Šta je novo?

Koje miševe imate?

Sto se zavrsne izrade tice, nemoj o tome ni da razmisljas, jer vise nema tog kvaliteta kao pre (Logitech je bio br.1 do pre ~5,6god.). Sada, ostao je samo Logi, od "tech" nema nista. Ima ok materijale, ali samo to, i iskljucujem scroll, jer scroll je los. Ne znam vise ni koji mis ima dobar scroll, to je toliko precenjeno, G90x jedino, ali on je meni izuzetno ruzan i nepraktican.

Viper (obican): https://i.redd.it/3l5emew4imo31.jpg
Pogledaj ovaj mali kockasti deo koji se jedva vidi, to je scroll enkoder. Mislim da sam video takav isti i na Basilisku, ne secam se. Nije nista bolji ni na pro verziji. Na misu od 150eu to treba da bude opticki encoder, a ne mehanicki. Da ne pominjem sicusnu maticnu plocu :)

Edit: evo nasao sam i od ultimate: https://www.techpowerup.com/review/razer-viper-ultimate/4.html

Mis, kao i njegova izrada izgledaju poprilicno jeftino, placas ime 70%.
Sto se tice ponuda, tiha jeza...

Za tastere, tu sam uvek :)

Ne znam za tebe ali vecina ekipe koju znam koja korsiti Logi MXeve su izuzetno zadovoljnji njime
lepo leži (ko ima veću ruku ), nije prazan (ima težinu taman dovoljnu da ne "leti" po površini, precizan do bola, dobri materijali ...
 
poznato mi je, drugar je posle G700 odusevljen bio kada je presao na G900, preciznoscu. Koristio sam ga nekoliko dana i nisam to osetio, smetalo mi je sto je lagan, a navikao sam na tezinu, sto mi daje preciznost, vise mi odgovara G700, pretpostavljam da subjektivan osecaj, plus veliki je to skok u odnosu na MX ipak.
 
Bolje idi na MX 2, odlican mis, dosta jeftiniji, a snimio sam negde da MX 3 ima neke probleme, ne mogu da se setim sta je u pitanju istrazi ako te interesuje [emoji846]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ne bih preporucio ni MX2, evo saznao sam za treci slucaj da crkava posle godinu dana, nazalost :(.
 
za to postoji garancija

mx je klasa za sebe
probaj negde da li ti ergonomija odgovara ostalo je čista petica
 
Pa svuda pise da je kvalitetan i najbolji za posao, kako moze da se kvari posle godinu dana...


Imam Razer koji traje vec 14 godina. :D
 
poznato mi je, drugar je posle G700 odusevljen bio kada je presao na G900, preciznoscu. Koristio sam ga nekoliko dana i nisam to osetio, smetalo mi je sto je lagan, a navikao sam na tezinu, sto mi daje preciznost, vise mi odgovara G700, pretpostavljam da subjektivan osecaj, plus veliki je to skok u odnosu na MX ipak.
G903 ima tegice,problen resen
 
Ne bih sigurno pisao da nisam imao razlog, da ne budem pogresno shvacen, daj boze da vas sluzi mx master preko 10g., daj boze da gresim. Naravno, tu je garancija, koja je svega 2god.
Sto se tice ergonomije, tu se apsolutno slazem, meni je taj oblik perfektan za sve uslove i pre svega preciznost (zbog udobnosti). Mozda je to zato sto sam oduvek koristio miseve tog oblika, prvi koji sam imao, bio je "Logitech mouse man wheel": https://www.eurogamer.net/articles/r_mmwheel_pc
Imam ga i dan danas ispravnog.

@djape08, mislim da je vec bio nakrcan sa sve tegicima :). Ali tu je G502 lightspeed, koji bi trebalo da je dosta napredniji, dacu mu sansu.
 
Ja mnogo koristim tastaturu, tako da u office-u nisam se bunio kada su mi dali najobicniji Logitech/hp sa 2 + middle klikovima :). Ali naravno, sto bolji, samo da nije od RedRagon/Genius/A4Tech, po mom objektivnom misljenju :D

Za casual gaming, je l` me zezas? :D. Ako je casual gaming solitare ili sl., onda ovo iz prethodne recenice. Ako je u pitanju ozbiljniji casual gaming, bilo koji koji tebi godi sa dodatnim tasterima i pozeljno je da ima koliko-toliko dobar scroll, kao sto sam napisao meni vise odgovaraju malo veci misevi, ali ne u duzinu, nego u visinu, cast izuzecima G9 i Xornet oblicima koji su claw, meni je taj oblik isto jako udoban, a dosta ljudi se ne bi slozilo, svako ima razlicite sake.

@djape08, ok, flagship naravno, onda moja greska, mada hmm, nisam bas siguran, koliko vidim bolji je 502 lightspeed.
 
Poslednja izmena:
500 serija nema sta da trazi pored 900 serije,koristio sam i 500 i 700,i sad sam na 900 seriji 700 mu nije do kolena a ne 500 serija,pricam naravno o G903 lightspeed wi fi modelu sa HERO senzorom,sta god drugo uzmem u ruke od miseva to mi prosto nije to to ,nisam novog baziliska probao bezicnog al par ovih razer modela od 2020 mi se klikovi nikako ne svidjaju,mozda novi bazilisk ima bolji ne znam
 
U tom slucaju, hvala ti sto si mi otvorio oci, bio sam ubedjen drugacije, noviji senzor, bolja baterija, sad bih opet da probam G900, iako mi se nije svideo...
 
Ja koristim MX Master 2S od pre mesec dana. Namestio sam sve tastere i tockic sa strane za najcesce stvari.

Prezadovoljan sam za sada, kupio sam ga za 59 evra na nekoj akciji.

Za kancelariju je super, kao i za Civ 6.

Hteo sam MX 3, ali ima dosta problema sa skrolovanjem po netu, 2S koristi drugaciju tehniku, i plus je nesto veci, sto meni odgovara.

Za te novce i da tera 2 god isplati se. Produktivnost mi skroz odgovara.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li neke razlike izmedju G203 PRODIGY i G203 LIGHTSYNC? Osim u osvetljenju..
G203 Prodigy je jeftiniji, pa sam mislio njega da kupim ako nema neke druge znacajne razlike izmedju ova dva modela.
 
Ja koristim MX Master 2S od pre mesec dana. Namestio sam sve tastere i tockic sa strane za najcesce stvari.

Prezadovoljan sam za sada, kupio sam ga za 59 evra na nekoj akciji.

Za kancelariju je super, kao i za Civ 6.

Hteo sam MX 3, ali ima dosta problema sa skrolovanjem po netu, 2S koristi drugaciju tehniku, i plus je nesto veci, sto meni odgovara.

Za te novce i da tera 2 god isplati se. Produktivnost mi skroz odgovara.


Sent from my iPhone using Tapatalk

mis je vrh
ima potrebnu tezinu, "ne leti i odgovara korisnicima koji vole vece miševe
precizan do maximuma....
 
Koristim već mjesec dana Razer Basilisk X HyperSpeed i iskren da budem bio sam vrlo skeptičan po pitanju bežične veze, ali izgleda bez razloga. Funkcioniše odlično i nema šanse da primijetim bilo kakav delay u odnosu na recimo moj prethodni žičani miš - Deathaddeer.
 
^
Koristio sam ga na kratko i vratio, na snizenju u EU je bio sada 45e. Delovao je bolje nego prethodni g603 (klikovi, skrol izrada). Vratio sam se na Zowie ec1-a koji mi stoji kao backup jer je ergonomija fenomenalna.

Meni je licno u planu da uzmem novi DA v2 i isprobam opticke prekidace koji su navodno dugotrajniji od omrona...
Iste koristi i Basilisk i Viper mada ih videh i kod nekih drugih marki, tako da me ne bi cudilo da i Logitech izbaci svoje nove modele u 2021 sa istim.
 
Jel koristio neko logitec m705?

Supruga koristi taj za posao pa se poskuzim nekad da teatiram posto tražim sebi neki mis za posao, od svega jedino ima zanimljiv tockic.

Ali sto je neprecizan, ja ukoso on horizontalno, ja horizontalno on ukoso :)
Znaci kretanje strelice mu je kao neki deda kad se napije :D

Ili mozda nesto nije u redu...
 
Taj bi trebalo da je jedan od najboljih miseva za Laptop, marathon, barem je bio stariji model, ne znam sta su nacinili novom. Po tvom opisu, ne deluje da je sve kako treba :D
 
Opet pazario mx master 3...naleteo novi ispod svake cene pa nek ide život [emoji56]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Taj m705, testirao uporedo sa mojim a4tech v7, uzmem na ekranu i vucem sa a4 od coska do coska nekog prozora i pogodim zatvorenih očiju, predjem na m705 i isto krenem od coska do coska, kursor zavrsi par cm iznad.
Kao da ne prati ravnu liniju po kojoj vucem mis vec pravi krivu.
Kucao na google oko toga i vidim dosta negativnih komemtara, zale se na tracking, ako je to to.
885fca8f8ad99ba23bffad4f7cb1b7e9.jpg
 
Poslednja izmena:
Opet pazario mx master 3...naleteo novi ispod svake cene pa nek ide život [emoji56]

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk

Videh ga za 45e onomad... Iz iskustva znam da je i 45e previse ako ima serijsku gresku koja ce da se ispolji pre ili kasnije... :D
 
Nisam u toku druže, koja greška je u pitanju?

Sent from my SM-G9810 using Tapatalk
 
Serijski problem sa skrolom...
 
Jel koristio neko logitec m705?

Supruga koristi taj za posao pa se poskuzim nekad da teatiram posto tražim sebi neki mis za posao, od svega jedino ima zanimljiv tockic.

Ali sto je neprecizan, ja ukoso on horizontalno, ja horizontalno on ukoso :)
Znaci kretanje strelice mu je kao neki deda kad se napije :D

Ili mozda nesto nije u redu...

Imam ja m705 vec nekih 4 godine.Radi kod mene besprekorno i za sada bez greske.Jedino sto mi pada na pamet da ti nije prljav mozda laser koji se nalazi sa donje strane misa pa zato brljavi?Probaj da ga ocistis pa da vidis onda kako ce se ponasati?
Inace koristim podlogu A4 TECH X7-200MP ako je to uopste bitno.
 
Nazad
Vrh Dno