Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

Temperature niske, ispod 70.
A ventilatori pocinju sa radom tek na odredjenoj temperaturi (45 stepeni, tako nesto). Inace tihi.
 
Pa, nista onda,
odnesi garfiku negde ( servis, drugar), samo da je probas da li radi i onda ces znati na cemu si.
 
I ja je zbog toga gledam. Dvadeset eura razlika u odnosu na Gigabyte. Nju ću onda. Hvala svima na odgovorima.
 
I ja je zbog toga gledam. Dvadeset eura razlika u odnosu na Gigabyte. Nju ću onda. Hvala svima na odgovorima.

Sto se tice buke karta je u leru tiha tj ventilatori su na nula obrtaja ;) kad krene igra takodje tiho, sto se tice cviljenja kod karte to se u gejmingu moze cuti i to kad je stranica kucista otvorena a kuciste udaljeno 60-tak cm od uha, na nesto jace od 1m i zatvorenom stranicom kartu zaista ne cujem (mada su i ostali ventilatori podeseni da povecaju broj obrtaja sa zagrevanjem tako da i ako se cuje zvuk je maskiran)
Kad sam uzimao kartu msi je bio jeftiniji od G1 bar za 40-tak evrica tako da nisam ni razmisljao sta uzeti, na kraju kad se prodaje polovno msi/g1 cena se svede na isto tako da jeftiniju uzmi.
 
Poslednja izmena:
Što pobrisaše ove postove? Nismo se udaljili mnogo od teme. Nego, ja ovoj mojoj ne mogu da mijenjam vent profil sa Afterburnerom. Zna li ko u čemu je fora?
 
Ne znam. Imam istu kartu i bez problema podesavam vent. Jesi skinuo poslednju betu?
 
Sad provalih da je minimum 32%. Ide od 32%-100%, a ja mislio da idem ispod toga, pa ne moze.
 
Heaven benchmark (pratis artifakte) i BF4
 
Poslednja izmena:
Pokazuje artifakte cim malo preteras. Na vodi najvise. Kod heavena najvise obrati paznju na scenu sa brodom
 
Kod mene Valley radi posao, cim se pretera izbacuje, ako ubodes OC ostavis par sati da vrti Valley, i ako ne izbaci to je to :)
 
Ok. Isprobaću danas oba Unigine benchmarka. A BF4 ne mogu, sjetih se da neće da se učita. Konstantno stoji na 'joining the server'.
 
Koji je max napon preporucen za Maxwell i preko kojeg ne treba ici za 24/7?
 
Pa, putem promena postavki u Biosu,
maximalno moze da se postavi na 1.275V, toliko je Nvidia zakljucala napon, i to je neka Safe Voltaza,
samo treba pratiti temperature.
E, sad, na vodi, kada se otkljuca napon, koliko sam video,
moze da ide do nekih 1.35V, mozda i malo vise,
sve zavisi of temperatura.
 
Ne bih se igrao mnogo sa tim, mozda .02v max :)
Koja od svih oni polja treba edit-ovati za promenu voltaze kartice?
 
Ne pratis na casu, :eyebrows:
bas sam postavio na 980 Temi, post #633.
Samo pazi, ako postavis onako kako sam opisao, moze se i povecati boost kartice,
kod mene je bio 1.354ghz na default,
sada je 1.450ghz. na default.
 
Poslednja izmena:
Ouuuu, nisam primetio to :D
Odlicno, sad cu da pogledam! :)
Hvala!
 
Izvinite ako je vec bilo> jel moze neko sa MSI karticom da potvrdi da li ima kod audio - supported format DTS HD ili ga nema?
 
Ima na Neweggu snizena gtx970 za 300 dolara. Ako neko ima da se snadje za shipping nekako ekstra cena. Plus se dobija novi Assassins Creed ili Splinter Cell.
 
Treba mi pojasnjenje za Gigabyte GTX 970 G1 gaming i njenu potrosnju,odnosno TDP.
Ovaj model ima 6pin + 8pin i PCI-E slot,sto znaci 75 + 150 + 75 = 300w max.

Po testovima,ova kartica vuce oko 170w u full loadu:
http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,7.html

Zbog cega onda ima napajanje od 300w(6pin + 8 pin + PCI-E slot),kad bi joj i 2x6pin bilo vise nego dovoljno?

Mene je iskreno strah da ova karta ne povuce tih 300w jer nemam bas vrhunsko napajanje (TT Smart SE 630w),pa ovo pitam zbog mere predostroznosti,jer GTX 970 su inace poznati kao mali potrosaci i referentni model je deklarisan na 145w,pa otkud onda toliko napajanje za kartu koja ne trosi puno ?
 
Poslednja izmena:
To je ostavljeno za Oc to ce napajanje bez problema da radi s tom karticom.
 
Treba mi pojasnjenje za Gigabyte GTX 970 G1 gaming i njenu potrosnju,odnosno TDP.
Ovaj model ima 6pin + 8pin i PCI-E slot,sto znaci 75 + 150 + 75 = 300w max.

Po testovima,ova kartica vuce oko 170w u full loadu:
http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_970_g1_gaming_review,7.html

Zbog cega onda ima napajanje od 300w(6pin + 8 pin + PCI-E slot),kad bi joj i 2x6pin bilo vise nego dovoljno?

Mene je iskreno strah da ova karta ne povuce tih 300w jer nemam bas vrhunsko napajanje (TT Smart SE 630w),pa ovo pitam zbog mere predostroznosti,jer GTX 970 su inace poznati kao mali potrosaci i referentni model je deklarisan na 145w,pa otkud onda toliko napajanje za kartu koja ne trosi puno ?


Dobar deo vas ne razume suštinu pa ću probati da objasnim.

Kartice su porošači i neophodno je ograničiti njihovu potrošnju, zato postoje ograničenja po naponu i snazi! Njih implementira proizvođač u firmveru kartice.

75W na PCIe konektoru, 75W na 6pin i 150W na 8pin su deklarisane vrednosti. Ne diktiraju kablovi i konektori koliko će kartica trošiti!

Dakle, kartica neće povući 300W jer joj ne možeš podizati napon i klok neograničeno. A kada bi mogao ona bi povlačila iz napajanja veću snagu nego što to kablovi i konektori deklarišu.

Posle ovog teoretskog osvrta konkretan odgovor na tvoje pitanje je sledeći:

Kakve god kablove i konektore da ima, kartica će raditi u domenu snage za koji je predviđena.
Što u slučaju slabog napajanja ima za posledicu aktivaciju strujne ili zaštite po snazi na 12V grani ili ukoliko je napajanje ne poseduje njegovo otkazivanje (manje verovatan scenario)

Napajanje koje imaš je dovoljno čak i za overkloking režim GTX 970 pa ne moraš brinuti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno