Šta je novo?

Jedan lep vikend i vraćanje u mladost :)

Učlanjen(a)
02.03.2005
Poruke
1,437
Poena
350
Našao sam juče vremena da rasturim i očistim svoj računar, koji sam neko vreme sa KP, Limundo i ostalih sajtova sastavljao, i već neko vreme čeka da ga upregnem (u svrhu još malo podsećanja na protraćenu mladost) :)

Dakle, ispod je glavom i bradom :p
Motherboard: Abit BP6
CPU: 2 x Celeron Mendocino 366Mhz, podignut na 506Mhz (2. opcija je bilo 2x466, ali se slabo klokuju)
Memory: 2x1GB SDR ECC Toshiba memorije, koje ploča očitava kao 2x256MB
GPU #1: Elsa GeForce 2 Ultra (GPU 250Mhz/memorija 458Mhz DDR :eyebrows:), ovo sam skoro nabavio sa oglasa (zajedno sa jednom GF3, ali je overkill za ovu mašinu)
GPU #2 i #3: 2x Gainward Dragon 3000 (Voodoo 2 12MB PCI)
Sound: Creative SB AWE 64 Gold
Storage: Promise Fasttrack 100 tx2 sa 2x40GB Maxtor 5400 rpm (jedino što nije odlskul :d )


Zbog podrške za mutliCPU, podigao sam na računaru Win2K sa SP4, drajveri za GeForce su 45.23, a za Voodoo FastVoodoo 4.0 Gold Edition

I evo i malo sličica... :)

Sada se vrti Undying, uz malo Unreal-a GOTY izdanje :eyebrows:
 

Prilozi

  • 1_cpu.jpg
    1_cpu.jpg
    76.3 KB · Pregleda: 332
  • 2_mbo.jpg
    2_mbo.jpg
    90.3 KB · Pregleda: 306
  • 4_memo.jpg
    4_memo.jpg
    58.8 KB · Pregleda: 291
  • 5_combo.jpg
    5_combo.jpg
    75.4 KB · Pregleda: 297
  • 6_combo 2.jpg
    6_combo 2.jpg
    84.1 KB · Pregleda: 296
Negde u toku sastavljanja, kad sam već sve povezao, shvatio sam kobnu grešku - poslednja fotografija... :d

Uglavnom mašina radi vrlo veselo, tj hitra je i Undying radi na full podešavanjima koje Voodoo2 može da podrži (1024*768, detalji na high).
 

Prilozi

  • 7_hdd.jpg
    7_hdd.jpg
    68.3 KB · Pregleda: 258
  • 8_music.jpg
    8_music.jpg
    61.4 KB · Pregleda: 273
  • 9_1 gpus.jpg
    9_1 gpus.jpg
    68.9 KB · Pregleda: 272
  • 9_gpu.jpg
    9_gpu.jpg
    57.3 KB · Pregleda: 278
  • slepac.jpg
    slepac.jpg
    67.3 KB · Pregleda: 338
Aaahh the memories it brings..
:)
 
Sjajno. To je bio pravi dual core, a ne ove igračke danas, jedino što Windows 2000 nikako nije OS za igranje. Unreal leti na tome, ja sam ga sasvim lepo igrao i na Celeron 400 + Intel i740...
 
Uuuuu, hvala na podsjećanju. Jedna takva mašina je bila nekih dve godine u mojim rukama. Kako je to radilo… Uh samo kad se sjetim… :banana::banana::banana:
 
Predivno,... Suze mi udarishe na oci :)

kakav je to vlazan san bio...

Abit VP6, dual P3 coppermine, dva Thermaltake chrome orb kulera, i rush kupovine 4x256MB sdrama .... sreca pa sam na vreme sve prodao :D
 
nego, treba mi sad pomoć, pošto se sa Glide-om nikad nisam snalazio preterano dobro, tj uvek sam koristio samo ono što dođe bez preteranog čačkanja... Za Voodoo 2 NFS 5 Porsche Unleashed mi uopšte kao 3d accelerator ne nudi Voodoo, samo GF2 Ultra, koja iz nekog nepoznatog razloga radi jako loše, pa bih vas zamolio da mi kažete kako da mu "podmetnem" glide kao opciju?

EDIT: Našao sam odgovor... "You're best bet is to force it to run in Glide mode instead of the default D3D mode. It will run much better and will be less buggy. To do this enter the registry and go to the key "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Electronic Arts\Need For Speed - Porsche Unleashed" and change "D3D Device" to "0", "Group" to "Glide", "Hardware acceleration" to "1", and finally "thrash driver" to "voodoo2"."
 
Poslednja izmena:
stvarno zamisli da si imao ovo u ono vreme ? :) hahaha koji kult !
 
Vehbija+Coralic.jpg
Sorry za offtopic sliku, nisam mogao da odolim... :)

Svaka čast za sklapanje te starine.
 
Takva 3 komada sam sastavio kad su se tek pojavili, kad se setim samo quake 3 i r_smp 1 :)

Posle je mogao da se namesti kopermajn u iste te ploče, ako se dobro sećam nešto sam budžio oko toga..
 
Ja sam koristio tu kombinaciju (BP6+2x Cel 500) jedno kratko vreme te 1999. za poslove dizajna i pripreme za stampu. Kako je to lose radilo.. :D WIN2000 i Adobe programi su radili toliko bagovito, da nije moglo da se radi na tome.
Onda sam celu skalameriju zamenio sa K7 Athlonom (slotA) i MSI K7pro plocom i progledao..

E sad, dal ja nisam znao da namestim, ili sta...ali losa secanja mi naviru :D
 
Moje dualke su bile za render, ubrzanje išlo do 70%, 0 problema. K'o što rekoh i Quake 3 je dobijao 10ak fps..
 
Nazad
Vrh Dno