Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posiljka je jos u tranzitu, tako pise crvenim slovima i vratice ti se pare, mora da prodje taj rok. Mislim da jos nije stigla posiljka prodavcu, kada je on dobije ti dobijas pare ili ako u tom roku koji je predvidjen za garanciju povrata ne stigne ti dobijas pare, vazno da si pokrenuo spor.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Razumijem da nije stigla još ni prodavcu ali mrzim kad me ubjeđuju da mi je stigla a nije ni Kinu napustila. Na prodavce sam navikao, ali Aliexpress...

Inače, dok sam naručivao ovu pošiljku, bio sam izabrao china post registered air mail, a on je poslao unregistered.
 
Poslednja izmena:
Strašno je to što Ali radi.
Da li si im poslao ovu sliku u disputu?
Meni je za jednu kinesku registrovanu što se vratila, prodavac sam rekao da otvorim dispute, pa posle pet dana u disputu cmizdri da je u tranzitu i ali presuđuje da je razlog invalid. Doduše kaže da sačekam 10 dana, pa će valjda da promeni odluku.
Zbog silnog broja disput-a Aliekpres staje na stranu trgovaca, čak i gde su stvari očigledne.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Pa da li ste se pitali zasto? Zasto se vi iščuđavate. Pa masa kineza je izvarana od strane nasih kupaca. Nasi ljudi su napravili to da sada oni cekaju do zadnjeg momenta da vam vrate novac jer nasi su otvarali sporove i dobiju nazad pare i stigne im paket, pa se prave blesavi.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Strašno je to što Ali radi.
Da li si im poslao ovu sliku u disputu?
Meni je za jednu kinesku registrovanu što se vratila, prodavac sam rekao da otvorim dispute, pa posle pet dana u disputu cmizdri da je u tranzitu i ali presuđuje da je razlog invalid. Doduše kaže da sačekam 10 dana, pa će valjda da promeni odluku.
Zbog silnog broja disput-a Aliekpres staje na stranu trgovaca, čak i gde su stvari očigledne.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
Da, da. Sliku sam odmah poslao.

Do sada sam svaki put vratio pare prodavcu ako bi mi nešto naknadno stiglo, osim jednom nedavno kad prodavac nije želio da uzme pare nazad već me častio.
Mada, nije mi se to mnogo dešavalo jer uvijek zamolim prodavca da produži protection time ako postoji i najmanja šansa da može stići. Tako imam par pošiljaka od 120+ dana, sve china unregistered.
 
Ne kazem ja da si ti ali ima ih mnogo koji jesu i zato i oni odugovlace dok ne vide paket. Pa niko nije blesav.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Dokle vise sa ovim glupiranjem oko vracanja posiljki,nenormalnih cena dostava??
 
Nenormalne cene dostave su zbog toga sto jedino DHL-om stizu normalno posiljke, ovo sve ostalo je u kolapsu.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Nijedan sajt ne funkcionise normalno to nije pitanje dokle..Prosto ne postoji sigurnost isporuke zato su te skupe cene isporuke nema potrebe za kupovinom trenutno..Jedino za zemlje Eu kod vecine je normalnoa ove zemlje izvan Eu nema potrebe za kupovinom posto Korona jos traje i LOckdown..SportDirect je skroz blokirao kupovinu za zemlje izvan Eu ..Banggod i Joybuy uospte ne salju ali ni Ali vecinu stvari osim ako ne zelite da platite Alie premium ili dhl itd..Trenutno je zaista nenormalno narucivati bar sacekati sredinu Juna kada Eu oslobodi saobracaj itd..
 
Letonija*

Je l' ima neko ovde da razlikuje Letoniju i Litvaniju? lepo pise gde je pristigla posiljka :)
 
Litvanija - LT = LP->UD..LT - nemaju precizne statuse posle Hong Konga
Letonija - LV = UB..LV - statusi su precizni do Rige , od Rige do Beograda mozemo samo
da pretpostavljamo sta se desava . Iz Poste Srbije i dalje cute kao zaliveni . :(

@ vanbasten

Koji je poslednji status posiljke ?

Nazalost , postoji gomila primera posiljki iz marta i aprila za koje pise da su stigle u Srbiju ,
ali nisu stigle na kucne adrese.

Ponavljam , ni sa aerodroma ni iz poste nije moguce dobiti nikakav podatak.
Da li su gomile posiljki stigle i stoje duze od mesec dana u Srbiji ili su zaglavljene negde u tranzitu.
 
Ovo je odlično pitanje.
Malo sam i ja gledao ove moje LV ovih dana, jer ih najviše i imam, i upoređivao statuse isporučenih sa neisporučenim LV pošiljkama, i po onome što piše na Postal Ninja zadnji status je uvek upravo Rusija (OTX Logistics, malo se razlikuje vreme od Rige, najviše do 1 dan). Zašto su izabrali da to bude "final destination" ne znam, osim ako možda ima veze sa tim što neko reče da ih iz Rusije dopremaju kamionom, pa se preskače neka pozicija kod nas gde se skeniraju (npr. aerodrom ?). Ako se uopšte kod nas i skeniraju neregistrovane pošiljke ? Moguće je i da logistička firma koja pošalje na zadnji let u lancu transporta samo objavi trenutak sletanja aviona u Bg i eto ga status. A ako ide kamionom onda to nije baš izvodljivo ?

I to je sad jako nezgodno prilikom dokazivanja da nije stigla pošiljka, meni su isparile dve sa statusom "arrive to destination country" od 12.marta, dakle mogle su da nestanu bilo gde od Rusije do Srbije.
Kinezi takve finese ne mogu da shvate, za njih je to 100% isporučeno. Pitanje je da li bi i AE prihvatio ili bi mi rekli da tražim dokaz od Pošte Srbije da im nije stigla OMP pošiljka, tako da sam batalio slučaj, na svu sreću bile su sibolične vrednosti.

A kad smo kod Litvanije (LT), nekoliko mi ih je stiglo bukvalno dan-dva posle poslednjeg statusa. I te statuse daje Sun You koji kaže da je stiglo na naš aerodrom, a koji inače masno laže za pošljke preko Tonge (sve su kao stigle za 7 dana iz Kine u Beograd, pre skoro 2 meseca).
Mislim da je broj ljudi koji bi mogli da daju objašnjenja za sve ovo izuzetno mali, i svi verovatno rade u nekoj direkciji u Pošti.
 
@ ytrewq

Imaju sasvim dovoljno resursa , sasvim dovoljno ljudi i sasvim dovoljno informacija.
Fali samo dobra volja da se realizuje gomila dobrih ideja.

I roba iz aviona i roba iz kamiona mora da udje i prodje kroz GPC.
Ne postoji apsolutno nikakva sansa da o tome ne postoji interna evidencija.

Dovoljno je da se napise kada i preko koje poste je stigao paket sa posiljkama , pa da se utvrdi ko
laze a ko krade.....
 
Evo sad stoji nesto posta carinjenja..
22.05.2020 10:36:55 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
22.05.2020 09:12:47 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispela
22.05.2020 08:47:22 10250 POŠTA CARINJENJA - 10250 POŠTA CARINJENJA Otpremljen

Ovo je otišlo na carinu i dok ne završe svaki radni dan će da se ponavlja status 10250 POŠTA CARINJENJA - 10250 POŠTA CARINJENJA Otpremljen. Kada vidiš 10250 POŠTA CARINJENJA - 10200 GPC BEOGRAD znači da su završili.
 
Ok, hvala za info.
I ako i dalje ne razumem zasto se carina smara sa malim paketom vrednosti 9 dolara..
A paketi vrednosti 30-40 $ ni ne vide carinu, samo mi budu prosledjeni..

Edit:
Evo ga sad na
61200 CARINA GPC BEOGRAD
 
Poslednja izmena:
Neko ga je prosledio na carinu. Uglavnom šalju veće stvari ali ponekad ode i koverta. Taj status znači da je završen, ponekad ide pre a ponekad posle onog od carine ka GPC. Pošto je mala vrednost trebalo bi da je naplaćen samo PDV ili još verovatnije da nije ni otvaran.
 
Ono sto sam hteo da napisem zanimljivo za obaj SG paket, pa sve zaboravim.. Isti dan poslata dva paketa, oba SG.. Isti dan dobili status Overseas.. Nakon 2 meseca jedan stigao na carinu, drugi i dalje Overseas..
 
Evo jedna RB SG zivnula sad(porucena 10.03.) da vidimo na NS carini sta ce biti..paket vrednosti 9$..Untitled.png
 
Prispela jedan SG koji je overseas 22.04, dok je hend over the airline bio 20.03.
Imam i nekih šest iz marta depached to overseas I od njih ništa.
Kao i nekoliko što su poletele iz Hong Konga u aprilu.


Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Koliko sam mogao da skontam meni je prošlog ponedeljka došla SG pošiljka na carinu, takođe i vama ovog ponedeljka. Malo sam gledao vreme i dolaske aviona i zaključio da to ide sve preko "London Luton Airbus A320-200 sharklets", pošto je i meni tada stiglo u Srbiji, a sutradan isporučeno. Ovo su čisto pretpostavke na bazi logičnog razmišljanja. :)
 
Nije pravilo.. Meni SG stigao na carinu 22.05, u cetvrtak..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno