Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da dodam Being There na spisak. Odlična kombinacija komedije i drame, većinom je tragikomična. Setio sam se filma jer sam čuo referencu danas na njega, i niko je nije shvatio.

Peter Sellers igra baštovana *****a, koji spletom okolnosti, i glupošću drugih, dolazi do visokog društvenog statusa. I gde se njegova glupost meša sa produbljenošću.
Film sa kraja 70-ih koji je primenjiv na današnje vreme kao da je sniman danas.
 
Mysterious Skin koji sam skoro gledao je mnogo dobar. Prisoners... Ako ti je amer jednako britanac. Children of Men je isto mnogo dobar.
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford.

There Will Be Blood mi je favorit.
Jarhead...
American History X
In Burges (britanski)

Još mali milion filmova koje ne pominjem jer ne mogu da se setim ili za koje mislim da svi znaju.

Хвала. Да обе "ми смо најјачи" нације су ми у том рангу једнакости. Не знам шта је чудно.
 
Bernie (istinita priča, a i Bernie-a su pre neki dan pustili iz zatvora), crna drama/komedija, rađena delom u stilu dokumentarca. Igra ga Jack Black, sa uverljivim dramskim delovima, ja ga bar nisam viđao da igra išta ozbiljno. Matthew McConaughey je takođe veoma dobar ovde, ovo je otprilike njegov početak transformacije, zbog koje ga hvalimo u zadnje vreme.
 
Poslednja izmena:
Film je nevidjena nerealna glupost sa 500% americke propagande pride koji cak ni akciju nema.

Pokušao sam juče da odgledam Jack Ryana i stvarno treba imati strpljenja odgleadti ga. Ja nisam uspeo da ga završim koliko je glup film. Ako neko voli ispraznu akciju i propagandu onda mu možda i legne film.
 
3 Days to kill- Costner je odlicno odglumio badass lika.7/10
 
Night of the Demons (1985) - smesan film generalno, mislim po danasnjim standardima, ali ima zanimljiv plot twist u odnosu na stereotipne filmove danasnjice pa je gledljiv, ali ne dajem ocenu :)

crnja prezivi, zamisli :d
 
Robocop 2014 5/10
Ni doba akcija, ni dobra drama. Onaj iz '87 je meni jos uvek zakon. Vredi pogledati film ako nemate za sta pametnije da potrosite 2 sata.
 
Ja juče gledao. Zapravo je bolji engo što sam očekivao.
Ali film je od starta pravljen da bude za savremeniju publiku, nema skrivenih kritika na društvo, sve je in yo face.
Kada su izašli traileri bio mi je gotivan robo da liči na bubu, ali sada mi nije nešto.
Glumci odlični, scenario i režija ok i to je to.
Onih par akcionih scena su top notch.

Ferhofenov je i dalje majka mara. :D
 
Hobbit - Smaug
Vidi se da Jackson postuje lik i delo JRRT-a do te mere da u filmovima nalazimo stvari iz Silmariliona,sto je meni kao fanu previse ekstra. Sukob Saurona i Gandalfa je epic, borba Legolasa i bolga jos bolja. Preteran je Legolas odnosno Orlando u toj sceni. nego da se ne bih kao prosli put upecao, evo u spoiler-ima sta je zanimljivo tu:

Gandalf je Istari, odnosno red carobnjaka, Maiar po poreklu. Maia su bili "lesser spirits" napravljeni u Ainulindale (pesma sveta) zajedno sa Valarima (bogovi stvoreni od Jednog boga Eru-a) Cije je postojanje jednakog reda kao i najjaci Valari, dok im je snaga osetno manja i svaki odnjih sluzi kao pomocnik svom Valaru. Gandalf je star koliko i svet, i ucestvovao je u stvaranju istog, pogotovo jer je "u protektoratu" Manwe-a i Varda-e koji su "most bad ass" Valari. Figurakoju gandalf ima, figura starca je zapravo SAMO jedna od mnogih figura koju je on imao, sobzirom da je na pocetku ziveo u Valinoru (zajedno sa Galadriel koja odatle vuce "privrzenost" ka njemu jer su se tu druzili 1000 i kusur godina PRE razdvajanja Valinora i Srednje zemlje)

