Šta je novo?

mtsTV GO

Kako god pametovali mts neće da napravi aplikaciju za tv box jer štiti na taj način program. Pošto je dominantan provajder ne bi mu pomoglo i spaslo ga deljenja ni blokiranje konekcije preko drugih internet provajdera.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Možda može da radi na nekim tv box uredjajima koji se ne identifikuju kao box mislim da je tx3 mini takav (aj i ja malo da pametujem ;-).

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Cekajkte bre ljudi, pa jel sada treba da kupimo uredjaje , da ih potom root-ujemo , a sve to da bi smo mogli da gledamo "MTS TV go".
Pa mi tu uslugu plaćamo, a verujem da bi se većina složila, da neće da.gleda TV na telefonu.
Znači plaćamo nešto što je neupotrebljivo.
Drugo nije mi jasno kako to štite aplikaciju ako nece da naprave za box.
Eon ima i za android i za Smart TV, a isto plaćaju kao i mi.
Pa zašto se zove onda MTS TV go, ako ne moze da se gleda na boxu, i Smart TV
Znači može da gledamo na telefonu i ništa više od toga.
Ja mislim da je to sramota...prodaju nam maglu...i iskren da budem koliko to ne želim da kažem SBB je dve svetlosne godine ispred MTS-a.


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Sbb eon ne može da se gleda sa drugog internet provajdera, bar ne svi programi, dok se ne posebno ne kupi EON.
Za mene je recimo mnogo gore što mtsgo ne može da se gleda iz inostranstva (osim kroz vpn) a korisnik se loguje na svoj nalog, lični, i šta koga pravno briga gde se on nalazi. Ako je kupljena usluga mts go za pristup preko Interneta šta je onda problem, Internet je isti svuda u svetu?!

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Kako ne može....ja sam gledao 15 dana promo sa MTS..mreže svi kanali,(jedino nisam imao HBO i cinemax), ostalo sve, uostalom probaj imas 15 dana besplatno,kažem gledao sam na. Samsung Smart eon aplikaciji.
Drugo slažem se za to oko interneta i vpn, sta kog briga gde si ako si platio.
Samo kažem plaćamo uslugu koju jedino možemo da gledamo na telefonu, a svi oparateri na svetu imaju svoje aplikacije za Smart TV.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Možeš promo da gledaš ali ne možeš EON iz SBB paketa.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Sbb eon ne može da se gleda sa drugog internet provajdera, bar ne svi programi, dok se ne posebno ne kupi EON.
Za mene je recimo mnogo gore što mtsgo ne može da se gleda iz inostranstva (osim kroz vpn) a korisnik se loguje na svoj nalog, lični, i šta koga pravno briga gde se on nalazi. Ako je kupljena usluga mts go za pristup preko Interneta šta je onda problem, Internet je isti svuda u svetu?!

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Ne moze recimo jer se krse prava toga jer u Srbiji je jedan operater kupio licencu recimo za LS, u Grckoj ili nebitno gde drugi i ne mozes krsiti to, neko je platio da ima wkskluzivu za prenos te recimo LS u toj zemlji i ti bi gledajuci to na drugoj teritoriji pravno krsio zakon.
Ne znam da li kapiras, recimo ti si platio debelo da imas ekskluzivu u vidu prenosa LS za Srbiju, dodju drugi iz neke druge zemlje i gledaju preko recimo HRTa u BG, a zasto si ti onda dao pare debele? Jel ti sad jasnije ti zelis ekskluzivu platio si je, a neko da kroz gledanje ostvaruje gledanost drugog kanala koji pritom nije u toj zemlji.
Zato se i gase neki kanali kad se desi da neki nas i strani imaju prenos iste recimo tekme bas zbog toga.
 
@dalek: Ne budi naivan , nisi pao sa Marsa pa da ne znaš da čak i globalno dostupni servisi tipa Netflix nemaju isti "katalog" svuda u svetu a kamo li da rade MTS TV Go i Eon koji su explicitno servisi namenjeni za korišćenje u državi a ne van nje.
To što je "internet svuda isti" jeste zdrava logika ali postoji nešto što se zove copyright i prava prenosa... prva se kupuju regionalno a ne globalno... nije ista cena kad se kupuje pravo prenosa za jednu državu / 1 provajdera i kad se kupuje "radi šta hoćeš, gledaj gde hoćeš" varijanta (tj tako nešto ne možeš ni da kupiš legalno jer zašto bi ti to omogućili kad očigledno mogu 5x da ti prodaju istu stvar samo zavisno od toga da li si u državi A ili državi B, C, D). U svetu nažalost vlada poslovna logika umesto opšte logike i poštenog.


Cekajkte bre ljudi, pa jel sada treba da kupimo uredjaje , da ih potom root-ujemo , a sve to da bi smo mogli da gledamo "MTS TV go".
Pa mi tu uslugu plaćamo, a verujem da bi se većina složila, da neće da.gleda TV na telefonu.

1) zvanično ti tu uslugu ne plaćaš već si je dobio za džabe. Uslovi pod kojim ti neko nešto poklanja ne mogu da se biraju.
2) Ne, ti treba samo da kupiš "box" koji nije "kung fu kinez", koji nije root-ed ili pre-root--ed kao 98% "kung fu" uređaja, koji ne koristi "test keys" / "debug" build Android OS, box koji ima zaključan bootloader i ne omogućava ikakvo čačkanje od strane korisnika i radiće ti postojeća MTS aplikacija. Tj radiće sve dok MTS ne reši da "isteruje pravdu" kao SBB pa blokira upotrebu "za mobilne telefone" na uređajima druge kategorije.

Neće biti lagodno korišćenje na TV i "TV box" uređaju ali će radi. Onda ti ostaje samo kao validana žalba da se žališ na to zašto nema app prilagođen za TV uređaje.
Sa "kung fu" kinezima dolaziš u tu apsurdnu situaciju da treba da "pre-rooted" uređaj (ili "samo" uređaj sa nekim drugim modifikacija / sa atipičnim stanjem Android sistema) root-uješ do kraja da bi mogao da sakriješ sve te modifikacije (uključujući i sam "root" / su binary) koje su bile prisutne "fabrički" od MTS aplikacije i tek onda možeš da koristiš app i gledaš TV sadržaj.

Ne ostaje ti ništa da se žališ i tražiš SmartTV aplikaciju (ako imaš kršten SmartTV OS, džabe da naprave AndroidTV aplikaciju ako i ona bude proveravala "bezbednost" koju tvoj kinez neće proći). A do tad povezuj komp na TV i gledaj iz browser-a. Ili nemoj, raskini ugovor i uzmi Eon ili uzmi piratski "IPTV". Glasaj svojim novčanikom, što bi rekli Ameri.
 
Ne moze recimo jer se krse prava toga jer u Srbiji je jedan operater kupio licencu recimo za LS, u Grckoj ili nebitno gde drugi i ne mozes krsiti to, neko je platio da ima wkskluzivu za prenos te recimo LS u toj zemlji i ti bi gledajuci to na drugoj teritoriji pravno krsio zakon.
Ne znam da li kapiras, recimo ti si platio debelo da imas ekskluzivu u vidu prenosa LS za Srbiju, dodju drugi iz neke druge zemlje i gledaju preko recimo HRTa u BG, a zasto si ti onda dao pare debele? Jel ti sad jasnije ti zelis ekskluzivu platio si je, a neko da kroz gledanje ostvaruje gledanost drugog kanala koji pritom nije u toj zemlji.
Zato se i gase neki kanali kad se desi da neki nas i strani imaju prenos iste recimo tekme bas zbog toga.
Kakvih li mudrolija, verovatno i provajderi prate tvoje postove pa se dosete velikih mudrosti. Svakako da postoje prava za emitovanje programa svi to znamo i kapiramo ali nisu onda pošteno postavljena. Ja kao korisnik gledam sa svog naloga, ne gledam ono što se emituje u toj državi, jer to je samo moj lični telefon, vezan za moje ime i samo ja ga gledam. Gde to radim nije bitno, tj. ne bi trebalo da bude bitno.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Pa brate mi nismo reemiteri pa sad u kojoj smo zemlj da gledamo. Hoćeš da pogledaš ligu šampiona kad si na letovanju i to je to...Nismo obilni ljudi koji hoće samo da imaju ono što plate i kraj.
Šta oni kamiondžije jadni da rade..

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
@dalek: Bitno je "samo" u kojoj si državi / sa koje IP adrese to radiš. Kad ispoštuješ to nema problema. Tvoj nalog je validan samo u matičnoj državi :p I platio si realno da ga koristiš samo tamo.
A ne boj se ne fali provajderima ideja pa da moraju da dođu ovde da pročitaju nešto za inspiraciju.

Još u Srbiji se često i toleriše daleko veće narušavanje zdrave logike, pa si tako kod SBB-a na primeru D3i usluge imao godinama (praktično 90% vremena postojanja usluge) "logičnu" situaciju da se pravi kao neka esencijalna razlika da li kanal koji si platio da gledaš gledaš na risiveru povezanom na TV ili aplikaciji na kompu na istoj fizičkoj adresi i istoj IP adresi! Da je risiver kao SBB ambasada na stranoj teritoriji a komp nije ambasada...
Na risiveru radili svi kanala i na kompu u vremene pokojnog D3Go servisa (koji je posle zamenio Eon sa nešto blažim restrikcijama kanala) bilo blokirano 40-ak kanala ako se dobro sećam (Sportklub, svi filmski kanali, skoro svi dokumentarni kanali) posle sa Eon nisu radili "samo" Sportklub i još 10-15 kanala.

A platio si da pratiš taj paket kanala u Srbiji i van SBB mreže!! Tek su u aprilu ove godine ukinuli ta blokiranja na Eon aplikacijama (za D3i i TotalTV naloge).
Kad se tako nešto toleriše provajderu godinama ne treba da te čudi da eto mogu da ti blokiraju uslugu kad si u inostranstvu iako si je kao platio, tvoja je da radiš šta hoćeš bla bla bla.


@DUSANSUNI: Kamiondžije da plate VPN ili da dignu VPN kući u Srbiji i da lažu odakle se javljaju :D
 
Poslednja izmena:
Kakvih li mudrolija, verovatno i provajderi prate tvoje postove pa se dosete velikih mudrosti. Svakako da postoje prava za emitovanje programa svi to znamo i kapiramo ali nisu onda pošteno postavljena. Ja kao korisnik gledam sa svog naloga, ne gledam ono što se emituje u toj državi, jer to je samo moj lični telefon, vezan za moje ime i samo ja ga gledam. Gde to radim nije bitno, tj. ne bi trebalo da bude bitno.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
A sta ja tebi da kazem kad ne razumes neke stvari, pa nisam ja to izmislio tako je u celom svetu.
Evo i @ShamanNS ti isto napisa i nisu to mudrolije, kapiram ja da si ti ogorcen i ja sam kad sam morao da se snalazim i gledam Zvezdu van Srbije na letovanju.
Ali nisam tada nikog vredjao nego se snasao.
 
@dalek: Ne budi naivan , nisi pao sa Marsa pa da ne znaš da čak i globalno dostupni servisi tipa Netflix nemaju isti "katalog" svuda u svetu a kamo li da rade MTS TV Go i Eon koji su explicitno servisi namenjeni za korišćenje u državi a ne van nje.
To što je "internet svuda isti" jeste zdrava logika ali postoji nešto što se zove copyright i prava prenosa... prva se kupuju regionalno a ne globalno... nije ista cena kad se kupuje pravo prenosa za jednu državu / 1 provajdera i kad se kupuje "radi šta hoćeš, gledaj gde hoćeš" varijanta (tj tako nešto ne možeš ni da kupiš legalno jer zašto bi ti to omogućili kad očigledno mogu 5x da ti prodaju istu stvar samo zavisno od toga da li si u državi A ili državi B, C, D). U svetu nažalost vlada poslovna logika umesto opšte logike i poštenog.




1) zvanično ti tu uslugu ne plaćaš već si je dobio za džabe. Uslovi pod kojim ti neko nešto poklanja ne mogu da se biraju.
2) Ne, ti treba samo da kupiš "box" koji nije "kung fu kinez", koji nije root-ed ili pre-root--ed kao 98% "kung fu" uređaja, koji ne koristi "test keys" / "debug" build Android OS, box koji ima zaključan bootloader i ne omogućava ikakvo čačkanje od strane korisnika i radiće ti postojeća MTS aplikacija. Tj radiće sve dok MTS ne reši da "isteruje pravdu" kao SBB pa blokira upotrebu "za mobilne telefone" na uređajima druge kategorije.

Neće biti lagodno korišćenje na TV i "TV box" uređaju ali će radi. Onda ti ostaje samo kao validana žalba da se žališ na to zašto nema app prilagođen za TV uređaje.
Sa "kung fu" kinezima dolaziš u tu apsurdnu situaciju da treba da "pre-rooted" uređaj (ili "samo" uređaj sa nekim drugim modifikacija / sa atipičnim stanjem Android sistema) root-uješ do kraja da bi mogao da sakriješ sve te modifikacije (uključujući i sam "root" / su binary) koje su bile prisutne "fabrički" od MTS aplikacije i tek onda možeš da koristiš app i gledaš TV sadržaj.

Ne ostaje ti ništa da se žališ i tražiš SmartTV aplikaciju (ako imaš kršten SmartTV OS, džabe da naprave AndroidTV aplikaciju ako i ona bude proveravala "bezbednost" koju tvoj kinez neće proći). A do tad povezuj komp na TV i gledaj iz browser-a. Ili nemoj, raskini ugovor i uzmi Eon ili uzmi piratski "IPTV". Glasaj svojim novčanikom, što bi rekli Ameri.
1. Nije tačno...U zavisnosti od paketa i uslova dobija ju se i odredjene usluge. Tako recimo korisnici boxa4 imaju u sklopu pretplate i (NBA pasa sa 8 utakmica mesečno, MTS go TV..itd, korisnici boxa3 eto nemaju NBA pasa sa 8 nego sa tri utakmica mesečno i MTS go TV...itd..korisnici recimo samo MTS TV nemaju u sklopu ugovorne obaveze pravo za korišćenje MTS TV go...)
Znači nije tačno da je neko dobio dzabe već je u sklopu nekog paketa neka usluga dostupna ( u ovom slučaju MTS TV go) a neka ne.
Neko je recimo pristao na box samo zato što u sklopu box-a i a MTS TV go. To ne znači znači da ga nije platio

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
@dalek: Ne budi naivan , nisi pao sa Marsa pa da ne znaš da čak i globalno dostupni servisi tipa Netflix nemaju isti "katalog" svuda u svetu a kamo li da rade MTS TV Go i Eon koji su explicitno servisi namenjeni za korišćenje u državi a ne van nje.
To što je "internet svuda isti" jeste zdrava logika ali postoji nešto što se zove copyright i prava prenosa... prva se kupuju regionalno a ne globalno... nije ista cena kad se kupuje pravo prenosa za jednu državu / 1 provajdera i kad se kupuje "radi šta hoćeš, gledaj gde hoćeš" varijanta (tj tako nešto ne možeš ni da kupiš legalno jer zašto bi ti to omogućili kad očigledno mogu 5x da ti prodaju istu stvar samo zavisno od toga da li si u državi A ili državi B, C, D). U svetu nažalost vlada poslovna logika umesto opšte logike i poštenog

1) zvanično ti tu uslugu ne plaćaš već si je dobio za džabe. Uslovi pod kojim ti neko nešto poklanja ne mogu da se biraju.
2) Ne, ti treba samo da kupiš "box" koji nije "kung fu kinez", kojri.

Lepo si sve ovo elaborirao, stručno, ono što smo ja i ostali gore rekli, a suština je da međunarodno pravo treba da se menja i prati potpuni okret tehnike emitovanja sadržaja.
Ne znam stvarno šta Netflix strimuje u kojoj državi, mislio sam da je isti sadržaj jer on je proizvođač programa ali opet ko zna zbog zaštite ili platežne moći ili potražnje neka tržišta kao što kažeš favorizuje.
Ostajem pri istom, ako sam ja kupac Netflixa u nemačkoj za mobilni telefon, hoću i kad dođem u seoski turizam na Rudnik isto to gledam sa sve nemačkim titlovima jer Internet je stigao i u rudnička sela.
Ili možda treba da ponesem satelitsku antenu i risivere sa karticom pa da onda gledam bez problema?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Brate zatucan si ne funcionise svet onako kako ti zamisljas.
Da li si ikad kupovao nov auto u Srbiji i recimo u Svici, verujem da nisi, postoje razlike u motorima, paketima opreme nije isto za svako trziste.
Ono sto mozes da uzmes u jednom paketu opreme u Svici, nije moglo da se dokupi u Srbiji, nije predvidjeno recimo citanje znakova i jos neke opcije su zakljucane a neke i ne mozes da imas ukokiko isti auto kupujes u Srbiji u odnosu na Svicu ili druge eu drzave.
Tako i Netflix za neke drzave je jedna ponuda, za druge druga.
Prihvati to kao tako jer to tako funkcionise.
Ti mislis ako platis provajderu 1000 din/mes da mozes da radis na netu svasta(bavis se pedofilijom, piraterijom, kradjom bilo sta) samo zato sto si dao 10€ i imas 20/5 brzinu neta.
Koliko imas godina, znam da nije tema ali da znam gde da se spustim da mogu da ti objasnim sa tvog nivoa godina, jer sam iste presao verujem odavno i mogu da se spustim na te tvoje.
 
Nastupaš kao da niko drugi ništa ne zna ali dobro verovatno sam ja iz nekog drugog miljea, okružen ljudima koji su nadprosečni, zreli i ostvareni pa sam navikao da okruženje reaguje malo ozbiljnije i stručnije. Forumi su svakome sada dostupni, nije kao u vreme njihovog nastanka kad se samo "elita" vrtela oko neke specifične problematike, pa si možda opterećen pisanjima ljudi koji ne znaju ni poruku na telefonu da pošalju.
Sličnu mudroliju mi je prosipao jednom i direktor RATELa, kad sam ga pitao zašto se to ne reguliše provajderima tj. operatorima, i odgovor bezveze.
A štaćemo sa programima koji bi mogli da se emituju, rts satelit na primer? Ili neki tamo tv most koji pušta pozorište u kući i slično? Pa njima je u interesu da se vide i na madagaskaru? Što njih nema na mtsgo u inostranstvu?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
@dalek
U sustini se slazem sa tobom da bi trebalo bla bla bla, samo sto si predvideo neke stvari. Sbb, mts, i dr posluju i u inostranstvu i imas mogucnosti da kupis tv usluge za svaki net van maticne zemlje.
 
Da ne srećemo sa teme itd.....itd....itd...sta sve može ovamo, a ovamo ne.
Mislim samo da "MTS TV go" mora da ima apk...i za android i za Smart TV.
I da naravno treba da se plati, ali kada se već plati nemoj onda da nas ograničuju na samo jedan uredjaj tj android telefon.
Ja sam to hteo da kažem pošto je tema "MTS TV go".
Dakle "MTS TV go" mora da u sto skorije vreme dobije podršku za android TV i za Smart TV.
Kraj Tačka

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
@DUSANSUNI
Zasto mora da ima aplikaciju za android tv i smart tv nalik eonu. Mts go radi na mobilnom,tabletu i racunaru a to je ono sto ta firma nudi. Mozemo mi da pricamo o kvalitetu aplikacije a traziti da geo deblokiraju kanale i da prave nove aplikacije za nove uredjaje to je stvar politike firme. Sistem je vrlo jednostavan uzmi ili ostavi.
 
Brate ne mora u pravu si...jeste uzmi ili ostavi, ali mislim da je to u svetu kome zivimo normalno. Pa brate jedna "supernova" koja je ćerka firme MTS ima Smart TV aplikaciju za svoje korisnike.
Mislim samo d bi trebalo ništa više.
Uostalom TV većina gleda na televizoru, a ne na telefonu ili računar.
Samo kažem moje mišljenje

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nastupaš kao da niko drugi ništa ne zna ali dobro verovatno sam ja iz nekog drugog miljea, okružen ljudima koji su nadprosečni, zreli i ostvareni pa sam navikao da okruženje reaguje malo ozbiljnije i stručnije. Forumi su svakome sada dostupni, nije kao u vreme njihovog nastanka kad se samo "elita" vrtela oko neke specifične problematike, pa si možda opterećen pisanjima ljudi koji ne znaju ni poruku na telefonu da pošalju.
Sličnu mudroliju mi je prosipao jednom i direktor RATELa, kad sam ga pitao zašto se to ne reguliše provajderima tj. operatorima, i odgovor bezveze.
A štaćemo sa programima koji bi mogli da se emituju, rts satelit na primer? Ili neki tamo tv most koji pušta pozorište u kući i slično? Pa njima je u interesu da se vide i na madagaskaru? Što njih nema na mtsgo u inostranstvu?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Omasio si sve, ali totalno omasio i nisi vredan da ti se ista objasnjava, navikao sam ja na tinejdzere i nista vam ne zameram, setim se da sam mozda i ja bio takav pre 30 godina, ko zna mozda i jesam zato bolje da odcutim vec ce neko tvojih godina i razuma da ti mozda bolje objasni sta ti pises a sta sam ti ja objasnio.
@shamanNS ti je otprilike mozda priblizio ono sto sam ti zeleo reci a ti ne htede da prihvatis nego guras tvoju logiku da ako imas net imas pravo na sve i svugde.
Jojjjjj....
 
Prijatelju,
Pogledaj samo od kada sam ja član foruma, ti se nisi još ni rodio tada, tako da nema potrebe da pričaš dalje

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Joj argumenta, od kad si na forumu i sad sve znas, a kapiram.
Kakve veze to ima dakle oni sto su se uclanili posle tebe ne trebaju da komentarisu.
Ti bi trebao bar da znas onda kako se komunicira na forumu.
Kako god ja htedoh kulturno da ti objasnim kao i shamanNS ti to neces da prihvatis i izgovor ti je kad si se uclanio ovde i da imas net.
 
Iako sam nov na forumu po pitanju registracije i komentara, nisam po pitanju praćenja istog.
Listao sam par stranica unazad i vidim da je neka svađa u toku, nemojte mi zameriti što ne mogu sve da čitam. Nisam naišao na konkretno rešenje u tih par poslednjih stranica pa bih samim tim i postavio pitanje ako nije problem.
O čemu se radi...mali uvod:
Kod mene u kraju je SBB. Volim sport i ono što mi fali je Arena. Nemam fiksni, preselio sam se, ranije sam na fiksnoj liniji imao Orion ADSL, uz osnovni SBB koji je prosto tu oduvek...dakle naviklo se na SK kao neki standard i to ne bih menjao ni za šta. Poslednje dve godine imam SBB net...nemam više ni Orion, ni fiksni na koji bih mogao prikačiti Telekom ili Orion opet kako bih imao Arenu...dakle, ne postoji infrastruktura za tako nešto, bar u ovom stanu.
E sad, pošto sam mts korisnik (paket Omorika 1) samim tim sam stekao pravo krajem prošlog meseca na veoma povoljno korišćenje mts TV GO aplikacije (6 meseci free, posle toga 500 kinti). Može na dva uređaja, aktivirao sam naravno, jedan android (tablet) i jedan PC (laptop). Iako aplikacija deluje baš zastarelo, na androidu to gura bez ikakvih problema. Ono što mene muči je desktop/laptop varijanta, tj. browser varijanta.
Call me kako hoćete ali sve dok traje podrška ja ću biti na Win8.1. Problem kod te verzije Windowsa je što ne podržava Edge, već samo Explorer. Za one koji možda ne znaju, mts TV GO se preporučuje na IE-u, Edge-u, Operi...dok na Chrome-u i Firefox-u "može"...ali ipak ne može.
Dakle, problem je konkretno Explorer, koji radi kad mu se ćefne. Kako rešiti "GetWebBrowser2 Failed" error pri pokretanju?
Hvala.
 
Iako sam nov na forumu po pitanju registracije i komentara, nisam po pitanju praćenja istog.
Listao sam par stranica unazad i vidim da je neka svađa u toku, nemojte mi zameriti što ne mogu sve da čitam. Nisam naišao na konkretno rešenje u tih par poslednjih stranica pa bih samim tim i postavio pitanje ako nije problem.
O čemu se radi...mali uvod:
Kod mene u kraju je SBB. Volim sport i ono što mi fali je Arena. Nemam fiksni, preselio sam se, ranije sam na fiksnoj liniji imao Orion ADSL, uz osnovni SBB koji je prosto tu oduvek...dakle naviklo se na SK kao neki standard i to ne bih menjao ni za šta. Poslednje dve godine imam SBB net...nemam više ni Orion, ni fiksni na koji bih mogao prikačiti Telekom ili Orion opet kako bih imao Arenu...dakle, ne postoji infrastruktura za tako nešto, bar u ovom stanu.
E sad, pošto sam mts korisnik (paket Omorika 1) samim tim sam stekao pravo krajem prošlog meseca na veoma povoljno korišćenje mts TV GO aplikacije (6 meseci free, posle toga 500 kinti). Može na dva uređaja, aktivirao sam naravno, jedan android (tablet) i jedan PC (laptop). Iako aplikacija deluje baš zastarelo, na androidu to gura bez ikakvih problema. Ono što mene muči je desktop/laptop varijanta, tj. browser varijanta.
Call me kako hoćete ali sve dok traje podrška ja ću biti na Win8.1. Problem kod te verzije Windowsa je što ne podržava Edge, već samo Explorer. Za one koji možda ne znaju, mts TV GO se preporučuje na IE-u, Edge-u, Operi...dok na Chrome-u i Firefox-u "može"...ali ipak ne može.
Dakle, problem je konkretno Explorer, koji radi kad mu se ćefne. Kako rešiti "GetWebBrowser2 Failed" error pri pokretanju?
Hvala.
Nikako brate....*mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* živi od "MTS TV go" zato ja i kažem da je MTS iako koristim box4 *mnogo mnogo loš što se tiče IPTV i podrške za istu. Za net ajde o.k*.
Jedino mi je da kazem dobro od svega što plaćam( samo) 4500., Ali barem što se kaže sve na jednom mestu: "fixni+mob(neograničeni minuti + 5gb mesečno)+ net+ IPTV".
Nemaju apk.za Smart TV, ne radi im na desk topu.kako treba. Pa mislim sta će mi onda četiri naloga. Da gledam utakmice na mobilnom. Pa nisam dao 600e za TV da gledam na mobilni ligu šampiona.
To ti je kao Huawei p30 da mi ga daje neko džabe ne bi ga uzeo- nema Google service.
Mislim stvarno....


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iako sam nov na forumu po pitanju registracije i komentara, nisam po pitanju praćenja istog.
Listao sam par stranica unazad i vidim da je neka svađa u toku, nemojte mi zameriti što ne mogu sve da čitam. Nisam naišao na konkretno rešenje u tih par poslednjih stranica pa bih samim tim i postavio pitanje ako nije problem.
O čemu se radi...mali uvod:
Kod mene u kraju je SBB. Volim sport i ono što mi fali je Arena. Nemam fiksni, preselio sam se, ranije sam na fiksnoj liniji imao Orion ADSL, uz osnovni SBB koji je prosto tu oduvek...dakle naviklo se na SK kao neki standard i to ne bih menjao ni za šta. Poslednje dve godine imam SBB net...nemam više ni Orion, ni fiksni na koji bih mogao prikačiti Telekom ili Orion opet kako bih imao Arenu...dakle, ne postoji infrastruktura za tako nešto, bar u ovom stanu.
E sad, pošto sam mts korisnik (paket Omorika 1) samim tim sam stekao pravo krajem prošlog meseca na veoma povoljno korišćenje mts TV GO aplikacije (6 meseci free, posle toga 500 kinti). Može na dva uređaja, aktivirao sam naravno, jedan android (tablet) i jedan PC (laptop). Iako aplikacija deluje baš zastarelo, na androidu to gura bez ikakvih problema. Ono što mene muči je desktop/laptop varijanta, tj. browser varijanta.
Call me kako hoćete ali sve dok traje podrška ja ću biti na Win8.1. Problem kod te verzije Windowsa je što ne podržava Edge, već samo Explorer. Za one koji možda ne znaju, mts TV GO se preporučuje na IE-u, Edge-u, Operi...dok na Chrome-u i Firefox-u "može"...ali ipak ne može.
Dakle, problem je konkretno Explorer, koji radi kad mu se ćefne. Kako rešiti "GetWebBrowser2 Failed" error pri pokretanju?
Hvala.
ako vec hoces da placas za arenu, moja preporuka ti je da odjavis taj mts tv go i da se pretplatis na "antenu plus"

https://mtsantenatv.rs/

dobijas jos jedan resiver (pored tog sto vec imas od sbb), prikacis ga na tv i na njega ubodes neku krovnu ili sobnu antenu (zavisi od tvoje lokacije) i imaces arenu i jos neke placene kanale a i one FTA koje vec idu u DVB-T2 (a koje verovatno vec imas na SBB)

ima varijanta za arene i preko satelita ali je malo skuplje a i nudi vise

http://www.polarismedia.rs/cenovnik-paketa

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ni Antena ni Polaris ne nude Arene u HD varijanti.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Orion isto ima arene i moguca usluga van njihove mreze ali ne znam u kojoj rezoluciji idu.
 
gde idu u HD? na mts satelitu ili jos negde?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno