Šta je novo?

Ishrana, trening, fitnes (borba protiv sedenja za ljude iz IT-a)

Pošto mi bila hića: ovde.

U buduće direktno sa njihove stranice i šaljem sve kod keve u Zagreb, da se ovi naši ne igraju sa carinom i pdv. Već će neko ili ja doterati kolima. :)
 
My Protein bez ukusa ima ukus bljutavog mleka/surutke u prahu, ne znam šta je tu "brutalno" :D
 
Poslednja izmena:
Nisi shvatio napisano. Ukus je bolji od mnogih čokolada, vanila, banana i sl. ;)

Da li je taj ukus mleka nekome bljutav, to je već subjektivno.
 
Shvatio sam šta si napisao, ali se čudim što ti je odličan ukus.

Nekoliko drugara iz teretane je isprobalo moj shake, iz radoznalosti (nisu nikada probali unflavoured verziju)...i najpozitivniji komentar koji sam čuo je "može da se podnese".
I sa njime bih se i složio, ja sam ga skoro na silu pio...

Naravno, sve je subjektivno, al čisto pišem da se ljudi ne bi zaletali.
 
Posle gripa danas se sav ovako malaksao okliznem na stepenište u kući i dočekam sr na levu šaku i naravno syebem sve unutra. Nisam ništa polomio, prste sve sam mogao normalno da pomeram, ali sad je to oteklo malo i počinje da boli ko đavo. Toliko sam vremena proveo napolju na snegu i ledu šetajući i nisam padao. Namazao sam ovom Bengay kremom što imam kući.
Imate li neke pametne predloge i iskustva kako ovo što pre da prođe? Da stavljam ladne obloge biće mi još gore jer ću oslabiti ionako kilavu cirkulaciju u ekstremitetima. Prija mi kad malo istežem prste, ali sad sam u levu ruku ko invalid.
Jbt a hteo sam u ponedeljak da krenem u teretanu i da se vratim na basket termine. Neverovatno kako me loše krenula godina.
 
Petak pa još :p
 
I to 13.
Odličan je gey.

Poslato sa HTC 10
 
za otok ti je najbolja burova voda... napravis, namocis krpu i obavijes povredjeno mesto dok spavas... najbrze izvlaci otok ;)

ja sam u petak imao tezu distorziju skocnog zgloba na basketu, petak popodne stavio led, pred spavanje oblogu, ponovio u subotu, u nedelju je otok bio bas mali a u ponedeljak je otok vec nestao i igrao sam ponovo ;)
 
To onda nije teza distorzija bila :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzmi i Chymoral tablete tri puta na dan. Ja sam isto pao, samo u nedelju, pukao mi je lakat. Za otok ti je odlican Chymoral, plus me obradjuju magnetom i laserom, bas se vidljivo smanjuje otok, medjutim pokretljivost mi je bas ogranicena.
 
Razume li se neko u patike za trčanje, da mi preporuči neki određeni brend/model, do 50€?
 
Po rečima mog ortaka atletičara - asics i puma.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Nisam atletičar, ali do 50€ kod nas, samo NB.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Probao NB, nekako mi plitke, nije mi se dopalo, iako sam sa još par strana čuo da su dobre.
Probaću Asics, ali poučen iskustvom sa Adidas Duramo i Nike+ biće nešto od toga.
 
Nisam atletičar, ali do 50€ kod nas, samo NB.

Sent from my x600 using Tapatalk
Tačno, ja nisam siguran da su Asics i Puma jeftine.
Cvoruga ja koristim Reebok ružičaste od 50 evra, kupio pre nekoliko godina, malo se ofucale ali još uvek mekane i udobne.
 
Asics nekad bude u Trefu po odlčnim cenama, ispod 5k, samo treba pratiti akcije.
 
Asics gel noosa. Jesu sarene ko ciganska satra ali odlicne za trcanje
 
Sve asics su ruzne do zla boga, al ja jos nisam nasao bolje kvalitetnije udobnije od njih za trcanje. Problem je cena, al opet, ako ces da trcis, ne treba na tome da stedis...
 
