Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jasam samo jednom registrovanu posiljku video preko nase poste i vise nikad
 
@ NShappy

qwerty96 i Mashinac su ti dali odgovore .
Prodavac treba da ti posalje Rx...xx kod koji je posiljka dobila u tranzitu.
Ako tvrdi da nema R kod najverovatnije je sitan prodavac koji radi za velikog
distributera i nema pristup nalogu sa kog moze da vidi sve detalje.

@ vladafkv

Verovatno je ta posiljka ostala zaglavljena negde u SG , skoro sigurno ako je
pocetkom marta bila aktuelna obustava postanskog saobracaja na trasi prema Srbiji.
Moze da se desi da stigne posle 5-6 meseci.


@ kalin62

Apsolutno nisi u pravu :( - svaki Rx...xx kod mozes da pratis

Imas gomilu RF..LT kodova sa svojih posiljki i sve veoma slikovito objasnjeno
na par stranica ove teme.
 
@ NShappy

qwerty96 i Mashinac su ti dali odgovore .
Prodavac treba da ti posalje Rx...xx kod koji je posiljka dobila u tranzitu.
Ako tvrdi da nema R kod najverovatnije je sitan prodavac koji radi za velikog
distributera i nema pristup nalogu sa kog moze da vidi sve detalje.

Da, u pravu ste, odlično.

Pisao sam kinezu, poslao mi je RU****NL broj, i njega vidim u sistemu naše pošte.
Piše tamo nešto "neuspešno slanje" što je izazvalo taj "deivery failed" warning kod Aliexpressa, a onda sa jučašnjim datumom piše "zaduženo za isporuku". Predpostavljam da će stići danas.

Zanimljivo, isti broj vidim i na sajtu holadske pošte.

Svakako sada imam broj koji postoji u našoj pošti, pa mogu da im galamim tamo ako ne stigne. :p
 
Poslednja izmena:
Jasam samo jednom registrovanu posiljku video preko nase poste i vise nikad

Samo Rxxxx brojeve možeš videti kod naše pošte jer su valjda samo oni međunarodno definisani. Mogu još poneki, ali to je veoma retko.
Nestandardne i interne track brojeve nekih raznih delivery kompanija, druga delivery kompanija ne može prepoznati i uneti u sistem ako nemaju međusobno neki dogovor/ugovor oko formata broja.

Neke pošiljke odmah iz Kine kreću sa Rxxxx brojem. Mada, sada je to vrlo retko. Praktično od kada su krenuli Corona problemi sa šipingom mislim da i nema pošiljki koji odmah iz Kine kreću sa Rxxxx
Pošljke koje kreću sa nekim drugim tracking-om se ili preimenuju usput (kao ova moja, sa SFxxxxxx, na RUxxxxxNL, (ovaj drugi tracking vidim kod nas)), ili su pošiljke BEZ praćenja (iako imaju neki broj) koji nikada i nećeš videti kod nas u sistemu.
Ako su preimenovane, kako da vidiš preimenovanje, ne znam, nije uvak na isti način. Evo, meni je sada prodavac javio novi broj.

Kada poručujete nešto sa Ali-ja, kliknite na opcije isporuke. Tamo će uz svaku opciju isporuke biti naznačeno da li ima ili nema tracking.
Ako uzmete neku pošiljku sa X pored trackinga, i ona će imati neki track broj, ali se on najćešće ne može pratiti van Kine.
Ako uzmete pošiljku sa kvačicom pored trackinga, ona se može pratiti i kroz Srbiju, ali ako je track broj usput promenjen, može malo biti muka da nađete taj novi broj.

Za jednu pošiljku preko Turske sam na sajtu Turske pošte našao da je tracking preimenovan i koji je novi. A evo za ovu, očigledno preko Holandije, nisam to sam uspeo da nađem.
 
Poslednja izmena:
Već je pisano da pošiljke bez praćenja (Ux) imaju zadnji status kad napuste zemlju preko čije pošte se šalje a to što logističke kompanije kače nebuloze ne treba ni gledati jer mora nešta da se piše. Iz Kine pošiljke idu uglavnom preko Hong Konga i tu dobijaju standardni broj koji je rezervisan u pošti zemlje preko koje se šalje pošiljka bez obzira da li je sa praćenjem ili bez praćenja (R, U). Par logističkih kompanija ne objavljuje standardni broj javno a jedino pošiljalac može da sazna standardni broj kada se uloguje na svoj nalog te kompanije. Problem je sa pošiljkama koje imaju broj koji nije po standardu svetske poštanske unije (npr. pošiljke iz USA) dobijaju novi broj tek kad udju u našu zemlju, naša pošta dodeljuje broj i tad treba juriti poštu da dobiješ standardni broj ali dok stigne broj eto poštara na vratima. Tako je bilo do skoro a da li su sad nešta promenili pojma nemam, nisam skoro ništa naručivao sa te strane, jednostavno nema komunikacije jedino što se pošalje matičnoj zemlji da je pošiljka isporučena ako je registrovana pošiljka. Isti je slučaj i sa slanjem pošiljki ka USA.
 
Stigle su mi posiljke koje sam porucio,18 i 22 aprila...
Zadovoljan sam brzinom isporuke.
 
Naručio sam pošiljku iz Francuske, da li je moguće da je već u Srbiji ("prispela") ili je samo registrovana?

Screenshot_2021-05-23-22-46-58-831_com.android.chrome~01.png
 
Gde vidiš da piše Srbija?
Jeste prispela ali u neki sorting centar u Fr ala naš GPC
 
FRCDG : Charles de Gaulle International Airport Paris

FR-CDGA - postanski terminal na aerodromu

Gore ima primer NL-HAGA

i jos jedan za NL

nls.jpg

LV

lva.jpg

LT

RxLT.jpg

povracaj u Kini

ret.jpg
 
@ Miki_

Pisi kodove za pracenje !!!

I ovaj primer sto si postavio je neregistrovana posiljka bez preciznog pracenja.

Desi se da stignu za manje od mesec dana , ali ima i slucajeva da ih mesecima nema.

Evo jedna koja je isporucena krajem aprila

Pogledajte prilog 306826
Imam grdne muke sa postNL om od 18.05. ne mrda,zapeklo...
LATEST EVENT

Arrived at sorting center
Serbia
18 May 21 05:44 PM


Stigle slusalice sa Gearbest-a,po trackingu jos su u Holandiji.:LOL:
 
Pa posiljka sa Gearbest-a je stigla 18.05.21. u PostNL acceptance centar i od tad nikakav update...cak ne razumem dal' je u Srbiji ili ne...
IMG_20210525_123715.png
 
Najverovatnije je jos uvek u nekom PostNL sortirnom centru .
Desi se da stoji u Kini 10-ak dana , pa tek onda krene za Holandiju ,
pa iz Holandije u Srbiju.

Da bi dobio precizan odgovor moras postaviti sve statuse sa
ili https://parcelsapp.com/en
ili https://postnl.post/tracktrace
 
Da, isao na PostNL i parcele iste informacije.
Čekam.
Hvala na pomoći.
 

Prilozi

  • IMG_20210525_130535.png
    IMG_20210525_130535.png
    556 KB · Pregleda: 26
Imam grdne muke sa postNL om od 18.05. ne mrda,zapeklo...
LATEST EVENT

Arrived at sorting center
Serbia
18 May 21 05:44 PM
danas stiglo dva paketa ,
Order date April 25
Warranty Valid until July 18

MY desetinu paketa stiglo juce i danas naruceno sve ok Order time: 13:24 May. 08 2021
 

Prilozi

  • maska.JPG
    maska.JPG
    140.7 KB · Pregleda: 23
  • nastavak.JPG
    nastavak.JPG
    244.8 KB · Pregleda: 18
Najverovatnije je jos uvek u nekom PostNL sortirnom centru .
Desi se da stoji u Kini 10-ak dana , pa tek onda krene za Holandiju ,
pa iz Holandije u Srbiju.

Da bi dobio precizan odgovor moras postaviti sve statuse sa
ili https://parcelsapp.com/en
ili https://postnl.post/tracktrace
Ma ta pracenja nema blage veze bar kod mene, imam pakete koji odavno kao u Srbiju i nikako da stignu, pojedini kao na pola puta oni stigli kuci
 
@ kalin62

Rx...xx posiljke imaju precizno pracenje.

Ux..xx iako se sve skenira , logisticke kompanije prave haos.
Na osnovu veceg broja primera u odredjenom periodu mozemo
priblizno da uhvatimo nacin postavljanja statusa i tempo isporuke.

@ a c a

Glupost sa statusima kao za SY..,SYxx...,a i ostalim Ux.... gde se tranzitni centri
oznacavaju kao finalna destinacija.

Najverovatnije je tek danas stigla u Srbiju.
Ako za par dana ne bude novih statusa , pitaj trgovca da li pored SF..... vidi i dodatni Rx..xx ili Ux...xx kod.

Ponavljam primer za SYxx -> Rx..LT

22.03 je posiljka stigla u Viljnus - Litvanija , SY postavlja status Arrived at Facility Serbia

SYLT.jpg
 
Udaviste sa kao stigla a nije, neko zadržava pošiljku. Pošiljke koje nemaju praćenje zadnji validan status je kada krene iz zemlje preko čije pošte se šalje (LV, LT, KZ. MY) a sve posle toga je lupetanje jer mora nešta da se piše isto kao što i taraba služi za škrabanje a da li je istina ili ne to što je napisano na tarabi pitanje je.
 
Ma dobro je ipak stize prilicno brzo , salju i na mail koliko nas vole
 

Prilozi

  • Screenshot_email.png
    Screenshot_email.png
    80.2 KB · Pregleda: 33
To je automatska poruka koja se šalje čim SY i slični išaraju tarabu, od kad znam stizala je takva poruka za pošiljke bez praćenja. Meni pun mail tih poruka a prodavci tek predali pošiljke, računam da Malezija još nije zatrpana i da će stići za 20-30 dana mada mi par njih pustilo i preko LV a nisam u priči koliko sad putuju.
Što se tiče poštarine Malezija je najjeftinija pa Kirgistan i onda idu ostali a mi smo pri kraju tabele tako da nema jeftine poštarine u skorije vreme. Skoro sam natrčao na cenovnik slanja iz Kine i standard im je 5 juana do 50 gama a preko toga za svaki gram Malezija 0,08, Kirgistan 0,09 a za nas je 0,15.
 
Poslednja izmena:
Natrčao pre neke 2 nedelje a to što si ti izbacio je najobičniji kalkulator. Kako se obračunava cena pošiljke to ni u jednoj pošti ne možeš da nadješ, sve pošte su zatvorene što se tiče informisanja.
 
@ kalin62

Rx...xx posiljke imaju precizno pracenje.

Ux..xx iako se sve skenira , logisticke kompanije prave haos.
Na osnovu veceg broja primera u odredjenom periodu mozemo
priblizno da uhvatimo nacin postavljanja statusa i tempo isporuke.

@ a c a

Glupost sa statusima kao za SY..,SYxx...,a i ostalim Ux.... gde se tranzitni centri
oznacavaju kao finalna destinacija.

Najverovatnije je tek danas stigla u Srbiju.
Ako za par dana ne bude novih statusa , pitaj trgovca da li pored SF..... vidi i dodatni Rx..xx ili Ux...xx kod.

Ponavljam primer za SYxx -> Rx..LT

22.03 je posiljka stigla u Viljnus - Litvanija , SY postavlja status Arrived at Facility Serbia

Pogledajte prilog 307619
Ista situacija i sa LPxxxx->RFxxxxxxLT danas mi ispisuje identične statuse
 
Kako se obračunava cena pošiljke to ni u jednoj pošti ne možeš da nadješ, sve pošte su zatvorene što se tiče informisanja.

Mislio sam na to gde si nasao poredjenje standardnih cena za istu destinaciju preko razlicitih posta ( MY,KG,UZ,LV,NL,TR..... ) ?
Standardni kalkulatori mogu da se nadju.

AE distributeri sigurno imaju posebne uslove ( plus subvencije od drzave ).
Sto se cena tice , to je isti fazon kao sa domacim kurirskim sluzbama . Ko salje velike kolicine ima posebne cene .


@ TechSamuraj

R kod se lako prati .

Ni interni Sxxx... , LP... nisu problem kada ukapiramo shemu na par primera.
 
Meni ovako stoji vec mesec danaScreenshot_2021-05-26-21-52-20-593_com.android.chrome.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno