Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, What dreams may come je jedan od filmova gde sam imao knedlu u grlu i da sam pustio koju suzu.

Upravo na TVu odgledah još jedan film, sa istim osećajem, ali samo na kraju filma… porodična komedija/drama… Marli i ja.

Ovo mi je drugo gledanje, ali mislim da koliko god puta ga odgledao, ista će reakcija biti na kraju filma.
 
I Origins (2014)
Kako mi je krivo što ga tek sad gledao...
Oči su ogledalo duše. Fantastičan film!
10/10
Auu,kakva filmcina.Davno nisam gledao nesto ovako dobro.Hvala za preporuku.
Ne znam zasto,ali ja sam oduvek osecao neku povezanost sa Teslom.Zasto mi je sada ovako u ovom zivotu...verovatno je nesto zabagovalo prilikom transfera.:LOL:
 
Poslednja izmena:
American Psycho (2000)

Veliki sam ljubitelj Bale-ovih filmova, i veoma ga cenim kao glumca. Pa me je malo sramota što prvi put gledam ovo.

Šta reći, koju posluku porati ... Remek delo, bukvalno sam se kidao na neke scene od smeha, a na neke baš i nisam(ne zato što nisu smešne već upravo suprotno).
Bale odglumio maestralno, ali Jared Leto...i dalje stojim pri tome da lik nema blage veze o glumi.
 
Meni je scena sa vizitkama uvek u glavi kad slušam ili čitam poređenja kvaliteta skupih i preskupih audio kablova ili uređaja, pločica za kupatila, automobila od po 50k+ evra, premijum telefona itd.

Sjajan film, a ta scena mi je najbolja.
 
^
"Why don’t you get a job? If you’re so hungry, why don’t you get a job?" :ROFLMAO:
 
 
Neverovatno da sam ga i ja odgledao prvi put od početka do kraja, verovatno smo svi gledali na Fox Movies. Isti utisak imam, oduševljen sam filmom. Koliko memorabilnih momenata, dijaloga, Bejlovih set pisova. O glavnom motivu filma ne treba trošiti reči, otprilike ono što Rozmarina Beba radi holivudu, to Američki Psiho radi njihovom biznis svetu.
 
Ko želi nešto drugačije, preoručujem da pogleda

IMDb: : Iceman
https://www.imdb.com/title/tt5907748/

Inspiracija za film je pronalazak 5300 godina stare mumije Ötzi na Alpima.


Od mene velikih 8/10.

Kuriozitet je da su na prostoru Austrije na osnovu DNK analize uspeli da pronadju čak 19 živih potomaka od te mumije.

 
Poslednja izmena:
Ko želi nešto drugačije, preoručujem da pogleda

IMDb: : Iceman
https://www.imdb.com/title/tt5907748/

Inspiracija za film je pronalazak 5300 godina stare mumije Ötzi na Alpima.


Od mene velikih 8/10.

Kuriozitet je da su na prostoru Austrije na osnovu DNK analize uspeli da pronadju čak 19 živih potomaka od te mumije.

Imaš i originalnu verziju iz 1984.
 
Pitanje za administraciju, sto od 5 filmova za koje se ostave linkovi ka imdb sajtu tri su na nemackom a dva se prikazu normalno.
Mogu li ja ako je administracija zauzeta administriranjem?:)
Sasvim logično. Da ih prebacuje na srpski bilo bi dosta slično. Npr. filmove tipa Superman, Batman, John Wick (toliko cenjen u ovoj zajednici) ne može jer se tako piše i na njihovom. Alien prevodimo kao Osmi putnik a na nemačkom ima i dodatak. Slično je i sa Sweeney Todd-om. The Gods must be crazy ima slobodan prevod kod nas i na nemačkom. Itd...
Sve što nije od jedne reči ili specifičnog značenja biće manje-više prevedeno. Moguće da ima i onih manje popularnih filmova koje još nisu stigli da isprevode.
Hoće li ova situacija kad biti rešena? Super ako hoće, super ako i neće. Ne opterećujem se time, nemojte ni vi. Ako nećete link na nemačkom, onda tekstualni prikaz ili slikovit (kao što ja nisam hteo da mi omiljeni film bude uobičajeno prikazan :)).
 
Closer (2004)
71iupilqtAL.jpg
U nedostatku novih a kvalitetnih filmova juce sam ponovo odgledao ovaj skoro pa savrsen film. Ocena 9/10
 
Non ti mouvere (2004) drama romantika
Penelopa Cruz glumi priprostu mladu ženu koja se upušta u vezu sa sebičnim nemoralnim doktorom kojega će strast i ljubav odvesti dalje nego što je mislio.PREPORUKA 10/10
 

Prilozi

  • 4789008d5ef9340569e2ccbeb49c897c762397a4.jpeg
    4789008d5ef9340569e2ccbeb49c897c762397a4.jpeg
    96.1 KB · Pregleda: 50
Stariji ali po meni odličan
 
zadnjih par strana jako dobre preporuke ..šta mi radite ,ne znam šta cu prvo 🤦
 
The Banshees Of Inisherin
????/10
Hmmm, sta sam ja to gledao?
Gluma dobra, scenografija (priroda u kojoj se veliki deo filma desava) veoma lepa, samo ja ne razumem ovaj film, sta je poenta ovog filmskog dela, sta su stvaraoci ovog filma hteli da nam kazu...?
Meni ovo deluje ovako: nalazimo se nigde (bogu iza nogu), radilo se nista, desilo se svasta i nista, isli nikud, promenilo se ponesto i to ne na bolje.
Ima li negde neko razumljivo i ne previse dugacko objasnjenje, neko smisleno tumacenje ovog filma?
 
The Banshees Of Inisherin
...........................................................................................................................................................................................................
Ima li negde neko razumljivo i ne previse dugacko objasnjenje, neko smisleno tumacenje ovog filma?
A, to neces nigde naci ali ce te gusiti do bola pricom koliko je to dobar film i svi ce uspesno izbegavati da kazu - napisu o cemu se radi. ;)
 
American Psycho (2000)

Veliki sam ljubitelj Bale-ovih filmova, i veoma ga cenim kao glumca. Pa me je malo sramota što prvi put gledam ovo.

Šta reći, koju posluku porati ... Remek delo, bukvalno sam se kidao na neke scene od smeha, a na neke baš i nisam(ne zato što nisu smešne već upravo suprotno).
Bale odglumio maestralno, ali Jared Leto...i dalje stojim pri tome da lik nema blage veze o glumi.
U vezi Leta, pogledaj House of Gucci
 
Meni najbolji Jared Letov film Requiem For a Dream (2000) od D. Aronovskog. Stavljam na listu za ponovno gledanje. 9/10 s-l1600.jpg
 
Jared Leto je glumac, a ne seljobriti.. stavljati ga u neki kalup (pa cak i morbius je meni bio sasvim OK) je skroz pogresno!
Kao i sa Tom Kruzom, ja se ne secam nekog loseg filma sa njim... iskreno!
A raja nek prica sta zeli i cita sta zeli..

Da ne bude offtopic:
M3gan 6,314/10 :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno