Šta je novo?

[Klima uredjaji 2015 ]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

borab

Čuven
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
8,578
Poena
860
Ima li ko islustva sa ovim narodnim klimama, Midea, Fox, Galanz, Samsung ?

Odem u Tehnomaniju , kad ono Midea klime sve iz 2012-te.
Cenovni rang do 45.000
 
Koristim jednu 12-cu Mideu. Treca godina bez problema ikakvog.
 
Za 40k ima Panasonic 12-ica, kakva crna Midea za taj budžet (verujem ja da nije loša, matorci imaju Mideu 4godine, ali Panasonic je Panasonic). I taman još 5k za ugradnju.

I ja tražim nešto u toj klasi baš ovih dana...
 
Ja imam dve Housel 12ice jos od 2006. godine, to su isto bile Midea klime. 0 problema za sve ovo vreme.
 
Ja imam jednu inverter Haier (1 spoljna jedinica - 2 unutrasnje od 9 i 12), koristim je od 2010 za grijanje (iskljucivo klimom, bez drugih uredjaja) i hladjenje. Za sada je jedino na jednoj unutrasnjoj jedinici otisao steper motor za nagib krilaca po horizontali (a mislim da sam to sam zeznuo, kad sam je prvi put rasklapao zbog ciscenja).
 
Ja sam pre 2 godine kupio Mideu, sto se tice klime nisam imao nikakvih problema. Ali ovlascen servis koji mi je ugradio klimu je isfusario maximalno (otpala farba na skoro malterisanom/krecenom zidu) nisu postavili klimu gde sam rekao da postave, skratili previse odvodno crevo za vodu... I ajde sve to i nekako, ali sto je najgore u onoj garanciji koja treba da se pecatira i potpise lik se samo potpisao bez pecata, tako da sam dzabe zvao ovlascen servis na ugradnju. Da sam video da nije pecatirao ne bih mu dao pare dok ne nabavi pecat... U pitanju je neka Frigo nesto, u Francuskoj ulici (Beograd), pa da znate koga da ne zovete.

Primer 2: Brat ima 2 midee, prva od pre 5-6 godina, jedan sitan i jeftin kvar koji je popravio majstor, a druga midea 2-3 godine stara imao je jedno 4 problema sa njom, te crkao motor, te iscureo freon, pretpostavljam nestrucna montaza isto neki "ovlascen" servis.
 
Sad malo citam o Midei, Xiaomi je prosle godine kupio 1,2% akcija za 200 miliona dolara, sto ce reci da kompanija vredi oko 16 milijardi.
sediste kompanije
800px-Midea_Group_headquarters.jpg
 
Izgleda da ci uci na Gree 12 Premium White.
Ako su u Grckoj popularne, ne vidim razloga da ne budu ok kod nas.
Kazu da je Gree jeftinija varijanta Daikin-a.
 
Kako je meni moj vrli drugar Nikola rekao (radi kao serviser klima i 'ladjenja vise od 20 godina) sve te klime koje mozes da kupis na svakom cosku su ISTE bukvalno, ono sto je po njemu najbitnije je da gledas energetsku efikasnost (sto zelenije to bolje), energetski efikasnije klime su i kvalitetnije i bolje (sto veca efikasnost znaci da su komponente u klimi kvalitetnije-prosto), a ako finansije dozvoljavaju gledati i ozbiljnije marke, fujitsu,mitsubishi,vaillant pa tek posle sljamsung, lg, panasonic i ostale "siroke potrosnje".
Na njegov nagovor sam pre 5 godina uzeo vaillant i do sada se sama isplatila, u sezoni kada je koristim racun za struju bude smesno uvecan za prijatno hladjenje stana od 60m2 joj treba 20 min rada i onda je iskljucim, isti takav stan na spratu se hladi LG klimom i retko kad se gasi (klima stara 2 godine) ,a racun za struju skoro kao da ima TA pec.
 
Čuo sam i ja za Fujitsu da su jako kvalitetne klime, merkam jednu 12-icu od 45k, samo da se sklopi finansijska konstrukcija.
 
Sve je to lepo, ali negde MORA da se podvuce crta.
 
Jak standard kod nas, bogati :d

Amerikanci se sa ovim bave:

[YOUTUBE]ITtlxjvLQis[/YOUTUBE]

Zna li neko da, makar priblizno, izracuna koliko je kilograma leda potrebno da spusti temperaturu 1m[SUP]3[/SUP] vazduha za 1ºC? :type:
 
Ja kuci imam Vivax i prezadovoljan sam, cak je jedno vreme radila u igraoni, 7-a godina vec.
Mada zadnje dve godina, posto sam dobio klince, sam je dosta slabije koristio.
U igraoni sad imam Samsungovu i mogu reci da Vivax bolje radi posao.
E sad, problem kod ovih brendova je sto kvalitet moze strasno da varira od sezone do sezone.
 
Ja sam prosle godine kupio inverter klimu Fujitsu (General) 9-ku (ali je i kostala). Za sada da ne ureknem sve je ok. Mada prosle godine zbog onih kisa se i nije bas naradila.:D A opet s'druge strane imam u drugom delu stana Fonko klimu 12-cu kupljenu 2002-ge (vise se ne prave) i jos radi korektno.
 
Jak standard kod nas, bogati :d

Amerikanci se sa ovim bave:

[YOUTUBE]ITtlxjvLQis[/YOUTUBE]

Zna li neko da, makar priblizno, izracuna koliko je kilograma leda potrebno da spusti temperaturu 1m[SUP]3[/SUP] vazduha za 1ºC? :type:

Lele, kakva glupost. :D :D

Dobijanje tolike količine leda će da potroši mnogo struje. Plus, zamrzivač, koliko god hladnoće napravi unutra, toliko toplote mora da oslobodi spolja.

...ali da ne širimo priču.
 
Za 40k ima Panasonic 12-ica, kakva crna Midea za taj budžet (verujem ja da nije loša, matorci imaju Mideu 4godine, ali Panasonic je Panasonic). I taman još 5k za ugradnju.

I ja tražim nešto u toj klasi baš ovih dana...

Taj Panasonic za 40k nije ništa bolji od Midee za 40k. Ja sam pre par godina tako naseo i kupio Carrier (Carrier je Carrier...:D) jako povoljno, kad ono se ispostavilo da je to u stvari samo brendirana Midea (oni rade budget Carriere), tako sam bez veze pukao 2-3k više samo zbog imena. Kao i u svemu, cenovni rang sve određuje. Isto tako sam pri kupovini kanalske klime (60-tice) išao na kvalitet i kupio 2 kom LG, imao sam problema sa obe. Serviseri su mi rekli da su Midee sasvim okej, nemaju nekih većih problema sa njima. Tu sam već pukao 2-3k ali €. Generalno, Midee važe za sasvim okej klime i imaju odličan odnos cena-kvalitet.
 
Da li je neko imao iskustva sa prenosnim klima uređajima tipa .... http://www.tehnomanija.rs/klime/de-longhi-pokretna-klima-pac-n85.html

Nadam se da znaš da ovakva klima zahteva da obezbediš "izduv" toplog vazduha, a količina i zahtevi za taj izduv nisu uopšte naivni. Bilo je pokušaja da se to ugura u ventilacione otvore i dimnjake po zgradama, ali je dolazilo do "gušenja" klime i uduvavanja neželjene toplote i "bog te pita od kad'" naslaga iz tih sistema komšijama.

Dalje, za izduv se uzima vazduh iz prostorije koju hladiš, a time se drastično smanjuje efikasnost samog tog uređaja jer vazduh iz prostorije, koji si ohladio, uzimaš da oslobađaš klimu viška toplote. Sve što ona izduva napolje, mora negde da ti uđe u prostoriju, a to je spoljašnji vazduh koji opet treba ohladiti.

Slabo je to zaživelo, i ima smisla u trafikama ili malim prostorijama gde klimu postavljamo privremeno.
 
Naravno da uvlači, i Midea i Fujitsu (ako ih on ima). Sve što izduva napolje na svom izduvu, negde mora da uđe u prostoriju.
 
Ljudi hvala na savetima, nekako mi se činilo da mi je to možda praktičnija varijanta,
ali posle malog udubljivanja u ''materiju'' promenih mišljenje. I nije tako ''mobilna'' kao
što se čini na prvi pogled.
 
Housel 18 ca iz vremena Genel-a. I Midea 12Hr, serija sa elektronikom iz USA.
18-cu ne palim skoro uopste, koristim ih za Hladjenje. Midea mi ohladi 120m2 u jednom nivou na 24 stepena tako da nemam potrebe da palim Housela 18.
Housel je imao problema sa grejanjem zbog lose ugradnje, kasnije sredili momci iz ACS-a. Midea nista, uradio sam letos kompletno ciscenje sa rasklapanjem jer sam renovirao gajbu pa su skidane obe klime.
Cena i kvalitet od najskuplje ka srednjoj klasi.
Daikin - Vrhunski kvalitet
Mitsubishi (heavy industry modeli) - nisu nasminkani ali su pravljeni da se upale i da se ne gase
Fujitsu - visoka klasa - fernsi sa dodatnim funkcijama i filterima

I sve ostalo Panasonic, lg, Toshiba, Midea , Gree.....
Tadiran, puno muvanja i prelepljivanja LG klima i prodaje kao Tadiran. Generalno losa iskustva po gradu sa ekipom kod Vuka.
 
Ima li neka obična klima a da se bolje bori sa niskim temperaturama?
 
Za tu namjenu su ti bolje inverter klime, posto obicne ulgavnom mogu da rade do nekih 0 stepeni.
 
Na kojoj su temperaturi obične koliko toliko efikasne? Pošto imam više alternativa za grejanje do koliko stepeni koristiti klimu?
 
Na kojoj su temperaturi obične koliko toliko efikasne? Pošto imam više alternativa za grejanje do koliko stepeni koristiti klimu?

Mislim da bi obicne klime trebalo da budu dobre do temperature nesto vece od nule (sve dok ne krene da mrze spoljasna jedinica), ali bolje da ti potvrdi neko iskusniji.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno