Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

"Microsoft has a major announcement today: Windows 10 will no longer automatically install those big feature updates every six months. Home users can pause smaller updates, too. In fact, Windows will even let you pause updates after checking for them!

This is huge. It’s Microsoft’s biggest change in Windows strategy since the company released Windows 10. Microsoft is giving up on “Windows as a service” that is automatically updated outside of your control."

https://www.howtogeek.com/410183/microsoft-abandons-windows-10s-forced-updates/
 
Taj tool vise ne radi.
 
"Microsoft has a major announcement today: Windows 10 will no longer automatically install those big feature updates every six months. Home users can pause smaller updates, too. In fact, Windows will even let you pause updates after checking for them!

This is huge. It’s Microsoft’s biggest change in Windows strategy since the company released Windows 10. Microsoft is giving up on “Windows as a service” that is automatically updated outside of your control."

https://www.howtogeek.com/410183/microsoft-abandons-windows-10s-forced-updates/
Bravo. To i onaj sandbox su im dva velika plusa od mene.



Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
Steta sto taj Sandbox nije na svim edicijama dostupan i na neki nacin "default", tipa "miniVMs" za svaki program da je moguc po defaultu.
 
Imas linkove prema LTSC 2019.
 
U poslednje vreme mi taskbar zaledi na 10-15 sekundi otprilike ponekad na 1809 buildu , zna li neko o cemu se radi?

Jedino sto mi pada na pamet je da je do drivera za grafičku 25.20.100.6618 , jedino sam njega u skorije vreme ubacivao , mada kažu da je beta pa nije nemoguće da je on kriv.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je za ovu temu, odnosno da li je do podešavanja vindousa, ili je do ploče, ili do neog drugog dela hardvera, pa ako sam promašio, recite u koju temu da prebacim pitanje.
Dešava se kada kompjuter ode u stanje mirovanja, da ne mogu da ga pokrenem, pa čak ni da resetujem ili isključim pomoću dugmeta za uključivanje računara, već samo da ga isključim iz struje i ponovo pokrenem. Indikator za rad ssd-a na kućištu ne svetli. Ovo se dešava nekad i tokom rada, samo se zaledi slika, a ostali simptomi su isti, ali se češće dešava kada ode u režim uštede energije, odnosno pauer i slip.
 
već samo da ga isključim iz struje i ponovo pokrenem. Indikator za rad ssd-a na kućištu ne svetli. Ovo se dešava nekad i tokom rada, samo se zaledi slika, a ostali simptomi su isti, ali se češće dešava kada ode u režim uštede energije, odnosno pauer i slip.
Ove dve boldovane stavke zajedno prisutne upućuju da bi lako mogao biti hardverski problem. Testiraj ram i hdd, potom ostaje proba sa drugim potrvrdjeno ispravnim napajanjem.
 
meni ovako na slepo ovo smrdi na plocu.
 
Ako je hladan lem u pitanju nikakav test neće ti pomoći.
 
@sasakv Memtest za ram (pusti par prolaza, recimo 4-5-6) a za hdd sentinel i victoria (ima i drugih). Ako nema ništa sumnjivo kod rama i hdd a ponavlja se i sa drugim napajanjem tada imaš potvrdu da je matična ploča.
Edit: Ovo "ne mogu da ga pokrenem, pa čak ni da resetujem ili isključim pomoću dugmeta za uključivanje računara" znači da ne možeš da ga ugasiš ni dugim držanjem power dugmeta? Ako ni dugim pritiskom ne možeš da ga isključiš zanemari hdd, ispitaj ram probaj drugo napajanje i onda ostaje ploča kao uzrok.
 
Poslednja izmena:
Da poolmaker, to znači da ne mogu ni da ga isključim ni dugim držanjem power dugmeta (jedino njega i imam, pošto kućište nema izdvojeno reset dugme).
Prvo sam krenuo od testa memorije, pošto sa njom povremeno imam problema, jer nikako da je nateram da stabilno radi na 3200mhz. Počeo sam od baznih 2400, pa preko 1993 do 3133mhz. Tokom testa prve dve vrednosti nije bilo problema. Nula errora. Na 3133mhz tokom prvih 10 testova (loop 10) bilo je 10 errora. Da li je potrebno da testiram dalje ili je to to? I šta je rešenje, odnsno da li to znači da ej 1993Mhz gornja granica koju mogu da koristim i da više neće biti sličnih problema?
Koistio sam TechpowerUp Memtest64
 
Poslednja izmena:
Poslednji bios je već flešovan. Nemam drugih računara u blizini sa ddr4, samo sa ddr3. Hvala na pomoći svima.
 
Instaliran svež Windows 10, engleski izabran za default jezik, ali ne mogu kao do sada da dodajem tastature/keyboarde koje želim. Pod engleskim mi nudi samo Serbian Latin, za ćiriličnu tastaturu moram da instaliram novi language pack-Serbian Cyrillic.
Prethodno sam na jedan jezik dodavao obe tastature.

Ne znam da li je do Windowsa, ali kada god ugasim Chrome, moram ponovo da se logujem na Benchmark, izloguje me kada ugasim Chrome. Nije tako bilo ranije, uvek sam bio logovan kada god sam pokretao Chrome.
 
^ Hm. Ja imam W10H SL. Default jezik - srpski (latinica). Ja nikad nisam ni mogao da dodam našu ćirilicu "samo tako" kao keyboard layout, već sam uvek morao da je instaliram kroz language pack is prodavnice. Nije mi vidljiva u keyboard layout opcijama na default jeziku. Evo, kako to kod mene izgleda...
pic.png
pic1.png

pic2.png
Ovo za Chrome - nemam pojma. Koristim stari i novi Edge. Na njima je sve ok što se ovog tiče...
 
Poslednja izmena:
w9ndQi.jpg


Dodao sam oba naša jezika, oba su se pojavila kao "Language pack available", kada ih selektujem nude mi "Options" ili "Remove", kada uđem u "Options" nudi mi "Download".
Zaključak: ipak ne moram da instaliram kompletan jezički paket da bi imao tastaturu, imam tastaturu i ovako sa dodatim jezicima, ali bez obaveze da idem na "Download" da skidam kompletan jezički paket.

Priznajem, mnoge stvari su mi u magli što se tiče ovih podešavanja oko jezika u Windowsu.
 
Ja sam bio ubeđen da može da se podesi iz klasičnog Control panel kao što sam ja svojevremeno podesio detalje, i sad vidim da su uklonili te opcije.
 
Uklonili su pre nekoliko edicija a bilo je, da. Isto sto me opasno nervira, Control Panel je bio na desno dugme misa na Start a sad ga nema a ima mesta za jos 10 stavke. Jednostavno naopako. Moram da ga ubacim na Taskbar da mi bude pri ruci jer cesto treba. Njihov Settings ne mogu da svarim nikako.
 
Па они од почетка планирају да замене Control Panel новим подешавањима, он је још увек ту јер није све баш пребачено и полако ће да укидају детаље док не заврше. Свиђало се или не, Windows Settings наставља а Control Panel нестаје.
 
Ove nedelje instalirah Server 2019, Desktop Edition (ima sve sto i W10, obicna verzija nema recimo Themes).
Koja razlika..... obican W10 u VMu mi je neupotrebljiv, totalno. Vanilla install, treba i po 10 sekundi da se pokrene Start/Power/Shutdown. U Srv2019 kao da sam W7 instalirao.

Vidim da ce to biti novi XP Server 2003 kada dodje vreme :D
 
Nazad
Vrh Dno