Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Hvala na informacijama, ja koristim lumiu 640, i zadovoljan sam kako radi s obzirom koliko kosta. Predlozicu mu pa neka sam odluci :) 150e ga izadje na njegov paket

Sent from mTalk
 
Imao sam Lumiu 640, 650 i sada 950. 640 je sasvim pristojan telefon za svoju cenu ako neko hoće da proba win. 650 je najlepši od sva tri, po meni jedan od lepših telefona koje sam imao. Na njemu je win 10 po difoltu pa nema frke sa apgrejdom (mada ja nisam imao problema ni na 640), plus amoled ekran koji je osetno bolji od ekrana na 640, i cena koja nije značajno veća, bar za polovne telefone. 950 je potpuno druga priča, telefon sa dosta rama, brži i konforniji za rad, sa odličnim ekranom i kamerom. Vrlo sam zadovoljan što ga imam.

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
 
Ostatak kućišta telefona je perfektan (ekran takođe). Pašće zamena. Slutim. Javiću ishode. Jedino me nervira što je DS ali šta je, tu je.
 
+1 i meni su svi win telefoni ds

Sent from my ONE A2003 using Tapatalk
 
Mnogi od nas imaju wireless punjače, pa da kažemo nešto o tome.
Svi stari punjači od nokie su kompatibilni, ali jedan (dt-601) ima problem. Nokia je uz ovaj punjač dostavljala adapter od 1500mAh, što nije dovoljno za punjenje L930, L1520 i L950.
Led dioda često prijavljuje grešku u punjenju, ne puni telefon, te se preterano greje.
Rešenje je korišćenje min. 2000mAh punjača. Nema pregrejavanja i sve radi kako treba.
Inače, iako je predviđen za to, spajanjem na pc, nije u stanju da obezbedi dovoljnu snagu za normalno punjenje, za gore navedene modele.
 
Mnogi od nas imaju wireless punjače, pa da kažemo nešto o tome.
Svi stari punjači od nokie su kompatibilni, ali jedan (dt-601) ima problem. Nokia je uz ovaj punjač dostavljala adapter od 1500mAh, što nije dovoljno za punjenje L930, L1520 i L950.
Led dioda često prijavljuje grešku u punjenju, ne puni telefon, te se preterano greje.
Rešenje je korišćenje min. 2000mAh punjača. Nema pregrejavanja i sve radi kako treba.
Inače, iako je predviđen za to, spajanjem na pc, nije u stanju da obezbedi dovoljnu snagu za normalno punjenje, za gore navedene modele.

Ja imam DT 900 radi lepo iako isporucuje manje :) krastavac to je ipak dobro za dopunu ne bas i full punjenje :)

Nego zna li neko gde mogu nabaviti vrecicu za DT 900 onaj Fat boy ili nesto slicno??

$_1.jpg
 
Sada se sve vše premišljam oko zamene telefona.
Lik nema originalno pakovanje (manje više), nema nikakav papir i nema USB kabl koji se dobija uz fon...
Ima samo fon, punjač i bamper. Nešto mi to sumnjivo... Mada fon ima samo 35H Life Timer!
:(

Vaše mišljenje (Da/Ne)?!?!

P.S. Šta da radim sutradan za prodaju? Svako ko ga bude kupovao pitaće me, takođe, za pakovanje, kabli, neki dokazni papir... Neću moći adekvatno da ga prodam :(
 
Poslednja izmena:
Nekoliko telefona sam kupio od svercera,nikad nisam dobio nikakav racun ili papir.Ako je to neka super povoljna varijanta i ako ce da te kosta bas jeftino,mozda predjes preko tog usb kabla?
 
Pa otkud znam... Jbm li ga.
Mene je moj Meizu U20 koštao 155€ a sada je u nabavci 190$ a ova L950 se ceni na 200€... (ništa ne doplaćujem!)
?
 
Ako te brine legalnost telefona mozes da mu trazis pismenu izjavu da on licno odgovara da telefon nije otudjen od treceg lica na bilo koji nacin, da je on legitimni vlasnik uredjaja i da ce, ukoliko se dokaze suprotno, nadoknaditi materijalnu stetu o svom trosku i preuzeti svu pravnu odgovornost na sebe. Naravno, potpisivanje papira u prisustvu dva svedoka i cao zdravo. Ako nece onda znas da je telefon kraden i dalje se ne cimas. Mozda zvuci previse ali na taj nacin budes miran sto se tice potencijalnih pravnih nevolja. A sto se tice dalje prodaje telefona, mislim da nakon sto je uredjaj preko godinu dana prisutan na trzistu vise nema smisla za polovan model traziti komplet pakovanje, kad je u pitanju druga/treca preprodaja. No, to je samo moje razmisljanje. Ali bih ti svakako savetovao da se obezbedis time sto ce da ti potpise papir.
 
Pazi da se ne lazemo dobar je deal ako dajes taj droid u zamenu za 950 ... ja ti savetujem uzimaj.

Ljudi eto i u vezi ovoga, kako na Lumiama da se vidi tacno kada je nastupila prva aktivacija telefona, slicno sony ima i tacno se vidi od kada vazi garancija preko online servisa, tj putem support aplikacije ,ima li to MS mozda? dobra je stvar upravo zbog kupovine tih " sumnjivih " telefona bez opreme i papira.
 
Lepo rečeno. Hvala na pomoći.
Ima originalni kabl i punjač ali nema kutiju i garanciju. Ma vuče me duša na wp... Ako sve protekne unredu, zameniću ga :)
 
Pazi da se ne lazemo dobar je deal ako dajes taj droid u zamenu za 950 ... ja ti savetujem uzimaj.

Ljudi eto i u vezi ovoga, kako na Lumiama da se vidi tacno kada je nastupila prva aktivacija telefona, slicno sony ima i tacno se vidi od kada vazi garancija preko online servisa, tj putem support aplikacije ,ima li to MS mozda? dobra je stvar upravo zbog kupovine tih " sumnjivih " telefona bez opreme i papira.
Mislim da to M$ nema (kao Apple) a bilo bi jako, jako korisno.
Pašće sledeće nedelje L950DS samo tako :)
 
Da li mozes da vidis/proveris fon pre kupovine?

Obavezno proveri displej (neka ti posalje slike ako ne proveravas uzivo fon) cisto da bi eliminisao mogucnost da se radi o nekom primerku ''iz izloga'' ciji je amoled zahvacen burn in-om.

Ne bih da baksuziram, ovo je samo savet sta da proveris :) Ali je cinjenica da su se neki clanovi zaleteli na niske cene uredjaja sa amoled tehnologijom displeja pa su na kraju dobili uredjaje sa ''pregorelim'' ekranima, bilo je tu nekoliko primera i sa Lumiama ali i sa Samsung androidima.
 
Da li mozes da vidis/proveris fon pre kupovine?

Obavezno proveri displej (neka ti posalje slike ako ne proveravas uzivo fon) cisto da bi eliminisao mogucnost da se radi o nekom primerku ''iz izloga'' ciji je amoled zahvacen burn in-om.

Ne bih da baksuziram, ovo je samo savet sta da proveris :) Ali je cinjenica da su se neki clanovi zaleteli na niske cene uredjaja sa amoled tehnologijom displeja pa su na kraju dobili uredjaje sa ''pregorelim'' ekranima, bilo je tu nekoliko primera i sa Lumiama ali i sa Samsung androidima.

+1
 
Evo da pogledate slike i vi, kako sam ih i ja gledao:
1.jpg2.jpg3.jpg
Mislim da je ekran OK (molio bih Vaše cenjeno mišljenje)???!!!
Ova poslednja slika je gde se vidi ogrebotina a ovaj drugi (veći) kvadrat je da pokažem nešto na šta nisam obratio pažnju a što mislim da je masnica od prsta (osim ako nije ogrebotina)...

Telefon će ići bratanac da vidi i menja tako da moram da se pomirim sa time ali naučiće ga "čiča" :d
Molio bih Vaše mišljenje o priloženim fotkama (vizuelni izgled fona)?

tnx
 
Poslednja izmena:
Ako si bas zagrejan i bitan ti je ekran(kao i svakom) iscimaj ga da postavi belu pozadinu i posalje ti sliku. Sto se tice onog stakla proveriti bolje kako fotka ili se raspitaj za zamenu istog ukoliko je moguce.

Sent from Tutnjevac
 
Najbolje da ga stavi na rendgen... Reci mu da ga odnese u "heksalab", da mu naprave sve testove... ;)
 
Najbolje da ga stavi na rendgen... Reci mu da ga odnese u "heksalab", da mu naprave sve testove... ;)

Zasto pravis sprdnju od saveta za proveru stanja amoleda?

Secas li se primera kada su neki clanovi imali tu ''cast'' da kupe Lumiu/Samsung koji su fizicki bili u solidnom/odlicnom stanju, kao sto su mufljuzi od prodavaca i napisali u oglasima, ali su im zato amoledi bili katastrofa? Stajali u nekom izlogu/poslovnici, izgoreli posle x meseci i zavrsili u oglasima kao ''9/10 ili 10/10 ocuvani'' ali sa katastrofama od displeja.

Male su sanse da se naleti na takve primerke ali ipak treba proveriti pre kupovine.
 
Poslednja izmena:
Ne kažem, samo... Najbolja je iz ruke kupovina, preko oglasa uvek ima prevaranata.
 
Batalio sam lumiu 950 pre 3-4 meseca jer su pocele ozbiljno da baguju aplikacije, navise whatsapp gde nisam dobijao notifikacije, a ni poruke sve dok ne udjem u app. Jel se popravilo nesto sa novim buildovima? Ima li smisla vracati se nazad na wp, sad sam se vec navikao na android. Jeste spor, ali rade osnovne aplikacije 1/1..
 
Nazad
Vrh Dno