Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Izgleda da se korisnici prijavljuju u insajder program samo da bi:
1. Imali najnoviji Windows
2. Imali besplatan Windows
3..
4..
9999. Prijavili greške

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Pre neki dan nadjoh resenje za "An app default was reset" upozorenje koje stalno iskace u cosku i evo ga u .reg fajlu:
 

Prilozi

  • Fix_An_app_default_was_reset.rar
    934 bajta · Pregleda: 19
Izgleda da se korisnici prijavljuju u insajder program samo da bi:
1. Imali najnoviji Windows
2. Imali besplatan Windows
3..
4..
9999. Prijavili greške

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
Najbolje da su krivi Insider korisnici, željni besplatnog softvera, koji ne prijavljuju probleme a ne Microsoft, jedna od najmoćnijih kompanija na svetu koja decenijama pravi sve lošiji softver a Windows 10 je vrhunac tog užasa.

Alarm je svirao još kada je izašao Windows 8, tada je trebalo da hitno zaposle 1000 najboljih programera i dizajnera i da reše probleme.

Zato sada i imaju ovakvu situaciju, ali im se može. Videćemo dokle.
 
Ne kažem da su insajderi krivi. Cela poenta insajder programa je fundamentalno pogrešna. Bolje da ih ima malo i da budu plaćeni za pronalaženje grešaka.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ne kažem da su insajderi krivi. Cela poenta insajder programa je fundamentalno pogrešna. Bolje da ih ima malo i da budu plaćeni za pronalaženje grešaka.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
Ne, poenta Insider programa jeste telemetrija naprednih korisnika i saznavanje sve o njima. Taj program je u toku već četiri godine za Windows 10 a rezultati sve gori. Jedini način da se koristi Windows 10 jeste da se preuzme prethodna verzija i da se isključi update, drugačije to bukvalno nije moguće a ove gluposti svakih šest meseci bolje i da ne komentarisem.
 
Izgleda da se korisnici prijavljuju u insajder program samo da bi:
1. Imali najnoviji Windows
2. Imali besplatan Windows
3..
4..
9999. Prijavili greške

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
Ja samo iz znatiželje i da naučim nešto pre nego što izađe u populaciju. M$ i lanjski sneg su mi u istom bracket-u. Kako sam ostao živ posle svega što sam radio u mladosti zbog istog razloga, neznam ni sam.
Btw. Insider verzija nikada nije bila besplatna, tj bila je onoliko koliko i "obična". Niko nije dobio insider verziju besplatno samo zbog toga.
 
Trebalo bi da jeste.
 
Ja ne znam vise sta je dovoljno da se update ubije sem one komande koja ga ubija nacisto da vise ne moze da se vrati. Kod klinca odradio sve sa Ooshutup10 i on opet skinuo Feature update 1803, kod njega je 1709 i nemam zasto da ga updateujem kada samo gleda Youtube i igra igre. Na kraj cu da stavim svuda Win7 i da zavrsim sa Win10.
 
Ja sam u grupnim polisama (koristim jos uvek 1607) namestio da me pita da li hocu da skine i instalira update, smara ponekad ali sa 2 klika preskocim.
 
Ja ne znam vise sta je dovoljno da se update ubije sem one komande koja ga ubija nacisto da vise ne moze da se vrati. Kod klinca odradio sve sa Ooshutup10 i on opet skinuo Feature update 1803, kod njega je 1709 i nemam zasto da ga updateujem kada samo gleda Youtube i igra igre. Na kraj cu da stavim svuda Win7 i da zavrsim sa Win10.

Probaj ovo:

StopWinUpdates 2.5

 
Poslednja izmena:
Ja ne znam vise sta je dovoljno da se update ubije sem one komande koja ga ubija nacisto da vise ne moze da se vrati. Kod klinca odradio sve sa Ooshutup10 i on opet skinuo Feature update 1803, kod njega je 1709 i nemam zasto da ga updateujem kada samo gleda Youtube i igra igre. Na kraj cu da stavim svuda Win7 i da zavrsim sa Win10.
Pazi ako te je tek sad pitao za 1803 znaci da je OOshutup radio dobro nego se nesto poremetilo u samim njegovim podesavanjima.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Najbolje da su krivi Insider korisnici, željni besplatnog softvera, koji ne prijavljuju probleme a ne Microsoft, jedna od najmoćnijih kompanija na svetu koja decenijama pravi sve lošiji softver a Windows 10 je vrhunac tog užasa.

Alarm je svirao još kada je izašao Windows 8, tada je trebalo da hitno zaposle 1000 najboljih programera i dizajnera i da reše probleme.

Zato sada i imaju ovakvu situaciju, ali im se može. Videćemo dokle.

Ako ljudima das opciju da vide i koriste sistem, ne bi li ti rekli u kom pravcu da ides i sta da menjas, i oni cute, da li stvarno imaju pravo da se bune zasto im neko nije citao misli?

Ne, poenta Insider programa jeste telemetrija naprednih korisnika i saznavanje sve o njima.
:lupko::lupko::lupko::lupko::lupko::lupko::lupko::lupko::lupko::lupko:
 
Jel postoji neki folder za windows mail,koji bi mogao samo da iskopiram prilikom reinstalacije windowsa,a ne da svaki put ponovo ukucavam lozinke i mailove?Imam 8 mail adresa,pa kad moram da radim "clean install" windowsa,muka me vata!
 
Ako koristis MS Outlook, onda postoji nacin pa ti mogu objasniti sta i kako. A ako koristis onaj metro/modern outlook, to vec ne znam jer ga nikada nisam ni koristio.
 
Ako koristis MS Outlook, onda postoji nacin pa ti mogu objasniti sta i kako. A ako koristis onaj metro/modern outlook, to vec ne znam jer ga nikada nisam ni koristio.

Mislim na windows mail-program,dali postoji neki folder koji sadrzi sve moje lozinke i mailove,i koji bi mogao samo prekopirati prilikom instalacije windowsa.
 
Ako je modern app Outlook koji koristis, mislim da se to ne moze uraditi. Probaj da odradis sinhronizaciju tog mailboxa, ne mogu se setiti drugog resenja.
 
Po ovom klipu ima mnogo stosta da se radi i da se menja vremenska zona i da se pokrece program koji gasi i pali windows update 10 puta sad da li je ovo isplativo i koliko.

Pogledaj lepo ispočetka.

Što se pominjanja vremena tiče, lepo se vidi da je defender u pitanju.

Uostalom, sve bi bilo jasno da si ga makar jednom u životu pokrenuo.
 
Да ли сам ја неки срећковић или шта, инсталирао сам 10 као надградњу легалној седмици док је на лаптопу настављен инсајдер који више није то што је био него нормална верзија. Никада нисам ништа мењао, искључивао, чачкао, све ради по пропису. Јесте да није свакодневно и целодневно укључен, дешава се да их покренем пар пута дневно, некад и пар пута недељно и не сећам се да је био иједан проблем. Кад год га стартујем одем да проверим како је са апдејтима и повучем шта нуди. Некад заборавим па када се сетим, видим да је све одрадио и да чека рестарт тј пише да ће да сачека неактивно време (како је и подешено) и онда рестартује. Некад каже да је довукао апдејте па пита да их инсталира, али никада није сам кренуо у рестарт. А дешавало ми се да сатима нешто радим и заборавим да сам пустио проверу и кад се сетим, он и даље чека.

Како успевате да вам толико мјауче и да вам прекине важан програм рестартом?? А што се мојих података тиче, нека гледају слике које се синхронизују, нека слушају музику и нека знају које све програме користим. Оне тајне који се тичу светског поретка и осталог чувам за себе и не показујем им. ;)
 
Od ovog zadnjeg October updatea sve otislo u aut na kompjuteru. Win apdejti ne rade, ne mogu da otvorim device manager i Disk management, retko koju igru mogu da pokrenem koje su do sada radile (Fortnite, Zula, Paladins, h1z1)Uvek dobijam neki 0xc000009a error ili slicno tome. Jedino rade LoL i Chrome

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nigde.

Ali je uvek tu ESD, svako može da skine, ako želi.
 
Znam da na sajtu MediaCreationTool nema 1809 ali mislim da iz Windows update jos nije izbacen ko hoce update iz 1803 na 1809.
 
To nije zvanicno i za krajnje korisnike. Da je dobar, ne bi ga povukli ;)
Vidim da je bilo par update-a za njega, el ispravili ludaci nesto ili jos vise zasrali?
Edit: kod mene nema preko Update-a, nije ga nudio sto je dobro.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno