Šta je novo?

ZX Nirvana - pomoć

zzarko

Čuven
Učlanjen(a)
13.10.2003
Poruke
1,749
Poena
695
Hteo bih da na predstojećoj izložbi na ZX pustim nove igre urađene u Nirvana engine-u. Pošto bih hteo da ih pustim preko HxC, a koliko vidim sve su u kasetnom formatu, zna li neko kako bih ih mogao prebaciti u DSK varijantu? Odnosno, idealnije (pošto sam stvarno kratak sa vremenom), može li neko prebaciti bar neku od igara u DSK?
http://www.zxshed.co.uk/sinclairfaq/index.php5?title=NIRVANA_Engine
 
Evo ga El Stompo, na emulatoru radi, ali proveri ti na pravoj mašini za svaki slučaj. Kačim i ostale uskoro.
 

Prilozi

  • ElStompo.zip
    19.1 KB · Pregleda: 32
Hajde molim te napiši sa čim si odradio jer mi je juče konstantno javljalo "disk not ready".
 
ZXSpin emulator, pa klasično iz BASIC-a, load, save, load, save....
Evo i Sunbucket, dok mi Dreamwalker zadaje probleme, kako god da ga prekonvertujem, učita se naslovni ekran i kada završi svo učitavanje samo pobaca atribute na ekran i restartuje se... Pokušao sam i BASIC metodom, i preko programa tap2dsk, isto...
 

Prilozi

  • Sunbucket.zip
    17.9 KB · Pregleda: 23
Možda grešim (ZX mi nije jača strana), ali da li ima neki način da se u emulatoru napravi snapshot, pa da se to nekako iskonvertuje u nešto što se može učitati na 128K spektrumu? Mislim da je na C64 Final Cartridge 3 (ako ne grešim) mogao snimiti snapshot na disk, pa se to nekako moglo iskonvertovati u prg koji se mogao učitati bilo sa diska ili kasete...
 
Evo i Dreamwalker, da kompletiramo kolekciju. :)
 

Prilozi

  • DreamWalker.zip
    23.2 KB · Pregleda: 23
HVALA obojici!!! Sutra pre podne ću isprabati i tu treću na PRAVOM hardveru :)
 
Nazad
Vrh Dno