Sauron je reda snage identicne Gandalfu, zapravo slabiji. Sauron je Maiar od Melkora (Valara) koji je najvece zlo, odnosno jedini zli Valar) Razlog zasto Sauron ima toliku moc je usled cinjenice da su on, i pre njega njegov gospodar Melkor, max-levelovali pojavu u fizickom svetu, KROZ spiritualizam koji im je osnova (god i god-like spirit). Sukob u Dol Gulduru u filmu ima dosta sakrivenih referenci na taj Lore u knjigama

Odakle beli gandalf posle bitke sa Balrogom (koji je takodje mocan Maiar) je ostavljeno fanovima na interpretaciju. Neki kazu da ga je oziveo Manwe, Ja kao fan mislim da je to nemoguce jer u Void-u je jedino mogao da ga ozivi Eru, sobzirom da cak ni Valari nemaju pristup praznini.
 
^ Da li mozes da mi pojasnis ovo sto si napisao u spoileru znaci to je prvi deo hobita gde idu do zmaja da povrate... jel to sto si opisao ima u filmu ili si to procitao u knjizi.

Ja sam gledao prva 3 dela bar 20puta i uvek sam bio odusevljen hobita sam gledao samo po jednom u bioskopu i sad me interesuje dal sam ja prespavao nesto ili? Ima da skinem beki hd da gledam veceras ;)
 
To je iz Silmariliona.
 
[Miki je napisao(la):
;3746637]To je iz Silmariliona.

Jeste, u Simalirionu se objasnjava nastanak sveta
 
Kissme batice, znaci knjigu u ruke i obavezno dok citas Silmarilion, uzmi notes ili papir da zapisujes stvari. Ne samo da ih ima previse, nego svi imaju po 14 imena. Gandalf je kroz istoriju srednje zemlje bio zvan imenima: Olorin, Mithrandir, Tharkun ...

Uglavnom, ono sto je JRRT izmislio je vrhunac maste. Njegov svet je, iako to sada zbog filmova postaje mainstream, nesto najfantasticnije ikada. Radi reference, Orc kao stvorenje i Elf u obliku u kojem se pojavljuje u milion igara (DnD, Warcraft, itd) je zapravo njegova fantazija. Mislim da cak ostali autori moraju da takve orke predstave jedino kroz licencu koju im izdaje Middle-earth Enterprises


Evo ti super-mega skracena verzija stvari pre Hobbit/LOTR desavanja:

Ainulindale:

U pocetku bese bog Ilivatar (poznato ? :) ) i on stvori prvo Duhove - Ainure, koji u praznini sa njim svirase boziju melodiju. Melkor (ekvivalent Sotone) je zeleo da svira svoju muziku i svirao je u razlici sa Ainurima, sve do trece melodije koju nije mogao da shvati jer nije bio izvor nje, vec iskljucivo Iluvatar. Ainuri shvatise da je melodija koju sviraju kompletna istorija sveta koji tek dolazi, zajedno sa Melkorovom pokvarenom melodijom (zlo u svetu) I kada Iluvatar stvori svet, Ainuri shvatise da je on postojan u praznini (Void). Prvih 15 najmocnijih Ainura sidjose na zemlju i dobise ime Valari, zajedno sa svojim slugama Majarima, da je uoblice i stvaraju, jer je izgledala jednostavno i bez zoblika.

Doba Lampi:

Valari stvorise lampe koje obasjase svet, shvatajuci svoje fizicke oblike nasuprot duhovnima sve vise, i polako cekase dolazak Iluvatarove dece (Ljudi i Elfovi), Melkor koji je sada totalno zlo, unisti obe kule

Doba Drveca:

Valari stvorise dva drveta koja svo svetlo iz dubina pretvori u dan nad zemljom Aman gde su ziveli, dok Srednja zemlja (gledaj to kao na kontinente) ostade u mraku zbog toga. Svi valari, kao i Melkor, cekase Iluvatarovu decu da se pojave iako nisu znali kada, znali su da ce biti, da ce doci jer su tako culi u Ainulindale pesmi. Nestrpljivi Valar po imenu Aule stvori tada Patuljke (Dwarf-ove) po secanju iz pesme (otuda slicnost sa ljudima), ali rece mu Iluvatar da samo on daje zivot, i da ce mu dozvoliti da njegova kreacija zivi, ali tek kada dodju Ljudi i Elfovi.

fuck .. ima da pisem tri dana. uzmi citaj knjigu :)
 
^Tnx nema sta knjigu u ruke ;)
 
Colony - - odavno veće sr*nje nisam gledao.
Od mene 2/10
Ocena bi bila bolja da glume deca iz komšiluka a još bolja da su ta ista deca bila zadužena za scenario i režiju.
 
"12 godina robom" - :) - 8/10
FIlm je dramatičan ali mi se čini da je sam robovlasnički sistem dovoljno gadan, jedino što ga filmotvorci nisu tretirali baš ovako do sada.
Nekako su pogodili pravu meru (kako ja zamišljam miks svakakvih sr*nja koja su mogla da se dese - nisu svi samo mazohisti ili samo pozitivni).
 
Gledao sam Knocked Up, s dosta zakašnjenja, nije loše...tipično šta Apatow pravi. Malo mi je bio predugačak s cela dva sata. Heigl ovde i uspeva da bude umereno iritantna, pošto je ne podnosim. Seth, je Seth, kog tolerišem, osim što mi je stvarno iritantno kako se smeje.

Sve u svemu feel good movie, everything works out comedy. Moja definitivno omiljena scena u filmu je, kad popizdi na nju u ordinaciji. Veoma komična, veoma dobro snimana, i veoma realna.
 
Jel neko mozda zna kad cemo moci da gledamo film : "Kao rani mraz" sto su radili Djoko i njegova familija , nisam uspeo da ga pogledam dok je isao po bioskopima a sad bi nesto da bacim oko na njega nzm jel moze to negde sada da se pogleda?
 
Odgledao sam Free Birds jer je "neko" dizao hype. Sva tri fazona su prikazali u traileru. Osim toga, prosecan film za decu. Jednostavno ne nudi nista kao, npr. despicable me i ostali.
Necu ga oceniti jer ne bi bilo fer.
 
Thank You for Smoking, dobra komedija/satira/crnjak (ne previše). Priča je o lobisti za duvansku industriju, koji je veoma dobar u svom poslu. I usput prenosi to na svog sina...
 
Detachment, dobar film, baš o tome što kaže naslov. Glumačka ekipa je kranje iznenađujuća, nisam očekivao da vidim tu ekipu zajedno. James Caan ima baš dobru ulogu. Režija je skoro ceo film odlična, i tipično za režisera, završava ga na isti način kao drugi njegov film koji volim.
 
Takođe mi se svideo Detachment (2011) - Brody je odličan, a atmosfera je nekako realna kao da nije u pitanju film nego ljudi eto tako razgovaraju ispred kamere...
 
The Butterfly Effect, sagledao danas sva tri dela :-D. Prvi je extra, ali drugi i treci tesko razocarenje, vec vidjeno i ne razradjeno.
 
Godzilla (2014) brutalan film, konacno jedan ozbiljan blockbuster od pocetka do kraja!
Dosta dobra glumacka ekipa, neke vrhunske scene, fotografija je fenomenalna!
Cudovista iz Pacific Rima izgledace vam kao igracke naspram ove Godzile.
10/10 od mene, gledacu film bar jos jednom u bioskopu!

Bioskop u Uscu najbolji ubedljivo u Srbiji, daleko bolji od ovog Cineplexa u DC i Rode, slika je skoro savrsena.
 
Godzilla (2014) brutalan film, konacno jedan ozbiljan blockbuster od pocetka do kraja!
Dosta dobra glumacka ekipa, neke vrhunske scene, fotografija je fenomenalna!
Cudovista iz Pacific Rima izgledace vam kao igracke naspram ove Godzile.
10/10 od mene, gledacu film bar jos jednom u bioskopu!

Bioskop u Uscu najbolji ubedljivo u Srbiji, daleko bolji od ovog Cineplexa u DC i Rode, slika je skoro savrsena.

Super film,u areni u NS odlican.Usce su super sredili:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno