Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za Primer:

Ja sam se pri kraju pogubio ko je u kom vremenu, iako sam sa dosta pažnje pratio fabulu.

Upravo tako posle javljanja na mobilni glavni lik pravi neku vrstu nesklada u svemu tome i scene krecu po meni iz razlicitih timelinea. Tacnije svako vracanje a i suptilno objasnjenje krvarenja iz uveta usled nosenja sluski i snimanja svega. Sto bi negde po mojoj pretpostavci da se on vracao milion puta unazad a i cak poceo da ide mnoogo dalje od 1 dana. Na kraju lik koji odlazi je po meni originalni lik a ostavlja za sobom Abea i Abeovu i svoju kopiju.
 
Ko sledeći put pomene npr. da film ne valja jer su u pitanju crnci (?!?!) odleteće s foruma.
 
Jakso dosta si upozoravao, podeli svakome bombonu ili celu bombonjeru po zasluzi.
Inače kao što je Dowla napisao, Primer mora više puta da se odgleda da bi se povatale sve fore koje je nemoguće uočiti u jednom gledanju.

Sent from my D6603
 
Odgledah "Na mliječnom putu". Šta reći... Svakako nije kao dosadašnji Kusturičini filmovi koji su meni bili gledljivi i interesantni, iako ima dosta viđenih elemenata - muzika, nadrealni likovi i scene, jednostavan dijalog, simbolika. Ovo je Kusturica na steroidima, koji koristi vizuelne efekte i malo je reći, preteruje u simbolici. Po meni samo lud i/ili nadrogiran čovek može da smisli i realizuje ovako nešto i da opravda nekim smislom. Svakako nešto što nikad niste, niti ćete videti. Bezbroj WTF scena u filmu. Možda je vredelo videti ali je samo za hardkor mazohiste.

U mom bioskopu su slika i zvuk bili katastrofa iz nekog razloga, iako je film sigurno snimljen kvalitetno i izgleda veoma skupo!
 
Poslednja izmena:
La La Land

Nisam ocekivao nista, nemam nikakav odredjeni stav prema mjuziklima, odgledao bez predrasuda. Rezija, montaza, fotografija, muzika, koreografija, sarenilo boja, savrseni i perfektno uklopljeni svi elementi. Sama radnja i zaplet filma u mjuziklima nikada nisu previse slozeni tako da to ni ne treba traziti u ovakvim filmovima. Univerzalna prica o snovima i ljubavi ispricana u ovakvom filmskom izrazu kakav je mjuzikl samo je tu da zaokruzi ovaj koncentrat holivudske filmske magije.

9/10


zanimljv klip o tehnikama snimanja ofog filma
https://www.facebook.com/thegoodfilms/videos/1819891764944998/
 
"Girl with dragon tattoo"

Dugo mi je bio na watchlist, ali nikako da ga odgledam. Konacno ga odgledao sinoc i mogu da kazem da je bolji nego sto sam mislio. Fincher majstor filma.
 
Hvala za Logana.. :)

Bas me je kolega zvao da idemo veceras da odgledamo a ja se nesto prenemagao... :) Tako da se uzima.
 
"Girl with dragon tattoo"

Dugo mi je bio na watchlist, ali nikako da ga odgledam. Konacno ga odgledao sinoc i mogu da kazem da je bolji nego sto sam mislio. Fincher majstor filma.

Sve preporuke za svedsku trilogiju ovih filmova, jaka 8/10
 
Allied (2016) - Eh, tu i tamo, vise drama nego ista drugo. 6/10 - Moze da prodje ako nema nista bolje.
 
Hlebte****... Logan je filmcina... Nisam očekivao ovako mračnu priču i ovako dobar film ... Najbolji film iz X-men univerzuma i to za nekoliko koplja, verovatno i najbolji iz Marvelove kuhinje... Mozda i najbolji Džekmenov performans do sada...

Smem li kažem da je možda jedan od najboljih filmova o "superherojima" (iako to nije) još od Nolanovog The Dark Knight?!

PS
Deadpool trailer je bio prikazan i mogu reci genijalan
 
Poslednja izmena:
Logan može da se gleda nezavisno od wolverine delova?
 
Dabome... Svaki film je zaseban/priča za sebe...

1. je loš , 2 je dobra, 3. je skoro masterpiece
 
Jel ovo tacna hronoligija?
1. X-Men Origins: Wolverine 2009
2. The Wolverine 2013

Inace meni je ovaj iz 2013 sa radnjom u Japanu uzasan bio.
 
Meni je Origins užasan, The Wolverine još lošiji od Originsa, ali Logan kida koliko je dobar.
I btw iako su ova prva dva meni bili totalna katastrofa od filmova, sam Jackman kao Wolverine je bio fenomenalan u svemu gde se pojavio. Čak i onih par sekundi u First Class.

Ono kad (vezano za Logan film)

X-24 Logan uđe u sobu kod profesora - NEVERO-*ebeno-VATNO. Bukvalno sam ustao u sred sale, prazna sala bila doduše :D. To i sva ona brutalnost u borbama ... Baš gledam onaj prvi X Men, neke scene sa njim, seče neke likove a ono ni kapi krvi nigde ...
 
Poslednja izmena:
Meni je onaj u Japanu bio dobar do poslednje 1/4 filma (cini mi se da je radjen po jednoj od poznatijih/boljih comic run-ova o Wolverinu)... A 1. je bio kriminalno los..


Edit+ spojler i pitanje za one koji su citali stripove

Malo je trulo da (no pun intended) sto su ubacili u pricu da je uzrok njegovog starenja/trovanja i smanjenog faktora regeneracije adamantium... Nisam puno Wolverine stripova citao, ali koliko se secam iz Lore-a Logan bi uveliko trebao da nadzivi sve mutante bas zbog tog faktora regeneracije i da mu je life span neodredjeno dug, skoro da je besmrtan??? - neka me neko ispravi ako gresim?
 
Poslednja izmena:
Sve to lepo al ne rekoste mi dal je to to Wokverin iz 2009 i 2013 i sada Logan nema nista vise? Mada od svega mislim da samo nisam gledao poslednji Xmen.
 
Sva 3 filma su zasebne price, ali smestene u Wolverine timelinu/univerzumu... Na poslednja 2 filma je radio isti lik, tako da ima nekih sitnih stvari na koje se nadovezuje... (barem po onome sto sam uspeo da procitam na netu a odnosi se na/objasnjava stanje sa Loganom)


Wolverine kao zaseban projekat (trilogija) je zavrsen sa ovim filmom. Dalje nece snimati (sem ako ne bude nekog reboota).
X-men verovatno cemo videti jos koji film u zavisnosti kako se pokaze na kasama sa profitom.
Verovatno i Dzekmena koji ce se pojaviti u nekoj "guest" ulozi u X-men filmovima ali ne verujem da ce imati znacajniju ulogu.

Jedino sto mi "fali" u Loganu je nesto upecatljiviji "bad guy" i mozda malo bolji kraj tj zavrsnica u filmu.

Iskeno nisam ocekivao ovako dobar film o Wolverinu tj film uopste (koji moze se reci i nije "superheroj film").
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno