Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Falcon

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
19.02.2002
Poruke
7,252
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5900X
Matična ploča
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING
RAM
2x16GB Kingston 3200
GPU
ZOTAC RTX 3090 Trinity OC
Storage
Samsung 980Pro 2TB | Samsung 980Pro 1TB | Samsung 951 500GB
Zvuk
Creative Sound Blaster Z & Sennheiser HD555 | Marantz Cinema 50 & Jamo C607 + C60 CEN + C60 SUR + C601 | SVS PB1000
PSU
Corsair 850W HX
Kućište
Corsair 600T
Monitor
Asus ROG Strix XG43VQ | LG OLED C2 55" | BenQ W1050 + AVtek Cinema 16:9 105"
Miš & tastatura
Logitech G502 | Alienware AW768
Ostale periferije
Playstation 5
Laptop
HP EliteBook 850 G8
Tablet
iPad Air
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Max
Pametni uređaji
Apple Watch 7
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ova tema je split iz teme Carina na posiljke
Sva diskusija za praćenje pošiljki ide isključivo u ovu temu.

Evo ja cu da probam da vam pojasnim:

1. 11003 IZMENIÈNA POŠTA, Prispeće- ovo prvi status kad posta primi paket tj. prvo skeniranje paketa

2. 11003 IZMENIÈNA POŠTA, Za carinu- paket skeniran i odmah zatim se salje na carinjenje u postu carinjenja zavisno od mesta prebivalista(mi iz BG nasi paketi zavrsavaju u Savskoj, ovi iz Vojvodine u postu carnjenja u NS, ovi dole u NI itd)

3. - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema- ovo znaci da je jos uvek u posti(carini) nije dosao na red vas paket i moze ovaj status da se ponavlja sve dok ne prodje pregled

4. 61200 CARINA GPC BEOGRAD, Od carine- ovo je status kojem se svi raduju a znaci da je paket ocarinjen(pdv i carina ili samo pdv) ili nije(ukoliko se prohte carinuku), uglavnom znaci da je krenuo dalje ka vama i da ga sutra uglavnom primate

5. 61200 CARINA GPC BEOGRAD - 11200 GPC BEOGRAD, Otprema- ovaj status znaci da je paket napustio carinu i da je vraca u glavni postanski centar gde ga razvrstavaju i salju u postu prebivalista

6. 10200 GPC BEOGRAD - 110.. Beograd ..,(ovde pise postanski broj za grad ili opstinu a posle beograd ili koji god grad ide broj poste gde se isporucuje Otprema- ovo je status gde je paket iz GPC-a poslat na vasu maticnu postu po mestu adrese.

7.110.. Beograd .., Urucenje, Uruceno, IME I PREZIME- ovo znate i sami jer u momentu dok citate ovaj status paket vam je u ruci :D

U principu to je to.

3643-116 Carina preporucenih posiljaka status
3643-057 Carina paketa status

----------

Poslednje, ne i najmanje važno - pre nego postavite pitanje, proverite ovaj post:
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?346033-Pracenje-posiljki&p=5983084&viewfull=1#post5983084
 
Poslednja izmena od urednika:
Ajde da pitam i ovde. naime, hong kong posta je promenila tracking sistem i program track pack vise ne izbacuje stanje i obavestenja o posiljci pa me zanima da li postoji slican softver koji koristite na android uredjajima? 17track mi ne odgovara jer svaki put moram da ubacujem broj.
 
Dva paketa od 02.decembra i 04.decembra sa iHerb i dalje nema...

Jel poručivao neko nešto decembra sa iHerb??
 
Ja bio naručio paket iz Kine 12 decembra, 18og je ušao u Srbiju, danas je 13 januar i evo još čekam...

Ovo je do sada najduže čekanje u istoriji mojih čekanja
 
Vjerovatno ovo vec svi znate, ali evo su 2 dobra sajta za pracenje posiljki:

www.trackitonline.ru
www.17track.net

Takodje imate i program TrackChecker za Windows i za Android, koji sam prati kretanje posiljke i obavjestava vas o tome (da ne morate vi stalno da provjeravate, program automatski pregleda posiljku i javlja kad se nesto novo desi).

A evo i link za pracenje nase Poste.
 
Jel ima neko status za danas? Trealo bi da rade danas 26.12 :)
 
IMam jedan problme do sada su mi uvek statusi isli sledecim redosledom
Collection
Opening
Dispatching
Departure from outward office of exchange

tako je pisalo uvek na kineskoj posti, a na nasoj ono da je promljeno i otpremljeno, i to sve uvek pisalo na 2 dana od slanja,

Sada je proslo dosta dugo od slanja mog paketa iz kine. I zadnji status mi stoji sa Pekinaga
Departure from outward office of exchange

a jos uvek nema ga na nasoj posti u pitanju je Kinska posta Air mail.

E sad moje pitanje je zasto se ne pojavi jos uvek ono na nasem sajtu da je primljeno i da je otpremljeno iz kine ?
Da li to znaci da jos nije krenulo za Srbiju ili je neki problem u ocitavanju posiljki,,, posto uvek za svaku posiljku je razlicito , izgleda da nemaju bas neka pravila.
 
^^
Meni je juče stigao jedan sa istim "simptomima". Ništa specijalno na trekingu nedeljama, a onda u dva dana sve, pošto nije carinjen.
 
Nije slučajno PayPal produžio rok sa 45 na 180 dana, očigledno se usporio transport globalno, ne samo prema Srbiji.
 
Možda neko zna odgovor pošto sam potpuno zbunjen.
Ispod sam popisao statuse od kako je pošiljka preko China Post stigla u Srbiju, sve je ok, naručeno 24.12. OSIM da je na uručenju ime meni nepoznate osobe i NISAM primio paket!!!
Da li to treba tako? Da li im je to neki kurir koji će meni dostaviti pošiljku? Šta da radim?

IZMENIČNA POŠTA Prispeće
10.01.2015 16:48:58 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
12.01.2015 10:37:35 GPC BEOGRAD Otprema
12.01.2015 13:21:11 IZMENIČNA POŠTA - 11200 GPC BEOGRAD Otprema
13.01.2015 05:17:37 GPC BEOGRAD - 11000 Beograd 6 Otprema
13.01.2015 15:51:49 Beograd 6 Uručenje Uručeno "neko meni potpuno strano ime"!
 
Nađi ga u telefonskom imeniku.
 
Našao, pozvao popričali. Pristojno, rekao da i on svašta naručuje, da će mi javiti ako stigne ali da tako nešto nije primio. Radi se o narudžbini od 1.66e tako da idem ujutro u poštu 6 da pitam o čemu se radi a ako ne nađu ništa onda dispute i ćao.
 
a4e46d147afbf37a993eac3b47bb3b31.jpg

Danas radjen 26.12.2014
 
Je l' imao neko ovakav slučaj?

u0WUl0A.png


Pogrešili su poštu, poslali u Borču umesto na Voždovac i sad vidim da se vraitlo iz Borče u GPC 10200. Adresa je dobra, ali poštanski broj nije. Da li znate na koji broj mogu da pozovem da uradim nešto ili će se vratiti u Kinu?
 
Ako je dobro napisano na paketu poslace ponovo u pravu postu. I to mi se desavalo pored onog sa pogresno napisanom adresom (sto sam ti pisao na staroj temi). Ako je pogresno napisano na paketu, mrka kapa. Trenutna inspiracija sluzbenika. Generalno, ne smeju da menjaju adresu ali ako se sve poklapa (ime, adresa, telefon)...
 
Aha, hvala. Ko zna šta je Kinez napisao, ja sam proverio na orderu i stoji dobar poštanski broj.

Nadam se da će imati milosti i videti adresu i poslati ga kod mene, moram da pronađem neki broj koji da pozovem sutra...
 
Evo ga jedan sou. Moja devojka je porucila neke pinkle za nokte i trebalo je da joj to sve stigne u Resnik. Proverili smo na AE adresu 10x i sve lepo pise. Medjutim:
lol.png


:D
 
Pa otvori dispute na aliju...
 
Pa sta je AE kriv zbog ovih nasih domacih dileja?
 
Kriv je sto ti je prodavac dao lazni TN koji je za drugi neki paket ocigledno, trazi pravi broj pa ako nema - dispute!
 
Vidis, to je zanimljiva alternativa..
 
Evo da se oglasim povodom ovog sto je vecini "uruceno" na drugo ime tj ne na vase, par puta dam tako porucivala i ista stvar, i ja se sva zabrinem mislim problem nasi, medjutim takoreci sprijateljim se sa jednim kinezom od koga sam vise puta porucivala nesto i bas ga pitam, i on mi rece recimo narucimo nas 10-ak iz Srbije i kinez fura isti tracking u okviru tih par nedelja i vi mislite dobar vam dao i ne otvarate dugo dispute jer mislite dao covek tracking a on se nada da ce u medjuvr. Stici i svi na konju, medjutim kada je kasnilo a vec taj tracking bio urucen tamo nekom ja isto tako pozovem i pitam i u posti mi kazu da to sad konezi cesto rade i da bas imaju problema sa tim jer ih ljudi napadaju, i ja napadnem tog poslednjeg kineza i on se meni Bog zna kako izvinjavao i kao nije mu se isplatilo da mi da pravi TN i na kraju mi vrati pare jer je jelte lagao, ali eto da znate da to nije retka pojava sad kod njih taman se ponadate kao stize od carine i bup sutradan kod nekog drugog navodno vas paket
 
Imao sam isti slučaj, čak je paket jednom prilikom išao kako treba, u moju poštu, kad ono bio za drugog. Moj nikada nije stigao. U pošti su mi objasnili da to nije tako redak slučaj.
 
Sad sam zvao da pitam sta je sa mojim paketom medutim niko se ne javlja....Valjda bi trebalo ove nedelje da zavrse moj paket ili ne? :(ScreenHunter_01 Jan. 14 14.44.jpg
 
Kinezi bas i nisu nista posteniji od nas, pogotovo kad misle da su pametni i skontaju foru, vec duze vreme imaju forume gde medjusobno dele tracking brojeve sa podacima primaoca... pa onda ko se upeca i ne otvori dispute ode mast u propast...
Ranije su davali stare tracking brojeve ali to bas i nije pilo vodu jer se vidi da su matori po pola godine itd... sad im je ovo fora da prave bazu sta je poslato i onda muljatori od poslodavaca tako varaju... sto je najsmesnije vecina radi posteno ako ali ako te zavrnu to je cist proft za njih ako ne puj pik ne vazi... onda daju povracaj ako ih navatas
aliexpress ih sankcionise debelo ali gde ces ti kontrolisat barem 100 000 vacarosa

Znaci ako ne pazite maximlano mogu da vas navataju... u najgorem slucaju kad dobijete poluispravno morate placas slanje nazad + pdv koji vam je otisao u vetar
 
Poslednja izmena:
Narucio devojci neke gelove za nokte, poslati 3.januar, stigli vec danas, neverovatno, sokiran sam.

Sa iHerb-a i dalje mi ne stizu 2 paketa u vredosti od po ~$45 svaki, poslati 2. i 4. decembra.2014... Ima li neko da mu je stiglo od decembra sa iHerb-a?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno