Šta je novo?

Monero [XMR] (RandomX)

dobro, dobro, izvinjavam se sto sam odmah skočio kad sam video "isto kao DRK". :)

jer jednostavno monero nije isti (ili bilo koji drugi CN novčić). kod CN je čak mislim nemoguće izvesti 51 % attack, ali ako devovi nešto zajebu mogu sasvim novi problemi da nastanu. :)
 
Cime kopate ovo cudo vidim ima simpleminer neki claymore listam temu i sve vise sam zbunjem uposlio bih 280x i 270x ?
 
Cime kopate ovo cudo vidim ima simpleminer neki claymore listam temu i sve vise sam zbunjem uposlio bih 280x i 270x ?

Tako je i meni bilo. Da tek vidis kako je sa novcanikom. Inace sredio sam sve. Jedna 7950 daje 410 h/s, dok rig gde su mi 3 komada daje 473 po karti.. Sve probleme resava instalacija 13.12 drivera. Ne moraju da se brisu stari ili novi driver. Samo se predje sa ovim 13.12 i sve cepa. :D
 
Napravio sam folder u apdata... bitmonero i tamo prekopirao bloackchain.bin. jel to ok? pustio sam da se sinhronizuje (koliko treba vremena za to)?
 
Ne treba dugo. Mozda 1 minut ili manje. Ispise ti da je sinhronizovao.
 
Treba duže u oprvoj sinhronizaciji, bar 5-6 min.
Ali meni na kraju neće da napiše da se sinhronizovao :(
Važno je da iz skripte izlaziš komandom exit

@va_milos znači. ako imam 14.4 drajvere, ne moram uninstall? samo pregazim sa 13.12?
 
Poslednja izmena:
Samo ti njih lepo obrisi da posle ne bude kuknjave pa novi windows
 
@va_milos znači. ako imam 14.4 drajvere, ne moram uninstall? samo pregazim sa 13.12?

Da. Na jednom racunaru sam imao 14.4, a na drugom 13.2 i na oba sam samo pregazio. I dalje pise da imam C 14.4, ali sad sve normalno radi. Kontam da ima nesto u tim 13.12 driverima sto ovamo nema.
 
Meni radi vec sat vremena i nije se sinhronizovao. Mozda nisam napravio dobar folder.

Izbrisi folder koji si kreirao i ponovi postupak. ja sam startovao bitmonerod i on je sam kreirao folder. Ugasio, prekopirao blockchain i startovao ponovo sinhronizovao i startovao novcanik.
 
Ljudi, da li neko zna kako se rešava ovaj "memory allocation failed" problem koji mi se javlja svakih pola sata? Menjao sam količinu virtualne memorije od tražene do znatno preko toga, ali ovo se neprestano pojavljuje na Windowsu 8.1 sa svim minerima koje probam. Čak sam menjao vrednosti i na setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT xxx i ne pomaže. Drajveri 13.12, sve naizgled kako treba... U čemu je fora?
 
Pa dobro koja je fora da cimate coveka da pravi pool ako posle necete da dodjete, sta cekate da pocnu blokovi sami da se nalaze pa da onda uskocite? Jos i ovi neki kad vide da posle nekog vremena nema bloka, sto je i normalno s obzirom na snagu, odu.
 
Ima li neko kompaliran wallet za linux? Nesto me zeza pa ne mogu da kompajliram a imam strasnu glavobolju pa trenutno nisam u stanju da provalim sta me zeza.
 
Terminal:

cd ~ && rm -f install_monero.sh && wget http://monero.cc/downloads/install_monero.sh && bash install_monero.sh

i izaberi šta ti treba.
 
Hvala puno. Ovo je ono sto mi je trebalo.
 
Pa dobro koja je fora da cimate coveka da pravi pool ako posle necete da dodjete, sta cekate da pocnu blokovi sami da se nalaze pa da onda uskocite? Jos i ovi neki kad vide da posle nekog vremena nema bloka, sto je i normalno s obzirom na snagu, odu.



e, ali na većim poolovima bi manje verovatno dobijali, iako ti pool-ovi pronalaze više blokova.
 
Ja sutra mogu prebaciti ~20mh/s scrypt snage i 10x fx-6300 na bench pool.
 
Blok! :happy:
 
Isplati li se meni da dođem kod vas sa svojih mizernih 0,4 Kh/s ili da se držim http://pool.cryptoescrow.eu/# sa obzirom da ćete ovom snagom loviti znatno manje blokova dnevno?
Na ovom 700 diffu bih trebao da izvučem oko 0.7 XMR dnevno prema kalkulatoru sa gore pomenutog pool-a?
 
Ovako kod mene izgleda - neće da se sinhronizuje blokchain
 

Prilozi

  • a.png
    a.png
    73.8 KB · Pregleda: 75
Kopam ovaj monero i pratim situaciju sa opreznošću demontera minsko-eksplozivnih sredstava. Nekima je jeres da o izvesnom fenomenu (na koji su imune samo valute kojima se direktno mogu kupovati roba i usluge, dakle BTC), uopšte razmišljaju, a kamoli da o njemu nešto prozbore. Zapravo, odmah počinju da vrište i skaču u oči ako im neko zagrebe iluziju. Činjenica je da dok ima onih koji žele da kupuju i imaju čime da kupuju, cena neke valute ide rapidno gore. Kad se stigne do kraja, krene istovar i uglavnom sunovrat. I šta je sad to? Tokom ove crypto zabave sve češće imam flešbekove devedesetih, ne znam zašto... ;)
 
Ma bez brige, samo ti to lepo natenane sto bi se reklo ;)
 
Da li je za 4x6870 dobro 700-750H/s na Monero?
 
Nazad
Vrh Dno