Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Isti utisak. Odličan film.
 
Kako je Borisu npr. Blade Runner samo ok film (jer ga delimicno i ne razume)

Bravo, ako je nerazumevanje konteksta "c-beamsa" (nečega sto nikad nije pomenuto u filmu) i sto bi mi to izazvalo suze.. onda ga ne razumem..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
^
Ako se sve mora prikazati, nacrtati i objasniti, cemu ti onda sluzi masta i razmisljanje ? Kako gledas Lincove filmove ? Kako komentarises zadnju scenu Sopranovih ? Kako citas knjige ???Razumem da nekoj deci sve mora da se ekranizuje, ali odraslom coveku, koji redovno gleda filmove/serije ne razumem.
Ne zelim da se ukljucujem u dalju diskusiju, ali razmisli sta pises. To rezonovanje je nivo srednje skole, deluje kao da nemas nacina da pljunes po filmu, a jako zelis. Mada razumem da nekom ne lezi neki film, iz milion razloga.. ali ovo sto ti kazes je stvarno smesno.
 
@Boris Lozac, nije u opšte poenta u c-beams, niti toliko u kontekstu celog monologa koji je u kontekstu filma apsolutno prikladan. Poenta je u univerzalnoj poruci i smislu te pretposlednje rečenice, koja ostavlja dubok trag svojom suštinom, a koja je srž postojanja, života, vremena, prolaznosti svega. Natera te duboko da razmisliš o sebi, svetu oko sebe, o svojim i tuđim delima. Ko sam, šta sam, gde sam, jesam li u opšte..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Neverovatno mi je da bas niko ne razume o cemu pricam i zasto imam problem sa tom scenom :)

Aj pogledacu film jos jednom kad nadjem vremena, necu imati problem da kazem da sam pogresio ako mi izazove neke emocije drugi put..
 
Poslednja izmena:
Monsieur Verdoux (1947)

Monsieur_Verdoux_poster.jpg


https://www.imdb.com/title/tt0039631/

Pored samog humora i radnje filma, film se dotice mnogih tema kako u tadasnjem vremenu tako i u sadasnjem...

Film govori o nezaposlenom bankaru, Henriju Verdouxu i njegovim sociopatskim metodama zgrtanja novca. Iako odan i sposoban u poslu, Verdoux je otpušten. Kako bi priskrbio novac za svoju suprugu i dijete, ženi se s imućnim udovicama nakon čega ih ubija. Njegovi planovi se ruše nakon što dvije udovice naruše njegovu normalnu rutinu. Film završava s Verdouxom kojeg odvode na giljotinu u dvorištu zatvora nakon što se na suđenju branio riječima kako njegova djela nisu ništa gora od onih koje svakodnevno izvršavaju biznismeni i vojnici.
 
Što se Istrebljivača tiče, rađen je po knjizi Filipa K. Dika "Sanjaju li androidi električne ovce".
Film kao film je u velikoj meri razočarenje, muzika i kadrovi zaslužuju pohvale, ali je radnja konfuzna, razvučena i dosadna, pogotovo u drugoj polovini filma.
 
Za ekipu koja se pita dal su mi vratili $, naravno da jesu. I kad god sam zapalio to je bilo 10-20 min od filma.
 
I još su ti sigurno platili za naneseni duševni bol i bonus kao nadoknada za izgubljeno vreme ... Hoće oni to...
 
Imas pravo da trazis (i dobijes) novac nazad ako napustis projekciju u prvih 15ak minuta (jer ti je film njesra), ali nisam cuo za to da prolazi u Srbiji (do sada). U EU i USA da.

Inace kolega Uriel ako ocekujes da je film los(iji), odes 30ak minuta ranije cepis 3-4 desperada i porciju nachosa sa sirom, iz prve ruke garantujem da ti i filmovi poput Venoma deluju odlicno... :)
 
Možda ima vezu u bioskopu pa dobija pare nazad [emoji6] ali kako znati da je film njesra posle 15 minuta? Gde je poenta ici i gledati taj film uopšte..

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Climax
Zaintrigiran objavama nekolicine vas, reših da ga pogledam ovaj film i najveća mana kod mene je što zbog nekih sitnica mogu odustati od nekog filma, pa tako i od ovog. Opis "muzički" me je dosta pokolebao, jer ono, zadnje nešto sa prefiksom "muzički" što sam kao dete pogledao je bila Pipi duga čarapa. Nije da danas ne volim takve filmove, ali je problem što ih je jako malo za moj ukus. Čitam dalje, skup plesača, prazan objekat, esid... Gašpar Noe! Ni trenutak više nisam čekao. I Stand Alone, Irréversible su ostvarenja koja se ne zaboravljaju... Ovaj film ili će da vam se svidi ili ne, treće nema. Kao što reče neko pre mene, dosta jeziv i težak, dodao bih Salo dvadeset prvog veka! Žena mi se krstila u prolazu bacajući pogled na to šta gledam, ali film je za moju dušu! Uživao sam, kako u muzičkim podlogama, iako sam u krajnje drugim dimenzijama, tako i u celoj ekipi, a neko je i pokidao kao Selva :D mada ima stvarno dobrih pojava. Kažu da je film snimljen po istinitom događaju, ali ne nalazim neke informacije. Najveći apsurd od cele priče, da je u suštini LSD jedna od najmanje štetnih droga, ali u delovanju sa ljudksom psihom može biti vrlo opasna. Sinoć sam znao da ću mu dati sedmicu, danas neka bude 8/10.
 
Poslednja izmena:
Od ranije, citanje komentara ovde dosao sam do zakljucka, da mi vise odgovaraju filmovi koji nemaju preporuku od onih koji se preporucuju. To je moj licni zakljucak.
 
Hahaha... :Klanjanje
 
Znači, članovi foruma su naopaki [emoji33] [emoji3]
 
Od ranije, citanje komentara ovde dosao sam do zakljucka, da mi vise odgovaraju filmovi koji nemaju preporuku od onih koji se preporucuju. To je moj licni zakljucak.
Ima tu dosta istine.Problem je u tome sto se u zadnje vreme spominju jedni te isti filmovi vec mesecima,a onda sledi rasprava na par strana o njima!U zadnje vreme sam poceo da gledam random filmove za koje nikada nisam cuo!Malopre sam pogledao jedan porodicno deciji film i nije nimalo los!
https://www.imdb.com/title/tt2788732/
Bilo bi stvarno lepo kada bi se stvarno drzali pravila teme!Naziv filma,ocena i kraj price.Barem bi znali ko prati temu da je neko preporucio neki film,a ne sta je Kjubrik hteo da kaze u svojim filmovima ili dali je Marvel poceo da stanca filmove koji vise nemaju taj kvalitet kao pre!Fala!;)
 
Da ne ispadne da sam možda prozvan, ali nikakve svrhe nema stavljati naziv filma, ocenu i kraj. Imam par ljudi koje pratim i sa kojima delim sličan ili isti ukus i meni nečiji utisak znači. Ono što me ne zanima preskočim. To je poenta cele priče. I naravno desi se da nekada priča ode predaleko, nekada i to čitam iako me film o kome se raspravlja ne zanima.
 
Ispasce da lazem na internetu :D
Zivim blizu bioskopa, cesto odemo tako neplanirano, odgledamo nesto. Kad vidim da nam je bolje krnemo pivcugu u parku nego da gledamo maxa, gnev titana...
@banexbanex daj sansu "The Neon Demon" ako varis Refna.
 
^
Nije ovo nikakvo prozivanje nikoga,daleko od toga,ali prosto bi bilo lepo kada bi tema tako funkcionisala!Najgore je to sto se komentarisu neciji utisci o filmu i onda se to razbukta na par strana!
 
Ima tu dosta istine.Problem je u tome sto se u zadnje vreme spominju jedni te isti filmovi vec mesecima,a onda sledi rasprava na par strana o njima!U zadnje vreme sam poceo da gledam random filmove za koje nikada nisam cuo!Malopre sam pogledao jedan porodicno deciji film i nije nimalo los!
https://www.imdb.com/title/tt2788732/
Bilo bi stvarno lepo kada bi se stvarno drzali pravila teme!Naziv filma,ocena i kraj price.Barem bi znali ko prati temu da je neko preporucio neki film,a ne sta je Kjubrik hteo da kaze u svojim filmovima ili dali je Marvel poceo da stanca filmove koji vise nemaju taj kvalitet kao pre!Fala!;)
U brat kad sam ja ovo odgledao, stvarno je odličan, i dosta emotivan.
U dalju analizu ne ulazim jer nema potrebe.

A nadovezujuci se na prethodnu diskusiju svaki film ima svoju publiku, nekome se ne sviđa nekome ne....
Dublju analizu ostaviti "profesionalcima".

Poslato sa HUAWEI GRA-L09 uz pomoć Tapatoka
 
El fotógrafo de Mauthausen (2018)

The_Photographer_of_Mauthausen_poster.jpg


https://www.imdb.com/title/tt6704776/

El fotógrafo de Mauthausen donosi istinitu priču o Francisco Boixu koji je bio fotograf i komunista tokom građanskog rata u Španiji. Nakon progonstva postao je zatvorenik u koncentracionom logoru Mauthausen u kom je radio u foto laboratoriji. Tamo se posvetio fotografisanju svega što se događalo sa ljudima koji su živeli s njim u logoru, ali je fotografije morao sakrivati od Nemaca da bi zaštitio svoj život. Kasnije su njegove fotografije bile presudne tokom Nirnbergškog procesa.
 
The big short
Nekako mi je bio odbojan ovaj film. Pre svega jer je baziran na istinitom dogadjaju u vreme ekonomske krize 2008. a ja kad vidim nesto vezano za ekonomiju, zaobilazim. Jednostavno ne razumem kako bankarski sektor, krediti i sve te stvari funkcionisu. Ali je film jako zanimljiv, cak sam i ja duduk za ekonomiju, shvatio kako je doslo do recesije. Neverovatno sta se sve radi, legalno i na tako visokom nivou.. a jos je neverovatnije, kako niko nije ni slutio sta ce se desiti. Samo mi je zao sto Bred Pit nije bolje iskoriscen, ima bas ogranicenu ulogu.
Preporuka za laike poput mene. :D
7.5/10


Sjajan film, meni jedan od omiljenih. Pošto ti se dopao, preporučujem ti i prošlogodišnji Vice. Nije ekonomska tematika, ali je isti reditelj, takođe glume Bejl i Stiv Karel i slični su kamera, montaža itd.

Od ekonomskih pogledaj i Inside Job.
 
Poslednja izmena:
^
Hvala na preporukama. Ovaj drugi mi se posebno dopada. Ubaceno na listi. :)
 
Refn je radio Pushera i Drivera ali je malo otisao u klinac (nekima u dobar klinac a nekima u preterani isforsirani klinac pod uticajem ko zna cega). Neon Demon je opasna tripcina, meni prolazan ka dobar. Tapete u zadnjoj sceni su zanimljiv detalj.
 
Legendaran sutra malo....

Escape room 6/10. Predvidljiv, mešavina više kultnih filmova ( saw, cube...) ali meni bio zabavan :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno