Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako? Nije mogao kredit karticom da se uplati, pa nije ni vracanje na karticu?
 
Kredit sam placao preko PP. Sada imaju podatke s kartice tako da nije nikakva nauka odraditi "povracaj". Sta ste se zbunili? :D

Tapatalk from Poco loco
 
Ne na karticu, nego na PP.
 
Jasno su napisali da povraćaj rade samo na tekući račun.
Nisam u pitanju rekao kako sam uplatio kredit (od 4 tada raspoloživa načina).

Sent from my M8pro using Tapatalk
 
Kartica je samo posrednik do pravog broja računa. Niko ne može da ti uplati novac na karticu. Može samo na račun.
Bolje im pošalji broj računa.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Naravno da je na racun, mislio sam da je nepotrebno da pricamo o tome detaljno posto svi znamo. Jedino je pitanje ali ne zele da rade povracaj na devizni racun vec hoce na dinarski iskljucivo.

Tapatalk from Poco loco
 
Poslao sam im zahtev danas pre podne i br. tekućeg računa. Javim kad uplate.

Sent from my M8pro using Tapatalk
 
niko normalan se ne bavi cargo-om kao glavnim poslom ... vecini je to sekundarni priliv novca
kako i treba da bude

Pošto "taksiranjem" više habaš auto, računam da kad se to radi po niskim cenama - praktično radiš za dž (kad se odbije amortizacija).
Ima dovoljno ljudi kojima treba neki dinar, tako da se ne brinem: imaće Cargo vozača.
Niskim cenama bi trebalo da ubije konkurenciju - niko ne voli raditi za neto 30 hiljada mesečno - gledaće ljudi da nađu nešto drugo.

Vlasniku Cargo je super, uzme procenat od zarade, a posla će biti.

Građani će uživati u jeftinoj vožnji, sve dok neki Cargo ne uđe i u njihovu branšu - onda su naderali.
 
Tačno tako, isplati se građanima, vlasnicima Car Go je ekstra, a vozačima ako uračunaju amortizaciju kola rade za džabe. Tako da to ne može biti primaran posao, nego eto da se uzme neki džeparac na kratke staze.
 
Par dana sam se vozao taksijem po BG što sam morao, šta god mi je cargo računao u app košta kao taksi ili identično, čak nešto i skuplje.
Koje cene koje vi dobijate i prođete povoljno sa ovim servisom ? Kako?
 
jbm li ga gde se ti vozis, ali evo ja sam se vozio od BAS-a do Terazija, zbog zakrcenja Nemanjine je trajalo vise, pa je opet 300din izaslo. Mene taksi u normalnim uslovima, bez zastoja, izadje oko 500 :(

Ima tu situacija gde CarGo nije isplativ, sto sporije ides recimo manje je isplativ jer posebno racuna vreme, dok taksi racuna vreme samo za cekanje)
 
Ima tu situacija gde CarGo nije isplativ, sto sporije ides recimo manje je isplativ jer posebno racuna vreme, dok taksi racuna vreme samo za cekanje)

Potpisujem. Ima jedan mudar deka što vozi za njih. Svaki put vozi kao puž, a priča priču kako je to do bezbednosti i ne razume gde se svima žuri. A mi se vratimo kući, ja pogledam i uvek kad me on vozi, 100din. skuplje ista ruta kao kod drugih vozača. Sledeći put me vozi ponovo, opet puž, opet priča o bezbednosti a ja se mislim: "Stari lisac...".
 
Preko dana verovatno nije nista jeftinije. Nocu se primeti razlika i to fino. Tipa, gold taksi koji daje 20% popusta uzme 1000din, cargo 800. Drugi taksi poprilicno vise.

Tapatalk from Poco loco
 
Ima tu situacija gde CarGo nije isplativ, sto sporije ides recimo manje je isplativ jer posebno racuna vreme, dok taksi racuna vreme samo za cekanje)
Зашто мислиш да такси рачуна време само за чекање и на какво чекање уопште мислиш?
 
Ja se skoro vozio usred noći od kliničkog centra do Politike za 290 din, džabe.
 
Зашто мислиш да такси рачуна време само за чекање и на какво чекање уопште мислиш?
Cekanje je kada taksimetar ne primeti kretanje duze od nekog intervala, koji nije 2-3sek.
Probaj, da se drndas sat vremena preko Brankovog Mosta petkom od 16-19h (ka starom delu grada), CarGo vs. taksi - CarGo ce biti skuplji, a obicno je jeftiniji (ako ne zadje u neke "leve" rute)
 
Мислиш ако те такси вози једном истом релацијом, без иједног заустављања па једном вози 20км/ч а други пут вози 60км/ч (само замисли јер је то ретко изводљиво, можда ноћу кад је слабији саобраћај) да ће рачун да буде исти? Мислим да таксиметар има две рачунице, једна на км, друга на време и сабира се. За сат вожње ће да наплати оно време чекања плус пређене километре. Пошто су вожње обично неколико минута, то се и не примети превише. Следећи пут ћу да тражим рачун јер у њему пише и број пређених километара и цена а мислим и време па ћу да израчунам.
Е сад, можда car:go има већу тарифу по јединици времена па онда (временски) дужа вожња више кошта.
 
Nije do duzibe voznje nego prosecne brzine. Taksi cekanje vise kosta.
Ali kretanje moze manje da kosta.

Da, bas taj primer sto si rekao, da nema semafora i cekanja bilo bi identicno.
 
Такси чекање је онда и стајање на сваком семафору, на свакој раскрсници, у свакој гужви, на пружном прелазу. Када следећи пут буде нека вожња без иједног стајања, погледаћу рачун и израчунаћу.
Нешто ми не делује да су таксиметри толико паметни да детектују и стајање са одређеним трајањем.
 
detektuju naravno, taximetar kuca uvek, samo dok se stoji na semaforu npr kuca sporije ali kuca... logicno jer placas i vreme vozaca, da nije tako niko ne bi vozio tokom guzvi npr :)
 
Не, овде је нешто друго у причи. Ја мислим да таксиметри увек куцају и километре и време а алфа каже да куцају само километре док се вози а време мере тек када се стоји неко дуже време.
Наравно да на семафору куца спорије јер онда куца само време а кад се вози, онда иду и (кило)метри и време.
 
a moja greska, mislim da si ti u pravu :)
 
ČEKANJE

Jedna od čestih zabluda stranaka koje se voze taksijem je da se čekanje naplaćuje samo u slučaju dužih čekanja pošto je i cena istog izraženog po satu. Zato se često iznenade kada vide da na primer na semaforu taksimetar kuca i ako vozilo stoji. Ova stavka iz cenovnika je i pogrešno nazvana čekanje jer bi adekvatniji izraz bio stajanje.

Naime, svaki put kada vozilo stane taksimetar se automatski prebacuje u mod u kom otkucava stajanje i taj mod možete prepoznati tako što se na taximetru uključi crvena lampica. Sat čekanja od 750 dinara iznosi 12,5 din na 1 minut stajanja tako da bilo da stojite na semaforu, u gužvi ili vas vozač čeka dok ste vi u prodavnici, to stajanje će se odraziti na ukupnu cenu taksi vožnje. Vozač nema opciju isključivanje naplate stajanja na taksimetru, a i da ima retko ko bi to uradio jer u taksi vozač naravno naplaćuje i svoje vreme za koje ste ga angažovali a ne samo kilometražu. Pritom i u stani kreni vožnji se troši gorivo i haba auto koje je osnovno sredstvo za rad.

A još jedna zabluda je da neki vozači namerno „upadaju“ u gradske saobraćajne gužve kako bi im taksimetar otkucao više. To nije slučaj iz prostog razloga jer je prosečni bruto radni sat taksi vozača veći od 750 dinara. Čak naprotiv, vozaču je u interesu da što pre završi vožnju kako bi se oslobodio za sledeću.

:)
 
Значи нисам у праву али нема ни интервала стајања него одмах чим стане почиње да мери и време. По овоме је и логично што таксисти возе пребрзо јер неће да губе време спором вожњом. Једино им се "исплати" да што чешће стају.
Хм, знам типа који се бави таксиметрима, оправља их и баждари па ћу да га питам.
 
Da li gleda odredjeno vreme da se ne pomera, ili da motoro ide ispod 3km/h (ili tako nesto) je vec tehnikalija.
I znam tipa koji je sredio taksimetar da uvek kuca vreme, a u udruzenju je ;)

Kazem sta je zvanicno i kako vecina stvarno radi.
 
da li vama funkcioniše aplikacija i servis kako treba?
završih vožnju, nigde naplaćene cifre. nema mejla, nemam rezervisani iznos na kartici, nema vožnje u istoriji. :/
 
Do sada je trebala da se pojavi voznja u istoriji, kasni malo. Mail mozda dobijes i ujutru. To bas kasni poslednjih meseci.

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno