Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odri Hepbern je jedinstvena bila i tu nema rasprave.
A Kira Najtli može da se poredi sa jednom drugom glumicom.
natalie vs keira.jpg
Za oštro oko, pronađite razlike.:geek:
Od početka sam brkao ove dve, blenem u ekran i čekam da progovore kako bih skontao koja je koja.:LOL:
Inače, Kira mi u odnosu na Natali dođe kao anglosaksonska kopija.

Legendarni filmovi, prvi svakako. Jeste da su filmovi mahom pokazivanje mišića ali ima tu i zanimljivih likova. Ono što me tera da ih pogledam iznova, prvi svakako, je muzika jednog od grčkih maestra - Bazila Poledorisa. Jedna od onih numera koja vam nikako ne izbija iz glave.
Pogledajte prilog Ocarina 3D - Basil Poledouris - Conan theme.mp4
Moćna melodija, nema šta. Film je ništa bez nje i komplet muzike.
Barabe iz Nintenda su (OPET) iskoristili Poledorisovu numeru kako bi podmazali prodaju igara. Nisam previše pažnje ni obratio na poboljšanje grafike ali numera...
Jedva sam izdržao da ne podlegnem niskim pobudama, istrčim napolje i kupim to. Danima me opsedalo, kao apstinencija od opojnih supstanci.:giggle:
 
Ova je još bolja, a i sama scena je moćna - vrhunska poruka, maestralna koreografija, počev od scene u kuhinji pa sve do orgija.
Valcer na kraju je groteskan a u isto vreme očaravajuć i hipnotišuć. Bazil je stvarno bio odličan filmski kompozitor, rame uz rame sa veličinama kao što su Goldsmit, Vilijams i ostali iz tog perioda.




Evo scene, uzgred, popričično me podseća na čuvenu ekranizaciju Carmine Burane u režiji Žan Pjer Ponela iz 1975



VS



Doduše, Carmina Burana je bila glavna inspiracija za čitav soundtrack.
 
Poslednja izmena:
Odgledao Fallen.

Nije loš film, ali nije ni ništa posebno.
Radnja ok, gluma ok, jedino su odnosi između protagonista isprazni i emo flat.
Npr.
Demon mu ubije brata (za kojeg ceo film nisam siguran da li je retardiran non-stop u onom bade-mantilu ili šta), a on kuliška, nema suze one muške najteže, pakuj stvari, pakuj sinovca, teraj dalje... A tek reakcija klinje kad mu kaže da je ćale mrtav, kao da mu je rekao da mu nije stigla poručena porcija pomfrita iz Meka, za pomfrit bi se više iznervirao i uzbudio.

Hvala @Чичарито na podsećanju kako se film uopšte zove, gledao sam ga pre 100 godina i osim one poslednje scene se nisam sećao ničega (a i te scene sam se sećao drljavo)
 
"The Best Offer" (2013)
Na drugo gledanje još i bolji, fantastičan film.
Ogromna preporuka, mada ga je većina gledala. Nema razloga da mu ne dam maksimalnu ocenu. Preporuka ko kuća.
10/10
 
@Čika_Kure
Zapravo njihova reakcija na smrt brata i oca je manje-više očekivana i realna. Čovek je sa poteškoćama u razvoju, da ne upotrebim težu reč. Nije strano da se u porodici prema takvim osobama ophode i daleko gore, da trpe razna psihofizička zlostavljanja. U filmu toga nema ali mi se čini da ga klinac jeste zveknuo jednom, navodno bio posednut. Svi mi činimo neke stvari a ne znamo šta nas je obuzelo, posle se kajemo.

Treći i poslednji deo Arnijevog Konana. Jeste da se ne zove tako u filmu ali to je samo zbog autorskih prava i peripetija.
Film nije mnogo drugčiji od prethodna dva. Mačizam na delu opet. Ali ovog puta imamo damu za glavnog lika. Ona i ostale dame u filmu su prave mačo-cure tog doba. Samo one smeju dirati talisman.:) Ah, ta dobra stara vremena...
Imamo nekoliko interesantnih likova iz ostalih Konan i Indijana Džons filmova. Scenografija takođe je sasvim dobra. Muziku je radio Morikone i nije loše ispalo, čak je i ovde po mom mišljenju to izvuklo prosek filmu. Kakva bi muzika u današnje vreme pratila naš par junaka? Verovatno nešto kao YMCA i Barbie Girl.:giggle:
 
Pirates of the Caribbean: At World's End (2007)
Dobra i visokobudžetna zabava i zezancija. Sjajna zabava od dva i po sata.
8/10

The Jacket (2005)
Volim da s vremena na vreme odgledam ovaj sjajni mindfuck film. Ne, nije u rangu "Mementa" i "The Prestige" ali je odmah ispod. Tu negde u rangu sa prvim delom "The Butterfly Effect".
Zaista sjajan, sjajan film a ona zimska atmosfera još više daje na izražaju depresije i neizlaznosti.
9/10
 
Odgledah sinoc konacno Northmana.


Film rezisera koji je radio The Lighthouse i VVitch.
Sto se mene tice, odlican...ali mi je The Lighthouse i dalje bolji...Hamlet je inace radjen po ovoj prici... :)
Ima i malo mitologije, ne bi Egers bio Egers, da je ne ubaci...svakako, mislim da su ovaj i VVItch tu negde, a Lighthouse je ipak bolji. :)
 
"The Imitation Game" (2014)
Svake godine ću ga gledati jednom jer je to najmanje što mogu učiniti za Alana Turinga, genijalca koji je skratio Drugi svetski rat za barem dve godine i praoca računara. Tako ga je zvao i veliki pokojni Steve Jobs.
Svi znamo ovaj film, nema potrebe da dužim.
Uvek i zauvek 10/10
 
"The Imitation Game" (2014)
Svake godine ću ga gledati jednom jer je to najmanje što mogu učiniti za Alana Turinga, genijalca koji je skratio Drugi svetski rat za barem dve godine i praoca računara. Tako ga je zvao i veliki pokojni Steve Jobs.
Svi znamo ovaj film, nema potrebe da dužim.
Uvek i zauvek 10/10
Zanimljivo, umesto da se genijalci već 43-će iskrcaju na Jadransku plažicu, pomognu i zajedno sa saveznicima, krenu i završe sa ratom iste godine bez instaliranja komunizma mi imamo film da se utešimo konstatacijom da su oni "skratili" Drugi svetski rat. Važi👍
 
"The Imitation Game" (2014)
Svake godine ću ga gledati jednom jer je to najmanje što mogu učiniti za Alana Turinga, genijalca koji je skratio Drugi svetski rat za barem dve godine i praoca računara. Tako ga je zvao i veliki pokojni Steve Jobs.
Svi znamo ovaj film, nema potrebe da dužim.
Uvek i zauvek 10/10
Meni se ipak više dopao film o Turingu kojeg tumači Derek Džejkobi.

 
Odgledao Betmena. Pa stvarno je mracan. Sve u svemu nije los.
 
Zanimljivo, umesto da se genijalci već 43-će iskrcaju na Jadransku plažicu, pomognu i zajedno sa saveznicima, krenu i završe sa ratom iste godine bez instaliranja komunizma mi imamo film da se utešimo konstatacijom da su oni "skratili" Drugi svetski rat. Važi👍
Vidim da nisi pratio na času istorije,Čurčil je bio za to,al su ameri bili protiv,šta ima i smisla,nemci bi ih udarili sa boka,tj iz italije

A film je po istinitom dogadjaju,i svaka čast tim znanstvenicima,šta su razbili šifru,nemci to nisu skapirali do kraja
 
Vidim da nisi pratio na času istorije,Čurčil je bio za to,al su ameri bili protiv,šta ima i smisla,nemci bi ih udarili sa boka,tj iz italije

A film je po istinitom dogadjaju,i svaka čast tim znanstvenicima,šta su razbili šifru,nemci to nisu skapirali do kraja
Volim off topic ali kad su u pitanju zezancije i neozbilje teme pa mu zato nisam napisao ovo što i ti. Normalno da si u pravu. Ti naučnici su pretrpeli možda i najjači udar na grižu savesti jer su razbili šifru a nisu smeli da dopuste Nemcima da to znaju tako da su određivali ko umire, a ko ne. Bilo im je najteže.
Suština je da je film vrhunski.

Colette (2018)
Keira Knightley nosi film bez problema. Diže ocenu samom svojom glumom. Preporuka.
7/10
 
Da, da. Planiram danas da gledam "The Official Secrets". Taj film je jako hvaljen inače.
 
Knjige me nesto ne privlace, madaobozavam da citam al ne papirnu formu. Vise pdf strucna literatura :)
 
Prestao sam da čitam post kad sam video početak "Knjige me nešto ne privlače...".
Šalim se, naravno.

"Official Secrets" (2019)
Film je napet da napetiji ne može biti, što mu je najjači adut. Nikako nije za nedeljno opuštanje. Mnogo volim kad se na kraju filma pokaže zaista osoba makar na tren. To mi daje neki pečat "based on a true story".
Zaista velika preporuka.
7,5/10
 
Ne mogu, zaista... U "Gordost i predrasuda" mi je bila sasvim OK ali pošto je Džeka žrtvovala da bi sebe spasila od Krakena...
Nisam joj oprostio još i najverovatnije i neću.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno