Šta je novo?

4G u SRB tokom 2015.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kome zanima kako radi LTE na T-Mobile USA evo rezultata

Lokalni server u NY


London


Beograd




Uglavnom sve je brze u odnosu na non LTE i cesto radim Mobile hotspot posto imam Unlimited 4G LTE data plan i generalno gledam dosta Netflix-a Hulu pa cak i Youtube i nikad nisam imao problema. Sto se traffica ja mesecno potrosim oko 100GB i nikad mi nisu smanjivali brzinu jedino zna nekad kad je podne pa svi se nakace na mrezu i generalno brzina bude oko 5mbit-a uglavnom zbog velike kolicine ljudi koji su se nakacili na LTE, ali u svakom slucaju nemam problema.
Nadam se da ce operateri lepo da optimizuju mrezu pa da uzivate u LTE :) i da kod vas nece biti dranja cene kao sto ovde rade AT&T i Verizon Wireless
 
Poslednja izmena:
Jel' to ono zadovoljstvo od 80$ ukupno kod TComa? (ne zvuci lose, ali je komicno da sve ispod toga meni je izgledalo neupotrebljivo, a mogu da zamislim tek drugima :))
 
Jel' to ono zadovoljstvo od 80$ ukupno kod TComa? (ne zvuci lose, ali je komicno da sve ispod toga meni je izgledalo neupotrebljivo, a mogu da zamislim tek drugima :))
Ja placam ukupno $60 jer sam na family plan paketu trenutno imaju promociju 2 unlimited LTE lines for $100 ali posto ovde ne racunaju tax & Fees tako da sa taxes & fees ukupno dodje oko $120 sto nije lose s obzirom da imam stvarno unlimited 4G LTE data i sto cesto putujem van granica USA tako da uvek imam free roaming tako da u svakom slucaju ova ponuda je puno bolja nego kod AT&T ili Verizon Wireless dok Sprint necu ni da komentarisem ( imaju najgoru pokrivenost u NYC ).
 
Jedno praktično pitanje.
Kada se kupuje kineski LTE brand telefon.
Da li treba obratiti pažnju na neke dodatne oznake ili će svaki LTE biti kompatibilan sa našom budućom mrežom?
 
Naravno, moras gledati LTE bands koje podrzava :) Ovo vazi cak i za EU modele, a ne samo za kineske i americke. Bice veca glupost od WCDMA bandova.
(ne znam koji ce bandovi biti korisceni kod nas)
 
Poslednja izmena:
Ok, thanks. Jos da se napiše koji će standard biti kod nas, da upišem dok ne zapamtim. :)
(Ako neko zna iz glave. Potražiću i sam kada sednem za komp).
Za npr Jiayu S3 se navodi da podrzava LTE band 3, 7 i 20. Na brzinu pogledah. Ima tu još informacija. Mislim da će mnogima biti korisno da se napiše šta konkretno treba da podržava LTE telefon da bi sa sigurnošću bio kompatibilan sa našom mrežom.
 
Poslednja izmena:
LTE Band 3 - 1800MHz - prvi koji će biti aktiviran u SRB
LTE Band 7 - 2600MHz - koristi se u Crnoj Gori (verovatno će kasnije i u SRB)
LTE Band 20 - 800MHz - digitalna dividenda - koristiće se u Srbiji posle gašenja analogne televizije.
 
Komisija će pregledati dokumentaciju koju su priložili ponuđači, a 19. februara biće odrzana javna aukcija za dodelu dozvola.onude se odnose na radio-frekvencije u opsegu 1.710-1.785/1.805-1.880 megaherca (Mhz) koje omogućavaju uvođenje četvrte generacije (4G) mobilne telefonije.

Ratel će izdati najviše tri pojedinačne dovole za korišćenje radio-frekvencija u tom opsegu, na 10 godina, a taj period može da bude produžen za još dve godine.

Ratela je ranije najavio da polovinom maja 2015. očekuje početak uvođenja tehnologije 4G u Srbiji, koja će doprineti kvalitetu i širenju usluga.

Po uslovima konkursa raspisanog 26. decembra 2014, minimalnan iznos naknade za izdavanje dozvole je 3,5 miliona evra za svaki pojedinačni radio-frekvencijski blok.
Izvor:
http://www.rtv.rs/sr_lat/ekonomija/otvorene-ponude-za-4g-mobilnu-telefoniju_566534.html
 
LTE Band 3 - 1800MHz - prvi koji će biti aktiviran u SRB
LTE Band 7 - 2600MHz - koristi se u Crnoj Gori (verovatno će kasnije i u SRB)
LTE Band 20 - 800MHz - digitalna dividenda - koristiće se u Srbiji posle gašenja analogne televizije.

Svuda u Europi su te iste frekvencije. 800MHz je svuda od bivše analogne za pokrivanje ruralnih područja.

2600MHz je za izrazito urbana područja opet svuda u Europi a ne samo u CG i SRB. :)
 
Poslednja izmena:
Postoje dve slicne teme koje prakticno idu paralelno tako da ih je nemoguce spojiti jer ce doci do diskontinuiteta diskusije i replika te ce jedna od tema biti zakljucana.
Posto je ova tema kudikamo manja predlazem ovde lock.

Prebacite se na drugu temu:
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?t=345108
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno