Šta je novo?

Microsoft Lumia 535

Ljudi, za 1 dinar mogu da uzmem ovaj telefon pa da vas pitam, kako radi ? Mislim generalno, jel baguje ? Mene interesuje FB,YT,WhatsApp i nista vise. Sto se tice problema sa touchom, jel ga ima u Telenoru, mislim taj problem ?
 
Da ima. Mozes da instaliras hardware tests app i kad stavis nekolko prsta na ekran telefon se izgubi... Osim toga lep je na oko i te app rade super.
 
Dobro, znaci samo multitouch je problem ? Tj. samo igrice ce biti problem ?
 
I mozda ponekad ,tokom kucanja poruka ,recimo pritisnes da obrises ,a on ti kuca slovo v ,al veoma retko .
 
Uzmes telefon i probas, ako radi super, ako ne onda reklamacija. Ja sam 3 puta u telekomu slao alkatel i stalno mi vracali uz obrazlozenje da nisu uocili navedeni kvar. Na kraju sam otisao direktno kod servisera i zamenili su celu maticnu. Razlog maltretiranja je bio to sto ovi u telekomu nisu davali pravi opis problema.
Dakle uzimaj pa ako bude problema pravac kod ovlascenog servisera.
 
Za svaku reklamaciju ovi iz bg-a kazu da kvar nije uocen :D Nego ja mislim da ako telefon vratis posle nedelju dana ,duzni su da ti isti zamene novim bez servisiranja.
 
U mts-u nije tako. Moras da probas telefon u poslovnici i ako tada uocis neki problem zamenice telefon odmah. Ja sam im vratio telefon u roku od 24 sata, ali nisu zamenili vec slali na servis.
 
Jedan lik je u telenoru doneo tel ,kad su videli da ga je imao samo 3 dana ,onaj lik sto je radiio pozvao je sefa ,nesto su se domundjavali i odmah su mu zamenili na licu mestu ,i tad je rekao ,nesto kao zato sto nije proslo ni nedelju dana od kako je kupljen .
 
Zna li neko gde ima da se kupi zadnji poklopac za ovu Lumiu?
 
Ili e-bay aliexprex ali se malo duze cekaju dok stignu
 
Narucio plavi i zeleni preko aliexpressa 5,22 dolara komad hvala momci na pomoci
 
Tako je, ja sam u NS uzeo za L640. Ista je cena kao i kod onih svercera na KP.
 
Cao nova sam na forumu pa nzm da li sam na pravoj temi ako nisam izvinjavam se. Razlog moje posete forumu je Lumia 535 koji bih zelela da kupim. Procitala sam celu temu pa bih ipak da pitam ovde sta me zanima ne zamerite mi uostalom forumi zato postoje. Posle nekoliko godina muke sa jeftinim androidima zelela bih da promenim operativni sistem. Posto za ios nemam para izbor je pao na WP. Budzet mi je 150€ nije fixno moze i dvadesetak evra vise ali to je neka okvirna cena pa bih volela da mi preporucite neki wp fon koji ima za te novce. Fon koristim za muziku,drustvene mreze,mejlove,viber,whatsapp...sve po malo.Igrice ne igram. Vazno mi je da ekran bude izmejdu 4 i 5 incha, solidan zvucnik, i sto je najvaznije da ne baguje tj. secka jer skoro sam uzela Samsung Galaxy Trend Plus preko vipa i izludela sam, restartuje se izbacuje iz aplikacije nzm ni ja sta vec i zelim da predjem na wp jer sam cula da je ok. Nisam zahtevan korisnik opisala sam od prilike sta mi treba ova lumia mi se svidja ali ako vi imate neki predlog rado cu vas saslusati naravno volela bih da mi opisete zasto mi preporucujete taj telefon neko iskustvo i tako. Malo sam oduzila. Unapred se zahvaljujem svima koji odgovore na moje pitanje.
 
Microsoft Lumia 640 se prosto namece kao idealan izbor... :)
 
Da, baterija, kamera, RAM memorija, brze i duze ce dobijati update-ove. A, po mom misljenju, razlika u ceni nije toliko velika koliko je bolji od L535. Tacnije, L640 je za svoju cenu sjajan, L535 je bas najosnovniji model, za one koji bas ne zele vise od toga.
 
Ok hvala ti da gledam specifikacije zadnja kamera je bolja ram je isti koliko vidim i ima jacu bateriju onda je to to prelazim na lumiu 640
 
735 je bolji izbor od 640, lepši na oko, lepši ekran, bolja kamera, jedino što nema glance,
ali će dobiti notification light kad dođe 10ka, tako da je to neka kompenzacija za glance.
Skuplja je ~20€, pa pogledaj i nju.
 
Ok, ima ona svojih prednosti, ali u tom dvojcu ja sam lagano odabrao L640.
 
@ mironiko
I ja bih takođe izabrao L640,ipak je to telefon koji prvi dobija win 10,noviji je telefon,možda je malo lošija kamera na običnoj 640-ki i malo bolji ekran ima 735,ali ima i ona svojih prednosti,ima bolju bateriju,a nije ni ekran uopšte loš
 
735 ima bolju kameru , po meni lepsi izgled ,al nema glance ako ti to nesto znaci .Mada jedno je sigurno izmedju ova 3 modela slobodno otpisi l535.
 
Poslednja izmena:
Razmislicu dobro izmedju ova dva modela. Glance mi ne znaci nista verovatno zato sto nzm sta je to:d. Sada nisam kod kuce ali cu veceras na tenane da uporedim ova dva modela mada ni vizuelni deo nije zanemarljiv. Ako je jedan lepsi od drugog a nema neke razlike u specifikaciji moze i to da odluci a s druge strane mi je primamljiv win10 koji brze stize na 640.
 
Zaboravi 535, 640 je za klasu bolji, on spada u trenutno najbolji odnos uloženo-dobiveno, isplati se dodati još nekoliko desetaka € u odnosu na 535..
 
Neka odluci to da li vise volis telefon sa natpisom Nokia ili Microsoft :)
 
Uporedila sam 640 i 735 i nijanse su u pitanju sve je slicno jedan ima manji ekran drugi jacu bateriju. Sto se tice natpisa nije mi bitno sta pise vazno je da me sluzi kako treba. 735 je malo manji sto bi mi vise odgovaralo i vizuelno je lepsi ali 640 ce ranije dobiti abdejt na 10-ku. Opet sam na slatkim mukama ali najbolje da odem u radnju i isprobam na licu mesta i odlucim. Hvala svima na sugestijama i preporukama. Izvinite ako sam bila malo dosadna.
 
Pa kad krene zvanicno ,l640 ce biti medju prvima koji ce dobiti apdejt .
 
Nazad
Vrh Dno