Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni danas stigla 2 paketa, juče jedan. Ovaj jedan od danas naručen 8-og (prvi status 10-og), dakle za 16-18 dana, najkraće do sad, preko Malezije. Drugi što je danas stigao je od 27.04., mesec dana dakle, preko Litvanije. Od juče ne znam tačno od kad je, ali sigurno je preko mesec dana.
 
Meni danas stigla 2 paketa (preko Litvanije) sa Ali-ja naručena pre 28 dana. Po trakingu 2/3 vremena provela u Srbiji na carini i pošti.
Takođe očekujem još jedan paket sa DHGate-a poslat pre 8 dana, danas napustio tranzitnu zemlju (Turska) - videćemo koliko će vremena da provede po našim službama...
 
@ Gileb

Citaj sta je napisano....
Ima dovoljno primera i objasnjenja pa uoci razliku izmedju statusa za registrovane i neregistrovane posiljke.

@ dzokar @ Dimco

Litvanija - LT
ili
Letonija - LV

?
 
Letonija, ne zamerite. Ne opterećujem se puno trackingom i kuda i kako ide, volim da javim kad stigne da bi ljudi znali koliko dugo u proseku putuje.
 
Malezija izgleda da radi kao luda, osavremenili su poštanski saobraćaj, 24, i 25.05. pokupljene pošiljke u Kini, danas stigle u MY i već prosledjene ka Srbiji normalno gledano po njihovoj satnici. Tu je kraj praćenja i sad se čeka poštar da zazvoni, da vidimo koliko dana će da putuje.
 
Pre korone za SG je bio standard 8-15 dana . Turci isto mogu da budu izuzetno brzi.
Bio je jedan period pre 3-4 godine kada su U...MY posiljke stizale za 10-15 dana.

Mislim da je pracenje precizno do prve tranzitne lokacije koju oznacavaju sa GMTC.

Posto su uvedene elektronske carinske deklaracije , bez problema bi mogli da prikazuju tacan status prispeca
na carinu u zemlji koja je krajnja destinacija.


Sa eBay-a iz Juzne Koreje je pre 2-3 godine stigla posiljka - pismo bez ikakvih oznaka u roku od 7 dana.
 
Ipak krenulo brzo kako bilo, Order time: 05:40 May. 12 2021
Od pet paketa jedan otvaran pocepana kesa predmet je tu
 

Prilozi

  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    105.4 KB · Pregleda: 31
  • Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    52.4 KB · Pregleda: 34
Ne. čekam maj da istekne pa ću da prijavim "missing package"
Sumnjam da će mi vratiti pare ili bilo šta drugo al krastavac, šta je tu je.

Meni vratili novac (oko 30 evra). Sad mi zao sto nisam rekao prodavcu da mi posalje sa pracenjem do krajnje destinacije. Da li se izgubio, da li su ga ukrali, ko zna, 120 dana i nista.

Novac moze da ti vrati Ebay ili PayPal (veci rok za zalbu kod PayPal-a, 180 dana mislim).
 
Meni vratili novac (oko 30 evra). Sad mi zao sto nisam rekao prodavcu da mi posalje sa pracenjem do krajnje destinacije. Da li se izgubio, da li su ga ukrali, ko zna, 120 dana i nista.

Novac moze da ti vrati Ebay ili PayPal (veci rok za zalbu kod PayPal-a, 180 dana mislim).
Za jedan paket su mi vratili novac, za drugi sam se dogovorio da mi pošalje paket ali upravo ovo što kažeš sa praćenjem pa ću da vidim da li će stići ili ne
 
Slabo imam iskustva sa Holandjanima, pre 20 dana paket je otpremljen iz Holandije u Hrvatsku i jos ga nema, niti ima bilo kakve izmene statusa.
 
Meni danas stiglo dva NL naruceno Order date April 24, Order date April 28
jedan LATVIA Order time: 14:01 May. 08 2021
I jedan Turcin RH...TR , Order time: 05:11 May. 12 2021 za ovaj paket postar trazi potpis
 

Prilozi

  • viber_image_2021-06-01_10-59-29.jpg
    viber_image_2021-06-01_10-59-29.jpg
    139.6 KB · Pregleda: 17
  • 06-01-2021 12;07;47PM.JPG
    06-01-2021 12;07;47PM.JPG
    167.1 KB · Pregleda: 17
@ Lessaa

Carina - od dan do mesec dana

R posiljke mozes da pratis na


Ux..xx cekas..... Ako ih slucajno "zakaci" carina , postar ce te traziti
i izvrsiti naplatu.
 
@ Lessaa

Carina - od dan do mesec dana

R posiljke mozes da pratis na


Ux..xx cekas..... Ako ih slucajno "zakaci" carina , postar ce te traziti
i izvrsiti naplatu.
Evo..
Ta carina je takva banda ...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210601-210654.png
    Screenshot_20210601-210654.png
    141.1 KB · Pregleda: 106
Postovani ovo mi je prvo javljanje.Molim Vas odgovorite mi sta se dogadja sa mojom posiljkom.Iz Kine je krenula 09.05. i pratio sam je do 17.05.Od tada se status ne menja.Kontaktirao sam prodavca pre par dana i odgovorio je da se strpim nekoliko dana.Logisticka kompanija "Orange Connex (SpeedPAK)".Slao sam mejlove ali bez odgovora.Inace rok za dostavu je 21.06.
 
Postovani ovo mi je prvo javljanje.Molim Vas odgovorite mi sta se dogadja sa mojom posiljkom.Iz Kine je krenula 09.05. i pratio sam je do 17.05.Od tada se status ne menja.Kontaktirao sam prodavca pre par dana i odgovorio je da se strpim nekoliko dana.Logisticka kompanija "Orange Connex (SpeedPAK)".Slao sam mejlove ali bez odgovora.Inace rok za dostavu je 21.06.
Ima pracenje do Frankfurta samo, dalje nema.
 
@ e46glogi

Sad cekas jos 15-ak dana....


@ Vladeidoa

Nemam iskustva sa SpeedPack

Na posta.rs/cir/alati/pracenje-posiljke.aspx
mozes pratiti samo Rx...xx
 
Nije to u Kini, 17.5. je stiglo u neku tranzitnu zemlju, odatle ide dalje ka nama. Prođe i po mesec dana od tog statusa dok dođe kod nas.
 
Stigao paket sa oznakom RFxxxxxxxxxLT nakon 17 dana od naručivanja, odnosno 15 dana od slanja. (preleteo carinu)
Čeka se još UDxxxxxxxMY, piše da je 2.juna sleteo avion u SRB(poslednji status). GMTC status je ispisao 30.maja... Nadam se da će brzo...
 
Taj UDxxxMY je daleko od Srbije, čitaj status koji je dala Malezijska pošta a on je oko 26.05. poslato, i ja čekam gomilu tih što je SunYou napisao da su 02.06. sleteli kod nas. Očekujem ih krajem sledeće nedelje ili tokom druge ako im funkcioniše kao što je do sad.
 
Taj UDxxxMY je daleko od Srbije, čitaj status koji je dala Malezijska pošta a on je oko 26.05. poslato, i ja čekam gomilu tih što je SunYou napisao da su 02.06. sleteli kod nas. Očekujem ih krajem sledeće nedelje ili tokom druge ako im funkcioniše kao što je do sad.
Znam, znam biće to krajem sledeće nedelje, verovatno...
Za sada nije bilo problema.
 

Prilozi

  • IMG_20210604_185622.jpg
    IMG_20210604_185622.jpg
    111.4 KB · Pregleda: 41
Ja imam katastrofalno iskustvo u zadnje vreme sa pošiljkama. Utisak je da ih neko u pošti mažnjava, a dešava se i da vraćaju za Kinu tek tako... Jeftini gedžeti uopšte više ne mogu da dođu, stvarno ne znam više šta da radim... jel to neka politika da su se poštarima dalo prećutno odobrenje da mažnjavaju jeftine pošiljke? Nikakve žalbe pošti ne pomažu...

Pogledajte... pakao:
 
Ta pošiljka ti je preko LV pošte. Od tog statusa Post Office collection prođe oko mesec dana dok stigne u Srbiju.
 
Znači ovo "Arrive at destination" od 25.04. nema veze s' mozgom...? Hvala za info.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno