nikoga ne zanima.
 
Od skora izgleda da app za vozace izbacuje cifru koju vozac dobija? Ranije se poklapala sa cifrom koju platim, a pre koji dan je bila tacno 20% ispod onoga sto sam platio.
U prevodu dok mi ne stigne mail, necu znati koliko placam :D
 
Vozač u opšte ne zna koliko košta voznja verovao ili ne :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Video sam da izadje iznos :)
Dakle zna neku cifru sigurno.

Ranije je bilo ono sto ja placam. Mada neki kazu kao ti, da ne vide iznos... sto je itekako bezveze.
 
Davno je to bilo tako.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Odlicno izgledaju ovi kombiji za prevoz osoba sa invaliditetom. Sta god mislili o njima kao o "poslodavcima", ove aktivnosti u kojima nude uslugu prevoza ljudima sa raznim zdravstvenim problemima, a da od toga nemaju nikakvu zaradu, vec su na nuli ili na gubitku, su za pohvalu. Ne vidja se cesto da neko "izbija sebi iz dzepa". A onda pogledas regularan taxi koji ne ulaze ni u sopstvena vozila od kojih zaradjuje, a kamoli da nekoga jos i casti.
 
Ne kosta ih, cak je jeftin marketing. A racunaju na to da ce prevoz OSI biti obaveza po zakonu, pa ce biti u prednost u odnosu na ostale koji o tome ne razmisljaju.
 
Shvatam da su sve humanitarne akcije marketing, ali neko je morao da finansira kupovinu kombija, vozači moraju imati neke plate, troškovi goriva itd(sigurno nije isti sistem kao kod regualnog prevoza jer će ovo biti besplatno u početku a kasnije minimum plaćanja) ... kapiram i da tu imaju neke cake da prodju jeftinije, ali ništa na svetu nije džabe, sve ovo mora da bude na nečijem teretu

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Realno rade majstorski PR i marketing.

Uporedite to sa taksistom koji ti sa peškirom oko glave priča koga bi sve prebio i slično i jasno je kako dobijanjem podrške javnosti stvaraju dodatni pritisak da im se omogući poslovanje.
 
A tek ovaj fazon da na kombiju velikim slovima pise naziv firme. Imaće pokretne reklame po celom gradu i znaju da nikom neće pasti na pamet da im otežava rad ili oduzima vozilo jer bi to bio pucanj u nogu za državu i taxi kartel

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Lepo... nego Uzdara, gde si ti bio zadnjih 5 godina?
 
Jesu uveli trecu klasu?
26-og mi je jedan vozac rekao da ce uvesti i neku visu klasu vozila ali i da se polako pravi black lista korisnika koji ih zezaju, narucuju i otkazuju voznje stalno.

Tapatalk from Poco loco
 
Treca klasa je za kolica koliko vidim? Ja imam tri klase od pre koju nedelju.
 
Dve značajne stvari bih izvukao iz ovog videa:

1. Praktično po prvi put za taksi u Beogradu će se angažovati vozači koji voze automobil u vlasništvu firme (kao u mnogim gradovima u Srbiji). Sudeći po tome mi deluje vrlo verovatno da će ti vozači biti regularno zaposleni u firmi, sa svim beneficijama.

2. Jedan automobil dele dva ili tri vozača, što drastično smanjuje broj taksi vozila na ulicama (2-3 puta), bar njihovih.
 
Vozaci su I sad legalno zaposleni, njihova firma i sami placaju sve od zarade (-33%)

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Oni jos ko zna od kad imaju svoja vozila. Kapiram da samo najbolji vozaci i ljudi koji vec rade kao prevoznici mogu da zaduze vozilo kod njih.

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno