Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci da je prispelo u medjunarodni sorting centar u istanbulu, odatle se sortira za srbiju.
 
Stigla dva LP LT paketa, jedan narucen 08.09. poslednji status 19.09. a drugi narucen 31.08. poslednji status 19.09. Stigla i tri SunYou u razmaku od dva dana, isti artikli. Jedan otvoren i naplacene dazbine. Otvoreni narucen 27.08. poslednji status 02.09., druga dva narucena 03.09. i 07.09. poseldnji statusi 12.09. i 14.09. Sve u svemu, polako ali sigurno se ubrzava.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Jel si imao tracking kad su ti paketi pristigli u Srbiju ili ti je zabo' status kao i meni u Letoniji ili gde vec?

Isto i ostali kojima su stigli paketi u poslednjih par dana sa besplatnom dostavom ili od par dolara?
 
Danas stigla posiljka UDxxxxxxLT natucena 24.08.2020 i stigla za mesec dana,to je i vise nego odlicno.Izgleda da se stvar stabilizovala sto se tice neregistrovanih posiljki.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Meni ove nedelje ništa a imam 1 zaostali UB...LV sa kraja juna i jedan iz avgusta.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Stigao jedan UB LV juce, narucen krajem maja, zadnji statusi bili u junu mesecu.
 
Stigao danas jedan UD...LT bluethoot slusalice, narucene 02.09. zadnji status 12.09.da je napustio tranzitnu zemlju... Za 23 dana...

Послато са POCO F1 помоћу Тапатока
 
Cainiao Super Economy,paket naručen 07.09. stigao juče tj.24.09.-vrednost 3.89
 
Kod mene malo zatisije sa ub lv i lt paketima.
Idem u ponedeljak-utorak pa se nadam da ce biti malo bolja situacija.
 
Slicna je situacija i u Makedoniji.
Imam par primera za UB..LV ( okacicu samo jednu sliku )
Iako su neregistrovane posiljke imaju puno pracenje do isporuke.

Iz Kine su krenule od 4 do 15.8 , u Rigu su stigle izmedju 14 i 24.8
U Skoplje su stigle 21.9
25.9 su isporucene na adresu.

Postoje i primeri da posiljke stizu tek posle 3 meseca....

UBLV-MK.jpg
 
Mislim da je slicna situacija i u Bosni. Znam da su ovde neki clanovi pisali da im se naplacuje uvek cak i za posiljke bez pracenja neka taksa... pa moguce da i oni imaju pracenje kroz Bosnu, kao i Makedonci.
 
Koliko su uopšte tačni ovi tracking brojevi i ovi sajtovi za praćenje?
Pošiljka koja počinje sa LP, naručeno 12/09, navodno je već u Srbiji, pre 3 dana je bila u Litvaniji i dobila alternativni broj UDxyzLT. To je ono što je na postal.ninja. Nema je ni na sajtu litvanske (ovo je sajt? https://old.post.lt/en/help/parcel-search), ni naše pošte.

Upravo bio poštar doneo paket. Ne znam da li mi je ikada brže stiglo nešto, i pre korone. Izgleda stvarno bili tačni ovi tracking podaci.
 
UH....TR naručen 14.9. stigao danas 27.9. Poslednji status je bio 25.9. Nikad brže mi Turčin nije stigao.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Turci su do proslog leta ( prosle godine ) , kada nisu udarni termini ( velike rasprodaje ) stizali za 10-ak dana.

Singapurcani su takodje bili veoma brzi.
 
Evo danas stigle slušalice preko Banggood-a. 12 dana, odnosno 13 od naručivanja. Poštarina oko 3€.
39a51584ba62dca68e50402a7de074fc.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Jel NL post ima praćenje i u Srbiji? Pre je imao. A sad pitam jer već 10 dana putuje iz Holandije za Srbiju dok je pre to bilo mnogo brže. Da li možda menjaju tracking ovi naši u pošti pa se ne vidi da je stiglo?
 
Kako bre vama tako brzo stize?? Meni onaj paket od 27 avgusta sto sam narucio i dalje "u prevozu".. Nema promene stanja od 7-og septembra. Da li da svratim do poste da proverim i jel imaju neki broj da se nazove i proveri..?
 
@ Marezz
Blago tebi, ja od 06.09 čekam pošiljku koja je u tranzitnoj zemlji :D
Prvo se dogovoriš sa prodavcem pa onda sa svojim poštarom a ne kao neki da tabanaš do pošte da li ti je stigla neka pošiljka.
Inače mali milion kineza prevara, naručujem neke stvari za Kanadu pa od tog malog miliona pola njih šalju duple brojeve za praćenje i još u startu traže doplatu za poštarinu. Toliko o kradji :D
 
Jel NL post ima praćenje i u Srbiji? Pre je imao. A sad pitam jer već 10 dana putuje iz Holandije za Srbiju dok je pre to bilo mnogo brže. Da li možda menjaju tracking ovi naši u pošti pa se ne vidi da je stiglo?
Ima, ja sam dobio pošiljku sa praćenjem, ali je baš dugo trajalo, mesec dana je stajao neizmenjen status.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Jel NL post ima praćenje i u Srbiji? Pre je imao. A sad pitam jer već 10 dana putuje iz Holandije za Srbiju dok je pre to bilo mnogo brže. Da li možda menjaju tracking ovi naši u pošti pa se ne vidi da je stiglo?
Ima pracenje, ali su i oni u malom zastoju. Ne stize brzo kao pre. Meni su dva PostNL, bili premium free shipping i dugo su bili u njihobom magacinu, celih 10 dana do nisu krenuli. Verovatno skupljaju veci broj posiljki pa siknu sve odjednom. Uglavnom za manje od mesec su stigli na kraju.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ima pracenje, ali su i oni u malom zastoju. Ne stize brzo kao pre. Meni su dva PostNL, bili premium free shipping i dugo su bili u njihobom magacinu, celih 10 dana do nisu krenuli. Verovatno skupljaju veci broj posiljki pa siknu sve odjednom. Uglavnom za manje od mesec su stigli na kraju.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Hvala na odgovoru. Meni je zadnja dojava bila "The item is on transport to the country of destination, SERBIA". To je bilo pre desetak dana. Ne znam da li je tebi bila ta dojava pa si čekao 10 dana ili da je u njihovom sorting centru pa si onda čekao 10 dana dok nisu prosledili za Srbiju?
 
Base.com više ne šalje u Srbiju, ovo je obaveštenje.

Non-EEA Fulfilment



We have been experiencing an increasing number of legal challenges and other issues with our shipping of orders outside of the European Economic Area (EEA). Our suppliers transact with us on the basis that goods will only be sold within the EEA.

These issues have been compounded by: Covid-19 related delivery constraints and costs, an increasing number of lost parcels, local taxation changes, and customs delays. All this has led our Board to take the decision that, with immediate effect we will cease taking orders for countries outside of the EEA.

From the 1st October, we will cease to ship orders outside of the EEA. Any orders that are still outstanding will be cancelled.

We regret we have had to take this action and apologise for any inconvenience we have caused you.

Kind regards

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru. Meni je zadnja dojava bila "The item is on transport to the country of destination, SERBIA". To je bilo pre desetak dana. Ne znam da li je tebi bila ta dojava pa si čekao 10 dana ili da je u njihovom sorting centru pa si onda čekao 10 dana dok nisu prosledili za Srbiju?
Gde god da se zabolo isto nam se hvata, cekamo :) Mislim da je pisalo da je u skladistu.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Upravo sam u poštanskom sandučetu zatekao paketić koji sam pre 20ak dana poručio i koji je išao preko Turske. A paketima preko Letonije nema ni traga, ni glasa.
Kada budem sledeći put nešto poručivao, kako da unapred znam da li će Kinez poslati TK ili LV paket?
 
Evo kolega je vec odgovorio, Yanwen biraj da bi islo preko Turske.
Mada to zavisi dosta i od samog prodavca, moze ti poslati ako mu se cefne i preko druge opcije slanja.
 
Hvala svima na pomoći. Moram da obratim pažnju na to sledeći put kada budem nešto poručivao.
I još jedno pitanjce. Preko koje zemlje ide SunYou economic?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno