Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Menji pola paketa za iHerba prodje bez pdv-a i nijednom se nije desilo da mi nesto ne prodje. Postarina jeste poskupela duplo u odnosu na pre godinu dve ali i dalje se isplati za dosta stvari.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Menji pola paketa za iHerba prodje bez pdv-a i nijednom se nije desilo da mi nesto ne prodje. Postarina jeste poskupela duplo u odnosu na pre godinu dve ali i dalje se isplati za dosta stvari.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Jel imaju neke akcije tj popusti za poštarinu? Ovo je sad bezobrazno skupo. Sećam se da je DHL dugo bio 7-8 evra

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
DHL nikada nije bio toliko ali standardna avionska posiljka je bila 7-8$ a sada je 15$ minimum. To znaci da imamo 7-8 manje od onih 50€ dozvoljenih. Kao sto sam rekao, polovina paketa sa herba mi je proslo bez pdv-a a narucivao sam brdo vitamina, multivitamina, omega 3, probiotika... Uvek sam isao na najjeftiniju posiljku.
Ne znam dali moze manje od tih 15$ ali voleo bih i ja. Valjalo bi naruciti opet nesto.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Preporučite muške patike za trčanje na traci... da nisu skupe.
 
bilo je dhl akcija i po 7/8e - tokom 2014/5/6 a vise nema :(
zadnji order pre nego sto su digli cenu transporta 09/2016

Subtotal $53.30 USD
Shipping and handling $9.33 USD
 
  • Like
Reagovanja: NAS
To mi je ocigledno promaklo za dhl, nisam to zatekao.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Da li neko ima neka saznaja o sledecoj situaciji: Pojavilo mi se na cevanici oteklina na kosti kao recimo pola klikera, u pocetku me je bolelo na dodir, sad vise ne. Ne secam se da se udario negde, pa da je od toga, ali je lako moguce i da jesam. Malo nize na cevanici imam isto tako da ih nazovem "grbe", ali kontam da to imam oduvek. Na drugoj nozi je slicna situacija sa tim grbama, ali su malo manje. Takodje mi se javljaju bolovi u obe noge, kao onako neki tup bol kroz kosti. U medjuvremenu mi se pojavio bol u ledjima u lumbalnom delu, i na sredini ledja na jednom prsljenu na dodir.
E sad bio sam kod lekara za nogu, dala mi je hepotrombin da mazem, pa kao za nedelju dana da odem na kontrolu i dala mi neki uput za fizijatra tamo za januar sledece godine :) Ne znam da li to moze biti povezano sa tim sto puno sedim, programer sam (vec sam spominjao ranije u temi, da puno sedim posao-kola, plus sam se ugojio dosta) ili ipak moze biti nesto gore?
 
Da li neko ima neka saznaja o sledecoj situaciji: Pojavilo mi se na cevanici oteklina na kosti kao recimo pola klikera, u pocetku me je bolelo na dodir, sad vise ne. Ne secam se da se udario negde, pa da je od toga, ali je lako moguce i da jesam. Malo nize na cevanici imam isto tako da ih nazovem "grbe", ali kontam da to imam oduvek. Na drugoj nozi je slicna situacija sa tim grbama, ali su malo manje. Takodje mi se javljaju bolovi u obe noge, kao onako neki tup bol kroz kosti. U medjuvremenu mi se pojavio bol u ledjima u lumbalnom delu, i na sredini ledja na jednom prsljenu na dodir.
E sad bio sam kod lekara za nogu, dala mi je hepotrombin da mazem, pa kao za nedelju dana da odem na kontrolu i dala mi neki uput za fizijatra tamo za januar sledece godine :) Ne znam da li to moze biti povezano sa tim sto puno sedim, programer sam (vec sam spominjao ranije u temi, da puno sedim posao-kola, plus sam se ugojio dosta) ili ipak moze biti nesto gore?
Trne li ti noge? Jesu li ti hladna stopala?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Tebi treba ortoped. Niko ti ne može ništa reći za kičmu dok te ne pregleda i uradi neki rentgen i magnet.
Za potkolenice će isto on videti, a ja računam da bi znao da si se negde šutnuo, potkolenica boli kao luda. Da li je problem u mekom tkivu ili kostima ne može ovako niko da ti kaže.
 
Hoće li biti kakvog popusta na fipass za black friday? Da li tada bude popust i na godišnju pretplatu? To mi deluje kao dobra varijanta.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Hoće li biti kakvog popusta na fipass za black friday? Da li tada bude popust i na godišnju pretplatu? To mi deluje kao dobra varijanta.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Lani je bio sjajan popust, 2 kartice po ceni jedne,, a bilo je i upola cene kartica za pola god, cekaaammm

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Hoće li biti kakvog popusta na fipass za black friday? Da li tada bude popust i na godišnju pretplatu? To mi deluje kao dobra varijanta.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Zvao sam ih pre 4-5 dana, rekoše da će biti krajem Novembra, i da pratim sajt... Mada mi nije mnogo ubedljivo zvučala...


MI MAX 2
 
  • Like
Reagovanja: M J
Da li su prošlih godina davali popust na karticu za godinu dana?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
IMG_20171122_081245.jpg
IMG_20171122_081257.jpg

evo još ideja u borbi protiv sedenja. ovo košta 250GBP sa isporukom (+PDV +carina). ja sam moju isporučio do ZG te sam ovaj zadnji deo troškova zaobišao

kod mene nije bilo opcije da se kupi ceo sto jer postojeći su vezani u "ostrvo" koje bi celo moralo da se menja. već mesec dana kod mene i koristim. ovaj model pasuje ljudima visine i do 2m što mu dođe prednost u odnosu na većinu rešenja koja pasuju ljudima visine do 1.8m

ja naručio odavde
https://sit-stand.com/desk-risers/155-yo-yo-desk-go1.html
 
Poslednja izmena:
Nastaviš da sediš i ne brineš za vene ;)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ubedljivo najviše se dobijaju od stajanja. Sedenje ne smeta, smeta prekrštanje nogu. Pogledaj mehanizam pa će ti biti jasno i zašto je tako :)
 
+ smeta ako se zavlace noge pod stolicu, tj previse krive u kolenima
 
Napisao sam kako se pravilno sedi u poslednjih par strana i to uzimam za normalu.
Ne može se kriviti sedenje kao loše ako npr neko, kao većina žena, sedi na sopstvenim nogama...

Pravilno sedenje ne smeta venama, tačnije štedi ih maksimalno moguće za takav položaj. Stajanje, ma kakvo ono bilo, šteti i to mnogo.
Šetnja/kretanje poboljšava stanje. Pa ako radite na traci za trčanje hodajući to je super (ako je ikome ovo izvodljivo :D).
 
Ubedljivo najviše se dobijaju od stajanja. Sedenje ne smeta, smeta prekrštanje nogu. Pogledaj mehanizam pa će ti biti jasno i zašto je tako :)

tema je borba protiv efekata sedenja a ne protiv efekata stajanja tako da ne vidim poentu. ako misliš da je ovo gore namenjeno celodnevnom stajanju onda opet mašiš poentu. strategija se zove sit-stand. sat vremena sediš, 15min stojiš. ako imaš vremena da potrošiš 10-15 minuta na sat vremena da šetaš po kancelariji, onda nemaš problema. ako si zakucan za komp duži vremenski period, onda ovo pomaže
 
Jeste tema ako manje zlo hoćeš da zameniš većim.

Što se mene tiče ovo je bacanje para a efekta na zdravlje nema bolje nego čak i gore.

Alternativu u vidu pravilnog sedenja i razgibavanaj od jednog minuta na sat vremena sam dao. Zdravije od toga ne može. Na svakome je da odluči šta će.
 
ma sve 5
 
Napisao sam kako se pravilno sedi u poslednjih par strana i to uzimam za normalu.
Ne može se kriviti sedenje kao loše ako npr neko, kao većina žena, sedi na sopstvenim nogama...

Pravilno sedenje ne smeta venama, tačnije štedi ih maksimalno moguće za takav položaj. Stajanje, ma kakvo ono bilo, šteti i to mnogo.
Šetnja/kretanje poboljšava stanje. Pa ako radite na traci za trčanje hodajući to je super (ako je ikome ovo izvodljivo :D).

što ne bi bilo, samo ugradiš stalak za komp iznad najobičnije trake za trčanje :D
 
Trne li ti noge? Jesu li ti hladna stopala?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
E pa imam utisak da mi malo brze utrnu nego ranije, kad sam u nekom nezgodnom polozaju. A stopala mi jesu hladna.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
E pa imam utisak da mi malo brze utrnu nego ranije, kad sam u nekom nezgodnom polozaju. A stopala mi jesu hladna.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Kao ljekar mislim da bi trebao da budes aktivniji. Uradis MRI L/S kičme, uradis analizu krvi ali akcenat staviš na glikemiu i hormone štitne žlijezde. Kad to uradiš napiši ovdje

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno