Šta je novo?

Joomla 3 "problemi' posle izmene template-a

grdoje

Cenjen
Učlanjen(a)
22.08.2011
Poruke
105
Poena
170
Pozdrav ljudi. Imam sledece pitanje za vas. Obzirom da sam pocetnik u Joomla svetu, interesuje me, sledece stvar. Imam vec uradjen sajt u Joomla 3 i kada promenim template, gomila stvari se "pogubi", tacnije ne bude prikazano. Ceo sadrzaj je i dalje tu, ali npr. nema menija, modula koji su sa strane i sl. Da li je resenje samo da promenim pozicije, menija i modula, koje odgovaraju novom template-u ?
 
I jeste i nije. Promenom pozicija tako da se uklapaju u novi template možeš da postigneš da određeni moduli budu vidljivi, ali pitanje je dal će da povuku "izgled" novog templejta. U svakom slučaju moraćeš malo da se igraš sa podešavanjima.
 
Da, potrebno je da promeniš pozicije modula, ali uglavnom to nije dovoljno. Ne znam kako je u trojci, ali pre je svaki template imao neke svoje pozicije, svoj raspored i nisi mogao tek tako da središ izgled. Zato je najbolje odabrati jedan template i njega podešavati i prilagođavati potrebama.
 
I dalje svaki šablon ima pozicije, ali se uglavnom za svaki drugačije zovu. Svaki put kada se promeni šablon, promene se i ta imena, pa zato moduli starog šablona ne ležu gde treba.
 
Oket, hvala Vam na pomoci :), sve sam resio. Nego, imam jos jedno kratko pitanje za Vas, da li moze da se automatski odredi broj Featured artical-a, znaci da uvek bude recimo 3, kad se doda nov arcital da se sa najstarijeg automatski ukloni Featured opcija, a da se doda na najnoviji?

I jos jedno pitanje, da li moze da se odredi maksimalan broj reci u Featured artiklima koja ce biti prikazana na stranici pre nego sto se klikne "read more" ?
 
U meniju pronađi Home inu njemu ćeš podesiti koliko članaka hoćeš da izlistavaš na naslovnoj
 
Nazad
Vrh Dno