Šta je novo?

prelazak na drugi cpu

Nema sta, H97 ima prednost u odnosu na B85 i H81, tako da cu se zadrzati pri izboru H97
 
nisam hteo da otvaram drugu temu.
posto jos uvek nisam kupio cpu hteo bi da vas pitam za vase misljenje.
nasao sam na oglase i7 2600 da li mi se isplati da menjam ovaj moj i 5 3350p i da li se mnogo razlikuje od 3770 interesuje me samo gaming?
 
2600 i 3770 su za gaming prakticno isti.


Prelazak sa i5-3350P na i7-2600 ti se isplati samo ako doplata nije veca od 50 evra.
A inace, u 95% danasnjih igara neces primetiti razliku. U buducnosti (2-3 godine) verovatno da...
 
Poslednja izmena:
pa tolika bi mi i bila doplata oko 40e.znaci kazes da su isti za gaming 2600 i 3770. 3770 nigde ne mogu da nadjem. slucajno sam naisao na ovaj 2600.
 
Prakticno im se samo integrisana grafika razlikuje, a tebe to ionako ne zanima. :)

Ok je ta doplata, slicno sam i ja prosle godine odradio. i7-2600 ce sigurno izgurati do kraja decenije, jedino za dve godine odradis poslednji upgrade - zamenis GTX970 za nesto tada savremenije. Naravno i ram, u svakom trenutku, lako kada zatreba.
 
Poslednja izmena:
znaci da uzimam ako sve bude kako treba?
ima vremena oko zamene 970:)
sto se tice rama mislim da je za sada dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Ja bih uzeo, ok je doplata. A isplatice ti se kad-tad.
 
ok hvala ti na odg sada jos da pregovaram :)
 
Obavezno, nekako ispregovaraj, mislim da se isplati preci i5-3350P na i7-2600, i za 50E:D, taj I5 je tu negde na granici da se izbori sa 970, a ovaj I7 nece ni da se oznoji:rupa:, ima da sljaka super sa tom grafom.
 
ovaj nece zamenu i moju doplatu
nasao sam coveka koji prodaje i7 2600k pa cu sa njim da pregovaram mozda on prihvati.
 
da li cu imati sa ovim procesorom problem sa ram memeorijom zato sto radi na 1600mhz a ovaj procesor vidim da podrzava 1333mhz?
 
evo da vam pokazem cpu treba da mi stgne u pon ili utorak :)
big-22917107_557451c3af2631-99187218IMG_0057.JPG
 
postao sam ponosni vlasnik i7 2600 :D
 
da li da iskljucujem hyper threading ili mi pomaze u gaming?
 
prezadovoljan sam cpu moj stari je na nekim igrama bio zakucan na 100 % ovaj nista. da li bi ja ovaj cpu mogao da koristim na duze staze?
I da li bi bilo problema da stavim nekad neki jaci gpu?
 
Miran si sa njim dugoo vremena. Mozes bilo koju graficku da uparis sa njim, nece biti uskog grla.
 
e hvala ti na odg.
 
Ako je za igre mozes da iskljucis HT,jer se CPU samo dodatno greje i igre i inako ne koriste vise od 4 jezgra.Neka te dugo sluzi i srecno:)
 
Da, za igre, obavezno iskljuci HT, jer se cpu vise greje, a nema nikakve razlike u odnosu na 4 jezgre.
 
Ne greje se ne znam koliko vise a ne steti nista igrama, a u nekima moze i da pomogne. Dakle, ostavi ga.
 
U nekima moze i da odmogne, zapravo u vecini koje nisu triple A noviji naslovi.
 
Dosta igara losije radi sa HT-om ukljucenim, uglavnom one sto ne mogu da iskoriste vise od 4 jezgra. Sto je vecina igara.
Razliciti su efekti od igre do igre, ali pad performansi za jednocifreni procenat uglavnom.
 
Stavio sam cpu da radi sa onim programom nesecam se kako se zove posto pisem na mob octt valjda sigurno znate na sta mislim. Cpu je radio 2 sata i temperatura najveca koja je zabelezena bila je 67 stepeni i to jedno jezgro neki su tu priblizno bili. Inace bilo je oko 60,62 tako se vrtele temp. Jesu li temp. normalne?
 
Ako su temperature pod opterecenjem ispod 70 stepeni, nemas brige. ;)
 
Da cpu je bio pod opterecenjem 100% 2 sata mozda malo vise koji minut. Znaci to je ok temperatura.
 
Nazad
Vrh Dno