Sve asics su ruzne do zla boga, al ja jos nisam nasao bolje kvalitetnije udobnije od njih za trcanje. Problem je cena, al opet, ako ces da trcis, ne treba na tome da stedis...
ima lepih modela, kad pogledas na sajtu,ali obicno nemas sve varijante kod nas da nadjes.kayano je top model i kao patika za trčanje ima bas lep dizajn.Nosim gt3000 i super sam zadovoljan i dizajnom i udobnoscu. Mizuno takodje ima odlicne patike. Ostale brandove i ne gledam,Nike je obicna konfekcija.
 
Takodje obrati paznju gde ces trcati (traka, beton, zemlja..), pa po tome biraj model. Asics ima to bas lepo sortirano (ne znam kako je kod ostalih brendova)
 
Hvala za link, znam da ih ima na Petlji, a tu si i PS i Đak pa ću pogledati svakako.
Ne trčim po betonu i traci, sad peglam brzo hodanje, pa ću da kombinujem bajs i džoging.
 
Obrati puno paznje na odabir prave patike za trcanje. Pre jos malo ce biti 3 godine sam poceo da trcim, tada krenuo sa nekim Puma patikama placenim 4.000. Izuzetno lagane, udobne, oblik i namena narvno za trcanje, ali sam tih 8 meseci koliko sam trcao svako jutro ustajao uz zvuke krckanja zglobova kao kada ispucas prste na rukama.
Naravno, nisu bile prvo adekvatne podlozi jer sam trcao na betonu, drugo nisu odgovarale ni nacinu gazenja jer trcim docekujuci se na prednju stranu stopala za zatim spustam na petu, a ta konkretna Puma je ima jako malo apsorbcionog materijala napred, sve je bilo u peti(heelstrike).
Takodje, jako bitna stavka je i prisustvo korekcije gazenja u smislu da li gazis spoljnom ili unutrasnjom stranom stopala na podlogu, tj. da li spadas u supinatore ili pronatore, jer koriscenje patika koje su namenjene suprotnom stilu gazenja mogu dovesti do veceg operecenja zgloba i vece sanse da uganes nogu pri trcanju.
Na sajtovima svih vodecih proizvodjaca patika za trcanje poput Asicsa, Mizuna, Nike, Adidasa i ostalih obicno imas te vodice gde ces izfilitrirati sve modele koji odgovaraju tvom nacinu gazenja.
I iako na papiru nadjes odgovarajucu patiku, proba u radnji je obavezna! Takodje, patika nikako ne sme da bude knap, moras imati malo lufta, osim ako ne zelis da ostanes bez noktiju.
Naravno, ako tek kreces sa trcanjem, pogotovo sada u zimskom periodu da dosta obratis paznju na zagrevanje kako skocnog zgloba, tako i kolena i kukova kako bi umanjio sanse za povredu.
Takodje, nije vezano direktno za trcanje ali preporucujem da pratis kilometrazu i brzinu kojom trcis, postoji gomila aplikacija za pametne telefone koje putem GPS-a omogucavaju statistiku i pracenje jer nemas zaista predstavu koliko napredujes, uvek ti se cini podjednako tesko, a tek kada vidis da recimo trcis toliko i toliko brze po predjenom KM shvatis da napredka zaista ima.
Takodje, zacrtaj sebi cilj koliko ces preci, 2-3km je optimum za pocetnika, a ukoliko je cilj mrsavljenje onda gledaj da posle trcanja ubacis i neku vezbu, bicikl koji pominjes mi dodje suvisan jer je takodje kardio vezba, i nemoj gurati odmah velike kilomtraze. Ako namervas da trcis vece distance, podizi daljinu postepeno, ne vise od 1km mesecno kako bi se tetive, misici i vezivna tkiva prilagodila novim opterecenjima.
 
Poslednja izmena:
Hvala na iscrpnom postu, sve ja to znam, samo su me patike zanimale,
jer moja 2 para Duramo su već stara i zamenio bi za nove/bolje.
Neću trčati po ovakvom vremenu, niti po betonu, ne spremam se za maraton već za duže pešačke ture.

Hvala svakako.
 
Odakle salju ovi sa my proteine rs? Malopre hteo da porucim i vidim da moze samo placanje karticom, sad razmisljam ako salju iz inostranstva mojih 8k lako postaje 11k.

Jel uzimao neko preko njih?
 
Iz Engleske salju koliko ja znam.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Poz drugari. Jel ima neko ko se razume u trake za trcanje? Planiram da kupim jednu, jer nemam vremena da setam napolju, pa bi bilo kakav savet dobro dosao.
 
Nazad
Vrh Dno