Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 5

:d Neverovatno!
Zašto neko od modova ne povede malo računa o ovim iPovcima što smisao života vide u pljuvanju svega što nije iP!?
Pocrkaše od balavljenja po temama o S5, S6, Note4, Note5, ...
Eno im brdo tema u iP podforumima pa neka tamo mlate praznu slamu.
 
Slazem se. Ali je to izgleda posebna fela. Fanatizam jednak sekti
 
Nisam znao da u Sljamsung temama ne sme da se ispoljava nezadovoljstvo njihovim proizvodima, samo hvalospevi dolaze u obzir. A G4 temu zatrpase pojedini uzdizanjem S6...
 
Hehe. Batak je u martu hvalio AMOLED i crnu boju na istom, a sada pljuje... Toliko o tome...
 
Ja jedino sto mogu da kazem je da na svakom high end samsungu koji sam u telekomu i vipu uzeo u ruke je bio vrlo izrazen burn in efekat. Aj razmumem za note koji je od oktombra ili novembra aktuelan, ali da s6 i edge imaju isti to je vec problem!
 
^+1 To sam i ja primetio u telenoru, čini mi se da je s5 u pitanju bio. Ikonice su bile urezane...
 
To je boljka amoleda i oled ekrana. Tuga je kad vidis zakrivljeni oled od 10.000e a sprzen ekran. Ti ekrani u poslovnicama su odvrnuti na 100% i imaju dosta staticnih stvari na njemu pa se urezuju. U realnoj upotrebi tesko se moze tako nesto dogoditi
 
Desava se ali posle godinu i po do dve godine upotrebe postaje sve uocljivije. A do tada ce dobar deo korisnika preci na noviji telefon, ostaje problem prilikom dalje prodaje.. naravno ako kupac zna za to, ako kupuje samsung da ima za astal u kaficu onda nema problema :d
 
Poslednja izmena:
Pa i nije bas tako.. Evo s3 star preko 2godine i ima jedva vidljivi burn in ,malu nikada tanju liniju, u status baru. Ja je licno uopste ne primecujem.
Ovi novi amoledi su jos bolji. Cenim da 2god a i vise moze da izgura bez problema

Mislim da je veci problem amoleda rozikasta bela boja.(i to samo na nekom delu displeja) To bas ume da nervira..
 
Poslednja izmena:
Pa evo sad ti kazem da na s6 ubija koliko se vidi a nema ni 4m kako se pojavio. Svatam ja da je u radnjama ekdtremno osvetljenje i sve, ali ima i korisnika koje vole extremno
 
Hehe. Batak je u martu hvalio AMOLED i crnu boju na istom, a sada pljuje... Toliko o tome...
Prikaz crne pri visokom osvetljenju je nenadmasan i tu nema price. Problem je kada se smanji osvetljenje. To su zeznuli na novijim Amoledima jer je crna jos dublja i smearing je uocljiv (od S4 je poceo taj probem).
Inace, imao sam Note 3 kome se posle mesec dana pojavio burn in (covek ga je drzao na 100% sve vreme) sto je porazavajuce.
Ali dobro, razumem da vecini to nije problem jer ne uocava evidentne stvari kao sto je nejednako osvetljenje koje je vidljivo na SVAKOM Amoled ekranu.
 
Poslednja izmena:
Ne znam što toliko kukaš na taj smearing, nije da bi čitao taj tekst koji se malo zamrlja dok skroluješ :)
 
Zato sto se to primecuje i kada se gleda video sa slabijim osvetljenjem. To me je bas nerviralo.
 
Ja nikad nista nisam primetio,a nagledao sam se gomile filmova na s4, s4mini, s5, note3
 
Isto i ja na note 3 nikakav problem displej je odlican svaki dan gledam youtube po 3-4 sata max i sve je uredu sa ekranom
 
Ja kod korisnika nikad ne vidoh burn in. Poslovnice su već druga stvar.
 
Vidjao sam ja i kod korisnika veruj, pogotovo na starijim telefonima tipa s2 i s3
 
Ja sam imao samo na s2 (doduse najduze sam ga i koristio), ali taj smearing i mene nervira, koji god tekst da skrolujes jasno je vidljivo

Uvek se postavlja pitanje sta ovekujes od uredjaja.
Meni je Samsung sa S6 napravio ok posao, samo da je baterija malo veceg kapaciteta. Generalno par godina unazar imali su nekako najzaokruzeniji proizvod u odnosu na konkurenciju u Android svetu.
S6 vs iP6, svako ima svoje mane i prednosti.
Meni je trenutno dobitna kombinacija iP6 64GB sa jailbreak-om (odredjeni broj tweak-ova koji cine uredjaj jos funkcionalnijim i zgodnijim za koriscenje)

Note serija mi je uvek bila pun pogodak.
Nekako bolja / "doradjena" u odnosu na S seriju.
 
Poslednja izmena:
Jos bolje za vas ako ne vidite prilikom gledanja klipova, mene je to uzasavalo. I to je na svakom Amoledu od S4.
 
Moglo bi biti da je to finalno resenje, sta znam, ne izgleda lose, ali sustinski nista novo. Ja se samo nadam da ce stvarno da ima 4100mAh N5 i da ce bar priblizno da izvlaci kao S6 Active.
 
s_0c61270a3e9a45899bf4a3817ad657e5.jpg


Ovaj s6 edge plus nije za bacanje. Isti s6 edge samo sa 4gb rama i naravno vecim ekranom.
Ne smem da zamislim koliko ce kostati.
 
Kao da tom ''starom'' nesto fali :) Nemaju razlog da na silu ''guraju'' nov cipset kad je qualcomm u raspadu a ii bice tu jos mnogo telefona/phableta sa S808/S810 koji su iz poznatih razloga losiji od tog Exynosa..

Ne vidim ni jedan značajan razlog za prelazak sa Note 4 na Note 5 uz doplatu...

Ista prica svake godine :) A i zna se vec da je preskakanje jedne generacije najisplativiji potez.

Ali mnogi ce se upecati na N5 ako bude imao 4100 mAh bateriju i malo bolju kameru..
 
Poslednja izmena:
Ne vidim ni jedan značajan razlog za prelazak sa Note 4 na Note 5 uz doplatu...

Nije ni čudo što neće namerno da omoguće 64 bita na N4.
 
Proto-Samsung-Galaxy-Note5-01.jpg


Valjano mali bezeli sa strane :)

Proto-Samsung-Galaxy-Note5-02.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne vidim ni jedan značajan razlog za prelazak sa Note 4 na Note 5 uz doplatu...

Nije ni čudo što neće namerno da omoguće 64 bita na N4.

Sacekaj da predstave telefon prvo pa onda komentarisi. Dovoljno da ima vecu bateriju, manje bazele, bolji senzor za otisak prsta, pa jos ako unaprede kameru i ne bude imao 2 sec lag pri javljanju sta ces vise.
 
Nazad
Vrh Dno