Šta je novo?

Bench forum usporen?

Djilkosh_Ns

The King
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruke
28,589
Poena
1,285
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5500
Matična ploča
Asus A320M-K
RAM
Kingston Renegade 2x8 3200mhz
GPU
XFX 6800 16GB
Storage
XPG SX8200 Pro 2TB + Kingston A400 480GB + aData SU630 480GB + SP A55 512GB
Zvuk
Integrisana
PSU
Corsair RM650 Fully Modular
Kućište
Thermaltake Versa H18 w/ clear window
Monitor
LG 27GP850-B
Miš & tastatura
Razer Basilisk v3 & Redragon Draconic White / Brown Switch
Ostale periferije
Turtle Beach 600P
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Deep Purple 256GB
Pametni uređaji
Apple watch Series 7 Midnight 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Odjednom mi je usporio forum. Jel to samo kod mene ili se desava kod jos nekog?
 
Jeste!Danas je pocelo i evo jos uvek traje.Spor ko puz!
 
Vec sam mislio da je samo kod mene, ali vidim da mi sve ostalo normalno radi.
 
Od jutros se jedva vuče.
 
Same here.
 
Kod mene je sve usporeno vec danima preko opere, ne samo bench.
 
Kod mene radi odlicno, veoma brzo otvara teme. :)
 
Preko TT-a kod mene nešto sporije radi, a preko kompa sve normalno.
 
Ocajno radi.. Koliko vidim tt otvara stranice a net ne prebacuje 5kb/s brzinu.
 
Šta paničite, radi se nešto :) Meni je danas ranije sporo otvarao, sad je bolje.
 
Neko saopštenje, nešto, da ne mislimo gasi se forum, sprema se apokalipsa? :d
 
Verovatno nisam u toku, ali sta se desilo sa podforumom koji je sluzio za ovakve teme/probleme? Pre neki dan primetih u vestima na sajtu da neki linkovi ne rade kako treba i hteo da napisem o problemu, medjutim vidim da vise nema podforuma.
 
Verovatno su ga "sakrili" za obicne korisnike, i sada analiziraju predloge i primedbe sto smo im pisali. :)
 
Verovatno nisam u toku, ali sta se desilo sa podforumom koji je sluzio za ovakve teme/probleme? Pre neki dan primetih u vestima na sajtu da neki linkovi ne rade kako treba i hteo da napisem o problemu, medjutim vidim da vise nema podforuma.

Zbog toga sam i otvorio ovu temu ujedno, a mogao bi je preimenovati u pitanje u vezi foruma.
 
Aj kad majstorišete, sredite da bot linkuje vest na sajtu, a ne samo benchmark sajt.
 
Ljudi sta vam je, namerno je tako namesteno da kada te zanima jedna stvar, da bi dosao do nje, moras da procitas jos 26 naslova. Kadaa bi prepravili u direktan link, izgubila bi se poenta polovicnih vesti na forumu, onda bi mogli opusteno da stave celu.

Ono sto stvarno smeta na sajtu su menu bar koji je zalepljen za gornju ivicu, i onaj nepotrebni crni bar koji je zalepljen za donju (sa go to top i uporedi, sto bi moglo da se prebaci na desnu stranu u options popup, koji trenutno isto nicemu ne sluzi). Kada skrolujem polako, barovi se samo pale i gase i baguju skrolovanje i nerviraju me. Gornji moze opusteno da se zalepi na gornju ivicu kada se do njega dodje (gornjom ivicom) i ostane tu, a donji da se izbrise.
 
Ajde nemojte sa teorijama zavere please. Rekoh na odgovarajućoj temi da će linkovanje biti rešeno na konkretnu vest. Za barove imaš lepo opciju sa desne strane u zupčaniku Prikaži padajuće menije, odštikliraš i neće da se pojavljuju dok skroluješ. Što se tiče Benchmark sobe, ne vidim je ni ja kao moderator.
 
Poslednja izmena:
Meni super radi. :) :D
 
Imam AdBlock, ali mogu samo slike da blokiram. Ostatak RSS-a, ne znam kako.
 
Klikni na AdBlock unutar browser-a, potom klikni na ''Block an ad on this page'' i mišem tj. strelicom miša pređi preko gornjeg levog ugla RSS-a. Videćeš ovo što se vidi dole na fotki i klikni levim klikom na sam ugao, pa blokiraj RSS.

screenshot00011.png
 
I nakon ove procedure kako ti izgleda stranica foruma ?
 
Isto, samo bez rss-a.

Samo, ja ostavljam rss upaljen jer se nađe sa vremena na vreme nešto interesantno. Na svu sreću ne smeta kao ona reklama koja je klala cpu. :)
 
Poslednja izmena:
Ja imam AdBlock Plus i ne uspevam da uklonim rss na nacin koji si ti opisao.
 
Uspeo. Hvala :)
 
Ajde nemojte sa teorijama zavere please. Rekoh na odgovarajućoj temi da će linkovanje biti rešeno na konkretnu vest. Za barove imaš lepo opciju sa desne strane u zupčaniku Prikaži padajuće menije, odštikliraš i neće da se pojavljuju dok skroluješ. Što se tiče Benchmark sobe, ne vidim je ni ja kao moderator.

Teorije zavere? A to se kao ne radi? Sto se tice odgovarajuce teme, moraces da oprostis meni i yooyoo-u jer ne ulazimo svakodnevno u temu u kojoj su jedine ostavljene poruke "+1", a moderacija se ne javlja danima.

Sto se tice barova, nisam znao da je da opcija za to, jer mi nije logicno da se nepotrebne stvari koje se baguju kace na delove monitora, a onda za njih moraju da se prave opcije koje se isto kace i nepotrebne su (umesto da se te opcije odozdo premeste tu gde stoji taj zupcanik). A i padajuci meni sigurno ne moze biti nesto sto se izdize odozdo (u dizajniranju da, kao opcija na sajtu koji posecuju ljudi i koji treba da razumeju iz opisa opcije za sta zluzi, svakako ne), a i nisam ni pokusavao da izvalim sta je pisac hteo reci jer sajt poseduje sve moguce fontove, oblike, alignmente i boje (osim gradienta i pantone zlatne).
 
Nazad
Vrh Dno