Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za LV to nije nikakva novost - isti dan krenu iz LVA , ovde ih isporuce sa po 15 dana razlike.

@floppy drive

Status Arrive at local delivery office znaci da su stigle u Srbiju.
Da li ce i kada biti isporucene na adrese zavisi od lokalnih posta.
da LV su 'iznenada' iz 'routed' promenili u 'Arrived At Destination Country/Region'
tako da sad cekamo, nikada pre nisam imao probleme sa LV tako da ce valjda biti isporucene posiljke. nece valjda da se ciganisu da kradu igracku i zamenski taster (jedan) za mehanicku tastaturu. oba ukupno ni 5 dollara vrednost lol
 
Info za Saleta022:
Za sada su mi stigle sve HU pošiljke osim jedne sa finalnim statusom od 14.01., a LV najverovatnije neće stići bar nekih 7-8 iz poslednja 3 meseca. Pri tome je odnos bio otprilike 60:40 za LV.
Pitanje je naravno koliki deo od LV su lažni TN koji su dati i nekom drugom, za HU pretpostavljam da to AliExpress dodeljuje i kontroliše.
 
Poslednja izmena od urednika:
Isporucena LP-UD..MY posiljka koja je 11.2 krenula iz Kine ( Dispatched from sorting center )
 
El ovo promenili putanju, Tajland
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    91.3 KB · Pregleda: 62
Jel i kod vas Ninja prestao da prikazuje statuse za UA..HU ?


ninja.jpg


@ dragan0001

Sto se sada cudite kada je vec skoro dve godine tako sa LV ???


@ kalin62

Dobio si kod od posiljke koja ide na Tajland .
Proveri sa trgovcem gde je greska.
 
@sasa022
Kod mene na Ninji stoji Hand over to airline od 16. 02. i ništa dalje, dok mi kod drugih stoji da je stiglo u Budimpešti 24. i danas već obrađena pošiljka i preuzeta za dalji transport do Srbije
 
Bio sam do pošte da vidim za neke pakete sa statusom Arrive at local delivery office, nemaju pojma gde su. To je bukvalno dobra volja radnika pošte da li ćemo ih dobiti ili ne.
Niti imaju odgovornost ako izgube ili jednostavno maznu paket...
 
Lately, that rule has been largely disregarded. Whichever of these two options you choose, they will send you as they see fit (Super Economy almost certainly via LV, and Super economy Global very often via LV as well). So it is best to choose the option with the lowest shipping and wait ...
Thank you for your reply!
Alas, recently I got 1 more UA...HU delivery route out from Cainiao Super Economy order.

"Hungarians" do not follow any rules at all - I had 8 of them - got delivered only 1 - others stuck at "local delivery office arrival" status for weeks... Aliexpress says that they are delivered, local office staff say they are not at the local post office... See the screenshot - that item in transit for 71 days yet aliepress guaranted 30-30 days delivery...

These delivery times are beyond reasonable. And I am inclined to believe that the theft took place already on the territory of Serbia in the chain of the postal service.
 

Prilozi

  • Clipboard01.png
    Clipboard01.png
    7.8 KB · Pregleda: 26
@akademik

Nazalost , to je sve ucestalija pojava....

@vvhitevvizard

Posto si na NS teritoriji , kasnjenja od mesec dana ( od prispeca posiljke u Srbiju do dolaska u lokalnu postu na teritoriji NS ) nazalost nisu nikakva novost :(
Jos ako imas lenjog postara , onda je situacija jos gora.
 
Jel ovo ima veze sa tim strajkom radnika iz poste??

Porucene neke knjige UPS-om...niko me nije kontaktirao..pocinju da me nerviraju sa ovakvim stvarima

npwAxs.jpg
 
UPS je kurirska služba i nema veze sa štrajkom u pošti. Pozovi ti njih ako ti se ne jave sutra.
 
Sa mađarima neće biti problema jer linija cargoluxa i dalje redovno saobraća 2x nedeljno do Budimpešte. Za LT i LV isto tako, jer će teretni saobraćaj nesmetano da funkcioniše, od HK do Rige i Viljnusa, zatim preko Frankfurta do nas. Ali opet, situacija je generalno jako loša
 
Obožavam ovo. Od 3. Februara stoji na carini, i sada se šetka. Lepo
 

Prilozi

  • IMG_20220228_130358.jpg
    IMG_20220228_130358.jpg
    146.9 KB · Pregleda: 36
Da li je neko imao slicnu situaciju da mu posiljka koja stigne u srbiju otputuje za inostranstvo u vidu ovog priloga?Screenshot_2022-02-28-13-36-46-328_com.android.chrome.jpg
 
Zato sto me ostatak Evrope manje interesuje
Lista zemalja kojima je zabranjeno letenje preko Ruske teritorije i obrnuto.
Austria, Albania, Anguilla, Belgium, Bulgaria, British Virgin Islands, Great Britain, Hungary, Germany, Gibraltar, Greece, Denmark (+ Greenland, Faroe Islands, Territorial Sea), Jersey, Ireland, Iceland , Spain, Italy, Canada, Cyprus, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Finland, France, Croatia, Czech Republic, Sweden and Estonia.
 
paket koji je narucen narucen feb. 08 2022 stigao danas. a paketa koji je narucen 7 jos nije tu. ovo verovatno zavisi od nase poste ali ono sve stigne za 20ak dana barem meni. nikada sa alijem nije bilo problema. kad stigne sve saljem update ima nekih 5-6 paketa ukupno pad da izvucem average delivery time
 
Jel nekom stigao mozda neki Madjar sa poslednjim statusom 10.02. Arrive at local delivery office?
 
li je realno da tako nešto pitaš, a sve ti pored lepo piše?! Neverovata da li je realno da 21.02. bide prijem srbija a 22.02. salje se u inostranstvo

Da li je realno da tako nešto pitaš, a sve ti pored lepo piše?! Neverovatno
Pise da je 21.02. posta Srbije i prijem a 22.02.posta Litvanije salje se u inostranstvo,pa je zbunjujuce za mene to sto je 21.02. u Srbiji a 22.02. u Litvaniji ,izvini ako je zabranjeno da pitam
 
Ja pokrenuh dispute za 2 posiljke iz novembra i decembra, preko LV dje pise samo da su stigle/departed transit. Prodavac naravno odbio da vrati pare sad cekam ali, ako je ko prosli put i ali ce da me odbije i da mi trazi iz poste dokaz da nije stiglo... e ako znam
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno