Šta je novo?

Nokia Lumia 830

Jel ima neko problem sa zvucnikom jer se meni cuje neko zujanje kad je pojacano 25-30. Ne zuji uvek vec na pojedine pesme u zavisnosti od glasnoce same pesme. Posebno zuji kad Saban zapeva ,). Takodje i i cortana zuji jer ona prirodno ima jak glas. Zna li neko uzrok i resenje?
Šaban ima jaku rezonancu :D
 
Meni ne zuji nista na zvucniku, ali kao i vecina na telefonu, kada je na max, zvuk postaje blago piskutav. Ovako je poprilicno dobar.
 
Koliko vam traje baterija posle GDR2 ?
Meni deluje da se brže prazni.
Inače WiFi i prenos podataka su mi konstantno uključeni, tri email klijenta u pozadini, jedno sat - dva vremena IE, 10-tak razgovora ( oko 10-15 minuta ), poneka Viber poruka, bez igrica. Telefon skinem sa punjača u 06:00 i do 23:00 baterija mi ostane na nekih 20-25 %. Pre GDR2 to je bilo 30-35%.
P.S.
Kada skinem telefon sa punjača i uz jutarnji ritual sa cigarom na WC šolji i čitanje vesti od jedno 10-tak minuta, baterija padne na 95%. Da li je to OK, mislim na bateriju ne na WC ritual :smoke:
 
Poslednja izmena:
nesto sam razmisljao, logicno mi deluje da se po ovakvim suncanim danima baterija brze prazni jer kada smi napolju ekran je na max osvetljenju, sto nije slucaj kada je zima tj oblacno....
 
nesto sam razmisljao, logicno mi deluje da se po ovakvim suncanim danima baterija brze prazni jer kada smi napolju ekran je na max osvetljenju, sto nije slucaj kada je zima tj oblacno....
Jedino ako si na raspustu ili na godišnjem odmoru :)
Radim od 07:00 do 15:00 h u kancelariji, i tu koristim laptop. Napolju sam sa ćerkicom tek posle 18:30, tako da u mom slučaju to ne pije vodu. A što se tiče tvog zaključka tu si 100% u pravu.
 
moj posao nije u kancelariji, vec napolju. i zimi i leti. pa primetim tu razliku...

nisam primetio da mi baterija krace traje posle gdr2. nekad mi uvece ostane 20% a neka 40%.. ne koristim ga svaki dan isto
 
moj posao nije u kancelariji, vec napolju. i zimi i leti. pa primetim tu razliku...

nisam primetio da mi baterija krace traje posle gdr2. nekad mi uvece ostane 20% a neka 40%.. ne koristim ga svaki dan isto

Malo off topic., Da nisi kolega građevinac ?
 
Ja ponovo sa mojim problemima sa ovom lumijom.

Ovo je postalo nepodnošljivo a telefon mi treba za 3 nedelje zbog poslovnog puta, verujem da nije moguće da poprave/zamene u tom periodu i stvarno više ne znam šta da radim. Na Microsoft forumima kažu da se ne forsira 3G mreža, ja u stanu imam samo Edge na žalost tako da ne znam kako može problem da bude.

Kažem, odavno bih odneo telenoru ali kakvi su naši serviseri ZNAM da je skoro nemoguće zameniti i popraviti telefon u roku koji meni odgovara... Sada ponovo flešujem firmver u nadi da će biti bolje....

Prve 2-3 nedelje je skroz radio ok i onda je prestao. Sada se konstantno resetovao kada sam ga stavio na punjač sve dok mu nisam izvukao bateriju, jer jednostavno nije hteo da se bootuje.
 
Ja ponovo sa mojim problemima sa ovom lumijom.

Ovo je postalo nepodnošljivo a telefon mi treba za 3 nedelje zbog poslovnog puta, verujem da nije moguće da poprave/zamene u tom periodu i stvarno više ne znam šta da radim. Na Microsoft forumima kažu da se ne forsira 3G mreža, ja u stanu imam samo Edge na žalost tako da ne znam kako može problem da bude.

Kažem, odavno bih odneo telenoru ali kakvi su naši serviseri ZNAM da je skoro nemoguće zameniti i popraviti telefon u roku koji meni odgovara... Sada ponovo flešujem firmver u nadi da će biti bolje....

Prve 2-3 nedelje je skroz radio ok i onda je prestao. Sada se konstantno resetovao kada sam ga stavio na punjač sve dok mu nisam izvukao bateriju, jer jednostavno nije hteo da se bootuje.

Ako si iz Beograda nosi ga direktno u ProMobi... relativno su brzi, preskačeš jedan korak ( telenor ).
Nešto ti definitivno nije u redu, ja forsiram 4G pa mi se ne resetuje
 
Flešovao sam ga dva puta, onda bukvalno odmah vratio na punjač jer je baterija bila mala, ponovo ušao u reboot loop, ne znam zbog čega.

Posle toga sam ga prikačio i po 100x pokušao onaj MicrosoftFixIt za Lumia telefone i po prvi put mi je prošao, i evo ne smem da pipnem telefon jer ako se još jednom resetuje baciću ga u zid svega mi.

Jeste da mi se sviđa i sve to stoji, ali 35 restarta za manje od mesec dana, mislim dokle! Još ne beleži uzastopne restartove nego samo prvi. A poslednja dva dana kada počne da se resetuje, čekam po sedam osam puta da prođe u nadi da ne moram da vadim bateriju i krastavac, ipak moram.

wp_ss_20150709_0003pdov1.png


Inače posle skrina se drkao još jedno 3h i tek malopre oko 4-5 sam odradio treći po redu fleš i fixit i videćemo šta će biti. Možda je i više bilo od 35 na kraju.
 
Flešovao sam ga dva puta, onda bukvalno odmah vratio na punjač jer je baterija bila mala, ponovo ušao u reboot loop, ne znam zbog čega.

Posle toga sam ga prikačio i po 100x pokušao onaj MicrosoftFixIt za Lumia telefone i po prvi put mi je prošao, i evo ne smem da pipnem telefon jer ako se još jednom resetuje baciću ga u zid svega mi.

Jeste da mi se sviđa i sve to stoji, ali 35 restarta za manje od mesec dana, mislim dokle! Još ne beleži uzastopne restartove nego samo prvi. A poslednja dva dana kada počne da se resetuje, čekam po sedam osam puta da prođe u nadi da ne moram da vadim bateriju i krastavac, ipak moram.

wp_ss_20150709_0003pdov1.png


Inače posle skrina se drkao još jedno 3h i tek malopre oko 4-5 sam odradio treći po redu fleš i fixit i videćemo šta će biti. Možda je i više bilo od 35 na kraju.

Jesli li uspeo da središ telefon ?
 
Ne.

Ali isto tako ga nisam poslao na reklamaciju dok se ne vratim sa puta jer mi treba makar ne(uvek)funkcionalan telefon tamo gde putujem.

Najgore je kada se stavi na punjaču. Resetuje se nonstop sve dok ne "zamre" i onda neće da se uključi i moram da vadim bateriju par puta i vraćam je da bi dao bilo kakve znake života.

Nemam pojma da li je to neko ****** na spoju sa punjačem i baterijom ili šta već. Zanimljiva stvar je u kojoj god da se aplikaciji desi taj reset, ta aplikacija prestane da radi i moram da je reinstaliram i radim reaktivaciju ukoliko su neke chat aplikacije (skype, viber, whatapp, messenger...). Naravno i resetuju se sva podešavanja, vreme, datum, mb counteri u data sense i ostale gluposti.

Da ne bude sve crno, pre par dana je izdržao 3 dana bez reseta, a onda se resetovao jedno 10x u toku dana, ništa nisam instalirao u međuvremenu ofc. Ovako je prosek makar 1x na dan, ne računam mandatory boot reset loop kada ga stavim na punjaču.
 
Poslednja izmena:
Auu, da ti ne stajem na muku, kao da imaš gremline u telefonu.... ;)
Malo sam pratio na WC forumu probleme sa L830, ali tvoj slučaj je jedinstven. Da znam kako, pomogao bih ti. Javi ako uspeš da rešiš ovo sa L830, baš me interesuje koji mu je đavo.
Pozdrav.
 
Ja sam se zeznuo, uradio upgrade na WP10, ali sad nece nazad na 8.1 :(
Proba Lumia recovery manager i win phone recovery manager ali dzaba nece.

Lumia RM nece da prepozna telefon, a Win phone RM prepozna telefon, kaze da ima stariji FW da se skine, skine ga normalno ali posle toga daje gresku "Operation ended with failure"

Nakon toga se restartuje telefon normalno udje u WP10 i to je to :)
 
ima li negde info kada ce zvanicni wp10 za 830
 
Samo da napisem nesto o ovom telefonu.

Drugar ima ovu lumiu vec oko 6 meseci , koristi ga bez folije i futrole. Posle tri dana prosuo celo pivo na njega tel se nije ni ugasio, ispadao mu mnogo puta samo mu je ova lajsna u krug malo izcukana. I vrhunac svega imao udes pre nekoliko dana uleteo u reku i telefon bio u vodi negde 2-3h . Stavio ga u pirinac ono da se susi probao da ga upali i nista, odnese u servis oni mu kazu mora maticna da se menja. Naravno to se ne isplati i on da telefon meni. Ja ga razvalim sve lepo ocistim do detalja , sastavim i telefon evo radi ko nov. Sve potpuno ispravno na njemu. :)
 
Ljudi dal je ovo moguce ???

Nigde u Srbiji ne mogu da nadjem bateriju za Lumiu 830 .

To je ona BV-L4A baterija.

Nigde ne mogu da nadjem ni da narucim ni da kupim.

POMAGAJTE ! :D
 
Spremi se za shock.. :D

Jao cuti dobio sam ih nekako i imaju bateriju i to jedna jedina im samo ostala. Trebalo bi sutra da posalju. 1900 din , i nije puno toliko je i na ebay, aliexpress.

Najgore to sto ostala samo ta baterija da telefon bude potpuno ispravan pa dobijem veceru od druga za popravku :D . Po servisima hteli da ga oderu.

Jos dok jurio bateriju u servisu mu ladno kazu kao ma nema to sanse da je samo baterija kad telefon tako dugo bio u vodi , donesi ti da mi to otvorimo proverimo dal je baterija... cccc... Covek doso da kupi bateriju sta njih zabole dal je baterija ili sta je ako doso da kupi bateriju daj mu bateriju a ne da donese telefon na servis pa oni da mu uzmu 30e za popravku i 20e za beteriju .

Mnogo su bezobrazni po nasim servisima.
 
Poslednja izmena:
u pa to je super, za L925 kad sam ja jednom pitao bila je oko 50e, da da, 50e.. :) Zato sam ti rekao da se spremis.. :)

- Pitanje sta mu je bilo isplativije, servis ili ti, u zavisnosti koliko mozes da pojedes i popijes.. :D
 
u pa to je super, za L925 kad sam ja jednom pitao bila je oko 50e, da da, 50e.. :) Zato sam ti rekao da se spremis.. :)

- Pitanje sta mu je bilo isplativije, servis ili ti, u zavisnosti koliko mozes da pojedes i popijes.. :D

Ma u jednom servisu mu rekli mora nova maticna + baterija to bi bilo nedaj boze. A u drugom kao ciscenje unutra sve 25e i to ne garantuju da ce da proradi.

A tu na istoj mesti drugarici rekli isto to i onda kao e ne radi ti ni prednja kamera to jos 25e uzeli joj 50e a samo ocistili tel kameru sigurno nisu ni menjali . Samo gledaju da izvucu sto vise.

Doduse koliko je ****na za otvaranje 830 ni ja ne bi to radio za 25e
 
Nazad
Vrh Dno