Šta je novo?

GeForce GTX 970 Thread

@Mazi7
Moje iskustvo sa LC napajanjem kada sam imao pištanje zavojnica jeste bio uzrok samog napajanja, grafa na kojoj se to dešavalo MSI 5850TF. Interesantno je bilo da je i sam PSU ispuštao slične zvuke pištanja u tom trenutku koje sam tada pripisivao Grafi.(Naravno ja sam odmah zamenio PSU posle tog otkića)

Kad bi mogao da testiraš grafu na nekom drugom setup-u (PSU-u) znao bi odma šta je. Inače ništa loše osim zvuka koji čuješ nemože da bude. V-sync delimično rešava problem ;) To pištanje se čuje u naslovima koji idu preko 100FPS.

Da zaboravi PSU je bio LC silent Giant 550W GP2 ako se sećam. MSI i LC se nemirišu :d
P.S. LJudi jel vi spavate :p
 
Poslednja izmena:
Sad spavaju posle dramaticne noci. :p Sanjaju Heaven i cvrkutanje zavojnica. :d
 
Poslednja izmena:
Pa iskreno sanjao sam 5 puta coil whine i sada imam glavobolju kao posle mamurluka. Ja kada se opteretim necim to je..

Sve u svemu ako bi propevale kad tad bolje sada pa da se suocim sa tim :) Ionako mi je komp pa recimo na metar od mene iza 2 monitora + imam 4 fana na kucistu sa 90% speedom konstantno (ali onim cistim zvukom) tako mogu da zivim sa tim sve dok znam da su performanse na mestu. Mozda budem probao sa drugim napajanjem ako nadjem ali ono sta je tu je. U principu ga cujem samo u testovima, cak i csgo sa 300fps-a ne pravi coil whine (za sada), nadam se da to ne moze da se poveca. Da skinem Tomb Rider i Heaven pa da odradim te testove i ne diram vise.

Ono sto me muci jeste da sada u AC Unitiju pocinjem sa 50fps-a i to ide do 65-70, dok sam na onom "nestabilnom" kloku pocinjao igru sa 60fps-a i gurao do preko 80. A sada gledam brojke razlika

Nestabilan: Core 1535mhz / Memory 3737mhz
Stabilan: Core 1492mhz / Memory 3677mhz

Ali sada sam video one performanse sa onim klokom..moram nekako do toga iako ja necu nikada sve max igru kao sto radim od kada sam je uzeo ali eto, pretpostavljam da su benchmark navlakusa. Znam da cu i cpu konacno da iskljucim iz turbo i da pocnem da guram sa ciljem do 4.2 veoma brzo..

Btw Coil Whine mi se javlja vec sa 60fps-a u Unitiju dok u CSGO-u ni sa 300fps ga nema uopste. Jeste da je to onak jedva uocljiv u Unitiju sa tim brojem fps-a ali kontam da nije u pitanju samo fps vec i gpu/vram usage.

Update: Ugasio sam komp, otvorio stranicu da pogledam da slucajno neki kabl ne dira graficku jer sam imao problema sa njima posto nije modularno. Medjutim nista. I onda izvadim ja kablove 6+8 pina iz grafe i vratim ih, pomislim ajde sto da ne. Startujem Heaven po prvi put, 30 minuta je radio fps je isao preko 90 ja mislim i 100 na nekoliko sekunde a nema coila. Mislim da cu totalno da eskiviram 3dmark sa narednim klokovima ionako su to samo skorovi. Elem uradio sam bench u Heaveny ali nisam znao kako sa podesavanjima, pa sam nasao da stavim ultra/tessalation normal i AA 4x. Po cemu su inace oficijalni skorovi ? Extreme sa native rezolucijom ?

Brine me ovaj minimum FPS a nisam ga uocio kada sam gledao bench (ko telac po prvom putu u 2 godine)

ddt-1.png
 
Poslednja izmena:
Budi bez brige tu je sve ok... Minimum fps se desi u delicu sekunde, program to registruje i na kraju prikaze u krajnjem rezultatu.
 
