Šta je novo?

Meizu MX4

[YOUTUBE]SJL6ku_QphE[/YOUTUBE]

koliko sam pohvatao ruski ovaj tvrdi da je na ovom mobu igzo tehnologija displeja od sharpa. prica se po ruskim forumima da verzija za trziste ima i NFC i bezicno punjenje.. videcemo.

inace mob moze da se otkljuca sa svajpom od kruzica na gore i duplim tapom. fino radi na ovom klipu.

http://www.aliexpress.com/item/Orig...e-5-36-1920x1152-2GB-RAM-16GB/2036116974.html
najpovoljniji preorder je kod ovog lika. svi salju krajem meseca.

350$ 16gb i 390$ 32gb
 
Poslednja izmena:
u zaključku kažu da je kamera odlična, i da joj fali malo finog softverskog štelovanja...trebalo bi videti neke uporedne testove, biće ih valjda...
 
:d
 

Prilozi

  • 20140911185124_IMG_9197.JPG
    20140911185124_IMG_9197.JPG
    252.6 KB · Pregleda: 311
Danas mi stigao, verzija za kinesko tržište, pokušavam da mu ubacim Google servise ali bez uspeha. Probao sam sa Google installer za MX3 ali jok. Rutovao sam ga, tačnije otvorio sistemske privilegije pomoću Flyme-a, ali ne mogu da stavim SuperSU. Ukoliko neko pronađe metodu da mu ubacim Playstore neka javi.
 
Supersu mora neka modifikovana verzija. Valjda flejm ima opciju za root u setingsima. Niko nije uspeo da ubaci google play,ceka se verzija flyme-a za internacionalno trziste na njihovom sajtu.

Kakvi su utisci ? :) kakav je displej ?
 
Poslednja izmena:
što ne iskopiraš samo gapps preko file managera? i podesiš dozvole i restart. flešovanje gappsa radi samo to.
 
Pa imam i ja u AppCenter, probao još jutros ali jok. Skinuo, instalirao aplikaciju, pokrenuo, kaže da mora da se rebootuje, uđe u recovery njegov i izbaci Firmware Corrupt. Lupim fazon Retry, on kao prođe i uradi nešto, ponovo se podigne, dobijem poruku da li želim da instaliram Google servise, lupim ok i opet izbaci poruku Firmware corrupt, Retry prođe (verovatno ne uradi ništa ovaj put) i kad upalim ponovo me pita da li hoću da instaliram Google servise, što znači da ništa nije uradio i da taj Google Installer ne odgovara za MX4...

edit:

Ipak mi ne radi Root Explorer, tako da nemam dozvolu da kopiram u /system/app/ . Dajte predloge šta još mogu da pokušam, a bilo bi najbolje da imam ovaj Google Installer koji italijani imaju... Inače ne radi ovaj Flyme Superuser za MX4, sve sam ja to probao danas, bez uspeha.
 
Poslednja izmena:
Koliko sam pratio. Rus sa 4pda nije ubacio google play a ni andy sa gizchina sajta. Tako da verovatno mora da se ceka internacionalna verzija rom-a.

Edit:

I dalje cekam prve utiske :) imam i par pitanja ali to ako budes imao vremena..
 
Poslednja izmena:
Mene Gizmo znaš šta zanima :) Samo kamera i to je to ;)
 
Vidi postoji li GMS paket za meizu.
Potrazi na kineskim forumima.
To je jedan od načina na koji kinezi
ubacuju Google servise
 
Problem je sto je ovo demo verzija sa "demo" softverom. Niko na svetu jos nema retail verziju.
 
Poslednja izmena:
Mene najvise zanima kako radi generalno, ima li bilo kakvih skrivenih mana (i naravno kakva je autonomija).
Za kameru sam video da je odlicna na dnevnom svetlu i dobra za low light, zvuk na papiru dosta obecava itd. Znaci samo da li sve klizi kako bi i trebalo ili ima lagova, bagova, nekih soft. propusta..
 
Poslednja izmena:
Kada smo vec krenuli sa zeljama :)
Ako budes imao vremena,znam da si negde napisao da moras da testiras 10+ uredjaja..

1. Kakav je zvuk u sluskama,meizu je poznat po tome,mada su ljudi sa 4pda ubedjeni da su ovoga puta podbacili na tom polju.
2. Kako je uradjen prelaz izmedju plasticnog poklopca i alu rama,neki su pisali da se oseti pod rukom,to jest da grebe.
3. Uglovi gledanja ali iz ekstremnih uglova(u tamnijoj/zatamljenoj sobi).ne mislim iz portret i landscape polozaja nego kada se gleda po dijagonali to jest sa jednog od 4 ugla mobilnog telefona.
To su mi jedine nedoumice oko ovog moba. Ostalo manje vise znam :)

10626515_634238410022567_836480028443404481_n.png

;)
 
Poslednja izmena:
Od zvuka ne očekujte ništa pošto nema exynos tako da ništa od kvalitetnog zvuka, mada ne znam da li ima neki poseban audio co-processor.
 
Ajde ovako, koliko sam imao prilike da se poigram sa njim, nisam primetio bagove, usporenja ili slično. Softverski propust je to što nema Google servise :d Zvuk ću kasnije da isprobam. Prelaz pozadi je generalno gladak, na par mesta je oštriji kad se pređe prstom jer poklopac ne leže idealno baš svuda, ali bukvalno moraš da ispipavaš gde je oštar, što u korišćenju nikad nećeš raditi. Uglovi gledanja su mom mišljenju fenomenalni, jedni od boljih koje sam video, skoro pa da ne menja prikaz čak i kad ga gledaš iz mrtvog ugla, blago se zatamni i veoma malo potamni nijanse - po meni je fantastičan što se toga tiče. Idem da jedem, pitajte još nešto ako mogu da isprobam, u međuvremenu mi nađite način da flešujem Google servise, pošto ja ne uspevam! :)
 

Prilozi

  • 20140911204658_IMG_9200.JPG
    20140911204658_IMG_9200.JPG
    192.2 KB · Pregleda: 283
  • 20140911210446_IMG_9202.JPG
    20140911210446_IMG_9202.JPG
    200.6 KB · Pregleda: 292
Od zvuka ne očekujte ništa pošto nema exynos tako da ništa od kvalitetnog zvuka, mada ne znam da li ima neki poseban audio co-processor.

Da, ovo je MTK, pomesao sam sa najavljenom pro verzijom koja ce imati exynos..
 
Da ,uglovi gledanja su brutalni. Negde sam procitao da koriste iste displeje kao apple.
Hvala na odgovorima.
 
Poručim ga preksinoć na Pandawillu za 380$, danas javljaju da je nedostupan i da je nova cena 450$. Hvala lepo - doviđenja....
 
Ja jos nisam video noviji IPS a da nema ovakve uglove gledanja, kao u primeru koji je postavio Gizmo :) Razlika u tim uglovima gledanja na IPS se svodi uglavnom na to koji vise/manje potamni i u prikazu crne iz ugla. Ne sumnjam da je odlican ovaj MX4 ekran, uostalom malo ima ''losih'' novijih IPS.
 
Zato što mi je to zamena za Newman K2S - odobrili su mi zamenu za neki drugi mob.
 
Ja jos nisam video noviji IPS a da nema ovakve uglove gledanja, kao u primeru koji je postavio Gizmo :) Razlika u tim uglovima gledanja na IPS se svodi uglavnom na to koji vise/manje potamni i u prikazu crne iz ugla. Ne sumnjam da je odlican ovaj MX4 ekran, uostalom malo ima ''losih'' novijih IPS.
Ja bas to htedoh da kažem... I na ovom mom "običnom" kinezu su odlični uglovi gledanja... A on ima neki ogs ips...
 
Nazad
Vrh Dno