Šta je novo?

i5 4440 vs fx8350, ili ipak RAM?

Instalirao sve update-ove, mislim da ima malog napretka, ali nisam siguran. Svakako, probacu sa WINDOWS 8.1 PRO x64-ACTIVATED(EXCELLENT) kao sto mi je receno gore.
Inace u uputstvu za 8.1 pise sledece:
AFTER INSTALLING WINDOWS 8 AND ACTIVATING CONTINUE TO INSTALL ANTI-VIRUS,ANTI-MALWARE,AND ANTI-SPYWARE.THEN LOAD ALL YOUR ADOBES(4)MIN,JAVA,K-LITE CODECS,
UTORRENT,ECT
ANY TIME YOU HAVE A PROBLEM PLEASE RESTORE AND START AGAIN FROM THERE.

Nije mi bas najjasnije ovo. Koji antivirus, antimalware i ostalo? Kako da loadujem minimum 4 adobe-a, da pokrenem 4 programa koji ga koriste, ili sta?
 
To je dat primer ne moras nista da instaliras ako neces...
 
Svaka čast na budževinama, sve se da naći ovde, uz pomoć SHA1.
 
Jednosmerna hash funkcija, ali to nije tema. Poenta je da uz pomoć toga možete naći šta treba, bez da iko nešto "sređivao".

Pod "sređivanjem" mislim na neki "dobar, provereni" Windows.
 
Poslednja izmena:
I da li da instaliram i apdejtove koje 8.1 nudi? Takodje da li će mi raditi pojedini programi tipa nod32, i još poneki?
 
Radice ti sve sto radi i na Sedmici.

Ne moras odmah update-ove, prvo probaj kako BF radi.
 
Finalizing your settings, već 15 min stoji. Mislim da cu da restartujem komp..

EDIT:Restartovao, radi lepo. Inace, vec imam drajvere za net i jos dosta toga, sem za GPU, da li onda da instaliram svoje drajvere, i za sta?
 
Poslednja izmena:
Mozes za plocu i za graficku za mrezu ako ti je nasao ne moras...jel si testirao frejmove?
 
Instalirao sve, testirao. Rekao bih da sam dobio 5-6 frejmova vise. Ne mogu reci da nisam zadovoljan ni malo, jesam, ali opet je to mizerna razlika..
 
Preko cega gledas frejmove jel preko frapsa?
 
Poslednja izmena:
Koju piratsku verziju Battlefield 3 koristis ne moras link da dajes samo napisi?
 
Igram original? Rekao sam vise puta da je ovo multiplayer problem.
 
Zabo ti je na "finalizing your settings" neki kazu da to zabada ako ima losih sektora , skini Hard Disk Sentinel vidi da nemas neki los sektor...
 
Pogledaću, ali šta god da je, nemam više živaca... ispisasmo 250 postova za ovo samo..
Igraću kako jeste, jer drugačije izgleda ne može. Dobio sam malo poboljšanje, bolje išta nego ništa.
 
jedina komponenta koja pruza vidno poboljsanje rada celog kompjutera u svim programima, ne? zaista? jel ovo forum za domacice ili it forum da se ovakve preporuke daju?

Dolazi od coveka koji misli da ako pise 250gb na ssd(hdd), mora da ima toliko pri formatiranju :wave:

Inace on topic,
probaj malo da se igras sa klokovima, za proc, ista voltaza digni mnozilac samo do 4ghz, graficku samo cepi po gpu koliko moze da izdrzi furmark da se ne pregreva/baca artifakte, i videces dosta veci boost u performansama ;)
 
Dolazi od coveka koji misli da ako pise 250gb na ssd(hdd), mora da ima toliko pri formatiranju :wave:

Inace on topic,
probaj malo da se igras sa klokovima, za proc, ista voltaza digni mnozilac samo do 4ghz, graficku samo cepi po gpu koliko moze da izdrzi furmark da se ne pregreva/baca artifakte, i videces dosta veci boost u performansama ;)
Što se cpu-a tiče, misliš na ono najklasičnije, u biosu da povećam na 20.50? To je 4,1 ghz. Gpu ne znam preko čega da kloknem.
 
Da u biosu povecas mnozilac da ti na kraju frekvencija bude 4.0-4.1ghz ( vidi sta je stabilnije od ta dva podesavanja, stock kuler drzi ovo sigurno, ako se i ne greje puno mozes slobodno malkice povecati i V cisto radi stabilnosti), iskljuci turbo boost obavezno, a graficku mozes preko msi afterburner programa ;). Skini furmark pre nego sto kloknes grafiku da vidis kako ti se greje i ponasa karta na default, pa onda klokuj i pustis opet furmark da vidis kako se ponasa nakon ;)
 
Poslednja izmena:
Da u biosu povecas mnozilac da ti na kraju frekvencija bude 4.0-4.1ghz ( vidi sta je stabilnije od ta dva podesavanja, stock kuler drzi ovo sigurno), iskljuci turbo boost obavezno, a graficku mozes preko msi afterburner programa ;). Skini furmark pre nego sto kloknes grafiku da vidis kako ti se greje i ponasa karta na default, pa onda klokuj i pustis opet furmark da vidis kako se ponasa nakon ;)
Primljeno :) javljam rezultate večeras tek posle ponoći, na poslu sam pa ne mogu ranije.
Inače, čisto informativno, zašto je toliko bitno isključiti turbo boost?
Da pogasim i druge postavke, tipa cool&quiet, c1e, i još nešto, ne sećam se tačno, već su mi pisali ovde?
 
Jer bi ti digao voltazu i freq na 4,6ghz sa tim podesavanjima, sto znaci automatski bsod ;). Da iskljuci te opcije, c1e i eist, to moze da stvara probleme zbog svoje namene (spustanja takta procesora).
 
Inace, sto se tice onih aplikacija na windows 8 koje su se automatski instalirale, finance, weather, i slicno, mogu li da ih obrisem da mi dzabe ne zauzimaju prostor, ram, a i totalno su mi nepotrebne. Takodje, pricam za aplikacije koje stoje na onom pocetnom prozoru. Mozda ih ima jos vise, ne znam, i ako da, ima li neki nacin da vidim celu listu pa da obrisem?
 
Ovo nije tema o pitanjima i odgovorima za Windowse , možeš da ugasiš desni klik na njih ima opcija...pitaš smešna pitanja koja nemaju veze sa frejmovima...
 
Kako god, sa dizanjem mnozioca, na 4,10ghz cim mi je ocitalo mapu pojavio se crveni ekran i racunar je zabo, spustanjem na 4, igrao sam malo i u toku igranja je zabo ponovo ali bez crvenog ekrana. Probacu da spustim na 3,9. Ugasio c1e, C&Q, CPB(turbo), c6 core(tako nesto).
 
Kako god, sa dizanjem mnozioca, na 4,10ghz cim mi je ocitalo mapu pojavio se crveni ekran i racunar je zabo, spustanjem na 4, igrao sam malo i u toku igranja je zabo ponovo ali bez crvenog ekrana. Probacu da spustim na 3,9. Ugasio c1e, C&Q, CPB(turbo), c6 core(tako nesto).

Podignes malo voltazu ;) Izgleda nisi ubo bas najsrecniji primerak ^^. Proveravaj i temperature, mada ne bi trebao da se pregreva, njemu je fabricki boost na 4.1ghz.
 
Mozda bi bila dobra solucija da ja kupim kuler, tipa 212 EVO, i udarim neki OC, verujem da bi mi to dalo dobra poboljsanja za ulozen novac?
 
AMD stock kuleri su očaj i nisu namenjeni bilo kakvom kloku,pa ni najmanjem...tvoj se pregreje čim krene da radi malo zahtevnije procese.Generalno bilo bi ok da uzmeš neki kršten kuler ako nameravaš taj CPU da zadržiš.
 
Nazad
Vrh Dno