Ok. Veruj mi kad imas fx8350 koji radi ispod zeljenih performansi i fx6400 ga sisa, nece da se klokuje ni 1hz bez a ni sa voltazom, i onda zamenis za novi isti procesor koji ima isti problem, pa promenis napajanje, na kraju kupis i novu plocu sa velikom doplatom i opet isto, a izmenjas i memorije radi testa..nisam siguran ni da ova graficka radi kako treba. Jeste da je struja totalno out u ovom gradu sto se tice napona i uvek mislim da radi ispod ocekivanih performansi.

U svakom slucaju poslednji post dok ne postignem max stabilan klok.

Uradio sam bench sa tvojim podesavanjima u Tomb Raideru

Min 54
Max 108
Average 85.6

Vidim da sam blizu tvog proseka, coil se opet nije javio :)

Samo mi kazi jel moze coil da se pojaca vremenom ? Pricam o jucerasnjoj buci na 100fps-a i recimo kroz godinu dana na istom fps-u ? Jer imam deal sa likom, uglavnom on kupi kroz godinu dana od mene graficku i sa svojom karticom kupi u banku novu a ja mu doplatim iznos za istu. Da znam da li cu morati reklamaciju kad tada (ako je rade zbog toga jer citam da neki proizvodjaci whine coil ne racunaju kao defektom).

Samo cu update ovde za one koje zanima klok u ovom postu, tako da necu nove vezano za ovo konkretno.

UPDATE2:

Prvi Klok

Core 1492mhz / Memory 3677mhz

Heaven Benchmark 4.0:
FPS: 74.2
Score: 1870
Min FPS: 8.7
Max FPS: 157.6

Tomb Raider Ultra:
Min 54
Max 108
Average 85.6

Drugi Klok

Core 1501mhz / Memory 3677mhz

Heaven Benchmark 4.0:
FPS: 75.3
Score: 1898
Min FPS: 30.0
Max FPS: 157.0

Tomb Raider:
edit
 
Poslednja izmena:
@ Mazi7
Vidi, nemas razloga za neku komplikaciju. Postavi Tomb na ultimate, probaj klok 1493 za gpu i poteraj malo memoriju, trerabalo bi da ide minimalno do 3900mhz, moze i do 4000mhz. Znaci, probaj 1493|3900 nekoliko krugova Tomb benchmark, postavi rezultat i onda cepaj igricu i uzivaj.:wave:
 
@ Mazi7
Vidi, nemas razloga za neku komplikaciju. Postavi Tomb na ultimate, probaj klok 1493 za gpu i poteraj malo memoriju, trerabalo bi da ide minimalno do 3900mhz, moze i do 4000mhz. Znaci, probaj 1493|3900 nekoliko krugova Tomb benchmark, postavi rezultat i onda cepaj igricu i uzivaj.:wave:

Ne mogu vise ni edit prethodni post koliko sam ga puta :) Jel mi to govoris za brojke u Afterburneru ili ovom gpu-z ? I da li mislis na boost ili ne ? Stvarno ne razumem gde da gledam pravi klok i memoriju bez boosta a gde sa boostom. U MSI-u tokom igre imam memoriju na 3677 gde nigde ne nalazim u gpu-z i onda me neko pita jel to boost i ja nemam pojma o cemu se radi.

Sada sam na 1501 core i 3677 memoriju (u msi afterburneru) tako da ako mislis na to onda sam core vec presao a memoriju kao sto mi je i @zajebani rekao trebalo bi 3900 ali sam se iscimao sinoc i vratio sve po defaultu pa cu memoriju na kraju posebno da boostam samo ne znam dal da gledam u Afterburneru.

Ono sto mene muci jeste to da je sinoc AC Unity u 3 navrata sa onim nestabilnim klokom isao 60+ cak sam video i 70/80 brojke dok eto sa manje 34mhz u core kloku i 60mhz manje u memory kloku ja imam 50-62 ni trunku vise. Jeli to realno ?

Moderator slobodno moze da pocisti prethodnu stranu posto je bilo dosta post za postom.
 
MSI Afterburener bi trebalo da pokazuje prave cifre, i pravi realni boost i clock memorije. Ako ti je stabilan core clock 1501, poguraj memoriju bar dom 3900mhz i pusti AC Unity da vidis kako ti sljaka. Koliko sam video na netu ovaj Unity je dosta bagovit i nestabilan. Probaj Tomb na ultimate sa 1501|3900 pa postavi rezultat da vidimo da li je sve okey.
 
MSI Afterburener bi trebalo da pokazuje prave cifre, i pravi realni boost i clock memorije. Ako ti je stabilan core clock 1501, poguraj memoriju bar dom 3900mhz i pusti AC Unity da vidis kako ti sljaka. Koliko sam video na netu ovaj Unity je dosta bagovit i nestabilan. Probaj Tomb na ultimate sa 1501|3900 pa postavi rezultat da vidimo da li je sve okey.

Nema promene sa memorijom ni u Unitiju ni ovako. Dobro score u Heaven za +30, fps veci za 1.3 a u Tom Raideru manji minimum za 10, manji max za 8 i isti average. Probacu jos malo core do onog nestabilnog. Mozda bi i bio stabilan da ga nisam testirao u 3dmark-u. Svejedno ok je, samo tripujem da mi coil obara performanse :)
 
Jedna stvar mi nije jasna. Pricam od Gigabyte gtx970 G1 kartama. Evo sta kaze Tom`s Hardware o VRM temperaturama:

Temperatures During Gaming Loop VRM
Gigabyte GTX 970 Windforce OC 91 °C
GeForce GTX 980 Reference 98 °C
Gigabyte GTX 980 Windforce OC 93 °C

Na Guru3d kazu da VRM na istim kartama ne prelazi 65c. Nista mi nije jasno. Oba reviewera imaju thermal imaging kamere.
 
Poslednja izmena:
Jbt poceo sam da kucam na engleskom :)

Vezano za temu o mojoj GTX970 i overkloku, nazalost vidim artifakte jos na 3815mhz Memory kloku, dok sam stigao na 1512mhz sa core i sve je ok sto se tice stabilnosti. Doduse temperature su 64/65c max u full loadu (Heaven Benchmark 4.0 Ultra, Tessalation Normal, AA 4x).

Trenutno sam na 1512 mhz 3815mhz. Da li da prvo smanjujem memoriju dok ne nadjem brojku koja ne pravi artifakte pa se onda vratim na povecavanju core kloka ? Ocekivao sam 3900 kod memorije posto su svi pricali da je lako sa solidnim cipom ali ocgledno nisam imao srece. A i vidim promenu u Unitiju kad se promeni od 1501 na 1512 za citavih 10-ak fpsa..nelogicno ali ajde.
 
Poslednja izmena:
@ Gavran

Telo hladnjka ide direktno na vrm. Inace taj test obradjuje Gigabyte GTX 970 Windforce a ne G1, ne znam koja je razlika te dve karte, mozda su potpuno iste mozda nisu...

@Mazi7
Validan je boost klok koji pokazuje MSI Afterburner, klok memorije koji vidis u MSI Afterburner podeli sa dva i to je klok na kome radi memorija, za memoriju ce ti isto pokazati i Gpu-z. Bost klok koji prikazuje gpu-z nije tacan, a na osnovu cega izracunava nemam pojma :p

Ako sam dobro skontao zadnji klok za koji mislis da je stabiln je 1501/3677mhz i sa tim klokom imas u Tomb Raider-u average 93fps ? Ako je tako to je odlicno jer meni je za taj rezultat potrebno 1548/2000. Tomb Raider voli kloko memorije i sto je vise podignes dobijaces sve bolje performanse. Mislim da memoriju bez problema moze da poteras do 3900mhz gledano kroz MSI Afterburner, ili 1900mhz gpu-z.

Da li ce se pistanje zavojnica vremenom pojacavati ne mogu da znam, jer ja taj problem nikada nisam imao... Bilo bi dobro da se javi neko ko je imao i podeli iskustvo sa nama vezano za taj problem.

Tripujes se vezano za AC... Igra je izbagovna pa je vrlo moguce da iz neko razloga svaki put na nekom mestu koje si upamtio pokazuje drugaciji broj frejmova...

Podesi heaven kao u mom testu, lakse je za poredjenje....

attachment.php
 
Poslednja izmena:
Na 1501 / 3677 imam
Min 66
Max 112
Average 85.5

U Tomb Raideru.

Sada sama na Memory kloku 3802mhz medjutim na 3812 sam imao artifakte. Ne znam da li je do Heaven-a.
A core klok je trenutno na 1512 ali misim da je 1507mhz poslednji safe klok za sada.

Koristim auto voltazu jel to ok ?
Primecujem da nakon igre kada temp padne ispod 55c recimo ventilatori se ugase i onda hladjenje graficke do nekih 28-32c u idle potraje preko 5 minuta (navikao sam ranije da to odmah ode dole) nadam se da je i to okej. 65c je max u full loadu sto sam dostigao i to sa auto 45% fanovima.

Radim sada Heaven na 1512 / 3802 da vidim stabilnost i da li ima jos artifakta posto sam smanjio memory klok (uradicu sada sa ovim tvojim podesavanjima. (nadam se da su artifakti uglavnom zbog memory kloka i da ne mogu da s****m graficku time). Ako budem smanjivao memory klok jos vise i artifakti su i dalje tamo pretpostavicu da ih i core klok pravi. Sve u svemu tragam..napredujem. Javim rezultate u toku noci.
 
Poslednja izmena:
Ne mozes nikako da sjeb_es grafiku, ali bukvalno nikako. Ako preteras sa klokovima mogu da puknu drajveri ili zabode sistem, to je sve. Grafiku mozes da s****s lemilicom u zelji da modovanjem dodas napon ili tako nesto, ovim sosftverskim alatima za overklok ne mozes nista da joj uradis nazao haha :D:p

Vec sam ti rekao. To sto izvrtis Heaven test jedan krug nista ne znaci, pusti ga da se vrti tako nekih sat vremena, i to je vec dobar znak da je klok stabila, ali idi tim sistemom dok test ne zabode ili ne puknu darajveri, pa onda probaj neki nizi klok da vidis da li je stabilan, isto tako i Tomb Raider, meni nakon takve torture nista nije pucalo... Ne moras to sad, kada izadjes negde ili radis nesto pusti da se izvti cisto da budes siguran ;)

Artifakti koje primecujes mogu da budu i do gpu-a i do memorije. Stavi memoriju na default i trazi stabilan GPU klok, kada to odradis podigni memoriju prvo na 1800mhz pa ako to prolazi onda na 1900, za memoriju je dovoljno i 15min testa dok se karta na ugreje na maksimalnu radnu temperaturu...

Temeperature do 80c su skorzi ok za gpu. Vent ostavi na auto, mislim da ima dobar profil, i da ce drzati kartu ispod 75c... Ja imam dve u sli, umeju da dodju i do 72-73c pritom je kuciste otvoreno...
Tako da budi bez brige znam sta ti pricam ;)

Moj ti je savet da podignes napon na maksimum koji dozvoljava MSI Afterburner, tako je kod mene moga si da vidis na slikama koje sam postavio. Nece se nista dramaticno dogoditi sa temperaturom karte a postoji mogucnost da izvuces daleko veci kloko od 1500mhz, a onda su performanse ludilo, narocito ako ti karta ima dobar ACIS, to mozes videti preko gpu-z, postavio sam ti sliku kako to izgleda...

ACIS.jpg
 
Poslednja izmena:
Mogu do 87mV u afterburneru..znaci da ocepim do kraja ? :)

Nasao sam stabilan klok sa auto voltazom bez artifakta.

Core: 1507mhz
Memory: 3802mhz

2.png

Sada prvi put cujem za ACIS :) Vodis me u duboke a nove vode i hvala za tipove nadam se da ne smaram.

3.png

Vidim da je slican tvome ?

Znaci, samo mi potvrdi pre nego sto prionem ovom poslu sada. Prvo povecam voltazu na 87mV, smanjim memory na defaultu (iako ih sada ne vidim sa ovim klokom posle 60min u Heavenu) ? I onda da se nadam da mogu bolji core klok sa max voltazom ?
Ako ne mogu samo vratim kao sto je sada u najgorem slucaju.

Mislio sam da auto voltaza ide do maksimuma po potrebi. I kada uradim unlock za voltazu imam da biram reference designe, standard MSI i extended MSI kontam da idem na standard.
 
Poslednja izmena:
Dodaj 87mV i ocekuj isti klok koji ja imam za svaki dan od 1540mhz sa jednom kartom, mozda koji mhz vise ili manje. Ako je test isao 60min u heavenu sa memorijom na 3800mhz onda budi bez brige, taj klok memorije treba da je stabilan ;)

Mislim da ovaj heaven rez nije dovoljno dobar, ja imam 64fps pri kloku 1548/2000... Igraj se dalje pa ce mo videti zasto je tako, driveri treba da ti budu na defaultu, ako si tamo nesto menjao vrati na default tokom testiranja i pravljenja uporednih rezultata...
 
Dodaj 87mV i ocekuj isti klok koji ja imam za svaki dan od 1540mhz sa jednom kartom, mozda koji mhz vise ili manje. Ako je test isao 60min u heavenu sa memorijom na 3800mhz onda budi bez brige, taj klok memorije treba da je stabilan ;)

Mislim da ovaj heaven rez nije dovoljno dobar, ja imam 64fps pri kloku 1548/2000... Igraj se dalje pa ce mo videti zasto je tako, driveri treba da ti budu na defaultu, ako si tamo nesto menjao vrati na default tokom testiranja i pravljenja uporednih rezultata...

Nikad nista ne diram kod drajvera. Ali bas nista :) Okej onda idem sa tim pa sta bude bude.

Definitivno je nesto sa grafom sada. Imao sam artifakte cak i sa default memory klokom. Onda sam sve vratio u defaultu nije bilo artifakata ali idle temperatura je 40c.
 
Poslednja izmena:
Pa onda su artifakti zbog gpu kloka... Nema sta drugo da bude, ili napajanje ne moze da isprati potrosnju pa se to manifestuje artifaktima. Ja sam siguran da nisi upropastio karticu overklokom jer to ne moze da se desi ovim sto radis, ja ne znam ni jedan primer da je neko softverskim overklokom upropastio karticu...

Pistanje zavojnica i artifakti po nekom ne definasanom sablonu nakon overkloka, to mi sve ukazuje da je napajanje problem... Prosto ne mogu da verujem da je do kartice zbog ovrekloka, sta im ja radim to je zlo pa se nikad nista nije desilo, nema osnove za tako nesto...
 
Poslednja izmena:
Eto primera. Mozda to i nije artifact.


https://www.youtube.com/watch?v=avGp3lsZsec

0:53 - na brodu donji deo
2:30 - linija kod zamka na ms
2:35 - ova zelena svetlost na topu ?
3:16 - bljesak zuti iza te stene
3:46 - bljesak
4:10 - opet bljesak

Ne znam..ako mozes pogledaj pa mi potvrdi. Ovo je na 1540mhz nakon 50 minuta.

Uglavnom ta svetlost i random bljeskanje cak i kada je scena nocu.
 
Poslednja izmena:
Ne znam stvarno, ja ovakve pojave nisam porimetio, ima manjih nepravilnosti tokom testa, gotovo neprimetnih i oc i deafault, ali se ne manifestuju na ovaj nacin... Probaj igre, konkretno TombRaider posto meni taj test prvi pokaze artifakte... Koju msi kartu imas ? Koji je to model ?

Mislim da ti je taj klok stabilan za svaki dan, mozda cak mozes jos koji mhz vise da izvuces, +10/20mhz na ovo sto si postigo nista ti ne znaci, zato lepo podigni klok na 1590 za gpu pa vidi kako to radi ;) Ako ne radi, pretestiraj taj kloko ostavi tako i uzivaj, naravno ako utvrdis da se ovaj problem ne javalja u igrama...
 
Ne znam stvarno, ja ovakve pojave nisam porimetio, ima manjih nepravilnosti tokom testa, gotovo neprimetnih i oc i deafault, ali se ne manifestuju na ovaj nacin... Probaj igre, konkretno TombRaider posto meni taj test prvi pokaze artifakte... Koju msi kartu imas ? Koji je to model ?

Mislim da ti je taj klok stabilan za svaki dan, mozda cak mozes jos koji mhz vise da izvuces, +10/20mhz na ovo sto si postigo nista ti ne znaci, zato lepo podigni klok na 1590 za gpu pa vidi kako to radi ;) Ako ne radi, pretestiraj taj kloko ostavi tako i uzivaj, naravno ako utvrdis da se ovaj problem ne javalja u igrama...

http://www.msi.com/product/vga/GTX-970-GAMING-4G.html#hero-overview

Pokusacu sa jos +10mhz do 1590 da vidim da li ima jos necega. Ali sada je Memory klok default na ovom klipu. Ako uspem do 1590 sa ovim onda cu memory makar na 3800. (Nope, bude previse zelenih bljeskova tokom testa, mislim da cu tu da stanem sa core klokom, probam memory makar blizu 3800 i to je to)

Tomb Raider se pokazao lose, mozda zbog default memory kloka ? Min 67, max 104, Average 85

Dok sam sa Core 1507mhz / Memory 3802mhz imao Min 66, Max 112, Average 86.5

Za sada poslednje brojke 1531mhz core i 3804mhz memory.

Isto Tomb Raider ima slican rezultat.

Upravo sam uradio i ovaj Heaven Bench, ima nekih anomajlija definitivno. Ti odsjaji i bljeskovi u raznim bojama su najveci problem. Uradicu neki test u 3dmarku ipak, ostalo idem gaming. U najgorem slucaju vraticu sve na stock podesavanjima i onda traziti reklamaciju za whine coil ako je prihvate jer iskreno ne vidim neki boost u performansama trenutno. Mozda je i napajanje problem ali sam bio uveren da je okej kad je izdrzao 770gtx. Jbga razocarenje jer sam stisnuo poslednji dinar ali sta je tu je.

3.png
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Eto primera. Mozda to i nije artifact.


https://www.youtube.com/watch?v=avGp3lsZsec

0:53 - na brodu donji deo
2:30 - linija kod zamka na ms
2:35 - ova zelena svetlost na topu ?
3:16 - bljesak zuti iza te stene
3:46 - bljesak
4:10 - opet bljesak

Ne znam..ako mozes pogledaj pa mi potvrdi. Ovo je na 1540mhz nakon 50 minuta.

Uglavnom ta svetlost i random bljeskanje cak i kada je scena nocu.

Ti zeleni bljeskovi su artefakti, kod onog zmaja imas momenat kad kao "sevne" po ekranu poligon-senka, to je kod svih nas, u trenutku kad kamera "zakaci" u pozadini zgradu, to je OK. Smanji takt memorije. Kod mene je sve bilo stablno i sve OK, kad ono BSOD 0x00000124 "hardware error". u prevodu zabola grafika samo tako i to kazu "strucnjaci" memorija. Spustio sam je dole. Najteze je proveriti memoriju. Kod tebe s obzirom na ocigledne vizuelne greske cenim da treba dole cca 100MHz za pocetak.
 
Tomb je nesto losiji upravo zbog memorije, to sigurno...

whine coil ako reklamiras moras da im navedes kada se manifestuje problem... Servis to testira tako sto puste 3dmark ako tu sve radi kako treba, cao zdravo, nema nista od reklamacije, zato budi detaljan objasni problem. Ako na defaultu nista ne pisti, nece ti uvaziti reklamaciju.

Nemoj da iskljucis mogucnost da je napajanje u pitanju i da na napajanju pisti zavojnica...

Najpre probaja kako to rade igre nakon sto utvrdis stabilan klok.
 
@GoranM i ja sam mislio da je memorija. Medjutim poslednjih sat vremena pustam Fire Strike test sa demo-om i imao sam crvene teksture i blink preko celog ekrana sve dok nisam spustio core na 1507. Kada sam ga pustio na 1507 imao sam jos jednom jedan crveni flick kako god, i onda sam stavio ponovo autovoltazu i bilo je sve okej. Cak sta vise ostvario sam 40 (nebitnih) ali opet vise poena nego sa istim klokom na max voltazi. Pretpostavljam da je tu napajanje problem, e sad ako nadjem stabilan klok ja se nadam da ce performanse da budu na mestu bez obzira da imam takvo napajanje.

Eto linka tog Fire Strike testa
http://www.3dmark.com/fs/3248218

A eto i istog sa Max Voltazom (manual)
http://www.3dmark.com/fs/3248190

S obzirom da je sada Core skroz okej na 1507 tu cu stati za sada. Ako ne mogu max voltazu pretpostavljam da ili je napajanje ili jednostavno takav primerak.

@zajebani, pokusao sam i sa vecom memorijom opet isto, nisam siguran sta se desava. Whine se javlja i po defaultu u 3d marku na onom Sky Dive testu najvise jer ide fps preko 2000 dok ovako u klasicnom Fire Strike-u se cuje blago pistanje na vec 40fps-a, dok u igrama sa vsyncom se jos slabije cuje. To mi je vise izgovor za reklamaciju ukoliko utvrdim da mi graficka radi ispod performansi a da je ona sama sebi uzrok, ovako me ne brine to zujanje, podseti me da sam dao 43000 dinara na nesto par dana nako cega sam opljackan za jos 16000 ali dobro.

Sada posto sam sa 1507 core i 3800 memory, kada ustanem probacu memory za po 5mhz da povecavam i da radim Fire Strike test. Kada sam mislio da sam imao stabilan klok na onom klipu sa 1545 (otprilike) na core kloku, fire strike je zabo nakon par sekundi i uocio sam te crvene teksture preko celog ekrana a i ovako. Sada sam to eliminisao ali eto hocu jos malo memory clocka. Kontam da je 1500mhz na core kloku solidan rezultat. Nemam para za napajanje, a i da skupim nekih 5-6 hiljada nije dovoljno bez prodaje istog za novo bolje, a potreban mi je i ssd sto mi je prioritet ako grafika radi ok. Mada imam osecaj da ce biti neobjasnjiv fenomen kao sa starim fx8350.

Btw, primetio sam (a mozda tek sada, mozda je tako i bilo) da nakon testove i gejminga je potrebno 3-5 minuta da se grafika vrati na nekih 33c idle, pretpostavljam da je to zbog toga zato sto fanovi ne rade ispod 60c. A i 68c je max temp sa nekih 50% auto fan brzine. Isto tako Unity mi sada i dalje radi 50-65 locked sve ultra samo FXAA (iako si mi rekao da to mora vise sto sam i dobio nestabilnim klokom ali eto..izgleda da ne mogu). A za tomb raider mislim da podcenjujem cinjenicu da imas bolji cpu. Random lik je okacio bench gde dobija 144 average fps na ultra u Tomb Raideru sa jednom 970-icom na 1500mhz dok vidim da ti taj rez imas sa SLI tako da kontam da je izmuvao nesto i da se ne cimam - https://www.youtube.com/watch?v=r4RhJqq9KQU

Sad ne znam ni da li mogu i7 4770k da probam neki mali klok ili je to posebna grana sta vec na napajanju ? Cisto informativno.
 
Poslednja izmena:
Generalno gledano mislim da je to napajanje vise nego dovoljno za tu masinu i to dobro overklokovanu, ta tvoja grafika se zaista cudno ponasa kad se sve sto si naveo uzme u obzir. Ja bih volo da mogu ovako na osnovu prepiske da ti resim problem i da sve bude med i mleko ali na zalost mogu samo da ti dam neke smernice sta bi moglo da bude problem... Javi sta si uradio, svakako je 1500mhz za gpu dobar rezultat. Malo je za ne poverovati da Heaven vrti test 50min, a da 3DMark puca cim ga pokrenes... Mozda uradis jos jednom reinstalaciju drajvera, cisto da i to eleminisemo kao mogucnost...

Cpu ne diraj dok ovo ne resimo... Iskren da budem ne znam kakv je taj 4770 za oveklok.
 
Sve o da stavis recimo 1450/7500 taktove neces osetiti razliku izmedju toga i 1500/8000, samo ce testovi izmeriti 1-2%. Stavi lepo na neki manji takt, igraj igre i uzivaj. Ja sam moju vratio na 1380/7000 i ne vidim okom nikakvu razliku, samo test meri 7,5% sto nije nikakva razlika. Firestrike daje za GPU na default 12000 umesto 12900 kada je na 1492/7900. To se u praksi ne oseti. Inace na def. GPU ide do 61C, a max OC do 73C ;)
 
Generalno gledano mislim da je to napajanje vise nego dovoljno za tu masinu i to dobro overklokovanu, ta tvoja grafika se zaista cudno ponasa kad se sve sto si naveo uzme u obzir. Ja bih volo da mogu ovako na osnovu prepiske da ti resim problem i da sve bude med i mleko ali na zalost mogu samo da ti dam neke smernice sta bi moglo da bude problem... Javi sta si uradio, svakako je 1500mhz za gpu dobar rezultat. Malo je za ne poverovati da Heaven vrti test 50min, a da 3DMark puca cim ga pokrenes... Mozda uradis jos jednom reinstalaciju drajvera, cisto da i to eleminisemo kao mogucnost...

Cpu ne diraj dok ovo ne resimo... Iskren da budem ne znam kakv je taj 4770 za oveklok.

Dosta tezak, navodno sa EVO212 kulerom 4.2 je optimalan i zadovoljavajuci klok. Radim livestream i youtube klipove mislim da mi to moze pomoci ali to je za drugu pricu. Razmisljam da uradim sistem da budem iskren. Ja sam samo pustio clean install nakon ugradnje ove bez ikakvih brisanja jer sam kontao da je nvidia - nvidia pa nema tu sta da komplikujem. A i verujem da ce danas novi drajveri za far cry 4. Kada ustanem verovatno ide fresh sistem, nastavljam sa ovim brojkama testove. Ali necu dirati autovoltazu dok ne nadjem maksimum stabilne vrednosti jer ocigledno imam problem sa tim. Heaven vrti bez problema osim tih anomajlija. Furmark je i prethodnog puta oborio drajvere kada sam skontao da je klok nestabilan a Unity radio 60-90. Javljam sutra sta se desava. Fresh OS bi bio najbolje resenje da uklonim tu mogucnost.
 
Nazad
Vrh Dno