Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opasno sam se bacio na Homeland i bio sam u ubeđenju da se neću javljati dok ne isteram svih osam sezona, mada sam znao da od toga neće biti ništa i da prosto neću izdržati a da ne prenesem svoj mali utisak posle dve odgledane sezone...

House of Cards mi je bio nešto najboje što sam gledao, ako zanemarim poslednju sezonu, jednostavno, volim takav tip serija iz prostog razloga što se iz sezone u sezonu nadovezuju isti likovi, provlači glavna priča od početka koja se uvek dopunajva novim obrtima i novim likovima i koja može trajatati i održavati kontinuitet dugo vremena bez padova kroz sezone. To je jako teško, pa čak i nemoguće izvezsti sa nekim drugim tipom serija koje sam gledao gde se sve svodi na sezonu, dve i ako se ide u treću, četvrtu onda tu kreće nova priča sa novim, starim glumcima, a nekada i bez njih što zna da razočara ako ste se navikli na pojedine likove u prethodnim sezonama. Pomenuo sam ovo seriju iz razloga što mi ima nekih dodirnih tačaka i što mi se javio onaj osećaj bindžovanja...

Što se Homelanda tiče, jako prijatno iznenađen početkom i mojom prikovanošću za tv ovih nedelju dana što govori da je serija krenula u dobrom pravcu i koliko god uviđao nelogičnosti u pojedinim momentima svaka mi naredna epizoda, bez obzira na oscilacije uvek bila interesantnija od prethodne. Sve do manje-više druge sezone i pete epizode gde sam bio jako razočaran u kom su pravcu otišli, sa (moram priznati) manjim skokovima do kraja, ali ukupan utisak za drugu sezonu je jako razočaravajuć. Mislim da se priča oko Brodija trebala završiti u prvoj sezoni, baš zbog gore pomenutog, da se priča sa ovakvom postavkom, ne i tematikom, dešavanjima i obrtima ne može razvlačiti do unedogled. Pritom, bivajućii u takovj meri razvodnjena da se prosto zapitate u kom pravcu sve ovo ide. Bez obzira na svoju reputaciju koju ima, CIA-u smatram za ozbiljnu organizaciju i neke ovde priakazane stvari mi imaju amaterski pristup. Mislio sam da će biti par sitnica koje se jednostavno moraju progutati zbog vrlo dobrog tempa i svega drugoga, ali to je toliko uzelo maha, posebno u drugoj sezoni. Pa meni onakva samovoljna Keri sa dijagnozom ne bi mogla proći pored agencije, a ne još da radi u njoj, a o ljubavnim jadima dotične, ne bih...

Nisam na muci za narednih šest sezona, jer idemo dalje. Nadam se da će se stvari popraviti, bar po pozitivnim komentarima koji su ovde napisani.
 
Poslednja izmena:
Sta je toliko smesno u tome sto je neka serija nekome najbolje sto je gledao?
 
Što se Homelanda tiče, jako prijatno iznenađen početkom i mojom prikovanošću za tv ovih nedelju dana što govori da je serija krenula u dobrom pravcu i koliko god uviđao nelogičnosti u pojedinim momentima svaka mi naredna epizoda, bez obzira na oscilacije uvek bila interesantnija od prethodne. Sve do manje-više druge sezone i pete epizode gde sam bio jako razočaran u kom su pravcu otišli, sa (moram priznati) manjim skokovima do kraja, ali ukupan utisak za drugu sezonu je jako razočaravajuć. Mislim da se priča oko Brodija trebala završiti u prvoj sezoni, baš zbog gore pomenutog, da se priča sa ovakvom postavkom, ne i tematikom, dešavanjima i obrtima ne može razvlačiti do unedogled. Pritom, bivajućii u takovj meri razvodnjena da se prosto zapitate u kom pravcu sve ovo ide. Bez obzira na svoju reputaciju koju ima, CIA-u smatram za ozbiljnu organizaciju i neke ovde priakazane stvari mi imaju amaterski pristup. Mislio sam da će biti par sitnica koje se jednostavno moraju progutati zbog vrlo dobrog tempa i svega drugoga, ali to je toliko uzelo maha, posebno u drugoj sezoni. Pa meni onakva samovoljna Keri sa dijagnozom ne bi mogla proći pored agencije, a ne još da radi u njoj, a o ljubavnim jadima dotične, ne bih...

Nisam na muci za narednih šest sezona, jer idemo dalje. Nadam se da će se stvari popraviti, bar po pozitivnim komentarima koji su ovde napisani.

Sličnog sam mišljenja vezano za house of cards a i homeland.
Mislim da se nećeš razočarati kako serija bude odmicala, druga sezona je baš loša, treća može da prođe, a od četvrte je prosek vrlo pristojan.
Pošto vidim da ti leže slične serije kao i meni, ako nisi odgledao probaj i "The Americans".
 
Ja sam bio oduševljen House of Cards, prve tri sezone su vrh.
Mislim da je ona od jednih serija kome su digli rejting Netfliksu.
 

Ajde reci šamane koja je tvoja najbolja pa da se smejemo :D ;)
Pomenuo sam je najviše zbog sličnosti u pojedinim segmentima. Možda sam se pogrešno izrazio, jer sam trebao reći jedna od "najboljih" jer ih svakako ima još...

Sličnog sam mišljenja vezano za house of cards a i homeland.
Mislim da se nećeš razočarati kako serija bude odmicala, druga sezona je baš loša, treća može da prođe, a od četvrte je prosek vrlo pristojan.
Pošto vidim da ti leže slične serije kao i meni, ako nisi odgledao probaj i "The Americans".

Hvala, ubacio sam je u spisak...
 
Poslednja izmena:
Ako cemo iskreno,jedna od najboljih je sigurno married with children [emoji123][emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Preporuka za ljude kojima se svideo House of Cards je serija Billions.
 
Preporuka za ljude kojima se svideo House of Cards je serija Billions.

Pra sezona interesantna i obećava a posle teški smor.

Bonus za scenu gde se pojavljuju u društvu Metalike na njihovom koncetu.
 
Ajde reci šamane koja je tvoja najbolja pa da se smejemo :D ;)
Pomenuo sam je najviše zbog sličnosti u pojedinim segmentima. Možda sam se pogrešno izrazio, jer sam trebao reći jedna od "najboljih" jer ih svakako ima još...

Joooj, pa ne smem... smejaće mi se random likovi sa interneta i šta ću onda? (sarkazam).

Nemam ja jednu seriju koja mi je najbolja koju sam gledao. Imam par omiljenih serija naravno ali trudim se makar da budem pseudo-objektivan tj da imam kakvu-takvu svest gde se ta moja omiljena serija nalazi na lestvici po pitanju glume, režije, originalnosti priče... pa da izbegavam da pišem po forumima takve apsolutne izjave.

Tako je i moj subjektivno-objektivan stav da serija tipa House of Cards koja ima 2 dobre sezone i koju maltene nosi jedan jedini glumac na leđima (Kevin Spacey, naravno ) ne može objektivno nikome biti "najbolje što sam gledao" i zato moja "LOL" reakcija. I taj ceo štos gde Spacey "priča sa publikom" je bio zabavan možda pola prve sezone a posle postaje naporan i izlizan štos.

Ali slično bih reagovao da neko napiše istu izjavu i za Dark, npr. Naročito kad se izjave pišu kad tek nešto završiš pa si pod utiskom.. A 80% tih "vau, brutalno" serija se u proseku za 2 godine nećeš setiti nikad te serije... jer ti nije pružila ništa osim zabave i zanimacije.


A nije teško na osnovu stvari koje sam pisao na ovoj temi zaključiti da su meni lično 2 najupečatljivije serije koje sam gledao "Six Feet Under" i "The Leftovers" :p Ono o čemu verovatno ovde na temi nisam pisao je "Better Call Saul " (osim eventualno da sam napisao da smatram da je bolja i kvalitetnija serija od Breaking Bad :p ).
 
Uz svo dužno poštovanje, smatram da svako ima pravo na neku svoju pseudo-objektivnost kada je u pitanju mišljenje koja je za njega najbolja serija najbolja jer se prvo interesovanja a potom i ukusi značajno razlikuju.

Kada ne bi bilo toga, najčešće bi ovde čitali komentare tipa LoL, čim nam se mišljenje razlikuje od nečijeg.

Mogu da se ne slažem sa nekim kada generalno napiše da je ________ (dodati po želji) najbolja serija svih vremena ali kada napiše da je ista najbolja serija koju jaše on gledao - to je lično stvar njegovih preferencija.
 
Defending Jacob Još jedan biser iz Apple produkcije koja mi sve više privlači pažnju. Zbog nekih sitnih propusta 9/10.Da li ima neko preporuku za slične serije poput ove ili Ozarka?
 
I meni se jako dopala serija, iz dva puta sam je odgledao po 4 epizode - trepnuo nisam. :D
Slično možda The Night Of, takođe odlična.
 
The Alienist s01
Nije često spominjana ovde, New York s kraja XIX veka. Malo prenaglašen kontrast bede i bogatstva ali generalno Viktorijansko doba je generalno bilo totalno shebano.

Oduševljen, scenografija odlična, zaplet prilično morbidan, gluma na nivou.
Jedva čekam da pogledam s02.

Preporuka, apsolutna za ljubitelje, triler, horor.

Послато са "Samsung Galaxy Note 8", помоћу Тапатока
 
The Boys - na osnovu trejlera sam pomislio da je neka moderna superhero glupost ali je serija sasvim dobra i zanimljiva. Trejler za drugu sezonu ne obecava jer je opet bum tras fazon

Isto sam i ja, počeo na mišiće, odgledao u dahu.

Generalno pravilo je da je s02 najčešće u padu, ali videćemo ako ukače i s03 e to će valjda biti štogod ;)


Послато са "Samsung Galaxy Note 8", помоћу Тапатока
 
Neverovatno koliko je drasticno losija 5 sezona Vikinga od 4 sezone.
Od kako je lokomotiva (Ragnar) zavrsio svoju pricu, ceo voz je ostao zaglavljen u mestu.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Joooj, pa ne smem... smejaće mi se random likovi sa interneta i šta ću onda? (sarkazam).

Nemam ja jednu seriju koja mi je najbolja koju sam gledao. Imam par omiljenih serija naravno ali trudim se makar da budem pseudo-objektivan tj da imam kakvu-takvu svest gde se ta moja omiljena serija nalazi na lestvici po pitanju glume, režije, originalnosti priče... pa da izbegavam da pišem po forumima takve apsolutne izjave.

Tako je i moj subjektivno-objektivan stav da serija tipa House of Cards koja ima 2 dobre sezone i koju maltene nosi jedan jedini glumac na leđima (Kevin Spacey, naravno ) ne može objektivno nikome biti "najbolje što sam gledao" i zato moja "LOL" reakcija. I taj ceo štos gde Spacey "priča sa publikom" je bio zabavan možda pola prve sezone a posle postaje naporan i izlizan štos.

Ali slično bih reagovao da neko napiše istu izjavu i za Dark, npr. Naročito kad se izjave pišu kad tek nešto završiš pa si pod utiskom.. A 80% tih "vau, brutalno" serija se u proseku za 2 godine nećeš setiti nikad te serije... jer ti nije pružila ništa osim zabave i zanimacije.


A nije teško na osnovu stvari koje sam pisao na ovoj temi zaključiti da su meni lično 2 najupečatljivije serije koje sam gledao "Six Feet Under" i "The Leftovers" :p Ono o čemu verovatno ovde na temi nisam pisao je "Better Call Saul " (osim eventualno da sam napisao da smatram da je bolja i kvalitetnija serija od Breaking Bad :p ).

Šalimo se malo
 
Poslednja izmena:
Jeste, Kate Mara je (bila) dobra :D
The Leftovers je tip serije koju ili obožavaš ili ti je extremno dosadna i pretenciozna...
 
Poslednja izmena:
Probaj prvo Six Feet Under. Dopadljivija je širem spektru publike u poređenju sa The Leftovers iako su obe mračne i depresivne :D :D
 
Poslednja izmena:
The Alienist s01
Nije često spominjana ovde, New York s kraja XIX veka. Malo prenaglašen kontrast bede i bogatstva ali generalno Viktorijansko doba je generalno bilo totalno shebano.

Oduševljen, scenografija odlična, zaplet prilično morbidan, gluma na nivou.
Jedva čekam da pogledam s02.

Preporuka, apsolutna za ljubitelje, triler, horor.

Послато са "Samsung Galaxy Note 8", помоћу Тапатока

Ja obožavam to mračno viktorijansko doba i scenografije u filmovima i serijama.
Zato sam bio oduševljen sa Penny Dreadful a i sa Alienistom.
Meni žao da gledam drugu sezonu jer ću je brzo odgledati a ovakvih serija je malo:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno