Šta je novo?

Sony Xperia M4

Pa dobro,uvek mozes odredjene aplikacije da prebacis na SD i tako oslobodis malo memorije.A fotke cuvas na kartici ubuduce, a ako je neka brza i video snimke mozes da cuvas na isto ns mmc i eto kompromisnog resenja.
 
Veruj mi,slab je to kompromis kada sa najosnovnijim aplikacijama ostane u proseku 700mb prostora...
 
Upravo ga instaliram... Daj boze da to srede, kao i problem sa pustanjem muzike/videa, da ne secka vise, i to je to.
 
Ne, podesavanje/o telefonu/azuriranje softvera. Moj telefon je iz vipa...
 
Sta bi sa tim updateom, kako radi i da li su ispravljene te mane o kojim se prica, yt i muzika.
 
Ja ono što sam primetio je nešto više slobodnog prostora na internoj memoriji, nekih 300-400 mb, za sada nemam problema sa videom ali čekam da prođe vreme...
Pošto slabo slušam muziku preko telefona, koji je problem? To što plejer secka?
 
^

Bas sam proverio zbog tvog posta ovo sa memorijom. Pre update-a sam ima 875MB slobodnog prostora, sad 1.3GB. Definitivno su obrisali neki bloatware.

Kakav vam je utisak sa slikanjem? Cini mi se da mi sada slike sa zadnje kamere imaju dosta manje suma.
 
Secka kad pustis muziku preko xperia plejera (a i preko drugih, dosta njih). Kad sam imao sd karticu class 4, seckalo je skoro na svakoj pesmi po 2-3 puta(na tri prethodna telefona ta kartica je radila bez problema). Sada na class 10 uhs1, secne po jednom na svakoj 3-4 pesmi, nekad cesce nekad redje, nema pravila, to je bilo pre ovog zadnjeg azuriranja. Sad stvarno nemam kad da probam ponovo, ali ako neko hoce neka pusti plejer da radi sat-dva i neka jevi da li su to ispravili. To je drugi najveci problem na koji se ljudi zale (posle ovog sa videom). Takodje, isto vazi i za xperia video, isto secne zvuk, kad pustite film ili klip, pa i to neko neka isproba ako ima vreme...
 
Tek je drugi dan korišćenja ali kao da se baterija brže prazni...
 
Bas htedoh da napisem da je kod mene sve OK.

Jesi slikao nesto, kako ti se cine slike sada? Meni malo bolje, ali je mozda placebo.
 
Aj kad stigne neko ako moze nek okaci neku dnevnu fotku,bas me zanima dal je kamera bolja.
 
Ja dosta koristim timeshift burst koji nije baš merodavan pokazatelj... A i nisam nešto zahtevan korisnik po pitanju kvaliteta slika...
Meni je kamera ok, osim što bi boje mogle da budu jače.
 
Ma nisam ni ja, verovatno jos manje od tebe, ali sam cisto uslikao par sobnih slika da proverim. Deluje mi da su malo bolje, tj. da ima manje suma. Mozda tripujem, pa rekoh da pitam za vase utiske.

@blue moon slikacu sutra, mada nemam bas nesto zivopisno u okolini. :)
 
Aj vazi.Ako su sredili taj bag sa snimanjem videa i ako je kamera malo bolja sad,onda mi je opet ovaj fon interesantan.
 
evo pre i psole update-a


Pre


Posle


Pre



Posle
 
Poslednja izmena:
Odlicno, slike su dosta bolje, meni je ovo za telefon ove klase - odlicno!
 
Dobre su slike.Sto kazes ti,za telefon ove klase super.
Javite da li su sredili bagove sa video snimcima i youtube.
 
Neko se zalio da baterija mozda krace traje... Kod mene je sad na 46%, zadnji put na punjacu bio 9.3 u 23h (tad je skinut). Sada je sot 3h40m, znaci sa ovakvim koriscenjem ce da izgura sigurno 6h sot, bez problema. U mom slucaju baterija ista kao prvog dana. Iskreno, nisam ga nesto puno koristio, posto mi je istekla promocija neogranicen internet, ali ovo je neko umereno koriscenje, ja sam prezadovoljan.
Kamera i youtube rade bez problema, za sada, moguce da su i popravili to. Ruku na srce, za 5 meseci, mozda mi se 4 puta desio taj problem, i to ako mi telefon radi recimo 10 dana bez restarta. Posle ovog azuriranja dobili smo malo vise slobodne memorije (zaboravio sam da vidim koliko sam imao pre azuriranja), ali sigurno je sad vise slobodnih mb.
Jedino ne stizem da isprobam ovo sto seckaju muzika i filmovi kada se puste preko xperia plejera, mada ni to nije problem posto vlc i mx zavrsavaju posao mnogo bolje. Ako neko zna da li su ovo ispravili neka javi.
 
Jedino ne stizem da isprobam ovo sto seckaju muzika i filmovi kada se puste preko xperia plejera, mada ni to nije problem posto vlc i mx zavrsavaju posao mnogo bolje. Ako neko zna da li su ovo ispravili neka javi.

kod mene i dalje nekad secne muzika... ali nije strasno i ne iritira toliko zasada :D
 
Neko se zalio da baterija mozda krace traje... Kod mene je sad na 46%, zadnji put na punjacu bio 9.3 u 23h (tad je skinut). Sada je sot 3h40m, znaci sa ovakvim koriscenjem ce da izgura sigurno 6h sot, bez problema. U mom slucaju baterija ista kao prvog dana.

Meni se učinilo, ali sve je ok, baterija je normalna...
 
Sad ako ga Sony jos malo sredi sottverski bice best buy midranger,jer za cenu od 210 evra koliko je nov ili polovan od operatera za 150 za 2 godine garancije je bas dobra kupovina.
Jedino ga kolje sto je cena Z2ojke opala bas,gledam 310 je nov,polovan dobar moze da se nadje za 220 e.
 
I dalje ostaje problem male interne memorije...
 
Izasao update za xperia home launcher (na apk mirror, ne znam da li je zvanicno). Instalirao sam ga, drugacije izgleda, mislim da mogu i ikonice da se menjaju. Ko hoce da proba, evo link Xperia™ Home 10.0.A.0.8
UPDATE:
Izgleda da ne radi unread notification count (ono da napise koliko propustenih poziva, poruka itd). Izgleda da nije zvanicna verzija...
 
Poslednja izmena:
E pa ja ne mogu da setujem Icon pack... Instalirao Urmun od artimusa.
 
Sa ovim sitnim ispravkama i cenom od 150e za telefon koji je skoro nov i u garanciji je definitivno best buy.

I ja moj kacio na oglas za pomenutu cenu.. Trebaju mi pare, ali se sada vec bas bas tvrdo razmisljam da ga ostavim za sebe, a prodam M2 posto-zasto. Definitivno postaje odlican midranger.

Sto se baterije tice, nisam hteo odmah da komentarisem, posto nije proslo mnogo vremena od mog update-a u tom trenutku. Sada vec mogu sa sigurnoscu da kazem da ne traje krace, a meni se cak cini da traje i malo duze. :D

I bio sam u pravu za slike! Hvala @dejan#7
 
E pa ja ne mogu da setujem Icon pack... Instalirao Urmun od artimusa.

Ja jos nisam probao, ali sta se desava kad otvoris podesavanje launcher-a, pa ides u ikone, da li vidi te ikonice ili ne? Pokusaj da instaliras jos neke, recimo imas besplatne moonshine, probaj njih pa javi.
 
Nazad
Vrh Dno